Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, izrob napisał:

Będą to jedyne narty, dobrze gdyby starczyły na 7-9 lat. 
Raczej łatwe i przyjemne nie planuję się doskonalić, 5 stopień umiejętności wg forumowej skali jest dla mnie wystarczający. 

AM od 170 cm do 175 cm, drewniany rdzeń i Titanal. Firma bez większego znaczenia. Raczej tyle nie wytrzymają, co zakładasz, pewnie około 5 lat. Szczególnie jak jeździsz w Szczyrku (tam kamieni jednak trochę jest na stokach, szczególnie jak budują i będą budować nowe trasy), więc ślizgi dostaną za swoje. Być może warto poszukać używek w dobrym stanie, czasem ktoś coś sprzedaje na forum, tym czy pozostałych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Jak z rockerem do dłuższe niż krótsze, i nie za szerokie pod butem, takie do 75mm, bo Ci to nie pomoże, a da tylko ułudę, a chcąc nie chcąc jeżdżąc, będziesz się ciągle uczył, wiec niech to będą narty co do tej nauki coś wniosą. Promień 15-17m - taki średni, najlepszy. 
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Proszę o pomoc w wyborze nart

1. Płeć - K

2. Wiek - 43

3. Waga - 55

4. Wzrost - 161

5. Na nartach jeżdżę od ok 12 sezonów (z przerwami po operacji i ciąży), ( średnio 15 dni w sezonie) 

6. Moje umiejętności określam na trochę powyżej 4, (czarne trasy omijam)

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Atomic Hawx Prime 85

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic Cloud 7

9. Preferuję styl jazdy - jazdę rekreacyjną, po przygotowanych stokach, 

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Cloud 9 albo Rossignol Nova 8 CA

11. Mój budżet na narty to około 1900 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, potrzebuję jakieś porady co do wyboru nart bo od oglądania recenzji na youtube dostaję kręćka.

Szukasz porady jak dobrać odpowiednie narty dla Ciebie?

Odpowiedz na poniższe pytania. Będzie nam łatwiej Ci pomóc.

1. Płeć - M

2. Wiek - 30

3. Waga - 94 kg

4. Wzrost - 175 cm

5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów, (7-20 dni w sezonie), kilka sezonów wypadło z tej liczby ze względy na kontuzję ACL

6. Moje umiejętności określam na (link nie działa więc w skali 1-10, jakieś 7,5. Żaden stok nie stanowi dla mnie problemu.

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica Cruise NFS 110 (tutaj też chętnie skorzystam z porady, buty zostały wybrane tylko i wyłącznie ze względu na to, że były to wtedy jedyne dostępne szerokie buty [mam bardzo szeroką stopę], ale chyba po 8-9 sezonach buty pasuje zmienić? :) ) Może ktoś się wypowie o Atomic Hawx Magna

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - od kontuzji brak, najlepiej wspominam Fischer RX8, ale to rok chyba 2008... Ogólnie przez ostatnie lata wypożyczałem i testowałem takie narty: Head Magnum, Head I-Speed, Stockli Laser SX, Volkl RaceTiger SC - ogólnie żadne mnie nie urzekły i byłem średnio zadowolony - generalnie tylko Magnumy były ciekawe, ale pierwsza generacja, niestety poźniej coś mi sie odmieniło jak wypozyczyłem rok później kolejny model (niby tylko zmieniony kolor)

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - przeciętna długość skrętu, raczej rekreacyjna ale lubię sobie docisnąć, poza przygotowane trasy nie wyjeżdżam, kompletnie mnie to nie bawi)

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Redster x9s revoschock s bądź Q9.8 Revoschock, Fischer the Curv bądź Fischer RC One 82 GT, Volkl deacon 84

11. Mój budżet na narty to około - do 4-5 tyś

Z góry dziękuję za propozycję :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 20:26, fikacz napisał:

przeciętna długość skrętu, raczej rekreacyjna ale lubię sobie docisnąć, poza przygotowane trasy nie wyjeżdżam, kompletnie mnie to nie bawi

Mój budżet na narty to około - do 4-5 tyś

W tym budżecie to paragigantkę sklepową z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kochani,

Jako Laik mam kilka pytań, jeśli nie jest to odpowiedni dział, to przepraszam.

 

Wybieram się z synem do Tylicza na naukę jazdy na desce, 

Sprzęt chcemy wypożyczyć. 

pytania.

1. jakiej jakości jest ten sprzęt?

2.Na co zwrócić uwagę?

3. Czy ktoś pomoże mi dobrać sprzęt? ( z Wypożyczalni)

4. O co ewentualnie pytać.

5. będę korzystał z usług instruktora, czy on może mi pomóc dobrać sprzęt czy tak to nie działa?

6. Czy orientujecie się, czy instruktorzy pracują w godzinach wieczornych? między 15 a 18 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krupas napisał:

Cześć Kochani,

Jako Laik mam kilka pytań, jeśli nie jest to odpowiedni dział, to przepraszam.

 

Wybieram się z synem do Tylicza na naukę jazdy na desce, 

Sprzęt chcemy wypożyczyć. 

pytania.

1. jakiej jakości jest ten sprzęt?

2.Na co zwrócić uwagę?

3. Czy ktoś pomoże mi dobrać sprzęt? ( z Wypożyczalni)

4. O co ewentualnie pytać.

5. będę korzystał z usług instruktora, czy on może mi pomóc dobrać sprzęt czy tak to nie działa?

6. Czy orientujecie się, czy instruktorzy pracują w godzinach wieczornych? między 15 a 18 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

 

Nie rób tego dziecku. Jeździć na desce to obciach. Jest jeszcze czas na rozsądną zmianę decyzji.

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Krupas napisał:

Cześć Kochani,

Jako Laik mam kilka pytań, jeśli nie jest to odpowiedni dział, to przepraszam.

 

Wybieram się z synem do Tylicza na naukę jazdy na desce, 

Sprzęt chcemy wypożyczyć. 

pytania.

1. jakiej jakości jest ten sprzęt?

2.Na co zwrócić uwagę?

3. Czy ktoś pomoże mi dobrać sprzęt? ( z Wypożyczalni)

4. O co ewentualnie pytać.

5. będę korzystał z usług instruktora, czy on może mi pomóc dobrać sprzęt czy tak to nie działa?

6. Czy orientujecie się, czy instruktorzy pracują w godzinach wieczornych? między 15 a 18 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

 

To jest forum narciarskie, nie snowboardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krupas napisał:

Cześć Kochani,

Jako Laik mam kilka pytań, jeśli nie jest to odpowiedni dział, to przepraszam.

 

Wybieram się z synem do Tylicza na naukę jazdy na desce, 

Sprzęt chcemy wypożyczyć. 

pytania.

1. jakiej jakości jest ten sprzęt?

2.Na co zwrócić uwagę?

3. Czy ktoś pomoże mi dobrać sprzęt? ( z Wypożyczalni)

4. O co ewentualnie pytać.

5. będę korzystał z usług instruktora, czy on może mi pomóc dobrać sprzęt czy tak to nie działa?

6. Czy orientujecie się, czy instruktorzy pracują w godzinach wieczornych? między 15 a 18 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

 

Cześć

Nic się nie martw, mój syn w zeszłym roku też się uczył jeździć na desce, zarówno na Masterze jak i na Ski, bez problemu mu dobiorą sprzęt do nauki, generalnie to taki mają przeważnie. Dobierz tylko dobrze buty, najlepsze te na linki zapinane - BOA system. Sznurowane tez mogą być, ale trzeba dobrze związać. Dopasowane niech będą. O instruktorów to musisz pytać już na miejscu. Pewnie nie powinno być z tym problemu. Sprzęt dobierze Ci gość w wypożyczalni. To jego praca - a takich jak Ty pewnie były miliony. Sami nie mieliśmy zielonego pojęcia jaki sprzęt ma być - dali coś odpowiedniego i młody jeździł. Się nauczył się w 2 dni, ale nie złapał bakcyla. Stwierdził - takie se, nauczyć się można, ale nie ma szału. Narty lepsze.

pozdrawiam i powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 20:26, fikacz napisał:

Cześć wszystkim, potrzebuję jakieś porady co do wyboru nart bo od oglądania recenzji na youtube dostaję kręćka.

Szukasz porady jak dobrać odpowiednie narty dla Ciebie?

Odpowiedz na poniższe pytania. Będzie nam łatwiej Ci pomóc.

1. Płeć - M

2. Wiek - 30

3. Waga - 94 kg

4. Wzrost - 175 cm

5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów, (7-20 dni w sezonie), kilka sezonów wypadło z tej liczby ze względy na kontuzję ACL

6. Moje umiejętności określam na (link nie działa więc w skali 1-10, jakieś 7,5. Żaden stok nie stanowi dla mnie problemu.

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica Cruise NFS 110 (tutaj też chętnie skorzystam z porady, buty zostały wybrane tylko i wyłącznie ze względu na to, że były to wtedy jedyne dostępne szerokie buty [mam bardzo szeroką stopę], ale chyba po 8-9 sezonach buty pasuje zmienić? :) ) Może ktoś się wypowie o Atomic Hawx Magna

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - od kontuzji brak, najlepiej wspominam Fischer RX8, ale to rok chyba 2008... Ogólnie przez ostatnie lata wypożyczałem i testowałem takie narty: Head Magnum, Head I-Speed, Stockli Laser SX, Volkl RaceTiger SC - ogólnie żadne mnie nie urzekły i byłem średnio zadowolony - generalnie tylko Magnumy były ciekawe, ale pierwsza generacja, niestety poźniej coś mi sie odmieniło jak wypozyczyłem rok później kolejny model (niby tylko zmieniony kolor)

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - przeciętna długość skrętu, raczej rekreacyjna ale lubię sobie docisnąć, poza przygotowane trasy nie wyjeżdżam, kompletnie mnie to nie bawi)

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Redster x9s revoschock s bądź Q9.8 Revoschock, Fischer the Curv bądź Fischer RC One 82 GT, Volkl deacon 84

11. Mój budżet na narty to około - do 4-5 tyś

Z góry dziękuję za propozycję :)

Odnoście nart - Mastery, długość około 180 cm, będzie Pan zadowolony. Oczywiście, zakładam, że poziom umiejętności podany bez koloryzowania. 

Buty - szukaj butów na szeroką stopę. Oznaczenie Wide. Ja użytkuję Lange Rs 130 Wide i jestem bardzo zadowolony, co nie oznacza, że Tobie będą one odpowiadać. Trzeba przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wsystksim. 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze nart dla mojego ojca. 

Płeć - M

2. Wiek - 60

3. Waga - 90 

4. Wzrost - 182 

5. Na nartach jeździ od 20 sezonów, ( ok. 10 dni w sezonie)

6. Umiejętności określam na mocne 6 

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Dalbello pantera 110 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Salomon X-drive 8.0

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - rekreacyjno sportowy 

10. Upatrzyłem sobie narty - fischer rc4 rcs, voelk racetiger SC 

11. Mój budżet na narty to około - 2500 zł. 

Tato jest wysportowanym 60 latkiem. Oprócz narciarstwa, dużo jeździ na rowerze i pływa. Nowe narty nie mają zastąpić używanych dotychczas Salomonów. Mają sprawdzić się jako narty pozwalające na w miarę sportową jazdę krótkim skrętem przez pierwsze dwie godziny na porannym, dobrze przygotowanym stoku.  Celowo nie wybrałem modeli z wyższej półki (Racetiger SL), bo wydają mi się trochę za bardzo wymagające. 

Proszę o podpowiedź, czy wybrane przeze mnie modele spełnią przedstawione wymagania, czy może poszukać czegoś innego. Jeśli tak, to czego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Bartekpe said:

Tato jest wysportowanym 60 latkiem. Oprócz narciarstwa, dużo jeździ na rowerze i pływa. Nowe narty nie mają zastąpić używanych dotychczas Salomonów. Mają sprawdzić się jako narty pozwalające na w miarę sportową jazdę krótkim skrętem przez pierwsze dwie godziny na porannym, dobrze przygotowanym stoku.  Celowo nie wybrałem modeli z wyższej półki (Racetiger SL), bo wydają mi się trochę za bardzo wymagające. 

Proszę o podpowiedź, czy wybrane przeze mnie modele spełnią przedstawione wymagania, czy może poszukać czegoś innego. Jeśli tak, to czego? 

Ja jestem słabo wysportowanym (prawie) 50 latkiem, ale najprzyjemniejsze dla mnie są Stoeckli CX. Jeśli używane wchodzą pod uwagę (albo cena moze być wyższa) to proponuję je też rozważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartekpe napisał:

Celowo nie wybrałem modeli z wyższej półki (Racetiger SL), bo wydają mi się trochę za bardzo wymagające. 

Zupełnie niepotrzebnie sie obawiasz - każda pierwsza sklepowa slalomka bedzie OK a Racetiger SL jest bardzo "przyjazny" i zbiera same pochwały od ludzi na nich pomykających. Można by sie zastanowić nawet nad długością 170cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Szukam pierwszych własnych nart bo dotychczas jeżdziłem tylko na wypożyczonych.

1. Płeć - M

2. Wiek - 28

3. Waga - 80

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów,

6. Moje umiejętności określam na 5-6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica Sportmachine ST flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - wypożyczonych (ostatni Head super shape magnum 163 cm)

9. Preferuję styl jazdy - krótkim skrętem po przygotowanych stokach. Lubię jeździć szybko ale na razie traktuje takie przejazdy jako forme rozgrzania po robieniu ćwiczeń nad techniką

10. Upatrzyłem sobie narty -

Nordica Doberman slc

Atomic Redster S7

Head Supershape e-magnum

Fischer Rc4 rcs

11. Mój budżet na narty to około - 2,5k to max co chcę wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - M

2. Wiek - 26

3. Waga - 88

4. Wzrost - 184

5. Na nartach jeżdżę od kilkunastu sezonów, 10-15 dni w sezonie

6. Moje umiejętności określam na - 6

7. Moje buty to - przymierzam się do kupna, celuję w coś z flexem 120-130

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - ostatnie dwa sezony jeździłem na Head E-SL i Racetigerach SL 

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - jazda rekreacyjna, głównie krótki, czasem długi skręt

10. Upatrzyłem sobie narty -

Właściwie nie upatrzyłem sobie niczego konkretnego, cudownie jeździło mi się na Headach, ale zastanawiam czy przy moim stylu jazdy, gdzie bardzo lubię krótkie zakręty, ale gdy jest możliwość to chcę też pojechać z większą prędkością i długim zakrętem, nie powinienem się rozejrzeć za czymś bardziej uniwersalnym

11. Mój budżet na narty to około 

Do 3 tysięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek412 napisał:

1. Płeć - M

2. Wiek - 26

3. Waga - 88

4. Wzrost - 184

5. Na nartach jeżdżę od kilkunastu sezonów, 10-15 dni w sezonie

6. Moje umiejętności określam na - 6

7. Moje buty to - przymierzam się do kupna, celuję w coś z flexem 120-130

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - ostatnie dwa sezony jeździłem na Head E-SL i Racetigerach SL 

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - jazda rekreacyjna, głównie krótki, czasem długi skręt

10. Upatrzyłem sobie narty -

Właściwie nie upatrzyłem sobie niczego konkretnego, cudownie jeździło mi się na Headach, ale zastanawiam czy przy moim stylu jazdy, gdzie bardzo lubię krótkie zakręty, ale gdy jest możliwość to chcę też pojechać z większą prędkością i długim zakrętem, nie powinienem się rozejrzeć za czymś bardziej uniwersalnym

11. Mój budżet na narty to około 

Do 3 tysięcy

Cze

Narta hybrydowa o długości min 175 cm - bardzo skrętna a jednocześnie nie bojąca się większych prędkości. Np. Head E-race/E-race pro, Atromic X9 itp. Długości się nie bój - są mega skrętne, a i dłuższym łukiem można na nich pojechać. Ale przede wszystkim - buty kup dopasowane. No i w narciarstwie są skręty - nie zakręty :)

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek412 napisał:

7. Moje buty to - przymierzam się do kupna, celuję w coś z flexem 120-130

@marekbtl dobrze pisze że PRZEDE WSZYSTKIM KUP BUTY.  Zle dopasowany but zrujnuje każdy wyjazd bez względu na to jak "kosmiczne" narty kupisz - mając dobre buty po prostu zmienisz narty , choćbyś mial je pożyczyć na stoku.

Poświeć butom więcej pięniędzy i czasu niż nartom - warto. Znajdź dobrego sprzedawce - fachowca od butów. 

W dobrze dobranym bucie powinieneś w miare poprawnie zjechać bez zapinania klamer.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 15:45, Koko-Jumbo napisał:

Cześć wszystkim

Szukam pierwszych własnych nart bo dotychczas jeżdziłem tylko na wypożyczonych.

1. Płeć - M

2. Wiek - 28

3. Waga - 80

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów,

6. Moje umiejętności określam na 5-6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica Sportmachine ST flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - wypożyczonych (ostatni Head super shape magnum 163 cm)

9. Preferuję styl jazdy - krótkim skrętem po przygotowanych stokach. Lubię jeździć szybko ale na razie traktuje takie przejazdy jako forme rozgrzania po robieniu ćwiczeń nad techniką

10. Upatrzyłem sobie narty -

Nordica Doberman slc

Atomic Redster S7

Head Supershape e-magnum

Fischer Rc4 rcs

11. Mój budżet na narty to około - 2,5k to max co chcę wydać.

Cze

A tu by się przydał film z jazdy, po 2 sezonach to zazwyczaj jest sporo do poprawy. Do nauki to lepiej deska dłuższa nieco, Ty powinieneś raczej celować w okolicach 175cm, ale narty raczej o średnim promieniu (przy takiej długości coś z 15 m) i stosunkowo wąskie pod butem. Te co podałeś to stricte SL - tu 165cm - do nauki we własnym zakresie raczej słabe. Ale możesz próbować ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar kupić używane narty. Znalazłem kilka modeli, które mnie zainteresowały ale mam problem z wyborem. Prosiłbym o doradzenie coś na ich temat czy podzielenie się opinią. w teorii wyczytałem że wszystkie są raczej dla średniozaawansowanych i tak też oceniam swój poziom (~6/10), jazda mieszana z przewagą slalomu.

Salomon Xdrive 83 T

Salomon RS800 Enduro

Salomon X PRO SW

Head Ambition 75

Rossignol Pursuit P300

Fischer Progressor F19

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę w doborze nart. Takich na ktorych bedzie mi sie dobrze jezdzilo a nie bede musial szlifowac umiejetnosci. Mysle ze mocne 6 jest w zasiegu reki. Wybaczajace bledy i nie wymagajace wysilku, rekreacyjne.

Wiem, brzmi na leniwca i brak ambicji ale narciarstwo raz w roku ma sprawiac przyjemnosc a nie walke ze soba i zeby ladnie wygladalo na filmie.

Zauwazylem ze na podstawowych modelach i w dlugosciach 165-170 najlepiej sie czuje.

Kiedys na Head Xenon 4.0 (obecnie to chyba Shape V, probowalem tez 8.0 ale bylo sporo gorzej) a teraz na Voelkl Deacon 7.2
 

1. Płeć - M

2. Wiek - 37

3. Waga - 84

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeździłem 6 sezonów po 7 dni ale wróciłem po przerwie 9 lat

6. Moje umiejętności określam na 5/6 

 

7. Moje buty to Head Adapt Edge 100

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - w tym sezonie wypożyczone to Head Ambition 170cm i Voelkl Deacon 7.2 165cm (na tych drugich bylo bardzo przyjemnie)

9. Preferuję styl jazdy długim i krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach. 

10. Upatrzyłem sobie narty - Deacon XT, Head Shape V4

11. Mój budżet na narty to około - bez znaczenia

Dziekuje

Edytowane przez tomaszkepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marekbtl napisał:

Cze

Narta hybrydowa o długości min 175 cm - bardzo skrętna a jednocześnie nie bojąca się większych prędkości. Np. Head E-race/E-race pro, Atromic X9 itp. Długości się nie bój - są mega skrętne, a i dłuższym łukiem można na nich pojechać. Ale przede wszystkim - buty kup dopasowane. No i w narciarstwie są skręty - nie zakręty :)

pozdrawiam

Atomic X9 ma charakter bardziej gigantki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 17:08, marekbtl napisał:

Cze

Narta hybrydowa o długości min 175 cm - bardzo skrętna a jednocześnie nie bojąca się większych prędkości. Np. Head E-race/E-race pro, Atromic X9 itp. Długości się nie bój - są mega skrętne, a i dłuższym łukiem można na nich pojechać. Ale przede wszystkim - buty kup dopasowane. No i w narciarstwie są skręty - nie zakręty :)

pozdrawiam

Pomiędzy Head E-race pro, a Atomic X9S Revo S które będą lepszym wyborem? Według tych opinii, które gdzieś wyczytałem Head ma realnie trochę większy promień skrętu i gorzej zachowuje się przy dużej prędkości, natomiast widzę, że Atomic jest jeszcze węższy i zastanawiam się jak będzie wypadał popołudniu, gdy warunki są już gorsze - szczególnie biorąc pod uwagę, że ma to być moja jedyna para nart. Chyba, że w ogóle biorąc to pod uwagę powinienem się rozglądać za czymś w stylu X9 WB albo Head e-rally.

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Marek412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...