Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty - Ukraina, Bułgaria!


mimin

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szykuję tegoroczny wyjazd na narty. Zastanawiam się czy nie macie jakiś wypróbowanych miejsc, gdzie jest dość tanio (tak w miarę na studencki budżet) i "bezludnie", tzn. nie trzeba czekać w kolejkach po kilkadziesiąt minut. Wiem, że wymagania stawiam duże, ale na własnej skórze przekonałam się, że takie miejsca można wynaleźć. Dwa lata temu byłam w Bansku w Pirinie. Super stoki, 75 km tras narciarskich i naprawdę fajna jazda (w dosłownym tego słowa znaczeniu, a nie czekanie w kolejkach!), 14 wyciągów. Polecam, bo trasy są ciekawe i jest tam tani nocleg (zainteresowanym mogę podesłać namiary). poza tym jest świetne miejsce, gdzie można zrelaksować się w kąpieliskach termalnych, też w przyzwoitej cenie... Natomiast rok temu byłam na Ukrainie, na Bukovelu. Też fajnie, 50 km tras, naśnieżane i ratrakowane, ale przede wszystkim TANIO, jedzenie, spanie, no i wódka, jak to na Ukrainie :) Przede wszystkim klimat fajny, tych chat huculskich i połonin, babuszek sprzedających miejscowe specjały. Super. Zatem, jeżeli macie jakieś pomysły na tego typu "nartowanie", to z góry dzięki za odpowiedź.

bansko_narty.jpg

bansko_narty.jpg.978568fe3907a90ff48a8b7eee1fe6d3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Bansko jest rewelacyjne. Byłem z rodziną, mieszkaliśmy kilkanaście kilometrów od samego ośrodka, ale za to znacznie, znacznie taniej, bo przy samym ośrodku to drogo, same ekskluzywne i kosmicznie drogie hotele. Za to 20 min jazdy od stoku znaleźliśmy nocleg za 45 euro za 4 osoby, w naprawdę niezłym hostelu (mogę podesłać namiary, jesli ktoś byłby zainteresowany). Mimin, jezeli chodzi o tańsze wyjazdy doradzałbym Transylwanie. To jest ośrodki w Rumunii, np: Sinaia, Predeal, Poiana Brasov. Dosyć tanio, a ośrodki naprawdę w porządku. Góry rumuńskie piękne, stoki dobrze przygotowane. Zatem poszukaj czegoś o tych ośrodkach, mnie pozostaje tylko polecić, jeżeli wolisz takie bardziej lowcostowe wyjazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Ukrainie byłam, właśnie na Bukovelu. I serio nie ma się czego "bać", bo aż trudno uwierzyć, że to Ukraina. Trasy świetnie przygotowane, a sam ośrodek europejski. Naprawdę polecam! I ceny całkiem, całkiem, bo jak się przyjedzie na stok przed 9:00, to można kupić karnet z 30-sto % zniżką, więc za jakieś 200 UAH (70-80 zł). A czasem nawet zdarza się za 50 %, jeśli nie ma sezonu. Jest tam sporo wyciągów, więc narciarze jakoś się "rozkładają" po stokach i nie ma kolejek. Ja stałam po 2-3 min, więc spoko :) Poza tym taniej jeżeli chodzi o jedzenie i picie, o wódeczce nie wspominając :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ukrainie byłam, właśnie na Bukovelu. I serio nie ma się czego "bać", bo aż trudno uwierzyć, że to Ukraina

Ja byłam w Rumuni..zgadzam sie ze nie ma czego sie bać (Rumunia , Bułgaria, Ukraina- to są bezpieczne kraje) w Rumuni na dziko prawie 3 tygodnie w trasie, jest bezpiecznie, ludzie przyjaźnie nastawieni:) Tylko Rumunski trochę trudny:) ale da się. Polecam też zimą, Sinaia piękna miejscowość, góry ogromne:) jakby rozciagniete;) Latem swietne miejsce, na wakacje to Vama Veche oraz miejscowość 2 Mai - to nad morzem, mozna jechać w ciemno. jakby nie było to dobry kraj na urlop - Karpaty i Morze Czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłam jeszcze Transylwanię. Bardzo fajnie to wygląda, 70 km tras, cztery ośrodki narciarskie w górach Bucegi, ratrakowane i dośnieżane stoki, ceny skipassów od 60-120 zł za dzień. Klimat Drakuli i zamczysk :) Brzmi dobrze! Jakby co mogę podesłać link do wyjazdu w tym stylu, który znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja udezam jak co roku do Bansko - pod koniec lutego i poswiece dwa pierwsze dni na przygotowanie pozadnej foto/video relacji. I tak za wiele jazdy by nie bylo bo bedzie tam akurat PS.

Oprocz dobrego przygotowania tras i ich malowniczosci za Bulgaria przemawia napewno brak kolejek do wyciagow. Doswiadczylem ich w tym roku w Polsce

(Kasina Wlk zaraz przed Swietami i Bialka Tatrzanska 02.01.2011) i mam wielka nadzieje ze odstalem juz swoje w tym sezonie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłam jeszcze Transylwanię. Bardzo fajnie to wygląda, 70 km tras, cztery ośrodki narciarskie w górach Bucegi, ratrakowane i dośnieżane stoki, ceny skipassów od 60-120 zł za dzień. Klimat Drakuli i zamczysk :) Brzmi dobrze! Jakby co mogę podesłać link do wyjazdu w tym stylu, który znalazłam.

pytanie którego zamku, sa dwa zamki Drakuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Moze ktos bedzie zainteresowany filmikiem jaki zrobilem z wypadu do Bansko w tym roku. Widac troche tras i 'widoczkow'.

Jak czas pozwoli to skleje troche materialu pod katem pokazania miasta i infrastruktury na miejscu.

Ps. dla wrazliwych milosnikow nart - jednoslad ... ;]

http://vimeo.com/21922358

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoślad jednoślad byle nie siedział na środku stoku za garbem to mi nie przeszkadza:) a filmik fajny , a co za zajzajer młodzież spożywa że tak gębą ;) krzywi :D

zeby bylo smieszniej to zawartosc pierwszej butelki - tej przezroczystej wywolala usmiech na twarzy kolegi ... a to cola spowodowala ten grymas bolu haha, wiadomo - sama chemia :)

reasumujac - w sumie nie ma sie co flaszka chwalic - jako ze jest poniekad dowodem naszej porazki haha, 4ry dorosle osoby nie daly jej rady w trakcie 11to dniowego pobytu .... ;]

Edytowane przez czarny1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Polecam wszystkim Bukovel na Ukrainie. jest to nowosc dla narciarzy ale miejsce jest wspaniale robi wrażenie. W koncu europa wschodnia robi konkurencje zachodniej. Blisko Polski od granicy chyba ok 250 km. Niestety nasze gory sie nieumywaja do tamtych. Bylam w tamtym roku i serdecznie polecam !!! naprawde warto zajrzec na strone www.bukovel.com, słyszalam ze powstaje tam nowa polska baza organozowana przez FunSail. znalazłam ta firme w necie jest z Lbn i w tym roku mam zamiar sie znimi wybrac. a sezon narciarski juz sie rozpocząl:))) oprocz nart maja wiele innych atrakcji min. skutery śnieżne:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...