Narty - skionline.pl
Jump to content

Ziemowit

Members
 • Posts

  1,785
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Ziemowit

 1. W Sudetach od 20 minut sypie śnieg, ale podobna ma sypać krótko.
 2. Dobry narciarz wie, że musiałoby być -50°C?
 3. Wydaje mi się, że mały ruch graniczny obecnie dotyczy tylko osób mieszkających na terenach przygranicznych, które do Czech dojeżdżają do pracy, więc lipa.
 4. Termin 'małego ruchu granicznego' odnosił się w niedalekiej przeszłości do mieszkańców określonych gmin. W przypadku wjazdu do Czech chodzi o 113 gmin na terenie Polski, ale przepisy te zostały zawieszone w 2007 roku. W każdym razie muszę doczytać więcej.
 5. Czyli osoby, które zaszczepiły się niedawno są na straconej pozycji, bo będą zmuszone poczekać kilka miesięcy. Dobrze rozumiem? P.S. A kiedy się zaszczepią 3-cią, wymagana będzie już 4-ta dawka...
 6. Jeśli chcesz znaleźć więcej stron TYLKO DLA WTAJEMNICZONYCH © ® ™ to jest PRO TIP © ® ™. Wpisuj hasła w google, takie jak nazwa regionu, doliny, parku narodowego, ośrodka narciarskiego lub miejscowości (poprawnie, po niemiecku) i słowo "accomodation". Jest szansa, że wyniki wyszukiwania będą lepsze i znajdziesz niejedną lokalną stronę do rezerwacji noclegów. Nie wszyscy ogłaszają się na booking, niektórzy zamieszczają ogłoszenia tylko na takich stronach.
 7. W zasadzie to stron, gdzie można dokonać rezerwacji jest bardzo dużo. Np. w Austrii prawie każda dolina, wiele ośrodków narciarskich, a nawet niektóre ważniejsze miejscowości w danej dolinie mają swoje własne strony do rezerwowania noclegów. Niektórzy zadbali o polską wersję językową. Kilka przykładów: Dolina Stubaital noclegi: https://www.stubai.at/pl/noclegi/noclegi/lista-noclegow/ Ośrodek Stubaier Gletscher noclegi: https://www.stubaier-gletscher.com/pl/noclegi/szukaj-rezerwuj/accommodations Dolina Zillertal noclegi: https://www.zillertal.at/en/accommodations/accommodations Ośrodek Zillertal Arena noclegi: https://www.zillertalarena.com/en/gerlos/the-village/accommodation/ Mayrhofe noclegi: https://booking.mayrhofen.at/unterkuenfte/angebote/ Dolina Otztal noclegi: https://www.oetztal.com/accommodations.html Gurgle noclegi: https://www.gurgl.com/accommodations.html Solden noclegi: https://www.soelden.com/accommodations/accommodation-list.html#page=1&size=10&rangeIds=region-18 Korzystałem też z takich ogólnoalpejskich stron: https://www.interchalet.pl/ https://www.interhome.pl/ https://www.chaletsplus.com/nl/
 8. Czyli jeśli ktoś w Sobotę chciałby jechać, to na test zgłasza się w Czwartek, odbiera go w Piątek i musi kilka godzin później w ten Piątek w trasę wyjechać, bo inaczej może nie zdążyć.
 9. Cóż, prognozy się zmieniły, do tego po opadach śniegu przyszedł deszcz. Ale teraz jest minus i dziś coś tam ma poprószyć.
 10. Ziemowit

  Szwajcaria

  Kiedy? Może dawno temu? Zrobić zakupy w Niemczech owszem opłaca się, szczególnie mieszkańcom CH, ale paliwo odkąd pamiętam jest w DE drogie.
 11. A mnie to już nikt nie nazwał góralem. Krakusów nazywa się góralami a pochodzących z K. Góry już nie, bo Sudety to już nie górale. Nawet Jeeb swego czasu wrzucił taką mapkę zamykającą temat:
 12. To pytanie po 9 miesiącach pachnie jak "chcę wrzucić reklamę/spam".
 13. Zakładam temat bo mam blisko, a na mapkach i na zdjęciach bardzo fajnie to wygląda. 6 orczyków i szekokie trasy. Coś jak Rzeczka w Górach Sowich. Niestety w Sudetwch jest nie jest tak dobrze jak w Beskidach, gdzie ośrodków jest na pęczki.
 14. Temat dotyczy ośrodka narciarskiego Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie. Zakładam temat bo nie znalazłem o nim informacji na forum. Czy ktoś tam był i chciałby coś więcej napisać na temat ośrodka Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie? Czy w przeciągu kilku ostatnich lat otwierali się regularnie, a jeśli tak, to ile tras było czynnych?
 15. Cóż, na pewno poszły w górę. Na początku 2020 roku płaciło się 4.20-4.25zł za 1 euro. Gdyby nie ta cała pandemia, być może dziś kupowalibyśmy euro w podobnej cenie.
 16. Chyba powoli zaczynam rozumieć sens twojej twojej wypowiedzi, ale zdecydowanie wolałbym, gdybyś to porządnie rozwinął.
 17. Niepotrzebnie się załamujesz tracąc wiarę w ludzkość. (Taki pół-żart) Po przeanalizowaniu tematu moim skromnym zdaniem Spiochu nie miał na myśli nic złego, zwrócił uwagę na pewien ważny problem, który jest mi bliski.
 18. Ja myślę, że Śpiochu pisze o czym innym. Bardzo chętnie podyskutuję na ten temat, ale może nie w tym wątku. Może załóżcie nowy na temat tego jak jeździć.
 19. Nie pisz tutaj nic o polityce, bo admin przyjdzie. Na skiforum możesz napisać, tam nic się nie stanie.
 20. Jak mówią, że zamkną to znaczy, że zamkną. Jak mówią, że nie zamkną to znaczy, że mówią.
 21. Wg. różnych prognoz właśnie zbliża się kilkudniowe ocieplenie z temperaturami sięgającymi 10°C. Dopiero pod koniec Listopada ma być zimno. Ciekawe skąd biorą "obiecujące ❄️" prognozy na najbliższe dni.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...