skionline.pl sprzęt narty 03/04 Fischer wyślij link znajomemu dodaj komentarz
poprzedninarty Fischer 03/04 - lista modelinastępny

Fischer RX 8 FTi railflex

OcenaOcenaOcenaOcenaOcenaOcena Oceń
narty Fischer RX 8 FTi railflex
Z szyną Railflex jako systemem mocowania wiązań zapewnia doskonałe przeżycia na każdym rodzaju śniegu. FTi i Aircarbon Ti gwarantują doskonałą jazdę, taliowanie pozwala zarówno na "fun" jak i "krechę".

Użytkownicy:
Narty dla specjalistów i ekspertów zorientowanych sportowo.
Początkujący
Ekspert
Na trasy
Poza trasy

Parametry techniczneTechnologie
Długość: 180, 175, 170, 165, 160, 155
Promień: 14.0 (170)
Taliowanie: 115-66-98
Air Carbon, Power Vacuum, Frequency Tuning (FT), Railflex
porównaj zzobacz wszystkie
poprzedninarty Fischer 03/04 - lista modelinastępny
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
37.3
Długi skręt 7.4
Krótki skręt 7.6
Trzymanie krawędzi 7.9
Stabilność 6.9
Łatwość prowadzenia 7.5

porównaj z innymi nartami

Air Carbon


Wysoko modułowane włókno węglowe. Technologia produkcji opracowana została przez firmę Fischer Advanced Composite Components zajmującą się produkcją i projektowaniem nowych materiałów i części na potrzeby lotnictwa.

Materiał ten stosowany jest wyłącznie w sprzęcie marki Fischer, co czyni je wyjątkowymi. AirCarbon cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. W nartach stosowany jako zewnętrzny płaszcz wzmacniający nośny przenoszący siły narciarza bezpośrednio do krawędzi.

Power Vacuum


Homogeniczna i całkowicie pozbawiona drgań produkcja wykorzystuje najnowsze materiały jak: Titanium, Aircarbon, Włókno szklane oraz rdzenie drewniane bardzo wysokiej jakości dla uzyskania doskonałych parametrów sprzętu.

Narty o konstrukcji Power Vacuum posiadają warstwę laminatu przenoszącego obciążenie tuż pod szatą graficzną, dzięki czemu przenoszą one energię dokładnie i wprost do właściwej krawędzi.

Frequency Tuning (FT)


Ten proces harmonizacji właściwie pochodzi ze świata muzycznego. Fischer jest pierwszą firmą, która wprowadziła tą technologię do nart. Specjalnie skonstruowana siatka harmonizuje wibracje o wysokich częstotliwościach i zamienia je w energię doskonale rozprowadzaną na krawędzie nart.

A co na ten temat ma do powiedzenia jeden z najlepszych alpejczyków - Michael von Gruenigen: "To niewiarygodne - z Frequency Tuning jestem o wiele szybszy, narty prowadzą się bardzo płynnie, a każdy skręt powoduje jeszcze większe przyspieszenie. To naprawdę milowy krok naprzód w konstruowaniu nart, który pomógł mi w zdobyciu tytułu mistrza świata w St. Anton, czyli czegoś co chciałem zrobić od zawsze."

Railflex


Unikalny system zintegrowany z nartą, który pozwala w bardzo prosty sposób zamontować wiązania w kilka sekund. Wystarczy prosty ruch i wiązanie "wskakuje" do narty!
Do kompletu
Fischer Soma F 8000 Fischer FX 12 RailFlex
Fischer Soma F 8000 Fischer FX 12 RailFlex

Szukaj sprzętu
Model:
Zobacz
Fischer na Jaworzynie Krynickiej - testy nart i zawody z nagrodami
Fischer zaprasza do jazdy… z tematem!
Premiera Fischera, czyli nowe RC4 CT w akcji
Luca Aerni dołącza do Fischer Race Family - wywiad

zobacz więcej

Narty Fischer 03/04
+
Race
-
Skier-X/Expert Carve
+
New Style Carve
+
Park & Pipe
+
Junior
+ rozwiń wszystkie - zwiń wszystkie
Wybierz sezon