Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że Johnny dzisiaj przebił wszystkich :)

Przywiózł zmęczoną żonę -nie ma że boli, narty są!- i kazał jej spać w samochodzie :) Mistrzostwo świata :D

Ja jej kazałem jeździć ;) ,ale tego już za cholerę nie chciała zrobić!Jak się przebrałem i pakowałem do odwrotu,to nagle słyszę:"już się lepiej czuję,nawet mogłabym pojeździć"... :mad::P:D

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki Kasprowy-sobota 10.04

Warunki w sobotę dla tych,którzy połakomili sie na darmowy,roczny karnet-

w nocy mróz przymroził śnieg,rozmiękczony w poprzednie noce przez deszcz,

zrobiła sie skorupa na miękkim podłożu,która po 20 zawodnikach się załamała,

ale zeby ludzie nie bali się,patrząc w dół,mgłą spowiła wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w sobotę dla tych,którzy połakomili sie na darmowy,roczny karnet-

w nocy mróz przymroził śnieg,rozmiękczony w poprzednie noce przez deszcz,

zrobiła sie skorupa na miękkim podłożu,która po 20 zawodnikach się załamała,

ale zeby ludzie nie bali się,patrząc w dół,mgłą spowiła wszystko...

Czyzby szreń łamliwa? Musiało być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się zdarzyło! Chyba rok czy 2 lata temu na Kasprowym w któryś z pierwszych dni maja tak waliło śniegiem, że z zjazd na Gąsienicową nastręczał trudności orientacyjne :D. A na kamiennych ścianach stacji kolejki mróz rysował kwiaty...

Ale, ale....góry to góry. To zapowiadają na nizinach:eek::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie! 29 kwiecień deszcz ze śniegiem!!!:eek: Czy się to kiedyś już zdarzyło??

http://twojapogoda.pl/16dni.htm

A ja pamiętam jak 1 maja pod koniec lat 80 ubiegłego wieku w czasie pochodu pierwszomajowego (na który byliśmy zmuszeni iść z technikum) spadło 5-10 cm mokrego śniegu. To były zimy (a raczej wiosny). Anomalie pogodowe były i będą. Swoją drogą mogłaby już przyjść normalna wiosna. W Bielsku od zeszłego piątku mży, pada lub leje na przemian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na narty tylko na Kasprowym Wierchu

Tylko na Kasprowym Wierchu wciąż trwa sezon narciarski /INTERIA.PLCzwartek, 15 kwietnia (12:37)

Wszystkie stacje narciarskie na Podhalu zakończyły już sezon narciarski. Czynne są tylko kolej linowa na Kasprowy Wierch i kolej krzesełkowa w kotle Gąsienicowym.

Warunki na trasie narciarskiej w kotle Gąsienicowym są dobre. Leży tam od 20 do ponad 160 cm śniegu. Przed południem temperatura jest ujemna, a w ciągu ostatniej doby spadło tam około 10 cm świeżego śniegu.

Nieczynna jest kolej krzesełkowa Goryczkowa oraz obie nartostrady i do Kuźnic można już tylko zjechać kolejką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon narciarski wciąż trwa!!!

W weekend odwiedziłem chopok, piękna bajkowa pogoda (niebo bezchmurne), w nocy mróz śniegu pod dostatkiem tak można podsumować wyjazd.

Niestety zaspaliśmy pod chopokiem byliśmy o 10, ale ku naszemu zaskoczeniu trasy były praktycznie "nietknięte" bo był spory mróz w nocy i wszystko zmrożone na beton. Warunki na trasie 11a wzdłuż 6os kanapy dobre ale nietety operator ratraka poleciał w ch... i były spore rynny pomiędzy śladami ratraka (nie na całej długości ale w 3 miejscach na długości 100-200m. Po pierwszym zjeździe przenieśliśmy się przez górę na trasę 1a z zjazdem do kanapy 6os. Na tej trasie ratrak równy ale mniej śniegu, dało się przyjemnie zjechać. Kolejny wjazd 6os i później 2 os i przez lukovą zjeżdżamy trasą 1 następnie 2 pod krzesełko 4os (jasna-lukova) warunki wyśmienite dużo śniegu równy zmrożony ratrak. Wjazd krzesełkiem i sprawdzamy warunki na czarnej 7 warunki jeszcze lepsze niż na 1/2. Zostajemy na krzesełku jasna-lukova. Niebo bezchmurne świetne warunki utrzymały się do godziny 14-15, później kolejne trasy robiły sie "wiosenne" jadnak na czarnej 7 dało się przyjemnie jeździć nawet o 15:)

Ogólnie na chopoku jest więcej śniegu niż dwa tygodnie temu, skipasy po 13 euro za cały dzień!!!! Z tego co rozmawiałem z obsługą za tydzień będą jeszcze jeździć. Może nawet za dwa:)

Kolejek brak w ośrodku pojedyncze osoby w restauracjach pustki. Obecnie działa jeszcze 5 tras.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś wieści z tego rejonu ?

Byłem na Rohacach ostatnio 11.04 i było super, ale po południu w dolnej części, na "ściance" tam gdzie ludzie rzeźbią muldy - widać było, że śniegu jest dość mało.

Ostatni komunikat mówi o weekendzie 17/18.04, o następnym tymczasem nic nie ma - mam wątpliwości czy otworzą.

http://www.tatrawest.sk/index.php?page=23

Kamerka widzi górną część trasy i niby jeszcze jako tako to wygląda - ale pojawiają się już ubytki, na dole może brakować wyraźniej śniegu.

Update:

pojawił się jednak komunikat o następnym weekendzie 24 i 25.05. Do tego coś tam na pewno dopada :)

Update2 (23.04): dziś jednak pojawił się komunikat "zatvorene" - czyli koniec sezonu

Edytowane przez gajowy01
update2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze środy na czwartek ma padać śnieg w Tatrach, potem zimno ma być. Także zapowiada się weekend narciarski:).

Właśnie to sprawdzałam :D! Gorzej, że w niedzielę na Kasprowym Spotkanie na Szczycie i msza. Co prawda o 12, ale może i tak być większy ruch. Więc wyjazd skracający dostęp tu i ówdzie (a trzeba się spieszyć przed tzw. zmiękiem) może być problematyczny. Ach, móc zwyczajnie wybrać się dłużej niż na 1 dzień...

Edytowane przez Maria
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak zimy w Polsce:eek:. Pada śnieg z deszczem

Na Podlasiu atak zimy. Temperatura wynosi niewiele ponad zero stopni i śnieg z deszczem - w takich warunkach obudził się dziś, pod koniec kwietnia, Białystok. Śnieg padał także na Pomorzu, może też popadać w górach.

Dopadł Cię nagły atak zimy? Zrób zdjęcia i wyślij je do nas na serwis CYNK!

Na północnym wschodzie możliwe są także pierwsze wiosenne burze. Temperatura maksymalna wyniesie tam 6 st C. Najcieplej będzie na Nizinie Szczecińskiej - do 11 st C. Deszczu można się spodziewać na północy i w środkowej części kraju.

W całej Polsce może dosyć silnie powiać, w porywach do 60 km/h.

http://wiadomosci.onet.pl/2159152,11,atak_zimy_w_polsce_pada_snieg_z_deszczem,item.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na Chopok. Pogoda wyśmienita :cool:, nawet krem z filtrem 20 nie pomógł :D. Jednak wygląda mi to na koniec sezonu.:( Od parkingów chodzi tylko kanapa czteroosobowa (i) a na górze dwuosobowa (b) i talerzyk (s). Śnieg ciężki, w górnej części jeszcze go trochę jest, gorzej z dolną częścią trasy 2 i 7 - mokra, brązowa bryja przemieszana z kamieniami. Kosówka przebija się przez śnieg gdzie tylko może, ale nie ona nie stanowi większego problemu. Problemem zaczynają być ukryte płytko pod śniegiem skały. Przykryte warstewką 3-4 cm śniegu czekają cierpliwie, na narciarza, który ostro pociągnie po nich krawędziami.:mad: Te niemiłe odgłosy znacząco natężyły się od godz 13 - 13,30. Dość dobre warunki w kotłach oznaczonych na mapkach jako Freeride Zone I , II, i III, choć widać nawisy, które mogą poczuć ochotę na zmianę położenia. mimo wszystko wyjazd uważam za udany, tym bardzie, ze w ubiegłym tygodniu przeprowadziłem prace konserwacyjne sprzętu związane z okresem letnim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...