Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

...no to jeszcze raz o Warunkach w Beskidach Dziennik Zachodni

W Beskidach jazda na resztkach śniegu

Coraz trudniejsze warunki narciarskie panują w Beskidach. Ciepły halny, na którego pomstują wszyscy właściciele wyciągów, zabrał śnieg ze stoków oszczędzając częściowo niektóre miejsca.

Wszystko spłynęło. Jesteśmy w beznadziejnej sytuacji, nie można funkcjonować — załamuje ręce Tadeusz Kaim ze Szczyrku, prowadzący popularny wyciąg "Kaimówka". Dodaje, że prognozy nie są najlepsze, bo na piątek znów zapowiadają ocieplenie.


W Szczyrku pomimo ocieplenia dobre warunki narciarskie są tylko na trasach sztucznie naśnieżanych. Tak jest np. w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim (Czyrna-Solisko). W godzinach porannych można było szusować na śniegu zmrożonym, a pod koniec dnia na rozmiękłym.

Na Skrzycznem szusować można tylko na trasie FIS (na odcinkach Skrzyczne-Jaworzyna, Grzebień-Doliny), pozostałe są zamknięte. Nieco lepiej jest na Salmopolu, gdzie Biały Krzyż, Harnaś, Bartuś czekają na narciarzy oferując dobre warunki.


Korzystniejsze warunki czekają na narciarzy w Wiśle. W Soszowie i Cieńkowie jest ok. 65 centymetrowa warstwa śniegu, a goprowcy warunki narciarskie w obu ośrodkach określają jako dobre.
 Na Czantorii w Ustroniu i Zagroniu w Istebnej pokrywa śnieżna wprawdzie wynosi ok. 40 cm, ale warunki do jazdy na deskach określono jako trudne.

Szusować można za to na Pilsku. Na trasach z Soliska do Kamiennej oraz z Buczynki do Soliska (nr 1) panują w miarę dobre warunki.

Szczegółowy wykaz warunków na trasach Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego:

- trasa nr 1 (Hala Skrzyczeńska -Migdalska - Czyrna) - BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 2 (Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska) -warunki dobre, 20-70 cm śniegu

- trasa nr 2 (Hala Skrzyczeńska - Młaki - Czyrna) - BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 3 (Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska) - warunki dobre, 30-70 cm śniegu

- trasa nr 3 (Hala Skrzyczeńska - Płoncycka - Lerówka - Czyrna) - BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 4 (Hala Skrzyczeńska - Suwarniata - Suche) - warunki dobre/trudne, 10-50 cm śniegu

- trasa nr 4 (Suche - Solisko) warunki dobre/trudne, 10-50 cm śniegu

- trasa nr 5 (Hala Skrzyczeńska - Czyrna "Bieńkula") warunki dobre, 20-50cm śniegu

- trasa nr 6 (Hala Skrzyczeńska - Płoncyka - Lerówka - Młaki - Suche) BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 7 (Hala Skrzyczeńska - Suwarniata - Suche) warunki dobre, 30-100 cm śniegu

- trasa nr 7 (Suche - Solisko) warunki dobre, 20-100 cm śniegu

- trasa nr 8 (Posrednie - Hala Posrednia) warunki dobre, 10-60 cm śniegu

- trasa nr 9 (Wariant 9A Pośrednie - Hala Pośrednia) BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 10 (Pośrednie - Hala Pośrednia) - warunki dobre, 10-50 cm śniegu

- trasa nr 11 "Golgota" - warunki dobre, 30-100 cm śniegu

Źródło: Dziennik Zachodni

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osmiele sie nie zgodzic z forumowiczem Janek57. Owszem, ocieplenie bedzie ale popatrzcie sami... przez caly poprzedni tydzien bylo to ocieplenie i jakos i Soszow i Nowa Osada wytrzymaly. Przed chwila sprawdzilem znow pogode na online meteo i sobota wyglada pieknie jezeli chodzi o warunki narciarskie. W prawdzie w dolinach temp. w dzien ma wyniesc 3 stopnie ale ma SYPAC caly dzien w Szczyrku i Wisle. Jezeli chodzi o warunki w Szczyrku to mnie za bardzo nie interesuja bo tam juz pewnie do lutego nie pojezdzi ale Wisl wyglada pieknie. Jutro snieg z deszczem a w sobote SNIEG SNIEG SNIEG od rana do ok 16 po poludniu pewnie. Ok, poniedzialek jest troche cieplejszy ale kto wierzy w to ze w 1 dzien wszystkie stoki splyna?? Ja nie :). Szykujmy sie na powrot zimy :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, planuje na niedzielę gdzieś się ruszyć, gdyż grypa w końcu puszcza, a razem z nią nerwy:)

no i tak na razie sobie głośno myślę jurgów/rusin/kluski/krynica/wierchomla ewentualnie kombinacja.

wybiera się ktoś gdzieś może w te rejony? lub ma inne lepsze propozycje?

Ktos tu dzisiaj pisał ze Mosorny niexle wygląda;) aczkowlwiek do niedzieli daleko całe dwie doby;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano w Polsat News , dosyć wcześnie bo było ok. 6:30 , pan reporter był właśnie w Jurgowie. No i powiem całkiem , całkiem. Z tego co można było zauważyć trasa ładnie przygotowana. Zachwalano też warunki.

Tak rzeczywiście było :)

photo.php?fbid=185122094839895&set=a.177131145638990.39401.100000263177680

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=185122094839895&set=a.177131145638990.39401.100000263177680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry: Trochę posypało

W Tatrach i Zakopanem spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu. Czwartek przyniósł jednak ocieplenie i w niższych partiach śnieg szybko stopniał.

Na Kasprowym Wierchu leży już przeszło pół metra śniegu. Dziś czynna była kolejka krzesełkowa i trasa narciarska w Kotle Gąsienicowym. Szlaki nadal są śliskie i zasypane cienką warstwą świeżego śniegu.

Do wędrowania po górach potrzebne jest zimowe wyposażenie - raki, czekan, a w wyższych partiach sprzęt lawinowy. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Meteorolodzy na jutro zapowiadają w Zakopanem deszczową pogodę. W Tatrach może spaść kilka centymetrów śniegu.

Tygodnik Podhalański

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Niech Pada, niech Pada...a jak jeszcze na Goryczkową dopada - to jadę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry: Trochę posypało

W Tatrach i Zakopanem spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu. Czwartek przyniósł jednak ocieplenie i w niższych partiach śnieg szybko stopniał.

Na Kasprowym Wierchu leży już przeszło pół metra śniegu. Dziś czynna była kolejka krzesełkowa i trasa narciarska w Kotle Gąsienicowym. Szlaki nadal są śliskie i zasypane cienką warstwą świeżego śniegu.

Do wędrowania po górach potrzebne jest zimowe wyposażenie - raki, czekan, a w wyższych partiach sprzęt lawinowy. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Meteorolodzy na jutro zapowiadają w Zakopanem deszczową pogodę. W Tatrach może spaść kilka centymetrów śniegu.

Tygodnik Podhalański

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Niech Pada, niech Pada...a jak jeszcze na Goryczkową dopada - to jadę :D

Marboru,jeszcze jakieś dwa dni temu pisałem,że na Kasprowym ledwie 10-34cm. śniegu... :( Otwarte było! :eek: Ale nie o to chodzi.Jak już tam jechać,to się cieszyć trzeba,ale teraz warunków brak... niestety! :( Jeśli na Goryczkową,to musi dosypać. :rolleyes: I to mocno musi dosypać! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru,jeszcze jakieś dwa dni temu pisałem,że na Kasprowym ledwie 10-34cm. śniegu... :( Otwarte było! :eek: Ale nie o to chodzi.Jak już tam jechać,to się cieszyć trzeba,ale teraz warunków brak... niestety! :( Jeśli na Goryczkową,to musi dosypać. :rolleyes: I to mocno musi dosypać! :rolleyes:

Dżony, o dosypanie mocne zatem, trzeba się modlić - wyjścia nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana zaliczyłem po raz kolejny Praciaki ludzi praktycznie zero, bo ulewa jak na wiosnę tam jest o dziwo stok jak na razie trzyma się nieźle jest jedno miejsce z odsłoniętymi minerałami, ale na początku pierwszego odcinka wiec łatwe do ominięcia. Jeździło się fatalnie śnieg ciężki zbity i przydałyby się wycieraczki automatyczne na gogle wróciłem cały przemoczony, ale co tam trzeba być twardym nie miętkim.

Jedno jest pewne jak zima nie wróci w tym tygodniu to na przyszły weekend nici z jazdy będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana zaliczyłem po raz kolejny Praciaki ludzi praktycznie zero, bo ulewa jak na wiosnę tam jest o dziwo stok jak na razie trzyma się nieźle jest jedno miejsce z odsłoniętymi minerałami, ale na początku pierwszego odcinka wiec łatwe do ominięcia. Jeździło się fatalnie śnieg ciężki zbity i przydałyby się wycieraczki automatyczne na gogle wróciłem cały przemoczony, ale co tam trzeba być twardym nie miętkim.

Jedno jest pewne jak zima nie wróci w tym tygodniu to na przyszły weekend nici z jazdy będą.

Dziwne...jeździło się fatalnie?!śnieg ciężki i zbity?!przydałyby się wycieraczki i wróciłeś przemoczony...?!a jeszcze pół godziny temu oglądałem na TVP 3 relacje z pod stoku Golgoty w SzCyrku gdzie Pan reporter mówił że w prawdzie pada rzęsisty deszcz ale chętnych do szusowania nie brakuje co widać jak powiedział za naszymi plecami po czym operator kamery robi 10 sekundowe zbliżenie na stok a tu... ZONK ani jednego śmiałka(desperata,fanatyka,zbocz...)uśmiałem się...prawie się ze śmiechu popłakałem...jak by tego było mało to Pan relacjonujący warunki i pogodę panujące w Gat-owskim ośrodku dodał na koniec , że jak usłyszał podobno w deszczu jeździ się całkiem fajnie...:eek: :eek: :eek: Pozdrowienia dla w/w reportera oraz całej stacji tvp 3

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...jeździło się fatalnie?!śnieg ciężki i zbity?!przydałyby się wycieraczki i wróciłeś przemoczony...?!a jeszcze pół godziny temu oglądałem na TVP 3 relacje z pod stoku Golgoty w SzCyrku gdzie Pan reporter mówił że w prawdzie pada rzęsisty deszcz ale chętnych do szusowania nie brakuje co widać jak powiedział za naszymi plecami po czym operator kamery robi 10 sekundowe zbliżenie na stok a tu... ZONK ani jednego śmiałka(desperata,fanatyka,zbocz...)uśmiałem się...prawie się ze śmiechu popłakałem...jak by tego było mało to Pan relacjonujący warunki i pogodę panujące w Gat-owskim ośrodku dodał na koniec , że jak usłyszał podobno w deszczu jeździ się całkiem fajnie...:eek: :eek: :eek: Pozdrowienia dla w/w reportera oraz całej stacji tvp 3

Hehe fajnie to ująłeś :D ktoś chyba komuś dał w łapę za te relacje z GATU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach jazda na resztkach śniegu

Coraz trudniejsze warunki narciarskie panują w Beskidach. Ciepły halny, na którego pomstują wszyscy właściciele wyciągów, zabrał śnieg ze stoków oszczędzając częściowo niektóre miejsca.

Wszystko spłynęło. Jesteśmy w beznadziejnej sytuacji, nie można funkcjonować — załamuje ręce Tadeusz Kaim ze Szczyrku, prowadzący popularny wyciąg "Kaimówka". Dodaje, że prognozy nie są najlepsze, bo na piątek znów zapowiadają ocieplenie.


W Szczyrku pomimo ocieplenia dobre warunki narciarskie są tylko na trasach sztucznie naśnieżanych. Tak jest np. w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim (Czyrna-Solisko). W godzinach porannych można było szusować na śniegu zmrożonym, a pod koniec dnia na rozmiękłym.

Na Skrzycznem szusować można tylko na trasie FIS (na odcinkach Skrzyczne-Jaworzyna, Grzebień-Doliny), pozostałe są zamknięte. Nieco lepiej jest na Salmopolu, gdzie Biały Krzyż, Harnaś, Bartuś czekają na narciarzy oferując dobre warunki.


Korzystniejsze warunki czekają na narciarzy w Wiśle. W Soszowie i Cieńkowie jest ok. 65 centymetrowa warstwa śniegu, a goprowcy warunki narciarskie w obu ośrodkach określają jako dobre.
 Na Czantorii w Ustroniu i Zagroniu w Istebnej pokrywa śnieżna wprawdzie wynosi ok. 40 cm, ale warunki do jazdy na deskach określono jako trudne.

Szusować można za to na Pilsku. Na trasach z Soliska do Kamiennej oraz z Buczynki do Soliska (nr 1) panują w miarę dobre warunki.

Szczegółowy wykaz warunków na trasach Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego:

- trasa nr 1 (Hala Skrzyczeńska -Migdalska - Czyrna) - BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 2 (Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska) -warunki dobre, 20-70 cm śniegu

- trasa nr 2 (Hala Skrzyczeńska - Młaki - Czyrna) - BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 3 (Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska) - warunki dobre, 30-70 cm śniegu

- trasa nr 3 (Hala Skrzyczeńska - Płoncycka - Lerówka - Czyrna) - BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 4 (Hala Skrzyczeńska - Suwarniata - Suche) - warunki dobre/trudne, 10-50 cm śniegu

- trasa nr 4 (Suche - Solisko) warunki dobre/trudne, 10-50 cm śniegu

- trasa nr 5 (Hala Skrzyczeńska - Czyrna "Bieńkula") warunki dobre, 20-50cm śniegu

- trasa nr 6 (Hala Skrzyczeńska - Płoncyka - Lerówka - Młaki - Suche) BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 7 (Hala Skrzyczeńska - Suwarniata - Suche) warunki dobre, 30-100 cm śniegu

- trasa nr 7 (Suche - Solisko) warunki dobre, 20-100 cm śniegu

- trasa nr 8 (Posrednie - Hala Posrednia) warunki dobre, 10-60 cm śniegu

- trasa nr 9 (Wariant 9A Pośrednie - Hala Pośrednia) BRAK WARUNKÓW

- trasa nr 10 (Pośrednie - Hala Pośrednia) - warunki dobre, 10-50 cm śniegu

- trasa nr 11 "Golgota" - warunki dobre, 30-100 cm śniegu

Źródło: DZ z dnia 13.01

@Mario

Oj, wątek czytam, tylko jakoś mi umknęło :P

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...jeździło się fatalnie?!śnieg ciężki i zbity?!przydałyby się wycieraczki i wróciłeś przemoczony...?!a jeszcze pół godziny temu oglądałem na TVP 3 relacje z pod stoku Golgoty w SzCyrku gdzie Pan reporter mówił że w prawdzie pada rzęsisty deszcz ale chętnych do szusowania nie brakuje co widać jak powiedział za naszymi plecami po czym operator kamery robi 10 sekundowe zbliżenie na stok a tu... ZONK ani jednego śmiałka(desperata,fanatyka,zbocz...)uśmiałem się...prawie się ze śmiechu popłakałem...jak by tego było mało to Pan relacjonujący warunki i pogodę panujące w Gat-owskim ośrodku dodał na koniec , że jak usłyszał podobno w deszczu jeździ się całkiem fajnie...:eek: :eek: :eek: Pozdrowienia dla w/w reportera oraz całej stacji tvp 3

Dziś oglądałem relację na TVP 3 ze SzCyrku z Golgoty... Oczywiście mowa byłe,że leje itp,ale warunki niby dobre!Podjechała do kamery pewna starsza pani i zachwala:"deszcz może przeszkadza,ale warunki wyśmienite i jazda bez kolejek - jest wspaniale!" :eek:

Kiedy kamera skierowała się na stok,jak myślicie,co zobaczyłem?Stado minerałów!Widać je było wszędzie!No cóż,starsze pokolenie się cieszy,że w ogóle można pojeździć... :o

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile można nazwać "+ em" to odkładać gotówkę przeznaczoną na "nasze stoczki" i szykować się na wyjazd do Austrii lub Włoch.

Ja tym właśnie się pocieszam :)

Tyle że tam nie jest nic lepiej:rolleyes:, wrócił już Figo i przed momentem rozmawialiśmy, mówi że wygląda tam to bardzo źle:(, dzisiaj pomimo że maił skipass odpuścił jazdę zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tam nie jest nic lepiej:rolleyes:, wrócił już Figo i przed momentem rozmawialiśmy, mówi że wygląda tam to bardzo źle:(, dzisiaj pomimo że maił skipass odpuścił jazdę zupełnie.

Aż tak źle? :confused::eek: Co za zima... :(:mad:

Zdjęcia były fajne!Myślałem,że pośmiga trochu... :rolleyes:

Ładnie to wyglądało. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem relację na TVP 3 ze SzCyrku z Golgoty... Oczywiście mowa byłe,że leje itp,ale warunki niby dobre!Podjechała do kamery pewna starsza pani i zachwala:"deszcz może przeszkadza,ale warunki wyśmienite i jazda bez kolejek - jest wspaniale!" :eek:

Kiedy kamera skierowała się na stok,jak myślicie,co zobaczyłem?Stado minerałów!Widać je było wszędzie!No cóż,starsze pokolenie się cieszy,że w ogóle można pojeździć... :o

Johnny tak się zastanawiam od kilku dni..na "czym" Ci ludzie w SzCyrku zjeżdżają, na sztachetach z okolicznych płotów czy co?!DZIWIĘ się tym wszystkim DESPERATOM,nie szkoda im sprzętu?!,zdrowia?!,nerwów?!czasu?!,pieniędzy?!benzyny(gazu,ropy)?!

Patrząc na posty forumowiczów(w tym i moje) z przed dwóch tygodni gdzie narzekaliśmy na cyt."zbyt silnie wiejący wiatr na górnych partiach Małego Skrzycznego","miejscowe sporadyczne przetarcia","rzadko napotykane po bokach drobniutkie nie groźne dla sprzętu kamyczki","drogie parkingi"itp.,itd....to zmieniam swoją opinię o panujących w tamtym czasie warunkach z -4 na +8 bo jak piszesz skoro ludzie mówią , że teraz jeździ się cudownie,bez kolejek i w ogóle jaki to SzCyrk(czyt.GAT) jest wspaniałym ośrodkiem to widzę jaki byłem ślepy i niesprawiedliwy...:confused:

MERITUM jest takie ,że moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla Gat-u w tej chwili będzie zorganizowanie zawodów w zjeździe "na bele czym" z golgoty...gwarantuję , że będzie w końcu śmiesznie i adekwatnie do warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...