-
Liczba zawartości
3 270 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
64
Zawartość dodana przez grimson
-
Dlatego jak wracałem do PL raz na pół roku, to jakoś zimno w ojczyźnie Polsze. Dodatkowo raz trafiłem do rodziców, zaraz po przylocie z Chin. Zbierało się na burzę, rodzice narzekali, że nie ma czym oddychać, bo taka wilgotność. Na mnie to nie robiło wrażenia, bo wilgotność w Wuhan powodowała, że bez klimatyzacji człowiek był cały mokry po 2 minutach. Za to mogę zdradzić, że półroczna rozłąka z polskimi wędlinami [totalny brak takiego towaru w Wuhan] powodowała, że jak już się dorwałem po tak długim poście do szynki, to okazała się zwyczajnie....niejadalna. Sama sól, człowiek jak na codziennie spożywa wędliny, to zwyczajnie tego nie czuje
-
To teraz ja. Jak pracowałem w Wuhan [tym właśnie covidowym Wuhan] na kontrakcie, zanabyłem w ichnim sklepie typu market rower górski Giant. Za równowartość 600zł. Rama alu, przednie widelce z amortyzacją, koła 26", hamulce V-brake. Zacząłem robić trasy po mieście, na początek z chińską mapą w komórce w ręce, żeby się nie zgubić -> Wuhan ma około 80km szerokości i dobre 40km "wysokości" na mapie. Potem jak już poznałem topografię miasta jeździłem na pamięć. Po nabraniu wprawy zacząłem się katować na rowerze, co nie było łatwe, z racji temperatur do 40st i wilgotności powietrza 90% w ciągu dnia. Trasy w takich warunach robiłem do 100km za jednym posiedzeniem, z reguły w tygodniu dawałem 26km z samego rana, w weekendy 40,60 lub 100km. Sports Tracker pokazuje teraz 1400km zrobione w ciągu 5 miesięcy. Wrzucam poniżej screena ze Sports Tracker, z mojej porannej trasy dookoła jednego z jezior:
-
Gratki, wrzuć tu potem opis co się dzieje na stokach. Na Loli widoczne na kamerach delikatne, pierwsze przetarcia.
- 1 225 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jutro jesteś w Szklarskiej?
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czarna passa trwa jak widać...
-
Tego to nie wiem, trzeba poszukać nr tel w necie i wykonać kilka telefonów. Generalnie skiturow na CG jakby mniej vs Szklarska, Białka czy inne ośrodki...
- 1 548 odpowiedzi
-
- sienna
- stronie śląskie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na CG dalej zima w pełni, aż się serce kraje jak się widzi taaaaaki warun. Narciarze na CG nie próżnują:
- 1 548 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- sienna
- stronie śląskie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W góry na skitury sezon 2020/21
grimson odpowiedział Gerald → na temat → Narciarstwo klasyczne, ski touring, ski alpinizm
Będzie dobrze widać, jak ktoś się wyglebi 😉 -
W góry na skitury sezon 2020/21
grimson odpowiedział Gerald → na temat → Narciarstwo klasyczne, ski touring, ski alpinizm
Wszystkie auta w domu jak i służbowe mają 4x4 od dobrych paru lat. Napęd stały quattro w Audi oraz w Touareg I, dołączany X-drive lub Haldex V generacji. Stresu nie ma w jeździe do przodu, cyrk się zaczyna jak trzeba na letnich hamować na śniegu 🤩 -
W góry na skitury sezon 2020/21
grimson odpowiedział Gerald → na temat → Narciarstwo klasyczne, ski touring, ski alpinizm
Wystarczy 4x4 na letnich i można cisnąć w takim warunku. Sprawdzone już wiele razy. ESP off i but!!! -
Szklarska zwija sprzęt, białe dalej pada. Wiele widziałem już ratraków, ale takie zabytki jakie są w Szklarskiej to już jest widok rzadko spotykany...😍
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Szrenica do końca miesiąca ma wyłączony wyciąg na sama górę z racji przeglądu technicznego. Może Zieleniec się odpali.
-
Mój pierwszy instruktor w 1994 r na pierwszej lekcji szkolił, jak się prawidłowo wyglebic- upadek zawsze na bok, nigdy do przodu/ do tylu. Cała grupa uczniów karnie zaliczała glebę, fajnie musiało to wyglądać z boku. Zostalo mi to w głowie, zaliczałem ostatnio gleby przy prędkości 70km/ godz i nic mi się nie stało 🙂
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie śledziłem w ostatnich latach końcówek sezonu w Szklarskiej- mea culpa. Swoje zdanie wyraziłem na podstawie innych ośrodków w Sudetach.
- 1 225 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kamery stad- jedyna póki co strona, która pokazuje także i Lole: https://jural.webcamera.pl Skad jadę? 220km z Ostrowa Wlkp, jakieś 2 godz 40 min w aucie do Szklarskiej.
- 1 225 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na Szklarskiej dzieje się, na Puchatku dwóch skiturowcow podchodzi, na Loli z buta ciśnie do góry snowboardzista. Dookoła biało, aż mnie nosi za biurkiem w pracy.
- 1 225 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Szutrowki na nogi i logien panie. Zastanawiam się, czy nie wyciągnąć rodziny na sanki w te sobotę do Szklarskiej, tata niby przypadkiem zabierze ze sobą narty 🙂 W kwietniu jeszcze na nartach nie jeździłem. Warun w tym roku rewelacyjny, chyba najlepszy w okresie ostatnich 10 lat.
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Skończyło sypać białe wczoraj wieczorem, noc już bez opadów. Przyszedł mróz, warun na jazdę w puchu fantastyczny 🙂
- 1 225 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ta prognoza dotyczy miasta, wyżej opad jest większy, a temp niższa ( z pominięciem inwersji).
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pachnie min kilkanaście cm: Szklarska Poręba – prognoza pogody 60h | ICM Meteo – nowa wersja - test
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na dniach idzie mróz w Szklarskiej plus raczej sporo dostawy białego. Warun utrzyma się min kolejne 1.5-2 tyg. Śnieżynka prezentuje się perfekcyjnie. Rozumiem ze Lola jest już nie przejezdna?
- 1 225 odpowiedzi
-
- szrenica
- szklarska poręba
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jakby pracowały ratraki to spokojnie by popracowali jeszcze ze dwa tyg. Do maja CG chyba jeszcze nigdy nie kręciła. Dalej maja dużo zbunkrowanego śniegu na polu narciarskim.
- 1 548 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- sienna
- stronie śląskie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzisiaj otwarcie sezonu i przejażdżka wkoło komina. Klocki hamulcowe wymienione, łańcuch nasmarowany i logien:
-
- 1 548 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- sienna
- stronie śląskie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:







