Narty - skionline.pl
Jump to content

Ziemowit

Members
 • Posts

  1,597
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Ziemowit last won the day on October 27 2020

Ziemowit had the most liked content!

Personal Information

 • Imię
  Marcin
 • Miejscowość
  Kowary, Powiat Karkonoski

Ski equipment

 • Narty marka
  Head Rev 80 + Tyrolia Power 11
 • Buty marka
  Nordica NTX 80
 • Gogle
  Salomon Four Seven Xtra

Skills

 • Styl jazdy
  Kamikaze. Ziuuuuuu... ŁUUUPP!!!
 • Poziom umiejętności
  2
 • Dni na nartach
  10

Recent Profile Visitors

3,279 profile views

Ziemowit's Achievements

Stara gwardia

Stara gwardia (5/6)

1.4k

Reputation

 1. Jeśli ktoś nie przepada za tłumem to najlepiej unikać czerwonego szlaku, na całej jego długości zazwyczaj jest mnóstwo ludzi. Natomiast na bocznych szlakach raczej z dala od Śnieżki i Szrenicy, ścieżkach nieoznakowanych lub ścieżkach oznakowanych jako drogi pożarowe jest bardzo mało turystów, a czasem nie spotkamy tam nikogo.
 2. Cóż. Jeśli dobrze liczę, polskie Tatry o całkowitej powierzchni 175 km² odwiedza (w normalnych czasach) co roku od 2.9 do 3.7 milionów turystów (zależnie od źródła danych). Alpy w tym samym okresie odwiedza od 100 do 120 milionów turystów (zależnie od źródła danych). Mamy więc (3700000/175) / (120000000/220000) = 38.76 razy większe zagęszczenie turystów w polskich Tatrach.
 3. Nie wiem czy rozumniem co masz na myśli, ale w moim wpisie chodziło mi o to, że wiele razy już czytałem o prawidłowym zachowaniu się pod czas burzy, jednak co innego wiedzieć a co innego wykonać. Kilka razy znalazłem się na otwartym terenie w takiej sytuacji i czułem się trochę bezradny i przerażony. Wybierałem ucieczkę w dół w ulewnym deszczu zastanawiając się jak mogę uciekać przed burzą kucając na plecaku, żeby mnie nie dopadła "karma", bo przecież pod czas ucieczki przyjmujesz najmniej optymalną postawę.
 4. Nawet jak masz tę wiedzę w 1 paluszku, to będąc wyżej w górach gdy już rozszaleje się burza uświadamiasz sobie, że zanim zejdziesz miną wieki, w okolicy nie bardzo jest gdzie się schować i tak w ogóle to jesteś w ciemnej d*pie. Dlatego warto dobrze obserwować niebo, często czytać prognozy i zrozumieć, że wycofać się to żaden wstyt. Profilaktyka najlepsza.
 5. Polecam początkującym Similaun i Kreuzspitze. Łatwe technicznie szczyty, które najlepiej zrobić latem. Ten pierwszy przez lodowiec, więc odpowiedni sprzęt jest konieczny i najlepiej jest go zrobić w towarzystwie bardziej doświadczonej osoby ze względu na lód i śnieg. Ten drugi pod warunkiem, że jest dobra pogoda w zasadzie nie wymaga prawie żadnego doświadczenia, wchodzi się bez ekspozycji z kijami całą drogę - trudność jak na Wołowiec w Tatrach. Ja nie lubię się wspinać bo się boję, że się szybko zabiję, wolę wędrować.
 6. Oj zmieniło. Przez ostatnie kilka lat tak cięli las na Raduni, że prawie łysa.
 7. Po dziś dzień potomkowie pogan z tamtych dawnych czasów tłumnie wchodzą na Ślężę, aby za jedyne 12zł czcić niedźwiadka - kolejki po posążek niedźwiadka są zawsze długie.
 8. Całokształt brzmi jak: Nie chcę niczego się dowiedzieć, chciałem tylko wrzucić reklamę jakiejś strony.
 9. Jestem w szoku, że tak mało ludzi tam. Naście razy bylem w Tatrach i bez względu na to czy po słowackiej czy po polskiej stronie zawsze było dużo ludzi.
 10. Do tej pory byłem dumny, że przejechałem tę przełęcz (również spowrotem przez Szwajcarię) samochodem bez zarysowania lakieru. 🙀 🙀
 11. Czerwoną Ławkę zrobiłem dość dawno temu. O ile o same chwyty, głównie dzięki wszędobylskim drabinkom i łańcuchom jest łatwo, o tyle ekspozycja jest konkretna i paraliżuje. Mam spory lęk wysokości. EDIT: Oglądając te zdjęcia czuję się dziadkiem, bo przypomniałem sobie, że od paru lat omijam takie szlaki i skupiam się na bardziej rekreacyjnych trasach.
 12. Dla narciarza chcącego pisać głównie o Smoleńsku to katastrofa*. Skiforum już nie ma, Jacek nie pozwala, to może Jeeb uratuje. * może przesada, bardziej chodzi o szeroko pojęty offtop.
 13. @Jeeb dobrze wie, że jesteśmy zapędzeni w kozi róg i prędzej czy później będziemy musieli się przed nim płaszczyć, żeby nas lubił i żebyśmy mogli pisać na KN.
 14. To nie jest takie proste. Firmy, które zużywają mało surowca do pakowania są gorzej oceniane przez klientów. Może powinni używać tylko biodegradowalne surowce.
 15. Ten post to generalizowanie w którym nie ma zbyt wiele sensu. Zaszczepione osoby owszem roznosić wirusa mogą, ale robią to o wiele rzadziej, dzięki czemu współczynnik reprodukcji wirusa R jest poniżej 1 i epidemia wygasa. A po drugie zaszczepione osoby owszem mogą ciężko przechodzić zakażenie albo umrzeć, ale dzieje się to o wiele rzadziej. Sprowadzasz wszystko do czarnego albo białego koloru, a rzeczywistość jest w różnych odcieniach szarości.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...