Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

trasy narciarskie w szczyrku


bodzious

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!

Proszę o wskazanie gdzie mogą pojeździć początkujący narciarze w Szczyrku, zakwaterowani w ośrodku Zagroń http://www.zagron.com.pl/lokalizacja.php lokalizacja: Szczyrk ul. Wrzosowa 21. Fajnie byłoby mieć blisko zakwaterowania jakiś stok.

Pozdrawiam

Bogdan

Najbliżej masz na stoki Beskid i Beskidek, ale .... oba są zamkniete! :(

Pozostaje Ci więc Skrzyczne lub Czyrna - Solisko, ale i tak "z buta" będzie daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaimówka

Kaimówka dla poczatkujących jest jak najbardziej OK, a zwłaszcza ten mały wyciąg po prawej stronie na wypłaszczeniu. Stok jest czynny także wieczorem chyba do ostatnich narciarzy, warunki całkiem dobre (naśnieżony). Dzisiaj tam byłem to wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (3 lata temu) to z Zagronia (z Orlego Gniazda z całą pewnością) jeździ busik na zabrzeńskie i z powrotem - coś tam jeszcze było z ulgą na karnety dla wczasowiczów - o szczegóły należy pytać w recepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym miejscem na pierwsze kroki na nartach jest stok na Białym Krzyżu, 10 km od Hotelu Zagroń w kierunku Wisły. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy instruktorów, to polecam tych ze szkółki działającej przy tamtejszej wypożyczalni sprzętu. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tam jeszcze cos jest i cos tam jeszcze działa ?

dziwne....

myślałem że już to dawno pozamykali ....

;)

ps. wybaczcie nie moglem się powstrzymać z tym głupim komentarzem :D

najbliżej mam do szczyrku a najrzadziej tam bywam - za każdym razem szlag mnie trafia :) może coś się pozmieniało? szybki dojazd? parkingi gratis? miejsca zawsze są? nie trzeba na poboczu stawiać i jeszcze płacic za to? codziennie rano sztruks? brak kamieni na stoku? pod orczykiem brak kolein oblodzenia? idiotyczne godziny otwarcia/zamkniecia? możliwość zwrotu nie wykorzystanych punktów ? miła pomocna obsługa ? itp itd ...

jeżeli tak będe tam 1wszy :)

wybaczcie zawarte tu uwagi sa czysto subiektywnymi odczuciami zdesperowanego narciarza amatora :) możecie mnie zbluzgać :) przyjmę to z godnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tam jeszcze cos jest i cos tam jeszcze działa ?

dziwne....

myślałem że już to dawno pozamykali ....

;)

ps. wybaczcie nie moglem się powstrzymać z tym głupim komentarzem :D

Niestety Nexcom to smutna prawda:(

Jedyne co się zmniejsza to kolejki, ale jest to wynikiem tego, że coraz mniej ludzi tam jeździ.

No to Was oświecę:

Wczoraj byłem w Szczyrku(nie narciarsko) i po tym co zobaczyłem to tylko mi jedno określenie przyszło do głowy:

Szczyrk- reaktywacja:

Korek to za dużo powiedziane, ale sznur samochodów zaczyna się już leniwie(30 km/h) ciągnąć od samego wlotu do miejscowości...

Pod Skrzycznym miejsc do zaparkowania raczej nie było, krzesełka jadą do góry sztuka w sztukę pełne, do kasy kolejka. Podjechałem jeszcze na parking pod Czyrną, parking w 70% zapełniony:eek:, na parkingu widać kto ma ferie:cool:, samochody raczej mniej zamożnej części społeczeństwa jakieś tam Q7, MLe, czy tańsze Signum:D

Dodam jeszcze że był to poniedziałek godzina ok 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parking pod Czyrną, parking w 70% zapełniony:eek:, na parkingu widać kto ma ferie:cool:, samochody raczej mniej zamożnej części społeczeństwa jakieś tam Q7, MLe, czy tańsze Signum:D

Dodam jeszcze że był to poniedziałek godzina ok 11.

Jak na ferie to i tak chyba cinko cinko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to niezwykle się cieszę,że takie tłumy do SzCyrku chcą na ferie ściągnąć.:)

Przecież jakby to całe tałatajstwo (ma to być żartobliwe określenie tłumu a nie próba ubliżania komukolwiek) ruszyło w Alpy to gdzie ja bym miał wtedy jechać???:eek:

Tak żeby w kolejkach nie stać oczywiście.:P

No gdzie? Na Madagaskar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbliżej mam do szczyrku a najrzadziej tam bywam - za każdym razem szlag mnie trafia :) może coś się pozmieniało?

...

możliwość zwrotu nie wykorzystanych punktów ?

...

jeżeli tak będe tam 1wszy :)

ale się wkopałeś...

coś się zmieniło...

teraz nam powiedz kiedy będziesz 1-rwszy ???

bo w GAT zwracają pkt-y ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idiotyczne godziny otwarcia/zamknięcia / miła pomocna obsługa ? itp itd

W całej rozciągłości się zgadzam z nexcomem.

Ale jeszcze tu też dałeś ciała.

O 8:00 tak jak Skrzyczne to niewiele ośrodków na świecie rusza.

Przecież jakby ruszali później to musieliby oświetlić Skrzyczne bo pierwsze krzesło docierałoby tą swoją prędkością chwile przed zmrokiem.

A co nie podoba Ci się w przemiłych panach z COS-u w gumofilcach ,którzy to panowie mówią: "trza jechać gdzie indzij jak tu sie nie podobo".

No przecież trudno o lepszą radę- czyli co obsługa jest życzliwa,życzliwa do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak od 8 i zwracaja to "respect" kierują sie ku europie dobrze dobrze jeszcze troche do poprawienia zostaje ;) ale ciesze sie ze cos sie dzieje - naprawde zycze sobie i Wam aby lata świetności szczyrku powróciły.

Świetność w moim rozumieniu w SzCyrku nigdy nie wystąpi,a już z pewnością ja tego nie doczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem.

Byłem na "górniczych" wczoraj i dzisiaj, COS(Skrzyczne) omijam z daleka, 6 zł za jeden odcinek i dwie trasy, na których tak naprawdę można pojeździć. Wyjechałem z domu o 7:20, na parkingu pod Golgotą (8 zł) byłem o 7:45, kupiłem karnet terminowy do 13:00 (38,40 zł - 20% zniżki w sieci Plusa), o 8:00 wyjechałem po nierównym torze, zjechałem cztery razy na Golgocie (sztruks), potem dziesięć razy na Julianach (sztruks na niebieskich, sztruks + armaty na czerwonej).Potem Suche-H.Skrzyczeńska-M.Skrzyczne, z M.Skrz. tak sobie, ale nowość - armata na "ściance", z Hali do Soliska - bardzo dobrze - i niebieska i czerwona.Do Czyrnej nie odważyłem się pojechać, pewnie na dole naciąłbym się na kamienie - brak naśnieżania, ok. 11:00 wróciłem jeszcze na Juliany - kolejka do wyciągu 7-8 min. (przyjechali wczasowicze), po stronie trasy czerwonej 4-5 min., trasy dalej bardzo dobre, Golgota przed 13-tą jeszcze dobra, ale trzeba mieć ostre krawędzie (do wyciągu kolejka - 2 osoby).Pogoda zmienna: od zachmurzenia przez słońce do lekkich opadów śniegu.Podsumowując - jak ktoś może być na wyciągach o 8-ej, nie przeszkadzają mu płatne parkingi, nierówne tory pod orczykami, i same orczyki, ma do Szczyrku 25 min. i po prostu chce pojeździć na nartach - to polecam i proszę o więcej zniechęcających wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hupon... No cóż... zazdroszczę Ci. Ja mam do Szczyrku ok.75kilosów.

Wychowałem się narciarsko (początek lat 70 do 90) na tych trasach (świetny potencjał i niezła infrastruktura), ale dzisiaj nikomu bym nie poleci,ł jak chce ktoś Tam pojechać np. na ferie lub w weekend.

Konkurencja nie śpi, a granice zniknęły - myślę, że Ci co mają dalej i wiedzą co w Szczyrku piszczy, ominą TO MAGICZNE MIEJSCE szerokim łukiem - SZKODA.

Ale tobie i tak zazdroszczę :-))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na "górniczych" wczoraj i dzisiaj, COS(Skrzyczne) omijam z daleka, 6 zł za jeden odcinek i dwie trasy, na których tak naprawdę można pojeździć. Wyjechałem z domu o 7:20, na parkingu pod Golgotą (8 zł) byłem o 7:45, kupiłem karnet terminowy do 13:00 (38,40 zł - 20% zniżki w sieci Plusa), o 8:00 wyjechałem po nierównym torze, zjechałem cztery razy na Golgocie (sztruks), potem dziesięć razy na Julianach (sztruks na niebieskich, sztruks + armaty na czerwonej).Potem Suche-H.Skrzyczeńska-M.Skrzyczne, z M.Skrz. tak sobie, ale nowość - armata na "ściance", z Hali do Soliska - bardzo dobrze - i niebieska i czerwona.Do Czyrnej nie odważyłem się pojechać, pewnie na dole naciąłbym się na kamienie - brak naśnieżania, ok. 11:00 wróciłem jeszcze na Juliany - kolejka do wyciągu 7-8 min. (przyjechali wczasowicze), po stronie trasy czerwonej 4-5 min., trasy dalej bardzo dobre, Golgota przed 13-tą jeszcze dobra, ale trzeba mieć ostre krawędzie (do wyciągu kolejka - 2 osoby).Pogoda zmienna: od zachmurzenia przez słońce do lekkich opadów śniegu.Podsumowując - jak ktoś może być na wyciągach o 8-ej, nie przeszkadzają mu płatne parkingi, nierówne tory pod orczykami, i same orczyki, ma do Szczyrku 25 min. i po prostu chce pojeździć na nartach - to polecam i proszę o więcej zniechęcających wpisów.

A teraz wybierz się na Jaworzynę i porównaj:D zwłaszcza w sobotę i niedziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...