Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Johnny tak się zastanawiam od kilku dni..na "czym" Ci ludzie w SzCyrku zjeżdżają, na sztachetach z okolicznych płotów czy co?!DZIWIĘ się tym wszystkim DESPERATOM,nie szkoda im sprzętu?!,zdrowia?!,nerwów?!czasu?!,pieniędzy?!benzyny(gazu,ropy)?!

Patrząc na posty forumowiczów(w tym i moje) z przed dwóch tygodni gdzie narzekaliśmy na cyt."zbyt silnie wiejący wiatr na górnych partiach Małego Skrzycznego","miejscowe sporadyczne przetarcia","rzadko napotykane po bokach drobniutkie nie groźne dla sprzętu kamyczki","drogie parkingi"itp.,itd....to zmieniam swoją opinię o panujących w tamtym czasie warunkach z -4 na +8 bo jak piszesz skoro ludzie mówią , że teraz jeździ się cudownie,bez kolejek i w ogóle jaki to SzCyrk(czyt.GAT) jest wspaniałym ośrodkiem to widzę jaki byłem ślepy i niesprawiedliwy...:confused:

:D Normalnie też mam wyrzuty... ;)

MERITUM jest takie ,że moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla Gat-u w tej chwili będzie zorganizowanie zawodów w zjeździe "na bele czym" z golgoty...gwarantuję , że będzie w końcu śmiesznie i adekwatnie do warunków.

Jaki ośrodek,taki sprzęt trza zabrać...

Najlepiej teraz zrobić zmasowany atak na wypożyczalnie,niewątpliwie szybciej padnie cały narciarski biznes w SzCyrku. :P

Pan "Kriters" szybciej opuści Szczyrk,szybciej będzie szansa na normalne szusowanie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Normalnie też mam wyrzuty... ;)

Jaki ośrodek,taki sprzęt trza zabrać...

Najlepiej teraz zrobić zmasowany atak na wypożyczalnie,niewątpliwie szybciej padnie cały narciarski biznes w SzCyrku. :P

Pan "Kriters" szybciej opuści Szczyrk,szybciej będzie szansa na normalne szusowanie. :rolleyes:

AMEN!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Center Pracica

pomimo nie najlepszej aury:confused:, zdecydowałem się dzisiaj na wieczorne nartowanie na Pracicy. Przekonany ,że będzie miękko wziąłem swoje X-Wingi Fury , które fajnie chodzą w takim miękkim, rozjeżdżonym śniegu.Na miejscu okazało się ,że wcale nie jest miękko tylko mocno twardo,śniegu tam jeszcze sporo a po ostatnich opadach deszczu stok jest tak ubity jak na trasach APŚ:eek: Niestety nie przeratrakowali tras przed wieczorną jazdą , jak to zwykle tam robią i efekt był taki ,że jeździło się , zwłaszcza w dolnej części, jak po bardzo twardym , przebronowanym , niezbyt równym , polu:eek:.Jak próbowałem szybciej jechać to musiałem uważać żeby mi plomby z zębów nie powypadały:eek: .Jazda w takich warunkach mocno dała się moim nogom we znaki więc po dwóch godzinach ewakuowałem się do domu.Generalnie,mając na uwadze to co się ostatnio dzieje z pogodą, byłem zaskoczony tak dobrymi warunkami śniegowymi jakie tam zastałem i gdyby tak jeszcze stok był przygotowany w sposób należyty to powiedziałbym ,że warunki na Pracicy są bardzo dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek57 - to Ty pisałeś ze na biały puch nie ma co liczyć.

echhh a ja uparcie od dwóch tygodni ze zima bedzie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatolog: dla narciarzy zima będzie krótka

Deszcz, kilka kresek powyżej zera, mgła i gołoledź na drogach - tak wygląda tegoroczny styczeń nie tylko na południu kraju. Michał Godek, klimatolog z Uniwersytetu Wrocławskiego nie ma wątpliwości: nie wróży to długiej i śnieżnej zimy

Więcej... http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8957095,Klimatolog__dla_narciarzy_zima_bedzie_krotka.html#ixzz1BHCS0WFx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz, kilka kresek powyżej zera, mgła i gołoledź na drogach - tak wygląda tegoroczny styczeń nie tylko na południu kraju. Michał Godek, klimatolog z Uniwersytetu Wrocławskiego nie ma wątpliwości: nie wróży to długiej i śnieżnej zimy

Więcej... http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8957095,Klimatolog__dla_narciarzy_zima_bedzie_krotka.html#ixzz1BHCS0WFx

Jest mowa o mrozie trwajacym około 10-14 dni. Liczmy na amaty śnieżne.Opadów (śniegu) ma byc niewiele. Ja ma najbliżej na Czantorię ,ale tam to jest teraz mało śniegu.Nie mam samochodu i turbaczę się PKS-ami. Pojadę tam za tydzień. Ludzi i tak wszędzie będzie pełno az do końca zimy. Wiadomo ferie i z tym sie trzeba pogodzić . W drugiej połowie lutego ma zawitać wiosna. Trzeba jeździć i nie marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiczera - dzisiaj od jedenastej, ludzi mało (nie wiem gdzie się podziali) kilka szkółek, wjazd na orczyk bez czekania.

Warunki na stoku od średnich do ciężkich - zależy kto co lubi :D Stok nie ratrakowany więc trochę muld było. Od 14-tej pokazały się w górnej części dwa przetarcia do ziemi.

Pogoda rekompensowała wszystko :D

pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce na Kasprowym. W środę zmiana pogody

Dziś na Kasprowym Wierchu panowały wymarzone wręcz warunki do podziwiania Tatr. Piękna pogoda, temperatura ok. 0 stopni.

Po godz. 9 rano kolejki do kolejki na Kasprowy nie było praktycznie wcale. Trasa w kotle Gąsienicowym została dobrze przygotowana. Śnieg tylko trochę zmrożony, a narciarzy niewielu. Ze względu na zbyt małą pokrywę śniegu nadal zamknięta jest trasa w Kotle Goryczkowym i nartostrady do Kuźnic.

Cały czas w Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Jutro czeka nas zmiana pogody. Wieczorem ma zacząć sypać śnieg. W Tatrach opady mogą być umiarkowane. Może spaść od 10 do 15 cm białego puchu.

Tygodnik Podhalański

-------------------------------------------------------------------------------------------

Trzeba się szykować powolutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Nowa OsadaWarunki do jazdy niestety trudne, śnieg mokry (cukier) nawet rano, nie przymroziło przez noc. W kolejce nie było długiego czekania, ale już na trasie ze względu na dużą przepustowość krzesła ludzi sporo.Ogólnie jakiś przetarć, czy wystających kamieni nie widziałem, mam nadzieje że temperatura spadnie w końcu to będzie lepiej.Pozdrawiam

DSC00195.jpg

DSC00196.jpg

DSC00197.jpg

DSC00195.jpg.b7aa3dedcaa07eae562cfce49e1d4837.jpg

DSC00196.jpg.42f3f7e0293abc9b10bd1b5645ddd368.jpg

DSC00197.jpg.4f1059ced65125cfd982bd401b7f8d47.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce na Kasprowym. W środę zmiana pogody

Dziś na Kasprowym Wierchu panowały wymarzone wręcz warunki do podziwiania Tatr. Piękna pogoda, temperatura ok. 0 stopni.

Po godz. 9 rano kolejki do kolejki na Kasprowy nie było praktycznie wcale. Trasa w kotle Gąsienicowym została dobrze przygotowana. Śnieg tylko trochę zmrożony, a narciarzy niewielu. Ze względu na zbyt małą pokrywę śniegu nadal zamknięta jest trasa w Kotle Goryczkowym i nartostrady do Kuźnic.

Cały czas w Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Jutro czeka nas zmiana pogody. Wieczorem ma zacząć sypać śnieg. W Tatrach opady mogą być umiarkowane. Może spaść od 10 do 15 cm białego puchu.

Tygodnik Podhalański

-------------------------------------------------------------------------------------------

Trzeba się szykować powolutku...

Ciebie to tam wyjątkowo ciągnie... :rolleyes:

Choć specjalnie się nie dziwię,mimo drożyzny. ;)

Dziś po południu w B-B zrobiło się strasznie ciemno,choć do zachodu słońca było daleko.Tak się zastanawiałem,czy to zapowiada opady deszczu,śniegu czy może zapowiadany grad pieniędzy przez Krzysztofa Ibisza... :P Znając moje szczęście to na pewno chodzi o to drugie a tym bardziej trzecie... :P

A poważnie to chyba wreszcie się trochę ochłodzi i sypnie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzCyrkPo wczorajszej jeździe w Wiśle dziś pierwszy raz w tym sezonie odwiedziłem SzCyrk:) Domyślałem się, co może być bo informacja o warunkach nie napawała optymizmem, ale jechałem z młodzieżą więc nie nastawiałem się na jazdę non stop a jedynie na kilka zjazdów. Jeździłem na Julianie, raz zjechałem na dół do Soliska przez Golgotę by ponownie znaleźć się na Julianie. Byliśmy o 8:30,ludzi można powiedzieć zero:) Temperatura w końcu poniżej zera, cztery armatki mocno śnieżyły trasę na Julianach. Na trasie od góry warunki dobre, pod cienką warstwą świeżego śniegu twardo. Dolny odcinek to tak w 1/3 przygotowany, może jak teraz naśnieżą to w weekend będzie nieco szerzej. Zjazd w kierunku Golgoty zieloną ósemką podobnie,taki wąski pas 10, może 15 metrów ale spoko. Golgota też ok, choć tu już pojawiły się zwały świeżego śniegu.Ogólnie to jestem zaskoczony, bo myślałem że będzie jazda slalomem między kamieniami, a tu parę razy uśmiech na twarzy był. Porównując do wczorajszej jazdy na Nowej Osadzie to tu o wiele bezpieczniej na trasie no i warunki dziś już ze względu na temperaturę i lekki opad śniegu znacznie lepsze.Pozdrawiam

DSC00206.jpg

DSC00205.jpg

DSC00201.jpg

DSC00202.jpg

DSC00203.jpg

DSC00206.jpg.fb647c94acf18083f47af53c74d9e610.jpg

DSC00205.jpg.d72e0075731fc4d539cf94656ee5dc52.jpg

DSC00201.jpg.c944c8d47c7dea6f16fa63cbe526a391.jpg

DSC00202.jpg.5ad3acc2b43ae4476eb51c4c48be99e3.jpg

DSC00203.jpg.8d05e6c4eae455a672796a039665a4f5.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki narciarskie zadaje mi się sukcesywnie powinny się poprawiać;)

wczoraj zaczął padać śnieg w Żywcu, dziś już było biało:) jadąc przez Polskę dziś widziałam śnieg tyko do Częstochowy.

W Wielkopolsce go nie ma;)

Jest chyba jakaś szansa, tak jak myślałam od 20-12 bedzie corac bardziej biało. Tak powinno być toż to zima nie wiosna:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...