Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

... a Słowacy inwestują!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Tam inwestują dla własnej kieszeni,a u nas przynajmniej dla niektórych wciąż dobro,komfort i zadowolenie klienta liczą się najbardziej. Np. Nosal,Koninki i pewnie jeszcze ktoś nie montują ani 8,ani 6 czy nawet 4 lub 2 osobowych krzesełek.Bo po co narciarz ma się gnieść z innymi jadąc na górę skoro może jak panisko podróżować sam.I to trzeba docenić a nie wyłącznie ganić,krytykować i wytykać.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste Figo.Najpierw łopatą w łeb,potem do krowioka i zanim sie ocknie to już trzy razy zjedzie z góry:D

W każde inne miejsce w Alpach pojedzie natychmiast,nawet bez użycia łopaty.:P

Ale na Słowację,uuuuuuuuhh........,chyba kilofem nie pomoże.;)

Może jakbyśmy się wybrali do Tatrzańskiej Łomnicy a będzie chodziło już to prawdziwe krzesło to nie zakończy się jak nasz ostatni wypad do Strbskeho Plesa.:P

Po dwóch wyjazdach odsprzedaliśmy karnety i do dom.:mad:

Pażyjom uwidjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna buduje nowe krzesło

W Jasnej powstaje nowe krzesło - to dalszy ciąg informacji o nowościach w słowackich ośrodkach.

Zapraszam do obejrzenia kolejnej wizualizacji, jak będzie wyglądać Chopok za kilka lat! Na filmie widać m.in. planowaną gondolę na szczyt Chopoka - podobną jak w Kaprun, czy Hintertuxie

http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_txt=3773

Tu znajdziecie nowe ceny skipassów w Jasnej: http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=354&podstrona=skipassy

Warto zwrócić uwagę na nowość - Slovakia Super Skipass - cały sezon kosztuje 290 euro

Edytowane przez JC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechali z tym zbiornikiem na deszczówkę w TŁ !!Tyle, że chyba oprócz deszczówki cos tam jeszcze puszczą :)
Kiedyś gdzieś czytałem, że ten staw/zbiornik ma być także letnią atrakcją - jakieś kajaki itp.A swoją drogą to robią Słowacy wrażenie tymi inwestycjami - niby od paru lat wiadomo o rozbudowie Łomnicy, od kilku lat są przecież plany na kilka kolejnych krzesełek (docelowo chyba 7) ale jak utknęli 2 lata temu (chyba przez kryzys) to już nabrałem wątpliwości czy kiedykolwiek im się to uda, no i proszę :)Może warto rozważyć któryś z tych skipassów słowackich... ?PS. Dogrzebałem się u siebie do starego folderu z 2005 r. Wtedy też powstały animacje dot. Łomnicy. W załączeniu obrazek, jedna z rozkładówek - jest pokazany docelowy system wyciągów. Na niebiesko - krzesełka, na beżowo - kabinki. Całość mam w pdf - za duże, żeby to tu umieścić - służę ew. mailem, choć w zasadzie to co najważniejsze jest na tym obrazku :)

Lomnica_projekt_1.jpg

Lomnica_projekt_1.jpg.9a305bccf5a72515b632fd3cba2f774f.jpg

Edytowane przez gajowy01
PS.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa galeria inwestycji słowackich na łomnicy

http://narty.onet.pl/foto/slowacja-inwestycje-w-wysokich-tatrach,3707296,0,foto-duze.html#photo7609596

PS wizualizacje dot. łomnicy i chopoka które JC zamieścił jakiś czas temu robią wrażenie:)

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na nowość - Slovakia Super Skipass - cały sezon kosztuje 290 euro

Patrząc jak tam inwestują,zaczynam się zastanawiać,czy nie warto by wykupić tego karnetu.Nawet Figo tam ciągnie... ;)

Policzmy;w zeszłym sezonie byłem 30 razy na nartach.30 x pięć dych (zakładam,że tyle średnio wydałem na karnet) daje 1500 zł.Półtora kafla za jazdę w skansenach lub karuzelach typu Nowa Osada,do tego nie po trasach,ale rynnach do spuszczania narciarzy,w dodatku ze żwirkiem,żeby przyczepność była. :eek:

Natomiast w alternatywie mam skipass za 290 ojro,czyli jakieś 1200zł,jeździć mogę całą zimę dzień w dzień,dobra infrastruktura,ciągle rozbudowywana,sporo tras(jak na polskie warunki)i chyba nawet lepsze przygotowanie niż u "naszych".Chyba,bo to tylko od znajomych słyszałem,a "chyba" to się w ogóle łódka na wodzie.No i Słowacy mają najlepsze góry w okolicy. :rolleyes:

Oj chyba całkiem oleje SzCyrk i inne takie.O Zakopanym nie wspomnę,bo tam to nawet na dopalaczach trudno by czerpać przyjemność. :P

Pojechali z tym zbiornikiem na deszczówkę w TŁ !!

Tyle, że chyba oprócz deszczówki cos tam jeszcze puszczą :) ...

Może rybki wpuszczą? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 październik się zbliża - czas kiedy zaczną sprzedawać ten super pass za 290E.

Waham się, bo mam 50 km do Łomnicy, co jest daleko ;) w porównaniu do Nosala, Harendy czy Kasprowego. No, ale do Klusek też mam 45km i jeźdzę tam często.

Miał ktoś kiedyś sezonowe skipassy? może by się podzielił, jakie to odczucie? czy to się sprawdza.

Będę wdzięczny za rady w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezonowy Karyntia-Ost Tirol, sprawdza sie na tyle, ze w tym roku też sie przymierzam:D ale sytuacja lekko nie analogiczna, ja do najbliższej tamtejszej trasy mam 700km. Niemniej fajny wynalazek i bardzo ekonomicznie wychodzi gdy ktoś dużo jeździ, po drugie kanalizuje zaintreresowania narciarskie w danym sezonie na tereny objęte takim skipasem więc człowiek nie myśli za bardzo i nie kombinuje:D :D Myślę, ze przy twojej ilości dni w sezonie na deskach spokojnie taki karnet zmielisz a i kilka razy na rodzimych stokach deski postawisz - i stratny też nie będziesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam pytanie z innej beczki.

Skipass wydawany jest na dowód + zdjęcie, osoba korzystająca wpisana jest na skipass dodatkowo widnieje zdjęcie.

Czy w przypadku utraty skipassa o wartości 1000zł jest szansa wyrobienia duplikatu?

Oczywiście-dostajesz papierowy "duplikat" z numerem i danymi i okazując go w kasie wraz z dokumentem tożsamości dostajesz swój wtórnik skipasu, płacisz przeważnie tylko za plastik czyli jakieś grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam pytanie z innej beczki.

Skipass wydawany jest na dowód + zdjęcie, osoba korzystająca wpisana jest na skipass dodatkowo widnieje zdjęcie.

Czy w przypadku utraty skipassa o wartości 1000zł jest szansa wyrobienia duplikatu?

Nie wiem jak będzie wydawany,myślę,że zdjęciem na "stówę".

Nie wiem jak będzie u braci Słowaków w przypadku utraty.

Wiem jak jest w cywilizowanym świecie.

Jeśli masz paragon to niema problemu ,wystawiają nowy i po problemie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie wydawany,myślę,że zdjęciem na "stówę".

Nie wiem jak będzie u braci Słowaków w przypadku utraty.

Wiem jak jest w cywilizowanym świecie.

Jeśli masz paragon to niema problemu ,wystawiają nowy i po problemie.:D

dzięki za szybkie info:)

No i tu forum działa normalnie, nie jak w tym drugim poście:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W przypadku utraty skipassa 10/15/cały sezon trzeba go zablokowac i zgłosić się z paragonem, online albo do kasy. Nowy skipass zostanie wydany do 2 dni. Koszt 5E + 2E kaucji za kartę. Wiec tak jak pisaliście.

Czyli prawie jak w cywilizowanym świecie.;)

Jak wiadomo prawie czyni wielką różnicę.

Jakie do 2 dni ??? I czemu do 2 dni ??? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...