Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.11.2020 o 22:01, Mitek napisał:

Cześć

Jazda na nartach to przede wszystkim szuka odciążenia i dociążenia. Jeżeli złapiesz o co chodzi w tych dwóch elementach, właściwie jeden z nich wystarczy, masz spokój.

Pozdrowienia

Witam.

czy mogę prosić o jakiś link do filmiku na którym omawiane są te elementy jazdy na nartach? (odciążenie i dociążenia). Będę wdzięczny

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Szukam nart dla Żonki, nigdy nie jeździła. Chcemy znaleźć coś używane, niski budżet, aby zobaczyć czy w ogóle jej się Sport spodoba.

 

Czy są jakieś polecane modele, na które polować na olx, allegro itp.? Lub firma, specyfikacja, na którą zwracać uwagę?

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 28

3. Waga - 47

4. Wzrost - 160 cm

5. Na nartach jeżdzi od ...0. sezonów, ( ..0... dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na .... Totalnie początkujący 

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - 38, 24 wkładka

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - początkujący 

10. Upatrzyłem sobie narty - brak totalnie nie wiem 

11. Mój budżet na narty i buty to około - 500-600 PLN

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skisko napisał:

Cześć,

Szukam nart dla Żonki, nigdy nie jeździła. Chcemy znaleźć coś używane, niski budżet, aby zobaczyć czy w ogóle jej się Sport spodoba.

 

Czy są jakieś polecane modele, na które polować na olx, allegro itp.? Lub firma, specyfikacja, na którą zwracać uwagę?

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 28

3. Waga - 47

4. Wzrost - 160 cm

5. Na nartach jeżdzi od ...0. sezonów, ( ..0... dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na .... Totalnie początkujący 

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - 38, 24 wkładka

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - początkujący 

10. Upatrzyłem sobie narty - brak totalnie nie wiem 

11. Mój budżet na narty i buty to około - 500-600 PLN

 

Zanim kupisz cokolwiek, najpierw wybrałbym się na stok. Wypożyczył narty i buty, poszukał instruktora (takiego co potrafi nawijać makaron na uszy) i sprawił, że polubi ten sport. Zaczynanie od inwestowania w sprzęt, nie ma sensu.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2010 o 10:32, JC napisał:

Witam, prosze o pomoc w wyborze nart völkl lub head. Ewentualnie polecenie 

1. Płeć - mężczyzna 

2. Wiek -45

3. Waga -102

4. Wzrost -182

5. Na nartach jeżdżę jeden sezon , ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na początkujący 

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -head  EDGE LYT

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -uczyłem się na sprzęcie z wypożyczalni 

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -poczatkujacy 

10. Upatrzyłem sobie narty - völkl deacon xt lub head v-shape v2

11. Mój budżet na narty to około -1500÷2000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję pomocy bo zupełnie nie orientuje się w temacie sprzętu : ) Poniżej konkrety.

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 30

3. Waga - 56

4. Wzrost - 163

5. Na nartach jeżdżę od 15 sezonów, (20-25 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na link nie działa :(

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - TECNICA MACH1 105 W LV 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - WorldSkitest 09/10: Fischer RC4 Worldcup SC Pro, Array (skionline.pl)

9. Preferuję styl jazdy - lubię krótkie skręty na ostrzejszych trasach, więc potrzebuję narty które będą płynie przechodzić z krawędzi na krawędź i pewnie będą trzymać na twardym stromym stoku przy dużej prędkości. Jednocześnie, potrzebuję nart na tyle uniwersalnych (wiem, niemożliwe przy nartach w rodzaju wordcupów), że: 1) nie zabije się na muldach, napadanym śniegu - czyli generalnie polskie warunki ; ] 2) wytrzymam cały dzień - to nie mają być narty na dwa zawodnicze super zjazdy : p

10. Upatrzyłem sobie narty - lubię te wordcupy, zastanawiałam się nad kolejną wersją :)

11. Mój budżet na narty to około - 2500 pln

Dzięki z góry za pomoc!

Pzdr.,

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Justyna,
Jesteś przyzwyczajona do narty wąskiej pod butem, jeździć raczej umiesz sądząc po opisie preferowanego stylu jazdy, więc poszukaj tzw. 1. sklepowych slalomek (albo nawet komórek czyli zawodniczych - bo bywają tańsze), niekoniecznie z aktualnego sezonu, w długości ok. 155.
Na tej stronce się coś znajdzie w Twojej cenie, np.:

https://ski24.pl/narty-meskie/26251-22446-narty-slalomowe-sportowe-volkl-racetiger-sl-r-uvo-wiazanie-marker-xcell-12-z-grip-walk-2020.html#/34-dlugosc_cm-157

albo

https://ski24.pl/narty-meskie/25671-22480-narty-slalomowe-nordica-doberman-slr-rb-wiazania-marker-xcell-14-fdt-z-grip-walk-2021.html#/94-dlugosc_cm-155

Na bardziej "uniwersalne" narty możesz poczekać ze 20 lat :D albo z czasem dokupić sobie np. szerokie deski na świeży opad czy odsypy. Na pewno się na nich nie zabijesz, ewentualnie ponarzekasz że ciężkie do noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o pomoc w wyborze nart, upatrzyłem: völkl deacon xt lub head v-shape v2. Ewentualnie polecenie dobrych dla początkującego.

1. Płeć - mężczyzna 

2. Wiek -45

3. Waga -102

4. Wzrost -182

5. Na nartach jeżdżę przejeździłemn jeden sezon , ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na początkujący 

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -head  EDGE LYT

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -uczyłem się na sprzęcie z wypożyczalni, obecnie nie posiadam

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -poczatkujacy 

10. Upatrzyłem sobie narty - völkl deacon xt lub head v-shape v2

11. Mój budżet na narty to około -1500÷2000

Dziękuję za pomoc. Pozdr.Jarek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, zając said:

Cześć Justyna,
Jesteś przyzwyczajona do narty wąskiej pod butem, jeździć raczej umiesz sądząc po opisie preferowanego stylu jazdy, więc poszukaj tzw. 1. sklepowych slalomek (albo nawet komórek czyli zawodniczych - bo bywają tańsze), niekoniecznie z aktualnego sezonu, w długości ok. 155.
Na tej stronce się coś znajdzie w Twojej cenie, np.:

https://ski24.pl/narty-meskie/26251-22446-narty-slalomowe-sportowe-volkl-racetiger-sl-r-uvo-wiazanie-marker-xcell-12-z-grip-walk-2020.html#/34-dlugosc_cm-157

albo

https://ski24.pl/narty-meskie/25671-22480-narty-slalomowe-nordica-doberman-slr-rb-wiazania-marker-xcell-14-fdt-z-grip-walk-2021.html#/94-dlugosc_cm-155

Na bardziej "uniwersalne" narty możesz poczekać ze 20 lat :D albo z czasem dokupić sobie np. szerokie deski na świeży opad czy odsypy. Na pewno się na nich nie zabijesz, ewentualnie ponarzekasz że ciężkie do noszenia.

@zajac bardzo dziękuję za odpowiedź : ) te volkli do mnie przemawiają, zresztą testowałam kiedyś któryś z ich wysokich modeli i były bardzo ok. Boję się trochę o długość 157cm, moje worldcupy mają 152 albo 150 i fajnie się czułam w takiej długości. 

Myślisz że jest sens dołożyć trochę kasy żeby wziąć coś lepszego, nowszego? 

pzdr.,
J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bunia92 napisał:

@zajac bardzo dziękuję za odpowiedź : ) te volkli do mnie przemawiają, zresztą testowałam kiedyś któryś z ich wysokich modeli i były bardzo ok. Boję się trochę o długość 157cm, moje worldcupy mają 152 albo 150 i fajnie się czułam w takiej długości. 

Myślisz że jest sens dołożyć trochę kasy żeby wziąć coś lepszego, nowszego? 

pzdr.,
J.

Cze

Jeśli jeździsz dobrze to obie propozycje są dobre. Voelkl to już zawodnicza narta, chyba jedyna SL z rockerem, co skraca nieco nartę. Długości się nie bój, to standardowa przedłużona komórka damska. Moja córka o takich parametrach jak Ty (nieco lżejsza jest) na takich jeździła i ja osobiście też i to sporo, bo to świetne narty są (a może były - poprzednie robili bez rockera, ale były bardzo sprężyste). Obecnie córka kupiła SL Head komórke juniorską 156cm, jest bardzo zadowolona - może to tez jakaś opcja, na pewno są zdecydowanie tańsze, a równie dobre jak dla dorosłych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bunia92 napisał:

@zajac bardzo dziękuję za odpowiedź : ) te volkli do mnie przemawiają, zresztą testowałam kiedyś któryś z ich wysokich modeli i były bardzo ok. Boję się trochę o długość 157cm, moje worldcupy mają 152 albo 150 i fajnie się czułam w takiej długości. 

Myślisz że jest sens dołożyć trochę kasy żeby wziąć coś lepszego, nowszego? 

pzdr.,
J.

Cze

Tu masz nartę z serii juniorskiej zawodniczej, nie sugeruj się nazwą "narty dziecięce" bo to max długość dla już bardzo dobrze ogarniętych, lżejszych zawodników.

https://ski24.pl/narty-dzieciece/25859-21514-narty-dzieciece-slalomowe-komorki-head-worldcup-rebels-isl-rd-team-wiazania-head-freeflex-evo-11-2022.html#/59-dlugosc_cm-156

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, marekbtl said:

Cze

Tu masz nartę z serii juniorskiej zawodniczej, nie sugeruj się nazwą "narty dziecięce" bo to max długość dla już bardzo dobrze ogarniętych, lżejszych zawodników.

https://ski24.pl/narty-dzieciece/25859-21514-narty-dzieciece-slalomowe-komorki-head-worldcup-rebels-isl-rd-team-wiazania-head-freeflex-evo-11-2022.html#/59-dlugosc_cm-156

pozdrawiam

 

 

@marekbtl chyba trafiłeś w punkt tymi juniorskimi headami 😆 teraz sobie przypominam, że moje worldcupy też były juniorskie (wtedy byłam lżejsza i pan tak polecił w sklepie xD) a nigdy mnie nie zawiodły na żadnej z czarnych alpejskich tras i pozwalały na taką prędkość jaką chciałam przy dużym poczuciu kontroli : ) 

Teraz pytanie za sto punktów brać 150 czy 156 przy moich 163 cm/56 kg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bunia92 napisał:

 

@marekbtl chyba trafiłeś w punkt tymi juniorskimi headami 😆 teraz sobie przypominam, że moje worldcupy też były juniorskie (wtedy byłam lżejsza i pan tak polecił w sklepie xD) a nigdy mnie nie zawiodły na żadnej z czarnych alpejskich tras i pozwalały na taką prędkość jaką chciałam przy dużym poczuciu kontroli : ) 

Teraz pytanie za sto punktów brać 150 czy 156 przy moich 163 cm/56 kg? 

Cześć

Bierz dłuższe, moja córka była w nich pierwszy raz w tą niedzielę i powiedziała że są fantastyczne, tak de facto to promień maja jak te krótsze tylko piętki i dzioby szersze, pod butem tak samo wąskie. Każda narta zawodnicza jest konstrukcyjnie lepsza niż najlepsza sklepówka, przede wszystkim sztywność poprzeczna jest wyższa.

UWAGA: Bardzo ważne, zazwyczaj narty zawodnicze są wyposażone w wiązania race - bez Grip Walk !!!!!! Jeśli masz takowe buty - to nie będzie można ich zapiąć, tzn. założysz i zapniesz na siłę, ale wiązania nie będą działały prawidłowo!!!! Buty z GW mają wyższą podeszwę!

Musisz zerknąć na swoje buty - na spodach masz oznaczenia. Dopytaj także w sklepie czy te wiązania są z GW, jeśli nie to zapytaj czy mogą Ci wymienić na GW, albo poszukaj tych wiązań na necie (bo są z GW identyczne - dla juniorów robią i takie i takie), poproś ewentualnie o narty bez montażu wiązań, tamte sprzedaj a zamontuj z GW. Jeśli masz bez GW (a zerknąłem na net i GW w tych butach to opcja i dobrze, bo alpine (normalna podeszwa) pasuje do wszystkiego, z GW też - w drugą stronę to tylko nie działa. Nie wiem czy narty są zrobione, bo na mój gust to te córki były surowe, nic jej nie mówiłem, a ona nie narzekała, bo było miękko :). Jak coś to zrób sobie 0,5/88 (rzadziej ostrzymy) lub 0,5/87 (lepsze trzymanie na twardym).

pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, marekbtl said:

Cześć

Bierz dłuższe, moja córka była w nich pierwszy raz w tą niedzielę i powiedziała że są fantastyczne, tak de facto to promień maja jak te krótsze tylko piętki i dzioby szersze, pod butem tak samo wąskie. Każda narta zawodnicza jest konstrukcyjnie lepsza niż najlepsza sklepówka, przede wszystkim sztywność poprzeczna jest wyższa.

UWAGA: Bardzo ważne, zazwyczaj narty zawodnicze są wyposażone w wiązania race - bez Grip Walk !!!!!! Jeśli masz takowe buty - to nie będzie można ich zapiąć, tzn. założysz i zapniesz na siłę, ale wiązania nie będą działały prawidłowo!!!! Buty z GW mają wyższą podeszwę!

Musisz zerknąć na swoje buty - na spodach masz oznaczenia. Dopytaj także w sklepie czy te wiązania są z GW, jeśli nie to zapytaj czy mogą Ci wymienić na GW, albo poszukaj tych wiązań na necie (bo są z GW identyczne - dla juniorów robią i takie i takie), poproś ewentualnie o narty bez montażu wiązań, tamte sprzedaj a zamontuj z GW. Jeśli masz bez GW (a zerknąłem na net i GW w tych butach to opcja i dobrze, bo alpine (normalna podeszwa) pasuje do wszystkiego, z GW też - w drugą stronę to tylko nie działa. Nie wiem czy narty są zrobione, bo na mój gust to te córki były surowe, nic jej nie mówiłem, a ona nie narzekała, bo było miękko :). Jak coś to zrób sobie 0,5/88 (rzadziej ostrzymy) lub 0,5/87 (lepsze trzymanie na twardym).

pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupach.

Dzięki za bardzo profesjonalną poradę, sama bym siedziała do następnego sezonu w tym necie i szukała nowych nart : )

Super ta informacja o gripwalk - moje bez więc nie ma problemu. 

pozdrawiam i szerokości na białych trasach :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bunia92 napisał:

Dzięki za bardzo profesjonalną poradę, sama bym siedziała do następnego sezonu w tym necie i szukała nowych nart : )

Super ta informacja o gripwalk - moje bez więc nie ma problemu. 

pozdrawiam i szerokości na białych trasach :)

 

 

 

Cześć

To dobre chociaż buty masz, bo większość "narciarzy" zakłada z góry,  że będą w nich chodzić :), a do chodzenia to są słabe, w każdym razie ja znam lepsze modele.

I pochwal się przy okazji co kupiłaś.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marekbtl said:

Cześć

To dobre chociaż buty masz, bo większość "narciarzy" zakłada z góry,  że będą w nich chodzić :), a do chodzenia to są słabe, w każdym razie ja znam lepsze modele.

I pochwal się przy okazji co kupiłaś.

pozdrawiam.

Hahaha, ja tam nawet na łyżwach albo boso dojde do baru jak będzie trzeba więc żadne gripy w butach narciarskich mi niepotrzebne ;) 

Namówiłeś mnie na te heady juniorskie, właśnie zamawiam - każde worldcupy/inne wysokie modele "dla dorosłych" będą kosztować >1000 pln drożej niż te heady, a z tego co piszesz narty komórkowe będą zawsze jakościowo lepsze i ambitniejsze od "zwykłych". 

Napiszę coś jak wypróbuje ; )

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bunia92 napisał:

Hahaha, ja tam nawet na łyżwach albo boso dojde do baru jak będzie trzeba więc żadne gripy w butach narciarskich mi niepotrzebne ;) 

Namówiłeś mnie na te heady juniorskie, właśnie zamawiam - każde worldcupy/inne wysokie modele "dla dorosłych" będą kosztować >1000 pln drożej niż te heady, a z tego co piszesz narty komórkowe będą zawsze jakościowo lepsze i ambitniejsze od "zwykłych". 

Napiszę coś jak wypróbuje ; )

 

 

Cześć

Żebyś tylko na mnie nie psioczyła, te akurat Ci wskazałem, bo Head w PL jest popularny i dostępny w dobrych pieniądzach (moje dzieci na nich jeżdżą). Ja za tegoroczne modele płaciłem niespełna 1600 - więc i tak masz taniej (na zdjęciu 2 pary po prawej stronie 156cm, dla córki i syna). Poniżej dowód że wiem o czym piszę, uważam, że juniorska komórka dla kobiety się nadaje jak najbardziej, szczególnie o Twoich parametrach. Narta uniwersalna, na ile uniwersalny jest narciarz ;)

pozdrawiam

IMG_1698.thumb.JPG.58d5ded0723779271e35c2101e65f21b.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mam nadzieję że przesiadka na heady po fischerach które są dosyć intensywnie jeżdżone przez 9 albo 10 sezonów będzie miłym zaskoczeniem i mimo całego sportowego zacięcia (kumpela z którą cisnę na pierwsze narty w tym roku ma parcie na tyczki xD) to będą to jednak narty które pozwolą na całodzienne jeżdżenie. Coś w tym zakresie komentowali Młodzi Twoi? :) 

Znalazłam btw jakąś jedną recenzję w polskiej sieci, w zagranicznej też tego niewiele, ale jeśli już to bardzo pozytywnie i to dobrze wróży i jakoś w ogóle intuicyjnie czuje że będę zadowolona. Narty Head Worldcup Rebels i.SL - Testowali Ze SnowSport! - Blog SnowSport.pl Head Worldcup Rebels i.SL ski review 2020 (15.2/20) - PROSKILAB™

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 21:42, bunia92 napisał:

Szczerze to mam nadzieję że przesiadka na heady po fischerach które są dosyć intensywnie jeżdżone przez 9 albo 10 sezonów będzie miłym zaskoczeniem i mimo całego sportowego zacięcia (kumpela z którą cisnę na pierwsze narty w tym roku ma parcie na tyczki xD) to będą to jednak narty które pozwolą na całodzienne jeżdżenie. Coś w tym zakresie komentowali Młodzi Twoi? :) 

Znalazłam btw jakąś jedną recenzję w polskiej sieci, w zagranicznej też tego niewiele, ale jeśli już to bardzo pozytywnie i to dobrze wróży i jakoś w ogóle intuicyjnie czuje że będę zadowolona. Narty Head Worldcup Rebels i.SL - Testowali Ze SnowSport! - Blog SnowSport.pl Head Worldcup Rebels i.SL ski review 2020 (15.2/20) - PROSKILAB™

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1. Płeć - M
2. Wiek - 40
3. Waga - 90kg
4. Wzrost - 180cm
5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów (od kilku do kilkunastu dni w sezonie)
6. Umiejętności 5
7. Buty - brak, wypożyczam co roku tutaj także chciałbym porady. 
8. Co roku z wypożyczalni - najczęściej słyszałem hasło: "do brody" i czytając forum mam wrażenie że były za krótkie (165) co powodowało problemy przy nabieraniu prędkości. 
9. Preferuję styl jazdy - długim/średnim skrętem, rekreacja bez zacięcia sportowego,  tylko stok, Szczyrk/Wisła,  trasy niebieskie i czerwone. 
10. Zastanawiałem się nad : 

Voelkl Deacon 84
Head Supershape e-Magnum
Fisher RC one 74
Fisher RC4 The Curv TI
Salomon S/Max 
 
Ewentualnie zdam się na doświadczenie innych. 
 
11. Mój budżet na narty 2000 
 
Z góry dziękuję za wszelkie rady:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, izrob napisał:
1. Płeć - M
2. Wiek - 40
3. Waga - 90kg
4. Wzrost - 180cm
5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów (od kilku do kilkunastu dni w sezonie)
6. Umiejętności 5
7. Buty - brak, wypożyczam co roku tutaj także chciałbym porady. 
8. Co roku z wypożyczalni - najczęściej słyszałem hasło: "do brody" i czytając forum mam wrażenie że były za krótkie (165) co powodowało problemy przy nabieraniu prędkości. 
9. Preferuję styl jazdy - długim/średnim skrętem, rekreacja bez zacięcia sportowego,  tylko stok, Szczyrk/Wisła,  trasy niebieskie i czerwone. 
10. Zastanawiałem się nad : 

Voelkl Deacon 84
Head Supershape e-Magnum
Fisher RC one 74
Fisher RC4 The Curv TI
Salomon S/Max 
 
Ewentualnie zdam się na doświadczenie innych. 
 
11. Mój budżet na narty 2000 
 
Z góry dziękuję za wszelkie rady:)

Przeznacz te 2000 na dobre, dobrze dopasowane  buty z flexem 120~130... narty to sprawa wtórna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...