Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nawigacja w telefonie


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakieś doświadczenia z nawigacją w telefonie??

Kilka tygodni temu zmieniłem telefon i jestem średnio szczęśliwym posiadaczem Noki N75.

Telefon posiada GPS jednak po zakupie telefonu okazuje się że aby korzystać z nawigacji trzeba zakupić mapy.

Oczywiście można to uczynić przy pomocy telefonu, a koszt ściągniętych map będzie doliczony do rachunku za usługi telekom.

Gdy wykonałem wszystkie kroki zmierzające do rozpoczęcia pobierania wybranych map pojawił się cennik z opcjami korzystania z tych map.

Czyli nie wykupujemy mapy, tylko płacimy licencję za używanie jej w wybranym okresie. W przypadku map które ja wybrałem, a była to... mniejsza część Europy licencja za 6 miesięcy była by 256 zł:eek:.

Stwierdziłem że to przesada:mad: i zaniechałem dalszych czynności związanych z zakupem licencji na mapy.

Telefon oddałem w "dobre" ręce i za 100 zł wgrali mi Garmin mapę na całą Europę:).

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś doświadczenia z nawigacją w telefonie??

si, kiedyś korzystałem z nokia maps w telefonie i to z wersji płatnej, gdyż wyszedłem z założenia, że to i tak 4 krotnie mniej niż koszt zakupu osobnego urządzenia, które po 4 latach z pewnością ulegnie autodegradacji, a ponadto telefon, radio, cb i żona to już wystarczająco dużo w samochodzie :D

no i nokia maps działała, tak że byłem z niej zadowolony tak w 70%, a po upgradzie w 85%. wcześniej miała problemy ze znajdywaniem ulic i miejscowości w bazie, choć na mapie były, a poza tym jak każda navii czasami nie odzwierciedlała rzeczywistości pomimo aktualnych map.

obecnie korzystam z sygica, z którego jestem zadowolony tak w 86%, nie licząc w tym ceny, z której jestem zadowolony w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poważny błąd że nie mieliście z sobą "papierowej wersji" mapy!

Mapa zawsze musi być w samochodzie!

Sławek, dojrzewasz do fajnych zabawek :D.

Z nawigacji w telefonie to korzysta Młody, ja uważam, że tam jest trochę za mały ekran. Ekran w nawigacji powinien być na tyle duży żeby wyszukiwanie informacji nie odrywało wzroku zbyt długo od drogi. W telefonie (Nokia 6650) to korzystam tylko w górach (zimą i latem).

Poza tym jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Od 5 lat jeżdżę z MDA I (wykorzystywany wyłącznie jako palmtop) z Automapą i TomTomem. Teraz, do nowego autka, kupiłem NavRoada 460 z AutoMapą EU XL. Jest to taki fajny soft, że aż mi nie żal kasy na zakup licencji.

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, dojrzewasz do fajnych zabawek :D.

Jesteś w błędzie!

Do roku jestem w posiadaniu nawigacji Becker Traffic Assist 7928 z wyświetlaczem 4,8"

Co nie zmienia faktu że mapa w aucie ma być!:)

Z nawigacji w telefonie to korzysta Młody, ja uważam, że tam jest trochę za mały ekran. Ekran w nawigacji powinien być na tyle duży żeby wyszukiwanie informacji nie odrywało wzroku zbyt długo od drogi. W telefonie (Nokia 6650) to korzystam tylko w górach (zimą i latem).

Poza tym jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Nie zrozumiałeś mnie, nie chodziło mi p porównanie nawigacji w telefonie z nawigacjami "na przyssawkę" tylko czy macie jakieś doświadczenia w użytkowaniu tego dobrodziejstwa w telefonie.

Ja tego używam już do może 2 miesięcy no i oczywiście ma to swoje plusy i minusy, ale na pewno ma ogromny plus w porównaniu z nawigacjami samochodowymi, taki że zawsze mam tel. przy sobie, a te 2 nie zawsze szczególnie w przypadku używania większej ilości pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale, że akurat wczoraj ta informacja się pojawiła, więc ją tutaj zamieszczę.

Google w swoich telefonach z systemem Android 2.0 będzie udostępniać nawigację darmową. Od wczoraj usługa działa w USA, a niedługo będzie w Europie.

Może taka konkurencja zmusi Nokię do zmiany cen za swój produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam tom tom one xl i tomtom i navigon w iphone i wg mnie znaczącej rożnicy nie ma jedyne co to prędkość bo jednak te urządzenia gps chodzą szybciej od tych wbudowanych w telefonie z drugiej strony nie jest to jakaś rożnica przemawiająca na korzyść tej albo tej machiny:) ogolnie wg mnie to jest bardzo fajna sprawa:) podpinam sobie takiego iphona na szybe gdzie jest dodatkowy nadajnik gps podpinam do radia puszczam muze z ipoda i jest git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wypowiadam :)

Swego czasu używałem Nokii N73 z TomTomem w wersji 6, mapa PL-CZ-SK-HU (chociaż to nie ma znaczenia za bardzo bo wszystkie mapy dla wersji 6 działały).

Bardzo przyjemnie chodziło, ekran wystarczający. Jedyne co to może przeszkadzać brak ekranu dotykowego, tak więc wpisywanie adresu etc w czasie jazdy nie jest przyjemnie i lepiej zaczekać aż się stanie na czerwonym świetle ;)

Generalnie TomTom Navigator to chyba jedno z lepszych rozwiązań - szybkie, stabilne oprogramowanie, dobre algorytmy liczące trasę.

Dla porównania - w Nokii 5800 XM mam Nokia Maps z nawigacją - to jest pomyłka !!!! Działa beznadziejnie, w obrębie Warszawy trasy przez nią proponowane to jakaś wielka porażka. A najgorszym minusem jest chyba to, że w trakcie używania jedynie mapy (czyli bez wyznaczonej trasy) na górze mapy jest zawsze północ, a nie kierunek jazdy (tak, jak ma to miejsce w wielu innych nawigacjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google zapowiedziało wprowadzenie bezpłatnej nawigacji na telefony komórkowe :)

Ja jak potrzebuję gdzieś dojechać w naszym kraju a nie mam nawigacji "normalnej" to po prostu włączam IPhone program Google z mapą i jadę jak p sznurku!

Mówisz Jacku o tym :

http://android.com.pl/news/rozne/397-nawigacja-od-google-czyli-google-maps-navigation.html

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania - w Nokii 5800 XM mam Nokia Maps z nawigacją - to jest pomyłka !!!! Działa beznadziejnie, w obrębie Warszawy trasy przez nią proponowane to jakaś wielka porażka. A najgorszym minusem jest chyba to, że w trakcie używania jedynie mapy (czyli bez wyznaczonej trasy) na górze mapy jest zawsze północ, a nie kierunek jazdy (tak, jak ma to miejsce w wielu innych nawigacjach).

Nokia Maps v3 jest calkiem przyjemna, w trybie mapy dziala tez z kierunkiem drogi, mozna zaladowac POI tylko dlugo wtedy startuje no i mapy mozna ladowac przez komputer, tylko sama cena licencji nawigacyjnej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Tom 6 na symbiana miał według producenta pokrycie w Polsce ok 40% nie jest to dużo w porównani z Czechami które miały 80% ale i tak jest jedną z lepszych nawigacji na telefon

Kolejną alternatywą jest naviexpert nie potrzeba do niego systemu operacyjnego w telefonie (symbian, windows mobile, czy android) nawet nie trzeba wbudowanego GPSa ale za to wymagana jest komunikacja bluetooth do połączenia telefonu z zewnętrznym odbiornikiem sygnału GPS (np Nokia LD3W, Navibe). Programik to nieduża aplikacja w JAVIE po opłaceniu abonamentu (ok150zł za dwa lata) dostajemy dostęp do serwera z którego pobierane są na podstawie położenia lub na podstawie wyszukiwania adresu mapy.

Mapy ściągane są przez GPRS lub EDGE (dodatkowy koszt przy intensywnym użytkowaniu ok 6-8 zł miesięcznie). Największym atutem jest pokrycie około 90% kraju i aktualność map. Mapy aktualizowane są na bieżąco każdy użytkownik może zgłosić nowy POI np jedziesz drogą widzisz fotoradar wysyłasz wiadomość i on pojawia się na mapie. Co do kosztów to oczywiste że jadąc z Wadowic do Krakowa nawigacji nie uruchamiam w Wadowicach tylko na miejscu w Krakowie żeby znaleźć dany adres co znacznie redukuje koszty. Abonamentów jest kilka aplikacje można ściągnąć z ich strony na próbę, można sms wykupić na jeden dzień ale to już się średnio opłaca i z reguły jest tak że nawigacja jest najbardziej potrzebna jak jej niema :D Nie potrzeba drogiego telefonu widziałem jak działa na Nokii 6230 trochę mały wyświetlacz ale i tak nie było dramatu. Na stronie jest obszerna lista kompatybilnych telefonów.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Darmowy GPS od Nokii

Od kilku tygodni było wiadomo, że Noka szykuje jakąś niespodziankę dla swoich klientów (oraz konkurentów) - teraz wreszcie ujawniono, o co chodzi. Fiński koncern ogłosił właśnie, że właściciele wybranych Nokii z modułem GPS mogą od teraz za darmo korzystać z aplikacji do nawigacji GPS Ovi Maps. Coś czujemy, że szefowie kilku firm (Garmin, TomTom?) są teraz bardzo wkurzeni...

Nokia nie jest co prawda pierwszą firmą, która zdecydowała się na taki ruch - wcześniej darmową aplikację do nawigacji GPS udostępnił Google. Ale decyzja fińskiej firmy ma zdecydowanie większe znaczenie dla całego rynku - bo jej produkty są znacznie popularniejsze niż telefony z Androidem 2.0 (to jedyna platforma, na której działa GPS Google'a). A poza tym aplikacja Google Maps Navigation działa na razie jedynie w USA - a Nokia na dzień dobry zaoferowała mapy... 74 krajów (w tym Polski).

Aplikacja OviMaps oferuje zarówno tryb samochodowy, jak i pieszy. Użytkownik może korzystać z darmowych aktualizacji, zaś do korzystania z aplikacji nie jest wymagane stałe połączenie z serwerami Nokii (wszystkie mapy mogą być zapisane w pamięci komórki czy smarfona). Co więcej, program wyposażony jest w darmowe przewodniki Lonely Planet oraz Michelin, katalogi POI itp.

Pewnym problemem jest fakt, że obecnie darmowy GPS Nokii dostępny jest tylko na części jej urządzeń - wśród obsługiwanych modeli znalazły się: Nokia X6, Nokia N97 mini, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition oraz Nokia 5230. Ale przedstawiciele koncernu zapowiadają, że ta lista będzie sukcesywnie wydłużana. Z szacunków Nokii wynika, że już teraz z darmowego GPS-u może skorzystać ok. 20 mln klientów z całego świata.

Trzeba przyznać, że Nokia poczyna sobie całkiem śmiało. Zaoferowanie darmowego oprogramowania do nawigacji GPS to świetny pomysł na zachęcenia klientów do kupowania jej produktów (jeśli wybiorą urządzenie innej firmy i będą chcieli korzystać z nawigacji, muszą dokupić odpowiednie mapy). To także świetna metoda promowania systemu Symbian - któremu ostatnio przybyło przecież kilku poważnych konkurentów (iPhone, Android, webOS).

cytata za:

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7483216,Darmowy_GPS_od_Nokii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...