Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trwa ewakuacja narciarzy


magelan

Rekomendowane odpowiedzi

Trwa ewakuacja narciarzy, którzy w czwartek wieczorem w wyniku awarii utknęli na wyciągu na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej - poinformował PAP ratownik dyżurny TOPR.

za onet .pl

"Na wyciągu krzesełkowym uwięzionych zostało 50 osób" - dodał. W akcji ratowniczej bierze udział 12 ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awarie wszędzie się zdarzają, ale ja nie o tym.

Zagadka:

Kto na tym zdjęciu jest ratownikiem a kto ratowanym ?

zdjęcie z portalu onet.pl z linku w poście wyżej

To tak też w ramach dyskusji o instruktorach w kaskach.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

chyba żaden.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej zdjęć z akcji ratowniczej!: http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=galeria&id=522&tponlineserwis=7095590db7c6b5f2f1

A tak przy okazji kilka dni temu opublikowałem informację, że Rusin Ski wprowadził jako pierwszy ośrodek w Polsce ubezpieczenie w cenie karnetu :)

Druga sprawa to ciekawe kiedy na stronie Rusin Ski pojawi się informacja, że wyciąg jest nieczynny chyba, że awaria była chwilowa i już działa!?

Dzwonem do ośrodka, ale telefon milczy

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awarie wszędzie się zdarzają, ale ja nie o tym.

Zagadka:

Kto na tym zdjęciu jest ratownikiem a kto ratowanym ?

rusinski.jpg

zdjęcie z portalu onet.pl z linku w poście wyżej

To tak też w ramach dyskusji o instruktorach w kaskach.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Ten facet w czapeczce to vice-prezes i członek zarządu.

Nazwiska nie pomnę.

Miałem okazję z nim zamienić kilka słów przy okazji oficjalnego otwarcia wyciągu na Rusińskim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażenie mnie ogarnia po obejrzeniu galerii zdjęć z linku podanego przez Dyrekcję :eek:

Praca na wysokości bez podstawowych zabezpieczeń. Strażacy są w pełni profesjonalnie przygotowani do akcji.

TOPR-owcy potrafią pracować bez kasków. Pełen szok.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten facet w czapeczce to vice-prezes i członek zarządu.

Nazwiska nie pomnę.

Miałem okazję z nim zamienić kilka słów przy okazji oficjalnego otwarcia wyciągu na Rusińskim .

Chwała mu za to, że czynnie włączył się do akcji.

Przyznacie mi chyba jednak rację, że wygląda to mało profesjonalnie.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jest żenada:mad:

Pamiętam podobną sytuację na Velkiej Racy bodajże w roku 2004 lub 2005.

Tam drzewo się przewróciło na linię średniego napięcia i o godzinie 13 wyciągi zmarły.

Ich ekipa po prostu włączyła rezerwowego diesla, i po 20 minutach wszyscy byli na dole (wolniutko do tyłu puścili wyciągi i ludków na dół opuścili).

Dodam, że zasilanie przywrócono na drugi dzień.

W naszych stacjach pewnie z "oszczędności" nie montują agregatów prądotwórczych.

Bo po co:confused:

Pozdrowienia

Edytowane przez borok222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jest żenada:mad:

Pamiętam podobną sytuację na Velkiej Racy bodajże w roku 2004 lub 2005.

Tam drzewo się przewróciło na linię średniego napięcia i o godzinie 13 wyciągi zmarły.

Ich ekipa po prostu włączyła rezerwowego diesla, i po 20 minutach wszyscy byli na dole (wolniutko do tyłu puścili wyciągi i ludków na dół opuścili).

W naszych stacjach pewnie z "oszczędności" nie montują agregatów prądotwórczych.

Bo po co:confused:

Pozdrowienia

A jeżeli to nie prąd tylko awaria mechaniczna?! Wtedy żaden agregat nie pomoże!

Na Golgocie tez była tylko drobna awaria, a wyciąg nie działa już drugi tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi JC prawdy od właściciela się i tak nie dowiesz:)

Brak agregatu lub jego niesprawność zszargała by mu opinie;)

A tak po prawdzie to większość awarii spowodowana jest problemami z zasilaniem, co do Golgoty to ten wyciąg jest niewiele młodszy ode mnie:D

A ja już taki młody nie jestem i też czasami coś szwankuje:)

Jak mawia znajomy ortopeda:

Piotrze życie zacina się po czterdziestce:)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś plaga, co chwile jakiś wyciąg pada teraz jak będę wsiadał na krzesełko to zabiorę do plecaka termos z ciepłą herbatą, koc, i coś na ząb bo w tym roku licho nie śpi :)

Eeeee...tam , są dwa prostsze sposoby.:P

1-szy korzystać z orczyków.:(

2-gi podchodzić z buta.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś plaga, co chwile jakiś wyciąg pada teraz jak będę wsiadał na krzesełko to zabiorę do plecaka termos z ciepłą herbatą, koc, i coś na ząb bo w tym roku licho nie śpi :)

A nie lepiej kawał liny i szpej alpinistyczny. Wyciąg stanie, zakładasz i myk na dół nie czekając na ratowników.;); A herbatka z rumem na rozgrzewkę to powinna być na dole przy wyciągu gratis serwowana :)każdemu odważnemu co siadają na co niektóre krzesełka, np. na Pilsko.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...