Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Cieńków i Złoty Groń.

7 stycznia zaliczony Cieńków :) Wybrałam się z mężem zaraz z rana. Śniegu jeszcze było sporo. Ludzi malutko i jeździło się na bieżąco :) Wiele krzesełek pustych śmigało.

Czynna trasa nr 1 i 2 - przygotowane bardzo dobrze, ale przez plusową temperaturę dość szybko na bardziej stromych fragmentach trasy (szczególnie początkowych) zrobiły się przetarcia oraz muldy miękkiego i rozjeżdżonego śniegu.

Około godziny 11 ludzi zaczęło przybywać i koło południa trzeba było postać 5-10 min w kolejce, więc przed 13 zmyliśmy się.

Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych patrząc na warunki pogodowe :D Jak ktoś był z rana można było naprawdę sporo pojeździć.

Z krzesełka przyjrzeliśmy się Klepkom i tam była garstka ludzi, a stok wyglądał na dobrze przygotowany. Chyba warto się tam wybrać następnym razem o ile śnieg nie spłynie ;)

Wczoraj byliśmy na Złotym Groniu, ale nie dla jeżdżenia tylko podziwiania postępów syna na szkółce narciarskiej.

Śniegu tam naprawdę sporo jeszcze - patrząc na to co było po drodze i temperaturę, aż zdziwiliśmy się. Ludzi nie za wiele - pewnie ich odstraszyła pogoda.

Śnieg oczywiście mokry i miękki, ale dało się pojeździć z tego co widziałam.

Niestety również już są przetarcia na stromych fragmentach stoku.

W minioną niedzielę również zaliczyliśmy Złoty Groń, żeby ominąć przeludniony Zagroń i wypad udany. Stok był dobrze przygotowany, a i szybko szło z rana podjeżdżanie do wyciągu. Koło południa już ciut więcej narciarzy - jak to zazwyczaj wszędzie bywa, ale nie było takich gigantycznych kolejek jak na innych.

Chyba zaczniemy się przepraszać z orczykami i talerzykami na polskich stokach ;):rolleyes:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotelnicaJadę dzisiaj zobaczyć, jakie warunki się utrzymują w Białce.Pogoda niezbyt sprzyjająca, ale organizm się już domaga:)Ostatnio było tak:Edit:Warunki na całej Kotelnicy Bardzo dobre. Żadnych przetarć itp. Śnieg rano zmrożony tak na -2st, szybki, ale nie beton - ideał. Niestety młody człowiek zapakował w słup wyciągu 6cio osobowego. Akcja TOPR - nieprzytomny, helikopter. Od 11tej dużo ludzi - trzeba mieć z tyłu oko :). Zrobili nową traskę do zawodów - na prawo od wyciągu orczykowego.Generalnie rano można polatać.

IMAG0124.jpg

IMAG0124.jpg.e4c462cb844b4b02d4da973bb2a9f4aa.jpg

Edytowane przez Bończa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki pogarszały się, ale miejscami - tam gdzie dużo narciarzy się gromadziło.

Teraz się wiosna mocna zrobiła - obserwuj ich stację meteo - jeśli w nocy zmrozi, to nie powinno być źle. Ludzi jednak dużo - ze trzydzieści autobusów dojechało i dalsze jechały. W odwodzie masz Litwinkę i Hawrań :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zerkam na ich meteo i stąd pomysł na night show, bo widzę, że już późnymi wieczorami okolice zera łapie, a stacja meto nie jest chyba ulokowana na górze z tego co pamiętam.

żeby tylko "polanka" nie została rozorana przez te 30 autobusów.:eek:

swoją drogą wycieczki szkolne czy ki czort ?

nie no Paweł, pojutrze o 1 w nocy masz -2:)

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze co za LIPA!!!! Juz coraz blizej moich zimowych wakacji na snowboardzie w Szczyrku a tutaj takie cyry!!!! Juz nie mam zludzen... trzeba bedzie jezdzic w Wisle o ile ten snieg z Soszowa i Nowej Osady nie splynie. Czantoria tez jeszcze wyglada niezle ale ile jeszcze dni? 17 stycznia rozpoczynam i mam nadzieje ze bedzie mozna gdzies w okolicach szczyrku pojezdzic bo jak nie to NIGDY WIECEJ DO POLSKI NA DESKE!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze co za LIPA!!!! Juz coraz blizej moich zimowych wakacji na snowboardzie w Szczyrku a tutaj takie cyry!!!! Juz nie mam zludzen... trzeba bedzie jezdzic w Wisle o ile ten snieg z Soszowa i Nowej Osady nie splynie. Czantoria tez jeszcze wyglada niezle ale ile jeszcze dni? 17 stycznia rozpoczynam i mam nadzieje ze bedzie mozna gdzies w okolicach szczyrku pojezdzic bo jak nie to NIGDY WIECEJ DO POLSKI NA DESKE!!!!!!!!

Hmmmmmmm...mrbeem...jakby Ci to powiedzieć...? Na Twoim miejscu nie liczyłbym na szczególne atrakcje narciarskie (snowbordowe) w Szczyrku. Nawet wtedy, gdy zima w pełnej krasie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i mam nadzieje ze bedzie mozna gdzies w okolicach szczyrku pojezdzic bo jak nie to NIGDY WIECEJ DO POLSKI NA DESKE!!!!!!!!

:eek: no to lepiej żeby spadł ten śnieg w Szczyrku, jeszcze tego trzeba żeby tam(alpy) deskarze zjechali:eek:, a już tak fajnie tam jest, bo można powiedzieć że to gatunek wymierający:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... deskarze, narciarze... odwieczna wojna. Jedni jezdza na boazerii drudzy na panelach podlogowych bla bla bla. Tyle razy sie tego naluchalem ze to sie az nudne robi. A moze dla odmiany wszystkich wrzucic w kategorie Milosnicy Bialego Szalenstwa?? Bylo by lepiej. Na Szczyrk to ja juz kompltnie nadzieje stracilem dlatego tam tylko bede nocowal i zwiedzal. Patrzac na to jak sie tam infrastruktura rozwija i jakie sa warunki narciarskie postanowilem dac szanse Nowej Osadzie i Soszowowi. Czy orientuje sie ktos czy na tych stokach dosypuja cos w nocy sniegu z armatek jak temperatura spadnie wystarczajaco nisko?? Nowa Osada od kilku dni ma 70-80cm sniegu wiec jakos tam sie utrzymuje, soszow jest chyba troche gorzej bo juz 45cm sie zrobilo z 60. Ja sie chyba zaczne modlic o mroz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada od kilku dni ma 70-80cm sniegu

Hmmm w sobotę było bardzo dobrze.

Zero przetarć ale parę placków lodowych.

Rano warunki 1 klasa i tak do około 12stej przy kropiącym deszczu.

Natomist jeździło mało ludzi. Przy normalnej ilości luda obawiam się, że trasa nie wytrzyma więcej niż 3h przy temp powyżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada od kilku dni ma 70-80cm sniegu wiec jakos tam sie utrzymuje, soszow jest chyba troche gorzej bo juz 45cm sie zrobilo z 60. Ja sie chyba zaczne modlic o mroz :(

Jeśli chodzi o Soszów, to trudno mi się wypowiadać, bo w tym sezonie jeszcze nie byłem, ale Nowaj Osada śniegowo chyba najlepiej wygląda w okolicy. Trasa - szału nie ma, ale trzeba przyznać że szybko zaczęli śnieżyć i teraz - póki co -jest na czym pojeździć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze mam takiego pecha. Od srody niby wraca zima a zanim po tym powrocie przygotuja stoki to pewnie bedzie piatek a wtedy to juz mnie w Beskidach nie bedzie. Co za zlosliwosc losu :(. Niby 13/1/11 ma cos padac w Wisle i Szczyrku wg. meteoonline.pl ale nie wiem sam bo na kazdym portalu jest cos innego. Jak nie pojezdze to ja nie wiem co zrobie. Po prostu gorszych zimowych wakacji nie moglm sobie wyobrazic. Mialem do wyboru Tyrol i Polske. Ale ja glupi jestem ze wybralem Polske!!!! W tym kraju juz nawet na dobry czas na snowboardzie nie ma co liczyc ehhh :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskidy: Warunki narciarskie trudne, ale nie tragiczne

Odwilż to przekleństwo wszystkich ośrodków narciarskich w Beskidach. Jednak niemal we wszystkich można jeszcze szusować. Ale gdy pytamy o ferie gestorzy załamują ręce...

Po pięknej zimie, jaka gościła w Beskidach w okresie świąteczno-noworocznym zostały już tylko... pamiątkowe zdjęcia oraz trochę ubitego na trasach narciarskich stokach śniegu. Ale uwaga! Nie jest tragicznie. Bo choć za oknem słońce, a wokół śnieg zastąpiła czarno-brunatno-zielona sceneria, w Beskidach jeszcze szusują, choć warunki narciarskie są gdzieniegdzie dobre lub już trudne.


Jaka będzie sytuacja podczas ferii zimowych, które dla dzieci i młodzieży ze Śląska rozpoczną się w najbliższy poniedziałek?



- Prognoza pogody obowiązuje do trzech dni. Później zostaje wróżba - przyznaje Krzysztof Brożyna z ośrodka narciarskiego Cieńków w Wiśle. - Jeśli te prognozy się sprawdzą, powinniśmy dociągnąć do ferii. Oczywiście nie będzie rewelacyjnych warunków, przynajmniej na początku ferii. Ale na pewno obiekt będzie czynny. Nie ma mowy o kapitulacji. Śniegu mamy dosyć. Pozostaje tylko kwestia jego jakości, która zależy od temperatury - dodaje Brożyna. Choć temperatura na plusie w Cieńkowie są dobre warunki narciarskie, a warstwa śniegu sięga 50 centymetrów. Brożyna uważa, że podstawowa trasa w Cieńkowie zostanie utrzymana.

Jacek Jawień, ratownik dyżurny Beskidzkiej Grupy GOPR nie ukrywa, że dodatnia temperatura zrobiła swoje.
- Tam gdzie trasy były sztucznie naśnieżane śniegu jest jeszcze od 40 do 76 nawet centymetrów. Tam, gdzie był tylko śnieg naturalny, zostało go zero lub co najwyżej 20 centymetrów - mówi goprowiec. Efekt jest taki, że w Szczyrku na trasach Centralnego Ośrodka Sportu można szusować już tylko na trasie FIS na Skrzycznem. Pozostałe są po prostu zamknięte. Dobre warunki panują za to na Golgocie.



- Najgorszy jest deszcz i ciepły halny. Trudno powiedzieć, jak będzie podczas ferii - mówi Agnieszka Czyż z ośrodka narciarskiego Soszów w Wiśle. Akurat tam warunki narciarskie są dobre, warstwa zmrożonego śniegu sięga 50 cm. - Rozmawiałam z narciarzami, są zadowoleni z warunków - przyznaje Czyż.



W Korbielowie na Pilsku czynne są trasy zjazdowe nr 1, 3 i 4. To trasy z Buczynki do Soliska i Soliska do Kamiennej. 
- Cały czas walczymy z odwilżą. Armatki są w pogotowiu, czekamy tylko na odpowiednią temperaturą. Śniegu na razie wystarczą, bo jest do 50 centymetrów. Ale przy takiej temperaturze nawet ratraki nie jeżdżą, żeby ten śnieg nie spełznął - mówi Małgorzata Pacuła z ośrodka narciarskiego Pilsko.



Danuta Nowak z ośrodka narciarskiego Czantoria w Ustroniu przyznaje, że śniegu na stokach tej góry wystarczy do ferii. Czynna jest jednak tylko trasa czerwona. - Jest w dobrym stanie. Są lekkie przetarcia, ale poza tym warunki są dobre - zaznacza. Niebieska trasa jest zamknięta.



Gestorzy podkreślają, że są przygotowani, mają sprzęt i możliwości, by zapewnić podczas ferii dobre warunki narciarzom. Potrzeba tylko jednego - odpowiednio niskiej temperatury. Krzysztof Brożyna zwraca uwagę, że są jeszcze osoby wśród turystów, którym wydaje się, że do armatki śnieżnej wkłada się naboje, z których urządzenie strzela śniegiem. - Niestety, z naturą trudno wygrać. Bez minusowych temperatur niewiele zdziałamy - mówi.


Dziennik Zachodni

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rewelacyjna wiadomosc :):):):). Prognoza meteo online sprawdza sie jak dotad. W Wisle sypie od rana. W tym momencie (8:51) troszke zelzaly opady ale zapowiadane sa do wieczora. Jutro Trosze deszczu ze sniegiem a w sobote od poludnia znow w miare intensywne opady sniegu. Na Soszowie i w Nowej Osadzie znikly juz wszysktie plamy odslonietej ziemii. Oby tak dalej i bedzie pieknie :):):):)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rewelacyjna wiadomosc :):):):). Prognoza meteo online sprawdza sie jak dotad. W Wisle sypie od rana. W tym momencie (8:51) troszke zelzaly opady ale zapowiadane sa do wieczora. Jutro Trosze deszczu ze sniegiem a w sobote od poludnia znow w miare intensywne opady sniegu. Na Soszowie i w Nowej Osadzie znikly juz wszysktie plamy odslonietej ziemii. Oby tak dalej i bedzie pieknie :):):):)

haaa a nie mówiłam ???? w moim ostatnim wątku ze wraca zima, optymistycznie opisałam ze to prawda;) - starsznie wiało pesymizmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.Wprawdzie początkujacy ze mnie narciarz i przez najbliższe 2-3 sezony na tematy narciarskie nie będę sie wypowiadał,ale pogodą interesuje sie od ponad 30 lat i tu chciałbym wtrącić swoje trzy grosze. Nie wyglada to różowo bo jutro ma padać, przede wszystkim deszcz i to przy sporych plusach (2-6stopni na plusie). Od soboty do poniedziałku (16-18.01) ciepło: plus 2 do plus 8 stopni. Około środy (20.01) powrót mroźniejszej pogody na kilka dni ,ale z symbolicznymi opadami śniegu. Dalej to juz tylko moźna powróźyć lub przewidywać. Przewiduję jeszcze do konca marca około 20-25 mroźnych dni. Kiedy mocniej w górach sypnie. Wróżę ,że w pierwszej połowie lutego bo w drugiej to moze juz byc całkiem wiosennie. Sezon narciarski bardzo kapryśny,ale to chyba w Polsce normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.Wprawdzie początkujacy ze mnie narciarz i przez najbliższe 2-3 sezony na tematy narciarskie nie będę sie wypowiadał,ale pogodą interesuje sie od ponad 30 lat i tu chciałbym wtrącić swoje trzy grosze. Nie wyglada to różowo bo jutro ma padać, przede wszystkim deszcz i to przy sporych plusach (2-6stopni na plusie). Od soboty do poniedziałku (16-18.01) ciepło: plus 2 do plus 8 stopni. Około środy (20.01) powrót mroźniejszej pogody na kilka dni ,ale z symbolicznymi opadami śniegu. Dalej to juz tylko moźna powróźyć lub przewidywać. Przewiduję jeszcze do konca marca około 20-25 mroźnych dni. Kiedy mocniej w górach sypnie. Wróżę ,że w pierwszej połowie lutego bo w drugiej to moze juz byc całkiem wiosennie. Sezon narciarski bardzo kapryśny,ale to chyba w Polsce normalne.

Janku57, jak jest +2 to raczej pewne ze w górach tych stopni będzie troche mniej...

Pogoda to chyba kazdy sie interesuję:) jakby nie było od niej zalezy jak sie ubieramy, czasami jak sie czujemy.

Osobiscie lubię śnieg, desz, słońce, kazda mi odpowiada, ale chciałabym też by zima była zima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku57, jak jest +2 to raczej pewne ze w górach tych stopni będzie troche mniej...

Pogoda to chyba kazdy sie interesuję:) jakby nie było od niej zalezy jak sie ubieramy, czasami jak sie czujemy.

Osobiscie lubię śnieg, desz, słońce, kazda mi odpowiada, ale chciałabym też by zima była zima :)

Ewo 78 muszę cię zmartwić bo te plus 2 to na wysokosci 800-900 m.n.p.m.czyli np. Soszów,Stożek.Na Nowej Osadzie może byc plus 3 bo jest niżej. W Katowicach i Bielsku to i plus 8 albo jeszcze cieplej .Śniegu w górach do 20.01 zdecydowanie ubędzie niestety ,ale śnieżna zima jeszcze powróci:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo 78 muszę cię zmartwić bo te plus 2 to na wysokosci 800-900 m.n.p.m.czyli np. Soszów,Stożek.Na Nowej Osadzie może byc plus 3 bo jest niżej. W Katowicach i Bielsku to i plus 8 albo jeszcze cieplej .Śniegu w górach do 20.01 zdecydowanie ubędzie niestety ,ale śnieżna zima jeszcze powróci:-))

:rolleyes: a na wysokosci 1330 m n.p.m.;) to juz chyba bedzie mroziło:rolleyes:

bo jesli na 1330 tak to juz na pewno na 1221m n.p.m.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...