Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mitek napisał:

No to mamy na forum samych instruktorów a ja patrząc na stoki na level 5 widziałem ostatnio może z 5 osób na 1000. Świadomość własnej jazdy się kłania kochani.

Pozdrowienia

Nie no bez przesady, ale jest trochę jak mówisz, nawet w durnej Białce na feriach na fis 1 i 2 jeździło 10 osób przy tysiącach na stokach. Zważ jednak, że większość okazjonalnych narciarzy nawet tu nie trafia, a jeszcze mniej cokolwiek pisze. Nie możesz więc porównywać średniego forumowicza do średniego ślizgacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kubis napisał:

Nie no bez przesady, ale jest trochę jak mówisz, nawet w durnej Białce na feriach na fis 1 i 2 jeździło 10 osób przy tysiącach na stokach. Zważ jednak, że większość okazjonalnych narciarzy nawet tu nie trafia, a jeszcze mniej cokolwiek pisze. Nie możesz więc porównywać średniego forumowicza do średniego ślizgacza ;)

Cześć

Jestem na forach narciarskich już 12 rok i jestem dość aktywny w tematach na których się znam - szkolenie, technika i taktyka jazdy - i widziałem już dziesiątki filmików i konfrontowałem je z opisami. Wiem co piszę.

Jest parę cech wpisów, które ewidentnie mówią, że piszący nie umie jeździć:

- człowiek, który nie zna się na sposobie doboru sprzętu

- człowiek, który analizuje trasy pod kątem koloru

- człowiek, który opisując swoją jazdę podkreśla jej szybkość

- człowiek, który uważa, że odpowiednim doborem sprzętu zmieni coś w swojej jeździe

Jest jeszcze parę ewidentnych sygnałów.

Pozdrowienia

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dario0815 napisał:

@MitekCo do tego, że narty sportowe GS dla średniaka nie są właściwe, to zgoda (o nartach skitourowych pojęcia nie mam) ale co do tego "...jak młoda sprawna i odważna może być bardzo przyszłościowym wyborem." to jako żywo zgodzić się nie mogę 🙂

W zeszłym sezonie przesadziłem żonę (na jej prośbę - "zajmij się tym") z "dzieciecej" narty na Head Rebel WC iSLR (przy nie małej Twojej pomocy doradczej) a po powrocie  z tygodniowego wypadu w tym roku stwierdziła że jest zainteresowana zmianą nart na "nieco dłuższe" - może na początek Head iGSR. A uwierz, ma "pesel". Jakoś jej odwagi przybyło.

Cześć

Szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym poście pomijając, ze haseł WCiSLR itd nie rozumiem zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jestem na forach narciarskich już 12 rok i jestem dość aktywny w tematach na których się znam - szkolenie, technika i taktyka jazdy - i widziałem już dziesiątki filmików i konfrontowałem je z opisami. Wiem co piszę.

- człowiek, który nie zna się na sposobie doboru sprzętu nie może dobrze jeździć

- człowiek, który analizuje trasy pod katem koloru, nie może dobrze jeździć

- człowiek, który opisując swoją jazdę podkreśla jej szybkość, nie może dobrze jeździć

Jest jeszcze parę ewidentnych sygnałów.

Pozdrowienia

 

Pozdrowienia

Zgadzam się Mitku, choć doświadczenie mam nieporównywalnie mniejsze i nie podparte profesjonalnym szkoleniem.

Z drugiej jednak strony są osoby takie jak ja, lub dajmy na to Sławek, które jeżdżą lepiej, niż są w stanie to opisać fachowo. Stąd też mój wybieg z filmem, który jak się okazało dramatycznie zmienił postrzeganie wszystkich nt rzekomych umiejętności Sławka

 Jak blisko jesteśmy rzeczywistości, nie wiem, ale kilometr bliżej niż wczoraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jeeb napisał:

wystarczy jak wkleisz filmik z Twoją jazdą

Niestety nie dysponuję. Sam siebie nie nagrywam, nie lubuję się w selfie stickach, a małżonka nie jeździ tam gdzie ja że względu na umiejętności, więc mnie nie nagra. Mogę jednak powiedzieć że jeżdżę po kilka godzin (oczywiście z przerwami na wyciąg ;) ) pełną petą ciętym po trasach o średnim nachyleniu min 25%. Gleby zaliczam i owszem, ale wtedy gdy przekroczę granicę bezpieczeństwa szukając kresu przyczepności narty, śniegu, gdy przy zbyt dużej prędkości lub zmęczeniu nóg wciśnie mnie w kompresję i posadzi na tyłach nart itp. Staram się być krytyczny wobec swoich umiejętności, ale raczej nie mam się czego wstydzić na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubis napisał:

Niestety nie dysponuję. Sam siebie nie nagrywam, nie lubuję się w selfie stickach, a małżonka nie jeździ tam gdzie ja że względu na umiejętności, więc mnie nie nagra. Mogę jednak powiedzieć że jeżdżę po kilka godzin (oczywiście z przerwami na wyciąg ;) ) pełną petą ciętym po trasach o średnim nachyleniu min 25%. Gleby zaliczam i owszem, ale wtedy gdy przekroczę granicę bezpieczeństwa szukając kresu przyczepności narty, śniegu, gdy przy zbyt dużej prędkości lub zmęczeniu nóg wciśnie mnie w kompresję i posadzi na tyłach nart itp. Staram się być krytyczny wobec swoich umiejętności, ale raczej nie mam się czego wstydzić na stoku.

Zmniejszasz swoją wiarygodność. A tak sensownie pisałeś...

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

"Jest jeszcze parę ewidentnych sygnałów."

Pozdro

Tak, gdy ktoś pisze o prędkości itp itd... nie ważne, myśl co chcesz, i tak jesteś najbardziej nieprzekonywalnym użytkownikiem tego forum  więc na starcie stoję na straconej pozycji ;) Zresztą i tak wolę jeździć niż o tym opowiadać i podniecać się na filmikach :)

 

Znikam bo na Euro2 leci jakaś powtórka z GS kobiet w Are. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeżdżę na 5 minus, subiektywnie sądzę, że na 4 z plusem i dlatego napisałem, że przejście z 4 na 5 ot tak sobie wymaga na stoku wielu godzin. Po prostu lubię ten sport, troszkę się nim interesuję, ale nie nazwałbym tego pasją, ponieważ mam i inne zainteresowania stąd właśnie prośba o pomoc w doborze sprzętu bo jest tego tyle, że ktoś kto w tym nie "siedzi" naprawdę ma mętlik w głowie. Co innego gdyby narty kosztowały po 5 czy 6 stówek ... Wtedy można by co roku, a nawet dwa razy w roku nową sobie sprawić i sprawdzać, którymi szusuje najlepiej. Szkoda też, że wątek  znów się rozmył i zaczął zmierzać w innym kierunku ... Cóż, raz jeszcze dziękuję za porady. Coś tam zakupię, a jak zakupię to się pochwalę. Wstępnie zmierzam raczej w kierunku gs o promieniu skrętu w granicach 18 m.  Będziecie mieli okazję do konstruktywnej a nie detektywistycznej krytyki 🤔 Mam też nadzieję, że wątek wróci na właściwy tor i może ktoś tam jeszcze jakąś propozycję fajnej narty podrzuci. Na pewno przyda się i innym szukającym co zakupić po narcie do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Nie wiem czy jeżdżę na 5 minus, subiektywnie sądzę, że na 4 z plusem i dlatego napisałem, że przejście z 4 na 5 ot tak sobie wymaga na stoku wielu godzin. Po prostu lubię ten sport, troszkę się nim interesuję, ale nie nazwałbym tego pasją, ponieważ mam i inne zainteresowania stąd właśnie prośba o pomoc w doborze sprzętu bo jest tego tyle, że ktoś kto w tym nie "siedzi" naprawdę ma mętlik w głowie. Co innego gdyby narty kosztowały po 5 czy 6 stówek ... Wtedy można by co roku, a nawet dwa razy w roku nową sobie sprawić i sprawdzać, którymi szusuje najlepiej. Szkoda też, że wątek  znów się rozmył i zaczął zmierzać w innym kierunku ... Cóż, raz jeszcze dziękuję za porady. Coś tam zakupię, a jak zakupię to się pochwalę. Wstępnie zmierzam raczej w kierunku gs o promieniu skrętu w granicach 18 m.  Będziecie mieli okazję do konstruktywnej a nie detektywistycznej krytyki 🤔 Mam też nadzieję, że wątek wróci na właściwy tor i może ktoś tam jeszcze jakąś propozycję fajnej narty podrzuci. Na pewno przyda się i innym szukającym co zakupić po narcie do nauki.

Tu masz kandydatów (ambitnych).

https://www.skionline.pl/worldskitest/18-19,testy,narty-race-gs-mezczyzni,15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jeeb napisał:

wystarczy jak wkleisz filmik z Twoją jazdą


Kolego @Mitek a film ze swoją jazdą wrzucisz ? Tylko tak do levela max 5 poproszę bo dalej to nie dla mnie, ale chętnie pooglądam i popatrzę jak jeździ ktoś z Twoim doświadczeniem.

Nartki wybrane, a mianowicie za Waszymi poradami poszukuję Fischer RC4 the Curv albo Volkl Racetiger RC. Cierpliwie poszukam używanych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sławek Nikt napisał:


Nartki wybrane, a mianowicie za Waszymi poradami poszukuję Fischer RC4 the Curv albo Volkl Racetiger RC. Cierpliwie poszukam używanych.

 

Obawiam się że lekko nie będzie. To jeden z najdroższych modeli Fischer i jeśli ktoś będzie chciał sprzedać roczną max 2l, to będzie musiał mieć niezły powód ku temu ;)

Sam zastanawiałem się nad DTXem, ale poszedłem jednak w WC. Myślę, że nie zawiodą Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubis napisał:

Sam zastanawiałem się nad DTXem, ale poszedłem jednak w WC. Myślę, że nie zawiodą Cię.

Zakupiłeś RC ? Jeździłem na chyba wszystkich RC4 WC  i curvach z ostatnich dwóch sezonów. W moim odczuciu The curv booster jest o niebo lepszą nartą niż wc rc, nie wiem czy to wina konstrukcji czy zastosowanej płyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pasazer85 napisał:

Zakupiłeś RC ? Jeździłem na chyba wszystkich RC4 WC  i curvach z ostatnich dwóch sezonów. W moim odczuciu The curv booster jest o niebo lepszą nartą niż wc rc, nie wiem czy to wina konstrukcji czy zastosowanej płyty. 

Tak mam RC 180 cm i jest rewelacyjna. Wybrałem ją bo zależało mi na narcie min. 180cm i dłuższym promieniu. Dodatkowo... Jest tańsza :) i węższa pod butem

 

edit: poza tym myślę, że w grę mogą wchodzić osobiste preferencje dotyczące skrętu, prędkości ogólnie i szybkości zmiany kierunku. Ja lubię jeździć szybko i dynamicznie bo inaczej bym zasnął na stoku i WC RC jest na dzień dzisiejszy nartą która sprawia mi mnóstwo frajdy a jednocześnie jest przewidywalna i nie robi mi fiku miku potrójnym promieniem skrętu ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubis napisał:

Tak mam RC 180 cm i jest rewelacyjna. Wybrałem ją bo zależało mi na narcie min. 180cm i dłuższym promieniu. Dodatkowo... Jest tańsza :) i węższa pod butem

ja mam curva 178 cm i jest petarda (ja 185 cm 92kg ).Już więcej jej nie będę zachwalał, żeby Cię nie zniechęcać do Twojej nowej narty ( ale booster to nie racetrack 😋) A jej cena faktycznie wysoka :/  Mi udało się ją zakupić  za 1100zł , używaną po jednym sezonie.   Nowa droższa od moich ulubionych,dziurawych wc Sl ☹️

Dodatkowo trzeba mieć na uwadze,że w the curv booster po za płytą ślizgu i krawędzi jest równie mało jak w SL i GS, W pozostałych modelach the curv DTx,Ti jest już jak w sklepowych. 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pasazer85 napisał:

The curv booster naprawdę wymiatają, mam model zeszłoroczny i do racetiger RC nawet nie ma co porównywać :D  

O niebo lepszą z jakich konkretnie powodów według Ciebie ? W każdej forumowej "konkurencji" lepsze od Volkl Racetiger RC w podobnych parametrach ? Do którego konkretnie modelu volkl rc masz porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pasazer85 napisał:

ja mam curva 178 cm i jest petarda (ja 185 cm 92kg ).Już więcej jej nie będę zachwalał, żeby Cię nie zniechęcać do Twojej nowej narty ( ale booster to nie racetrack 😋) A jej cena faktycznie wysoka :/  Mi udało się ją zakupić  za 1100zł , używaną po jednym sezonie.   Nowa droższa od moich ulubionych,dziurawych wc Sl ☹️

Nie, spokojnie, przemyślałem decyzję ;) Poza tym płyta curv booster jest dopiero w np. Masterze komórkowym, a zbyt mało jeżdżę, żeby iść w tym kierunku, zwłaszcza na polskie stoki. Ale za kilka lat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

O niebo lepszą z jakich konkretnie powodów według Ciebie ? W każdej forumowej "konkurencji" lepsze od Volkl Racetiger RC w podobnych parametrach ? Do którego konkretnie modelu volkl rc masz porównanie ?

Porównuje RC4 the curv booster z sezonu 17/18 z Racetiger Rc również z sezonu 17/18 (tutaj ich kolor raczej nie ma znaczenia, bo było ich przynajmniej 2) W czym jest lepszy curv ? nie jest mdły, nie absorbuje włożonej energii oddaje ją, w przeciwieństwie do Volkla. Jest to tylko moja opinia , bo takie mam wrażenie z jazdy na tych nartach. Dokładnie z tego samego powodu zmieniłem rc sc na rc sl :)  Gość który kupił moje SC zmieniał z jakichś headów z odwrotnego powodu :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko wypowiadam się w wątkach dotyczących radzenia komuś przy wyborze sprzętu, ale postanowiłem napisać kilka słów od siebie.

5 godzin temu, Kubis napisał:

Sam niedawno zakupiłem polecaną przez @Kubis topową nartę z ostatniego WST.

3.thumb.jpg.adf7f8f05c8ba8b308bf5cc2e10712c4.jpg

Jestem tymi deskami zachwycony - więc polecam! Niestety nie są tanie :( 

Stworzyłem nawet wątek gdzie nieco więcej o nich piszę:

1 godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Nartki wybrane, a mianowicie za Waszymi poradami poszukuję Fischer RC4 the Curv albo Volkl Racetiger RC. Cierpliwie poszukam używanych.

Masz już ścisły wybór jak w cytacie - dobrze.

Jeździłem na obydwóch nartach - stąd słowo ode mnie.

Zdecydowanie Curv. Charakterystyka tej narty jest mocno zbliżona do GS, jest to narta, która moim subiektywnym zdaniem jest o wiele bardziej dynamiczna od Volkla, pod tym względem dosyć mocno przypomina mi moje Lasery.

Fisher, jak na moje oko robi dużo bardziej solidny sprzęt. Gdybym miał porównywać, to do samochodów, to Curv przymierzyłbym do Audi Quattro, a Racetigera do VW Golfa.

1 godzinę temu, pasazer85 napisał:

The curv booster naprawdę wymiatają, mam model zeszłoroczny i do racetiger RC nawet nie ma co porównywać :D  

Pełna zgoda :) 

37 minut temu, pasazer85 napisał:

ja mam curva 178 cm i jest petarda (ja 185 cm 92kg ).Już więcej jej nie będę zachwalał, żeby Cię nie zniechęcać do Twojej nowej narty ( ale booster to nie racetrack 😋) A jej cena faktycznie wysoka :/  Mi udało się ją zakupić  za 1100zł , używaną po jednym sezonie.   Nowa droższa od moich ulubionych,dziurawych wc Sl ☹️

Gdybym miał kupować Curva dla siebie, to nie bałbym się długości i wziął narty trochę wyższe od Twojego wzrostu. @pasazer85 nie wiem, czy Ty testowałeś dłuższą nartę...ale teraz po objeżdżeniu tej 178 cm jestem ciekaw, czy gdybyś przesiadł się na dłuższą, nie byłoby lepiej? 

 

Sławek - optymalnym rozwiązaniem byłoby poszukać obydwóch desek w wypożyczalni i śmignąć się nimi - dokonać wyboru.

Edytowane przez marboru
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marboru napisał:

Gdybym miał kupować Curva dla siebie, to nie bałbym się długości i wziął narty trochę wyższe od Twojego wzrostu. @pasazer85 nie wiem, czy Ty testowałeś dłuższą nartę...ale teraz po objeżdżeniu tej 178 cm jestem ciekaw, czy gdybyś przesiadł się na dłuższą, nie byłoby lepiej? 

Bardzo prawdopodobne. Jednak po zakupie nowej SL poszukiwałem jakiejś używanego mastera, akurat taki się trafił a o tą nartę używaną w dobrej cenie naprawdę ciężko :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasazer85 ale ty masz RC4 curv booster, czy RC4 The curv... No się trochę zamotałem. The Curv jest z racetrackiem, dopiero komórki są z curvboostefem. Czy inaczej było rok temu?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...