Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

grimson

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    3 270
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    64

Zawartość dodana przez grimson

  1. grimson

    Rowerowe eskapady - relacje

    Dlatego jak wracałem do PL raz na pół roku, to jakoś zimno w ojczyźnie Polsze. Dodatkowo raz trafiłem do rodziców, zaraz po przylocie z Chin. Zbierało się na burzę, rodzice narzekali, że nie ma czym oddychać, bo taka wilgotność. Na mnie to nie robiło wrażenia, bo wilgotność w Wuhan powodowała, że bez klimatyzacji człowiek był cały mokry po 2 minutach. Za to mogę zdradzić, że półroczna rozłąka z polskimi wędlinami [totalny brak takiego towaru w Wuhan] powodowała, że jak już się dorwałem po tak długim poście do szynki, to okazała się zwyczajnie....niejadalna. Sama sól, człowiek jak na codziennie spożywa wędliny, to zwyczajnie tego nie czuje
  2. grimson

    Rowerowe eskapady - relacje

    To teraz ja. Jak pracowałem w Wuhan [tym właśnie covidowym Wuhan] na kontrakcie, zanabyłem w ichnim sklepie typu market rower górski Giant. Za równowartość 600zł. Rama alu, przednie widelce z amortyzacją, koła 26", hamulce V-brake. Zacząłem robić trasy po mieście, na początek z chińską mapą w komórce w ręce, żeby się nie zgubić -> Wuhan ma około 80km szerokości i dobre 40km "wysokości" na mapie. Potem jak już poznałem topografię miasta jeździłem na pamięć. Po nabraniu wprawy zacząłem się katować na rowerze, co nie było łatwe, z racji temperatur do 40st i wilgotności powietrza 90% w ciągu dnia. Trasy w takich warunach robiłem do 100km za jednym posiedzeniem, z reguły w tygodniu dawałem 26km z samego rana, w weekendy 40,60 lub 100km. Sports Tracker pokazuje teraz 1400km zrobione w ciągu 5 miesięcy. Wrzucam poniżej screena ze Sports Tracker, z mojej porannej trasy dookoła jednego z jezior:
  3. Gratki, wrzuć tu potem opis co się dzieje na stokach. Na Loli widoczne na kamerach delikatne, pierwsze przetarcia.
  4. Szklarska faktycznie serwuje teraz wyciągu, co widać na kamerce 🙂
  5. Czarna passa trwa jak widać...
  6. grimson

    Czarna Góra - czy warto?

    Tego to nie wiem, trzeba poszukać nr tel w necie i wykonać kilka telefonów. Generalnie skiturow na CG jakby mniej vs Szklarska, Białka czy inne ośrodki...
  7. grimson

    Czarna Góra - czy warto?

    Na CG dalej zima w pełni, aż się serce kraje jak się widzi taaaaaki warun. Narciarze na CG nie próżnują:
  8. Wszystkie auta w domu jak i służbowe mają 4x4 od dobrych paru lat. Napęd stały quattro w Audi oraz w Touareg I, dołączany X-drive lub Haldex V generacji. Stresu nie ma w jeździe do przodu, cyrk się zaczyna jak trzeba na letnich hamować na śniegu 🤩
  9. Wystarczy 4x4 na letnich i można cisnąć w takim warunku. Sprawdzone już wiele razy. ESP off i but!!!
  10. Szklarska zwija sprzęt, białe dalej pada. Wiele widziałem już ratraków, ale takie zabytki jakie są w Szklarskiej to już jest widok rzadko spotykany...😍
  11. Szrenica do końca miesiąca ma wyłączony wyciąg na sama górę z racji przeglądu technicznego. Może Zieleniec się odpali.
  12. Mój pierwszy instruktor w 1994 r na pierwszej lekcji szkolił, jak się prawidłowo wyglebic- upadek zawsze na bok, nigdy do przodu/ do tylu. Cała grupa uczniów karnie zaliczała glebę, fajnie musiało to wyglądać z boku. Zostalo mi to w głowie, zaliczałem ostatnio gleby przy prędkości 70km/ godz i nic mi się nie stało 🙂
  13. Nie śledziłem w ostatnich latach końcówek sezonu w Szklarskiej- mea culpa. Swoje zdanie wyraziłem na podstawie innych ośrodków w Sudetach.
  14. Kamery stad- jedyna póki co strona, która pokazuje także i Lole: https://jural.webcamera.pl Skad jadę? 220km z Ostrowa Wlkp, jakieś 2 godz 40 min w aucie do Szklarskiej.
  15. Na Szklarskiej dzieje się, na Puchatku dwóch skiturowcow podchodzi, na Loli z buta ciśnie do góry snowboardzista. Dookoła biało, aż mnie nosi za biurkiem w pracy.
  16. Szutrowki na nogi i logien panie. Zastanawiam się, czy nie wyciągnąć rodziny na sanki w te sobotę do Szklarskiej, tata niby przypadkiem zabierze ze sobą narty 🙂 W kwietniu jeszcze na nartach nie jeździłem. Warun w tym roku rewelacyjny, chyba najlepszy w okresie ostatnich 10 lat.
  17. Skończyło sypać białe wczoraj wieczorem, noc już bez opadów. Przyszedł mróz, warun na jazdę w puchu fantastyczny 🙂
  18. Ta prognoza dotyczy miasta, wyżej opad jest większy, a temp niższa ( z pominięciem inwersji).
  19. Pachnie min kilkanaście cm: Szklarska Poręba – prognoza pogody 60h | ICM Meteo – nowa wersja - test
  20. Na dniach idzie mróz w Szklarskiej plus raczej sporo dostawy białego. Warun utrzyma się min kolejne 1.5-2 tyg. Śnieżynka prezentuje się perfekcyjnie. Rozumiem ze Lola jest już nie przejezdna?
  21. grimson

    Czarna Góra - czy warto?

    Jakby pracowały ratraki to spokojnie by popracowali jeszcze ze dwa tyg. Do maja CG chyba jeszcze nigdy nie kręciła. Dalej maja dużo zbunkrowanego śniegu na polu narciarskim.
  22. grimson

    Rowerowe eskapady - relacje

    Dzisiaj otwarcie sezonu i przejażdżka wkoło komina. Klocki hamulcowe wymienione, łańcuch nasmarowany i logien:
  23. grimson

    Czarna Góra - czy warto?

    Zaczęło popuszczać na CG, B- Fis wykazuje na kamerach przetarcia na samej gorze.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...