Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

grimson

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    3 270
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    64

Zawartość dodana przez grimson

  1. Pogoda wspaniała, warun dalej nie najgorszy. Narciarze korzystają z Puchatka- tu akurat widoczne roztopy na samym dole trasy.
  2. No ja nie wiem : Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie pijących alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła. 4-15 ml (½ kieliszka do wódki) alkoholu metylowego uszkadza nerw wzrokowy; 30 ml (ok. 1 kieliszek wódki) alkoholu metylowego to dawka śmiertelna; Gdzie najczęściej występuje metanol: – w alkoholu niewiadomego pochodzenia (np. zakupionym na bazarach) – w płynach do spryskiwaczy – w denaturacie – w odmrażaczach do szyb – w rozpuszczalnikach Objawy zatrucia alkoholem metylowym: – pierwsze objawy po wypiciu alkoholu metylowego są takie same jak po wypiciu alkoholu spożywczego (etylowego) następnie pojawiają się: – bóle i zawroty głowy, przyspieszony oddech, nudności, wymioty; – silne bóle brzucha, światłowstręt i inne zaburzenia widzenia, przyspieszone bicie serca; – senność, śpiączka i głębokie zaburzenia świadomości (utrata przytomności, bez możliwości dobudzenia zatrutego).
  3. Wrzuciłem zrzut z kamery sprzed parunastu minut, wiec nic nie wywiało 🙂
  4. Ale jest warun w Szklarskiej, z kamery wynika ze śniegu nadal dużo na kamerce przy Karkonoszu, oraz ze twardo pod narta.
  5. Racja, odpalili ponownie Lole, żeby zamknąć cały ośrodek dzień czy tez dwa dni później. sstar wrzucał kilka dni przed restartem marcowym zdjęcia z Loli, wtedy już była ratrakowana na części jej szerokości.
  6. Lola była naszykowana do ponownego otwarcia- dzwoniłem do Szklarskiej. Mieli otworzyć w momencie, jak rząd wprowadził kaganiec w całej PL w marcu. Warto spytać się skiturowcow, jaki jest obecny stan Loli.
  7. Patrzę na Szklarska na kamerach regularnie. Mieli pare przetarć na Puchatku, teraz spadło białe i znowu jest zacnie. Dzień w dzień ktoś podchodzi na skuterach/ zjeżdża na dol. Gdyby nie covid i kaganiec na stokach- ale bym poszalał na Loli.
  8. grimson

    Czarna Góra - czy warto?

    Górna cześć B- Fis po ostatnich opadach śniegu pozbyła się przetarć, widocznych na kamerze. Obecnie jest tam tylko biało.
  9. grimson

    Czarna Góra - czy warto?

    Wtedy spałem z żona w Międzygórzu, Apartamenty Czarna Gora czy Czarna Perła jeszcze nie istniały. Śniegu było tyle, ze jadąc autem na Czarna Górę śnieg odgarnięty przez pług był wyższy od samochodu osobowego. Cisnąlem wtedy nieśmiertelnym VW Golf III, bestia przechodziła przez śnieg w miejscach, gdzie pług się poddawał. Fotka gdzie znak drogowy był bliski zakrycia przez śnieg jest zacna, nigdy wcześniej nie spadło tam tyle białego. Wg mojej pamięci mieli dobre warunki narciarskie do końca kwietnia.
  10. grimson

    Historia...

    Podziwiam ludzi w wieku +90, którzy zachowują zdrowie i maja czas na pasje. W swoim czasie poznałem bombardiera Lancastera z polskiego Dywizjonu 300 w RAF, majora Czesława E.Blicharskiego. Mój pradziadek służył w tej jednostce w latach 1944-1946. Szukając weteranów Dyw 300 po Polsce i całym świecie udało mi skontaktować z 10, w tym z majorem Blicharskim- > mając wiek +90 był w dobrym zdrowiu, zachował wspaniała pamięć. Odszedł w 2015r w wieku 97 lat.
  11. Ja będę celował w GS długości 193cm i więcej na kolejny sezon. Plus w bagażniku jako druga para Fischer World Cup RC 175cm do zabawy. Powinno wystarczyć.
  12. No ja nie wiem, początek materiału i charakterystyczna muzyka bardziej przekonują mnie do narciarza na kwasie, a nie instruktora 🤩
  13. Skończy się jak w Rumunii- pościgiem zwierzaka za narciarzem. Uwaga: ursus ursus potrafi wytrwale biec w dol stoku z prędkością 40km/godz.
  14. CG już powoli zwija manatki. Na dniach zdjęli siatki z Snow Park na polu narciarskim, na ich stronie głównej pojawia się informacja „do zobaczenia wkrótce” w info o warunie narciarskim.
  15. Testy maja to do siebie, ze są tylko testami. Siostra z mężem chorują na covid, córka ma codziennie test paskowy i pojawia się tylko sporadycznie blada druga kreska.
  16. Mogą wyglądać. Zacytuje Marka Jozwika, dziennikarza gazety „Rzeczpospolita”, który opisywał lekkoatletyczna mistrzynie olimpijska Zanne Pintusiewicz-Blok w biegu na 200m. Z pamięci „Zanna miała do wyboru. Uroda albo sztanga. Wybrała te druga ewentualnosc”. Dlugo tez chodziłem na siłownie i interesowałem się sportami siłowymi. Bez wspomnianej przeze mnie „bomby”, czyli wspomagania sterydami, kobieta nie jest w stanie osiągnąć takiego obwodu oraz separacji mięśniowej ręki jak na zdjęciu.
  17. Ten pan po prawej ma w bicku dobre 43cm. Pewnie jest na bombie.
  18. Naród jęczy pod butem corony, szpitale pełne, ludzie padają jak muchy, krzywa zachorowalności idzie w górę, zaczyna brakować lekarzy, prywatna służba zdrowia staje okoniem a tu widzę, ze naród jednak jest krnąbrny i nieposłuszny Zamiast przepasać się kirem i zostać karnie w domu na kolejne pół roku w ramach self-lockdown, bezeceństwa na śniegu w głowie p.s. żartuje z w/w.
  19. Tutaj widać ile dane państwo ma piniedzy. Jest tarcza i jest TARCZA. Tylko niech każdy pamięta, skąd rząd ma pieniądze. Z Twoich i moich podatków.
  20. Hardcorowcy przy 200km/ godz wrzucają posty na Insta i przeglądają FB. Daleko nam do nich
  21. Tutaj jest zacny przykład, ze jazda na krechę to coś więcej niż tylko odwaga.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...