Narty - skionline.pl
Jump to content

Ziemowit

Members
 • Content Count

  237
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

144 Excellent

About Ziemowit

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Personal Information

 • Imię
  Marcin
 • Miejscowość
  Opolskie

Ski equipment

 • Narty marka
  Head Rev 80 + Tyrolia Power 11
 • Buty marka
  Nordica NTX 80
 • Gogle
  Salomon Four Seven Xtra

Skills

 • Styl jazdy
  Kamikaze. Ziuuuuuu... ŁUUUPP!!!
 • Poziom umiejętności
  2
 • Dni na nartach
  10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mapka informująca gdzie wykryto wirusa. Niebieski kolor to podejrzenie, a czerwony potwierdzone przypadki. Źródło: https://en.m.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_outbreak_in_Italy
 2. Na pewno jadąc tam liczyłbym się z odwoływaniem imprez masowych i dużych wydarzeń kulturalnych w całym regionie łącznie z tymi organizowanymi w ośrodkach narciarskich, takich jak karnawały, jarmarki, koncerty, skoki i tak dalej. - czyli wszystko to co spędza duże tłumy w jedno miejsce. Mam nadzieję jednak, że nie posuną się to aż to tego stopnia, że pozamykają ośrodki narciarskie, to już byłoby przegięcie.
 3. Nie tak do końca taki "niegroźny" co grypa sezonowa. Wg. oficjalnych danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz Światowej Organizacji Zdrowia grypa sezonowa rocznie może dotknąć od 5 do 10% dorosłych i 20-30% dzieci, a śmiertelność grypy sezonowej wynosi 0,1-0,5% (tzn. umiera 1 do 5 na 1000 osób, które zachorowały). Natomiast śmiertelność po zachorowaniu na koronawirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19 wynosi co najmniej 3% (jeśli podzielimy liczbę zmarłych przez liczbę zainfekowanych), chociaż bardziej prawidłowo wypadałoby liczyć stosunek zmarłych do wyleczonych i wyjdzie większy procent. Tak czy siak daje to kilkukrotnie wyższą śmiertelność przy zbliżonej jak podkreślają naukowcy zdolności do rozprzestrzeniania się co znana nam od zawsze grypa sezonowa. Ponadto dużo więcej osób wymaga hospitalizacji niż w przypadku zwykłej grypy co podnosi wydatki na służbę zdrowia. Co więcej niektórzy naukowcy w tym chińscy mówią, że zdarzają się przypadki ponownego zachorowania na ten sam szczep koronawirusa po krótkim czasie od wyleczenia, co wydaje się dość groźną cechą bo oznacza, że niektórzy mogą chorować w kółko na to samo. Po prostu matematyka przemawia za tym, że to jest jednak trochę groźniejsze od grypy sezonowej i nie chcielibyśmy, alby na stałe się taki bakcyl na świecie zadomowił. Ja jestem za tym, aby zrobić dużo aby to dziadostwo wytępić.
 4. Dzisiaj w nocy dość silna wichura, także ostrożnie. Mapa https://mapy.meteo.pl/
 5. Czekając na bardzo dobrą zimę to chyba nigdy nie pojeździsz, trzeba zacisnąć zęby i brać to co jeszcze zostało.
 6. Osobiście wydaje mi się, że warunki w Szczyrku mają ale jednak drugorzędne znaczenie wobec ilości Polaków za granicą w tym polskich narciarzy w Alpach. Wiele lat temu mało Polaków jeździło za granicę wypoczywać, teraz stale obserwujemy bardzo duży trend wzrostowy. Moim zdaniem największe znaczenie ma: 1. Znaczna poprawa znajomości angielskiego lub niemieckiego. 2. Znacznie więcej Polaków posiada swój własny samochód. 3. Jest więcej połączeń autokarowych, lotniczych i kolejowych. To sprawia, że Alpy nie wydają aż tak odległe jak 20 lat temu, kiedyś dużo mniej Polacy podróżowali.
 7. Sonnblick Observatory Lata temu dowiedziałem się o istnieniu tego obserwatorium przypadkiem w gazecie internetowej przy okazji publikowania jakiegoś hiper rekordu temperatury + 15 stopni na plusie, ale już go znaleźć nie mogę i może dobrze bo po co rozpamiętywać to co złe.
 8. Ziemowit

  Wyjazd sezonu

  I tak jest dużo spekulacji, bo wciąż są 4 typy: Japonia, Gruzja, Rosja, Norwegia.
 9. Ziemowit

  Wyjazd sezonu

  Śledzę od roku, może troszkę krócej. Starszych nie oglądałem.
 10. Ziemowit

  Wyjazd sezonu

  Czy działa już na skionline jakiś szpieg, który wie już jaki to kraj i się pochwali? 😈 Obstawiam Andora, chociaż tam śniegu zbyt dużo nie ma. Jako drugi kraj obstawiam Gruzja. Jako trzeci kraj obstawiam USA - wydaje mi się, że nie znalazłem tych nazw w tytułach w starszych vlogach JC
 11. No jasne, że nie mają służyć zakłamywaniu rzeczywistości. Ja zrozumiałem i widziałem to inaczej a mianowicie, że niemal wszystkie vlogi JC mają entuzjastyczny styl i tyle. Co innego gdyby gdzie indziej było pokazywanie, że jest źle a tu były same ochy i achy.
 12. Twój komentarz brzmi dla mnie bezsensownie dlatego nazwałbym to tak jak się to powinno nazwać, czyli HEJT. Bezsensownie dlatego, że JC we wszystkich swoich vlogach wypowiada się w bardzo podobnym tonie (czyli pozytywnie) o dziesiątkach różnych ośrodków, które odwiedza.
 13. Racja, na stokach niekiedy bywa ich dużo. Za to po forach krąży jeden, pilnuj go. 😉
 14. Jak możesz gdzieś podjechać to może i dałoby się coś wymielić Na Drezno nie patrz bo ono wcale nie ma takich dobrych połączeń w nocy - będziesz mieć kilka przesiadek w nocy i nie pośpisz. Co godzinę jeździ pociąg z Kostrzyna do Berlina. Jeśli nie potrzebujesz spać w wagonach sypialnych to jesteś w stanie skrócić podróż tak aby wyjechać o 17.05 z Kostrzyna a być na miejscu w Insbrucku o 4:23. Jeśli chcesz się wyspać w wagonach sypialnych to z Kostrzyna wyjeżdżasz o 18.02 i na miejscu w Innsbrucku jesteś o 09:15 - między 21.57 a 09:15 z Hannoveru do Innsbrucka jedzie nocny pociąg Nightjet Richtung z wagonami do spania, więc masz bite 11 godzin na spokojny sen. 😎
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...