Narty - skionline.pl
Jump to content

m-ski

Members
 • Posts

  150
 • Joined

 • Last visited

About m-ski

 • Birthday 01/01/1867

Personal Information

 • Imię
  Maciek
 • Miejscowość
  Zabrze

Ski equipment

 • Narty marka
  Head i.Titan, Head i.Speed
 • Buty marka
  Atomic Hawx
 • Gogle
  Marker

Skills

 • Styl jazdy
  Najczęściej w dół
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

2,400 profile views

m-ski's Achievements

Średnio zaawansowany

Średnio zaawansowany (3/6)

169

Reputation

 1. Napiszcie proszę, czy parkingi są płatne w tym rejonie? I ewentualnie, czy ktoś z Was kupował skipass online i jak to wygląda?
 2. Cześć. Podpowiedzcie proszę, jeśli ktoś ma wiedze w temacie Austrii i szczepionki jednodawkowej Johnsona. Czy jeśli przyjmę dawkę przypominającą innej szczepionki mogę wjechać bez testu? Dotychczas tak było, ale po 3.01 Austria przestała uznawać Johnsona.
 3. Tak tylko tutaj to zostawię do przemyśleń. Zródło: https://www.facebook.com/piotr.schramm.3/posts/3728997787150893 Polski rząd wydał 21 grudnia 2020 roku rozporządzenie, którym zakazał działania wyciągów narciarskich od dnia dzisiejszego ? Podchwyciły to wszystkie media w Polsce powtarzając, za przemawiającym na konferencji prasowej Panem Mateuszem Morawieckim - informując swoich czytelników i widzów że od dziś do 17 stycznia 2021 roku wszystkie wyciągi w Polsce pozostają zamknięte ? Dokładnie tak to było.... Ale czy ktoś w Polsce to sprawdził ? Ale czy ktoś spojrzał na wydane rozporządzenie i jego treść ? Chyba nie.... No to spójrzmy zatem: Zgodnie z § 10. pkt 15. rozporządzenia RM z dnia 21 grudnia 2020 roku: „...15. Do dnia 17 stycznia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków...” To treść, która ma zakazywać działalności wyciągów oraz biznesu narciarskiego, począwszy od dziś do dnia 17 stycznia 2021 roku. Rozporządzenie odnosi się wiec do PKD 93.0. Tymczasem, zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności - klasa ta ani podklasy nie obejmują: „...- działalności związanej z funkcjonowaniem kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich, sklasyfikowanej w 49.39.Z, - obsługi wyciągów narciarskich, sklasyfikowanej w 49.39.Z,...” Wyciągi narciarskie obejmuje natomiast podklasa 49.39.Z., która nie została wymieniona w wydanym w dniu 21 grudnia 2020 roku rozporządzeniu RM. Poniżej treść podklasy 49.39.Z: „...- działalność kolejek linowych naziemnych, kolejek linowych, wyciągów orczykowych i wyciągów narciarskich pod warunkiem, że nie są częścią miejskiego lub podmiejskiego systemu komunikacji...” Brak jest podstawy prawnej dla zamknięcia od dziś wyciągów w Polsce. Raz jeszcze namawiam do skrupulatności i rzetelności prowadzonych analiz Treść rozporządzenia z dnia 21 grudnia 2020 roku: https://isap.sejm.gov.pl/.../WDU20200002316/O/D20202316.pdf Treść klasyfikacji PKD: https://www.biznes.gov.pl/pl/tabela-pkd
 4. Pod tym kątem nie robiłem raczej eksploracji. Ale szału nie widać. Knajpa na dole i jedna na górnej stacji 4-os. kanapy. Coś jeszcze jest w schronisku na samej górze, ale tam trzeba dojść kawałek "z buta". Sporo ludzi zjeżdżało wyciągiem z bagażami, wiec zapewne można tam zarezerwować nocleg. No i ciężko znaleźć toalety, brak oznaczeń. Ale narciarsko jak najbardziej polecam
 5. Relacji z Ramzovej nie widziałem, więc chyba jestem pierwszy:) Dojazd około 130 km z Gliwic, jakieś 2h jazdy. Od polskiej granicy w Głuchołazach 30 km. Skipass dzienny to 580 Kč. I tu uwaga – kaucja przy płatności kartą jest pobierana w gotówce. 20 zł lub 100 Kč, więc warto mieć taką kasę przygotowaną. Wyciągi – od doły szybka wyprzęgana 4-os. kanapa Leitnera, następnie przesiadka na 2- os. krzesło na szczyt (dość wolne) lub równolegle biegnący orczyk (szybsza alternatywa, bez kolejek). W dolnej części ośrodka jeden krótki wyciąg krzesełkowy i parę orczyków dla osób uczących się. Trasy - zjazd z samej góry to ponad 3 km. Trasy w większości czerwone. Jedna krótka czarna, ale nieprzygotowana, orczyk wzdłuż niej nie działa. Dolna polana bardzo szeroka, idealna do nauki. Warunki - pogoda genialna:) Śnieg w większości naturalny i jest go sporo. Duża część tras skierowana na północ, zacieniona między drzewami, więc mimo dodatniej temp. warunki się utrzymują. Dolna polana i górny stok w ciągu dnia są wystawione na słońce, więc tutaj z czasem miękko. Nie stwierdzono minerałów. Mimo soboty i pełnych parkingów kolejki do wyciągów na max 3-4 minuty w szczycie. Przez większość czasu jazda na bieżąco. Podsumowując - fajna alternatywa dla ludzi ze Śląska, szczególnie w okresie ferii i zatłoczonych Beskidów.
 6. Cześć. Czy znacie jakiś serwis/zakład krawiecki, który podejmie się naprawy rozciętych krawędzią narty spodni membranowych? Najchętniej okolice Gliwic, Zabrza, Katowic. Ewentualnie opcja z wysyłką kurierem. Z góry dzięki.
 7. Dziś takie rzeczy na Rohacach. Na szczęście odstrzał kontrolowany.
 8. m-ski

  Czarna Góra

  Hey. Chcę wybrać się pierwszy raz do Czarnej Góry (Sienna). Mam do Was pytanie o najlepszy dojazd ze Śląska. Czy lepiej jechać przez Czechy i Javornik, czy na Złoty Stok i dalej Lądek? Orientujecie się jak te drogi wyglądają zimą?
 9. Świeże info z FB: "Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy informacje o ilości śniegu oraz planowanym otwarciu kolejnych tras.Od jutra będą otwarte trasy 9 i 9a. Jeżeli prognozy pogody się sprawdzą to 5.01 (sobota) planujemy otworzyć trasy 1 i 7 oraz wyciąg C2. Na trasach 5, 10 i 11 trwa dośnieżanie w najbardziej newralgicznych miejscach - o postępach będziemy informować."
 10. Kto dziś był na Pilsku ten wygrał. Warunki świetne, słońce i bezwietrznie. Rano idealny i szybki sztruks. W ciągu dnia pokazało się trochę lodu, ale bez tragedii. Ludzi umiarkowanie, kolejki w szczycie max kilka minut. A widoki prawie jak na nartach w Nowej Zelandii. Tylko z tą różnicą, że zamiast oceanu wody widać ocean.....smogu Ale u góry cały dzień spędzony na świeżym mroźnym powietrzu Jeśli ktoś wybiera się jutro - na Miziowej są zawody w gigancie, więc raczej ciężko będzie się wyjeździć.
 11. Nie wiem, czy ubezpieczenie z opcją "freeride" obejmuje również wyznaczone, ale zamknięte trasy. OWU tego nie precyzuje. To temat na inny wątek. Natomiast to, że tam jestem to już moje własne i świadome ryzyko.
 12. Tutaj bardzo fajna analiza zjazdu Pań https://www.nytimes.com/interactive/2018/02/21/sports/olympics/downhill-lindsey-vonn-sofia-goggia.html
 13. Head Magnum lub Rally. Śmiało znajdziesz poniżej 2000 model bieżącego sezonu.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...