Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

@MitekCo do tego, że narty sportowe GS dla średniaka nie są właściwe, to zgoda (o nartach skitourowych pojęcia nie mam) ale co do tego "...jak młoda sprawna i odważna może być bardzo przyszłościowym wyborem." to jako żywo zgodzić się nie mogę 🙂

W zeszłym sezonie przesadziłem żonę (na jej prośbę - "zajmij się tym") z "dzieciecej" narty na Head Rebel WC iSLR (przy nie małej Twojej pomocy doradczej) a po powrocie  z tygodniowego wypadu w tym roku stwierdziła że jest zainteresowana zmianą nart na "nieco dłuższe" - może na początek Head iGSR. A uwierz, ma "pesel". Jakoś jej odwagi przybyło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Dario0815 napisał:

Drewniany rdzeń ze ściankami.... a dalej  Technologia Air-tech która powoduje że drewniany rdzeń jest o 25% lżejszy od drewnianego rdzenia. 

W innych nartach Fischer tego nie stosuje wprowadzili to chyba w sezonie 15/16 i do tej pory pozostaje to tylko w F18 i F19. "Chłyt matetingowy".

Precyzyjnie to:

"Specjalna budowa drewnianego rdzenia redukująca masę o 25% bez utraty właściwości narty. Konstrukcja pozostaje sprężysta i stabilna."

A że opisy nart to marketing? Tak dokładnie jest u każdego producenta. Mi to zwisa co piszą. Narta jest dobra i tyle. Wystarczy.

 

Edit: tak, to jest tylko w F18 i F19, czyli droższych modelach. W tańszym F17 tego nie ma. Ile w tym marketingu? Nie wiem - narty jeżdżą świetnie. Ja mam F18, a brat F19. Na obu spędziłem wiele godzin.

Edytowane przez WojtekM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Przyznam, że seria redster np. model XT przyszła mi na myśl, ale szczerze pisząc to nie wiem czy jestem gotowy na narty o takim potencjale, dlatego na sezon czy dwa może jednak zakupić wspomniane efy 17czy 18 albo coś w tych parametrach i się podszkolić, a za rok czy dwa iść w konkretniejszy sprzęt ...

Sławek, niegrzecznie Cię spytam o wiek, ile masz lat przy wzroście 178 i wadze 78 kg? Bo (chciałeś żeby się podzielić z Tobą doświadczeniem z nartami...)

Nauczyli mnie w wieku 16 lat jeździć na (takie "sztachety" polsport... marzenie zeby kupić) ale rok później przestałem jeździć.... i po 30 (w 2010) latach zacząłem od nowa. Zacząłem od Salomona 24h Race...  słabizna, potem był Salomona 24h Pro... fajna narta i następnie Voelkl Ricetiger GS - i tu przełom NIE CHCĘ INNEJ NARTY NIŻ "GS". Nie chcę tip rocker'ów i innych UVO bajerów tylko chce GS w pełnym camber'ze (właśnie dogaduję zakup). Jeżeli boisz się "potencjału" to @fredek321 słusznie napisał, że jeżeli nie są to narty zawodnicze, to jest to legenda marketingowa. Juz chyba to pisałem Tobie wcześniej - mnie narta GS zmusiła do skupienia na technice i postawie (mało wybacza) i po jednym sezonie (20 - 25'dni) GS.y stały się jedynym wyborem... a wiek nie jest moim sprzymierzeńcem 🙂

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WojtekM napisał:

Precyzyjnie to:

"Specjalna budowa drewnianego rdzenia redukująca masę o 25% bez utraty właściwości narty. Konstrukcja pozostaje sprężysta i stabilna."

A że opisy nart to marketing? Tak dokładnie jest u każdego producenta. Mi to zwisa co piszą. Narta jest dobra i tyle. Wystarczy.

 

Edit: tak, to jest tylko w F18 i F19, czyli droższych modelach. W tańszym F17 tego nie ma. Ile w tym marketingu? Nie wiem - narty jeżdżą świetnie. Ja mam F18, a brat F19. Na obu spędziłem wiele godzin.

I super! Jak.narciarz zadowolony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sławek Nikt napisał:

Bez ściemy czwórka z plusem albo piątka mniej bo bez podskoków i nie taką techniką 😀 Taki śnieg jak pod koniec filmiku absolutnie mnie nie przeraża. Jeśli chodzi o wiek dokładnie tak samo czyli czwórka z plusem.

To co byś z tego filmiku nazwał "szuraniem" ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WojtekM napisał:

Na tym filmiku chyba dosyć duży przeskok jest między 4 i 5.

Oczywiście, dlatego napisałem, że 4 plus albo 5 minus, na pewno nie 5.

Przed chwilą, fredek321 napisał:

Na pewno możesz uczyć wielu forumowiczów.

Sam jeszcze nie potrafię jeździć i cały czas się uczę także pozostańmy przy propozycjach nart na podstawie Waszych doświadczeń. Jak napisał @mitek zależy mi na tym, aby wydać kasę tylko raz. Nie chcę zastanawiać się po godzinie czy dwóch czego szukać dalej ... Strata i czasu i pieniędzy też. Miło byłoby zatem jakbym trafił za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

 

Nawet na, że tak to szumnie nazwę dalsze doskonalenie tego co już umiem ... ? 🤔

I tu dochodzimy do tego punktu w którym "narta ma znaczenie". Narta za Ciebie nie pojedzie, ale wybierając narty "z 2 (3) promieniami skrętu", krótkie itp nie poprawisz techniki. Idź za radą @Mitek GS najlepsze na jakie Cię stać i jakie się Tobie podobają (jak design jest dla Ciebie ważny). Dasz radę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, WojtekM napisał:

Na tym filmiku chyba dosyć duży przeskok jest między 4 i 5.

W praktyce nie taki wielki. Nie mówię o detalach oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, jeśli czujesz że mógłbyś polubić szybką jazdę, to celuj w sklepową GS z promieniem ok 18m. Dla przykładu Fischer RC4 WC RC, kupiłem taką w tym roku i nie oddam dopóki nie zajeżdżę :) długość 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Oczywiście, dlatego napisałem, że 4 plus albo 5 minus, na pewno nie 5.

Jeżeli jeździsz na -5, to dasz sobie radę na każdej narcie. Szkoda czasu na rozważania nad modelami. Z serii Progressor kup F19 o długości 170cm (chociaż niektórzy doradzą 177cm) - jeżeli zdecydujesz się na tego typu narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sławek Nikt napisał:

W praktyce to mnie się wydaje, że wiele godzin spędzić trzeba na stoku aby z 4 na 5 ot tak sobie wskoczyć.

Mam 41 lat i mówię ci że nie. Zapał, koordynacja ruchowa, trochę kondycji, trochę odwagi, prędkości i lecisz. Przeszedłem sam ta drogę bez instruktora i mówię Ci że się da.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wydaje mi się, że we własnej wizualizacji kazdy jeździ na 5 - może z minusem ;). Ale gdyby tak nagrać i pokazać .... Ale jak mówi, że jeździ na - 5, to nie dyskutuję. @Sławek Nikt - z serii Progressor pojedziesz na wszystkim, a największą satysfakcję da Ci F19 o dł. 170-177cm. Możesz też pójść w typowe GS. Pojedziesz na wszystkim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...