Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wiec na Twoja odpowiedz do pierwszego z cytatow rozumiem ze oznacza ze snieg bedzie.

Co do drugiego cytatu to nie bardzo rozumiem. Fakt jezdzilem za granica bo mieszkam za granica a do Polski wybieram sie na deske bo dawno tam nie bylem i pomyslalem ze fajnie bedzie sprobowac znow. Kryzysu nie ma ;). Ostatnio jak jezdzilem w PL (4 lata temu) to bardzo mi sie podobalo a bylo to w osrodku narciarskim Slotwiny-Azoty w Krynicy Gorskiej. Co do warunkow to wybredny nie jestem za bardzo, muldy lubie bo preferuje bardziej wymagajace stoki :). Jezeli chodzi o Szczyrk to bardzo bym chcial znac Wasze opinie na temat Skrzycznego. Konkretnie tras: Kaskada (czerwona), FIS i Ondaszek. Tym razem bedzie ze mna jezdzila moja luba i bedzie to jej pierwszy raz na desce wiec dla niej chyba ondaszek bedzie ok do nauki skoro jest to trasa latwa i wyjezdza sie na nia krzeselkiem (info ze strony www). Tak wiec orientuje sie ktos jak sie sprawy maja i beda mialy na skrzycznym?

Piszesz ,że wybierasz się z Twoją lubą .

Ale Ty jej chyba nie kochasz.;)

Za co Jej chcesz zrobić taką krzywdę i do SzCyrku na nauki ją zabierasz.

Ja tam na desce nie jeździłem ale Ondraszek to chyba zupełnie nie to czego trzeba do nauki jazdy na desce.

Jest bardzo wąski i przez to niebezpieczny,z powodu drzew w bezpośrednim zasięgu głowy uczącego się,w dodatku momentami jest płaski i będzie musiała dymać z buta.

Kaskada ze Skrzycznego do Jaworzyny może byłaby lepsza,ale jest ścianka na której początkująca będzie miała poważne problemy.

Jak chcesz to jedź do tego SzCyrku.

Ale ja go nie polecam,tak jak pisze SB,przeżyjesz szok.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 6-go i Istebnej (oraz generalnie całych okolic Wisły).

50% rejestracje EP i W..

Już mi się ciepło zrobiło gdy jak zwykle ustroniańskie dwa światełka zrobiły koras na 3km (pomysłodawcą tej obwodnicy na pewno nie był inżynier).

Rondo koło Janeczki nieco mnie uspokoiło bo z 7 na 10 samochodów jechały na Malinkę (Nowa Osada i Cieńków).

.....

Mogę sobie jedynie wyobrazić co tam się działo skoro na Istebnej było to o czym koledzy już pisali.

Całe szczęście w tym wszystkim, że przynajmniej miałem 100% motywację do nauki mojego synka na wyrwirączce.

Postępy u dzieci są niesamowite :)

I tym miłym akcentem oraz przekonaniem, że nigdy w długie weekendy na polskie górki kończę pozdrawiając uśmiechniętych jednak ludzi z kolejki do kasy, a później do krzesła na Zagroniu :)

Pozdrawiam również miłą Panią, która paląc papierocha w kolejce twierdziła, że to nie jest publiczne miejsce i może sobie swobodnie zabijać moje szare komórki oraz zmysł powonienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec na Twoja odpowiedz do pierwszego z cytatow rozumiem ze oznacza ze snieg bedzie.

Co do drugiego cytatu to nie bardzo rozumiem. Fakt jezdzilem za granica bo mieszkam za granica a do Polski wybieram sie na deske bo dawno tam nie bylem i pomyslalem ze fajnie bedzie sprobowac znow. Kryzysu nie ma ;). Ostatnio jak jezdzilem w PL (4 lata temu) to bardzo mi sie podobalo a bylo to w osrodku narciarskim Slotwiny-Azoty w Krynicy Gorskiej. Co do warunkow to wybredny nie jestem za bardzo, muldy lubie bo preferuje bardziej wymagajace stoki :). Jezeli chodzi o Szczyrk to bardzo bym chcial znac Wasze opinie na temat Skrzycznego. Konkretnie tras: Kaskada (czerwona), FIS i Ondaszek. Tym razem bedzie ze mna jezdzila moja luba i bedzie to jej pierwszy raz na desce wiec dla niej chyba ondaszek bedzie ok do nauki skoro jest to trasa latwa i wyjezdza sie na nia krzeselkiem (info ze strony www). Tak wiec orientuje sie ktos jak sie sprawy maja i beda mialy na skrzycznym?

:eek::eek::eek:

Po pierwsze,już teraz na 90% warunki narciarskie 17-go w SzCyrku nie będą ciekawe!Choćby dlatego,że tego śniegu obecnie nie ma wiele,a właśnie zaczęła się mocna odwilż,która według większości prognoz,może potrwać 10 dni i więcej!Mocna,znaczy się już teraz jest w dzień ok. +5st,jutro ponoć halny i wzrost temperatury nawet do +10st.!Nawet noce mają być na plusie! :eek:

Po drugie,trasy... Ondraszek węższy od szyjki macicy,do tego miejsca gdzie trzeba podchodzić!Ktoś musiał mieć niezwykłe poczucie humoru,żeby nazwać to trasą!Kaskada to trudna trasa,zwłaszcza pierwsza ścianka.Jak dla mnie to trasa wyłącznie dla minimum średnio zaawansowanych.Do tego dalsza jej część to rynna do spuszczania narciarzy a nie trasa...

Po trzecie,tam będzie wtedy taki tłok,że będziesz miał wrażenie,jakby zmartwychwstał Michael Jackson i odwiedził SzCyrk!Tyle ludzi to nawet na festynie nie widziałeś.

Po czwarte,Twoja Luba po raz pierwszy na desce,więc orczyki odpadają,a więc odpadają wszystkie pozostałe trasy w SzCyrku.

Wszędzie będzie tłok,a odwilż spowoduję,że niewiele ośrodków/tras będzie otwartych,co tylko spotęguję kolejki.Nie chcę odradzać Beskidów,ale nawet nie wiem co polecać! :eek: Dobre by były:Istebna Zagroń,Wisła Nowa Osada,Wisła Cieńków i Góra Żar.Ale tam będzie prawdziwy najazd,przypominający "Walkę o ogień..."... ;) Ewentualnie Korbielów BABA lub w Ustroniu Palenica,ale te mogą nie przetrzymać odwilży.

To nie moja złośliwość,tylko na prawdę nie chcę,żebyś przeżył zawód... ;)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tłoku nie było. Rano ruszyłem ze swej wiochy podkrakowskiej w warunkach łyżwiarskich, piękna szklanka i strach się bać:D ale juz na Zakopiance było 4-5 stopni na plusie więc na 9tą doczołgałem się do Kasiny - a tu zonk, sznur aut stoji i dojechać sie nie da, myslę, że znowu tłum ale okazało się, że szklanka i ludziska pod górkę podjechać nie mogą. Skorzystałem z wzbogaconego napędu swego auta i wjechałem na parking po tej szklance nie czekając na wspomożenie służb drogowych. Na stoku twardo jak szlag, narty wołały naostrz nas, naostrz - ale przygotowanie stoku dobre i waruneczki superowe-szybkie. Jazda pyszna ale tylko do po 10-tej bo prąd wyłączyli i to był koniec jazdy w tych pięknych okolicznościach i niskiej frekwencji ludzkiej. Po godzinie udało sie odzyskać całe pieniądze:) za karnet i podziekować grubszym słowem dostawcy energi elektrycznej do tej okolicy (może to PKP?:D). Co robić z tak pięknie rozpoczętym dniem? Szybkie przegrupowanie, no szybkie jak na wyjazd z dwiema mocno nieletnimi córkami i lecimy do Lubomierza, który osiągamy koło południa. Na termometrze +7:eek:, podchodzimy pod stok, kupno karnetów i jeździmy do 16tej, ludzi minimalna ilość, stok szeroki i pusty i warunki perfekcyjne wiosenne, nie za bardzo miękko, tak akurat by poszaleć i fajnie pojeździć. Bardzo jestem zadowolony z tego dnia, źle sie zaczął ale całościowo na duży plus - decyzja by dziś jeździć to było mistrzowskie posunięcie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche nieciekawie z tym szczyrkiem. Pewnie wiec bede jezdzil do Wisly pomimo ze hotel mamy w Szczyrku. Auto bedzie wiec nie powinno byc problemu, no chyba ze korki. A co do nauki to planuje moja kobiete nauczyc jezdzic na orczyku zaraz po tym jak bedzie umiala w miare krawedziowac. Pamietam swoja nauke kiedy to w 1 dzien opanowalem w miare jazde i nauczylem sie wjezdzac na orczyku wiec mam nadzieje nie bedzie problemow wiekszych z nia. No dobra a jak jest z Wisla. Slyszalem ze Nowa Osada ma jakies nowe armatki sniezne i bardzo dobry system nasniezania wiec tam teraz kieruja sie moje mysli hehe. Tej odwilzy jednak troche sie boje.

Tak wiec czy bedzie wogole gdzie pojezdzic w okolicach szczyrku i Wisly od 17 do 24 stycznia?? Bo jak narazie to sobie mysle... pojade i deske bede mogl sobie co najwyzej naostrzyc heh.

I jeszcze takie pytanie do tych ktorzy jezdza na desce. Posiadam do swojej deski 2 komplety wiazan:

- Flow NXT AT

- Burton Custom

Ktore z nich beda lepsze na polskie stoki? Czule i twarde Flow'y czy miekkie, wybaczajace wiecej bledow Custom'y??

Edytowane przez mrbeem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, chyba odradziłbym wyjazd. Temperatury od rana na plusie. Przed chwilą oglądałem kamerki z Wisły (w Szczyrku z Soliska i Czyrnej niestety dzisiaj brak podglądu). W Wiśle Soszów narciarzy mało (widać jak śnieg powoli ustępuję ziemi i trawie....). Gdyby były dobre warunki byłyby tam tłumy! Nowa Osada zamknięta dzisiaj i jutro. Generalnie śniegu przed początkiem odwilży spadło niewiele, a w miarę dobre warunki były skutkiem wyłącznie intensywnego sztucznego dośnieżania. Z godziny na godzinę jest coraz cieplej.

Wrzucam link do numerycznej mapy temperatur - zobacz sam co się będzie działo w najbliższych godzinach.

http://gfspl.rootnode.net/gfspl/T2M/12

Według mnie nie ma po co jechać. Szkoda Twoich pieniędzy, nerwów i sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jutro Nowa Osada zamknięta :D i pojutrze też :D

Właśnie z żoną tam jedziemy na narty :D :D :D:P

I oby na Nowej Osadzie się utrzymały do 8.01.2011

Wtedy stok zamknięty dla firmy, w której pracuję i jeden z niewielu przypadków w roku gdy wstaję w weekend aby pierwszy zameldować się na wyciągu

właśnie ogladałam kamerkę... Szczęściarze :)

Widać Firma dba o swoich ludzi :)

swoją drogą rezerwacja stoku na dni o to w weekend musi spoooooro kosztowac

---------------

a kysz Zła Odwilży, a kysz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jutro planuje wyjazd w rejony Wisły/Szczyrku na 3 dni, proszę o informację jakie są warunki, czy jest sens tam jeszcze jechać.

Dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Marcin

:eek:

Jeśli chodzi o SzCyrk to poczytaj sobie tutaj - to najnowsze wieści.A jak jeszcze mało,to poczytaj sobie cały wątek. :D

Może w dni robocze będzie lepiej,ale odwilż zrobi spustoszenie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mam w życiu szczęście, a tu co? Ustawiłam sobie wyjazd na połowę stycznia (no bo przecież skoro w grudniu mrozy po -20 st to czemu w styczniu miałoby być "wiosennie). Miałam nadzieję, na parę dni nartowania, a tu odwilż. Myślicie, że gdzieś na podkarpaciu jest szansa na jazdę w przyszłym tygodniu? Jakie tam obecnie warunki panują? Chodzi mi m.in o Strzyżów, ale mogą być też okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie do tych ktorzy jezdza na desce. Posiadam do swojej deski 2 komplety wiazan:

- Flow NXT AT

- Burton Custom

Ktore z nich beda lepsze na polskie stoki? Czule i twarde Flow'y czy miekkie, wybaczajace wiecej bledow Custom'y??

Wiązania dobiera się do umiejętności jeżdżącego. Jeśli jeździsz szybko to twarde, jeśli wolniej to miękkie. Masz zamiar kogoś uczyć - weź miękkie, mniej się noga zmęczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązania dobiera się do umiejętności jeżdżącego. Jeśli jeździsz szybko to twarde, jeśli wolniej to miękkie. Masz zamiar kogoś uczyć - weź miękkie, mniej się noga zmęczy.

Powszechnia panuje taka opinia. Ale np. jak bylem rok temu w Pitztal to na trasach ratrakowanych jezdzilo sie super na flow'ach. Pozniej postanowilem pojezdzic na puchu ktory byl udostepniony do jazdy i celowo nie ratrakowany i na Burtonach mi sie jezdzilo o wiele lepiej niz na flow'ach (moze kwestia umiejetnosci). Ale co jak co dobra rada z tym zeby wziac miekkie jak bede uczyl. O ile wogole bedzie snieg :(. Normalnie z dnia na dzien coraz bardziej mnie ta odwilz przeraza!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Prośba o radę.

Moja rodzinka klepnęła sobię 3-5 dniowy wyjazd, od przyszłego czwartku do Szklarskiej Poręby.

Ze względów towarzyskich nie mogą go odwołać, więc jadą - będą zmotoryzowani, więc mają możliwość dojazdu ze Szklarskiej do innych stacji.

Gdzie mogą spodziewać się najlepszych warunków w tak beznadziejnej sytuacji pogodowej?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek::eek:

Po pierwsze,już teraz na 90% warunki narciarskie 17-go w SzCyrku nie będą ciekawe!Choćby dlatego,że tego śniegu obecnie nie ma wiele,a właśnie zaczęła się mocna odwilż,która według większości prognoz,może potrwać 10 dni i więcej!Mocna,znaczy się już teraz jest w dzień ok. +5st,jutro ponoć halny i wzrost temperatury nawet do +10st.!Nawet noce mają być na plusie! :eek:

a moze bedzie 17 snieg ? ja tam nie widze wielkiego plusa dzis jest w Zywcu 2,5 w mieście wczoraj na stokach romanki wieczorem padał snieg z deszczem, było 0

dzis tez nie zapwiada się w Zywcu na słońce, jak i nie na deszcz.. zimowo jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...