Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

 

9 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Oczekiwałem przeczytania mojej prośby o porady ze zrozumieniem, a nie wytykania wad wszelakich.

Czy ja prosiłem o pomoc w ocenie swoich możliwości czy o pomoc w doborze sprzętu ?

Bez jasnowidzenia już bardzo uprzejmie proszę chyba, że ktoś jeszcze zechce się podzielić swoimi doświadczeniami z czasów jak zaczął mierzyć troszeczkę wyżej aniżeli w sztachety.

Otrzymałeś najlepszą radę. @johnny_narciarz napisał dokładnie to samo. Kilka razy zwracałeś uwagę na ograniczenia finansowe, więc przeczytaj radę @Mitek nie szukając drugiego dna, bo go nie ma.

Dnia 11.02.2019 o 21:35, Mitek napisał:

Cześć

Narty nie mają najmniejszego znaczenia o ile zastosujesz zasadę, że kupujemy najlepsze narty na jakie nas stać i uczymy się jeździć. Lepszej recepty nie ma.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei zdrowy rozsądek i doświadczenie płużącego podpowiadają, że narty jednak jakieś tam znaczenie mają bo sam się o tym przekonałem,

a dla kolegi @johny_narciarz raz jeszcze serdeczne podziękowania za ... normalne, ludzkie po prostu koleżeńskie podejście do tematu.

Nie wiem johnhy co tam być może czasami degustujesz, ale masz u mnie butelkę kiedy tylko zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Nie wiem johnhy co tam być może czasami degustujesz, ale masz u mnie butelkę kiedy tylko zechcesz.

No to teraz będziemy mieli wysp miłych, pomagających narciarzy ;)

A Walentynki dopiero jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję o konkretnym modelu i typie narty na podstawie najpopularniejszego zdaje się modelu w tym segmencie i na dodatek zbierającego świetne oceny nie tylko w testach na tym portalu, ale i poza nim także. Jako płużący raczej się poza trasę nie wybiorę i ten fakt także wziąłem pod uwagę. I argument koronny: jako nowe są w akceptowalnej cenie dla przeciętnego zjadacza chleba.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Podjąłem decyzję o konkretnym modelu i typie narty na podstawie najpopularniejszego zdaje się modelu w tym segmencie i na dodatek zbierającego świetne oceny nie tylko w testach na tym portalu, ale i poza nim także. Jako płużący raczej się poza trasę nie wybiorę i ten fakt także wziąłem pod uwagę. I argument koronny: jako nowe są w akceptowalnej cenie dla przeciętnego zjadacza chleba.

A co w końcu kupiłeś? I w jakiej długości, dla jakiej wagi i wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WojtekM napisał:

A co w końcu kupiłeś? I w jakiej długości, dla jakiej wagi i wzrostu?

Pomimo dość dużych chęci jeszcze nic nie kupiłem.

11 minut temu, fredek321 napisał:

Znajdzie się sporo tańszych w tym "segmencie". Różnica dla amatora niewyczuwalna.

Pewnie tak tylko jakoś nie ma chętnych poza jednym co podzieliliby się doświadczeniami, a prosiłem już wcześniej.

Dnia 10.02.2019 o 20:07, Sławek Nikt napisał:

Panowie.

Zapewne wielu z Was może jakieś narty polecić z własnego i bogatego doświadczenia, dlatego informuję, iż nie mam klapek z boku oczu, a polu widzenia tylko e-F-y 18 - te 🤣 i chętnie poczytam o Waszych preferencjach jakie mieliście czy może nadal macie w stosunku do nart jak oczekiwaliście już od nich więcej, aniżeli dają modele, których używaliście na początku 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałabym zakupić narty, raczej używane. Marze o nartach bardzo stabilnych, które poradzą sobie tez z jazdą po naszych średnio przygotowanych trasach.

1. Płeć Kobieta

2. Wiek 32

3. Waga 53

4. Wzrost 160

5. Na nartach jeżdżę od 14 lat, (  10-12dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7/10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to Nordica, 60 twardość

8. Teraz jeżdżę na nartach/model Atomic c seriec7

9. Preferuję styl jazdy (krótkim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach) -

10. Upatrzyłem sobie narty https://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,salomon,24-hours-pro-z10,6756.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,supershape-i-rally,9239.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,rc4-worldcup-sl-jr-wcp-low,5021.html

11. Mój budżet na narty to około do 1000zł używane ewentualnie nowe max do 1400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Zapewne wielu z Was może jakieś narty polecić z własnego i bogatego doświadczenia,

Nie istnieje coś takiego. Napisał Ci to każdy włącznie z @johnny_narciarz. Popatrz na szerokość pod butem i promień skrętu. Twój pomysł jest tym lepszy im wcześniej jesteś na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fredek321 napisał:

Nie istnieje coś takiego. Napisał Ci to każdy włącznie z @johnny_narciarz. Popatrz na szerokość pod butem i promień skrętu. Twój pomysł jest tym lepszy im wcześniej jesteś na stoku.

Istnieje. A co do szerokości pod butem i promienia skrętu ta zgadnij dlaczego właśnie F 18 wybrałem 😀

Przed chwilą, WojtekM napisał:

Dla jakiej wagi i wzrostu szukasz?

178 cm. i 78 kilogramów. O tym, też już wcześniej pisałem. Jak widzę mało kto czyta większość wypowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WojtekM napisał:

a, to radź sobie sam

Skoro tak piszesz to wyjaśnij mi czemu mam się powtarzać ... ? Ile razy mam pisać to samo ... ? Ech ... Czy naprawdę sądzicie, że tzw. podstaw nikt kto tu się zarejestruje nie ogarnia ? Poradzę, za dotychczasową pomoc dziękuję.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Mi z kolei zdrowy rozsądek i doświadczenie płużącego podpowiadają, że narty jednak jakieś tam znaczenie mają bo sam się o tym przekonałem,

a dla kolegi @johny_narciarz raz jeszcze serdeczne podziękowania za ... normalne, ludzkie po prostu koleżeńskie podejście do tematu.

Nie wiem johnhy co tam być może czasami degustujesz, ale masz u mnie butelkę kiedy tylko zechcesz.

Kiedyś pewna dziewczyna spierała się ze mną w kwestiach dotyczących szkolenia dzieci na nartach. Po około półgodzinnej dyskusji okazało się, że ona nigdy w życiu na nartach nie jeździła a w dyskusji kierowała się tzw. zdrowym rozsądkiem.

Dałem Ci najlepszą radę jaką mogłem na podstawie własnego ponad 40 letniego doświadczenia w jeździe i ponad 25 letniego w szkoleniu innych. Każda inna rada dotycząca konkretnych modeli czy nart to oszustwo i uproszczenie. Skoro jednak Twój zdrowy rozsądek podpowiada Ci co innego... Zrobisz jak zechcesz ale jako laik wstrzymaj się od ocen  dawanych rad i przeproś.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Kiedyś pewna dziewczyna spierała się ze mną w kwestiach dotyczących szkolenia dzieci na nartach. Po około półgodzinnej dyskusji okazała się, że ona nigdy w życiu na nartach nie jeździła a w dyskusji kierowała się tzw. zdrowym rozsądkiem.

Dałem Ci najlepszą radę jaką mogłem na podstawie własnego ponad 40 letniego doświadczenia w jeździe i ponad 25 letniego w szkoleniu innych. Każda inna rada dotycząca konkretnych modeli czy nart to oszustwo i uproszczenie. Skoro jednak Twój zdrowy rozsądek podpowiada Ci co innego... Zrobisz jak zechcesz ale jako laik wstrzymaj się od ocen  dawanych rad i przeproś.

Pozdrowienia

Twoja rada była jak najbardziej OK ! Natomiast komentarze sugerujące poziom ameby absolutnie nie także przepraszać nie zamierzam bo nie ja patrzę z tronu góry na płużących.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Twoja rada była jak najbardziej OK ! Natomiast komentarze sugerujące poziom ameby absolutnie nie także przepraszać nie zamierzam bo nie ja patrzę z tronu góry na płużących.

Sławku, nikomu tutaj tron do 4 liter nie przyrósł. Ty zaś rozdajesz downvote za niewinny żart o alkoholu i walentynkach. Utwierdzam się w przekonaniu, że mimo naszych naprawdę szczerych chęci przekazania Ci informacji rzetelnych, Ty oczekujesz tylko przyklaśnięcia. OK, masz swoją ideę, szanuję to, nawet próbuję Ci pomóc kupić to co sobie wymyśliłeś. Nie oczekuj jednak od wszystkich że podzielą Twój tok myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kascyk napisał:

7. Moje buty to Nordica, 60 twardość

8. Teraz jeżdżę na nartach/model Atomic c seriec7

9. Preferuję styl jazdy (krótkim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach) -

10. Upatrzyłem sobie narty https://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,salomon,24-hours-pro-z10,6756.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,supershape-i-rally,9239.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,rc4-worldcup-sl-jr-wcp-low,5021.html

11. Mój budżet na narty to około do 1000zł używane ewentualnie nowe max do 1400zł

Po pierwsze zmień buty na twardsze.

Potem odrzuć nartę 3 bo to juniorka, aczkolwiek kierunek slalomki jest OK.

Chyba szukałbym slalomki typu Fischer RC4 WC SC 155cm lub analogicznej innego producenta. Ale bez twardego buta... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Twoja rada była jak najbardziej OK ! Natomiast komentarze sugerujące poziom ameby absolutnie nie także przepraszać nie zamierzam bo nie ja patrzę z tronu góry na płużących.

A który to komentarz tak Cie ubódł kolego konkretnie?

To Ty Skrytykowałeś moja radę na podstawie "zdrowego rozsądku". Sugerujesz, że ja go nie mam.

Już samo pisanie o "płużących" w powyższym kontekście, świadczy o Twojej niewiedzy bo pług jest jedną z podstawowych ewolucji narciarskich i używa go każdy z Hirscherem włącznie. Sugerujesz, że na niego te z patrzę z góry... no na niego akurat może tak. ;)

Czujesz się niedopieszczony lakonicznością rad? To Ty poprowadziłeś temat na zasadzie: "OK ale ja jednak wiem swoje więc doradźcie konkretnie czy ten model..." a to bzdura przecież i przekonasz się o tym, oby jak najszybciej bo to będzie znaczyło, że szybko się uczysz i nabierasz doświadczenia.

Jeż.li chcesz robić postępy to nie kupuj sobie narty: "na której Ci się dobrze, łatwiej itd. jeździ" - bo ona tylko spowolni postęp. Kup nartę na wyrost a za rok podziękujesz. Nie sugeruj się też właściwościami nart takimi jak np. szerokość pod butem. Im będzie szersza tym CI będzie łatwiej jeździć na zasadzie obracającej się miski i znowu z postępów nici.

Są oczywiście teoretycy i kolekcjonerzy pasjonujący się milimetrami ale to tylko marketingowe mity.

I nie wpadnij w ślepą uliczkę uczenia się skrętu ciętego za wszelką cenę. No i nabierz pokory - na nartach, w górach to bardzo ważna cecha - to może jeszcze za 10 -15 lat będzie OK, czego Ci niniejszym życzę.

Pozdro

PS

A co do szerokości pod butem i promienia skrętu to napisz dlaczego akurat f18 wybrałeś?

 

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 25 lat temu zaczynałem od nart Kaestle 195cm, z czego jedna miała podgięty czub od jakiegoś dzwona - taki dzisiejszy rocker. Pierwsze zjazdy na niebieskiej i czerwonej że Św. Piotra w Szpindlu. Myślę że jest to jakiś kierunek do rozważenia, bo dziś oceniam się na 7. :) Tylko Mitku nie pytaj o flex i szerokość pod butem, bo but był za duży a ja ważyłem może z 45-50kg. Każda następna narta nie dorastała już do moich umiejętności survivalowych... były za łatwe, nawet te z wypożyczalni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 19:55, Kubis napisał:

Może nie okażę się bardzo pomocny, ale jednak napiszę. Szurać można na wszystkim, nawet na dwóch polerowanych deskach zapiętych do zwykłych butów. Szuranie SLką to śmiech, SC to tylko marnowanie sprzętu. Lekcja u instruktora na byle czym z wypożyczalni to krok naprzód.

 

Zawsze można jednak podreperować samopoczucie płużąc po czerwonej na nowym sprzęcie. Ja kupiłem nowe deski po 10 latach na Blizzardach 165cm z linii All-round. Tylko że wiedziałem po co. Jeśli po 300 godzinach na nartach i przewałkowaniu forum nadal nie wiesz, to tańsze będą lepsze :)

@Mitek chyba chodziło o mój pierwszy post... I jak się tak zastanowię... to podtrzymuję to co napisałem po 2 dniach męczenia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...