Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ZAGINĘŁY NARTY - 19.12.10 Mosorny Groń - Fischer Fuse 70 / 152cm


mała_mi

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę 19.12.2010r. w Zawoi na Mosornym Groniu zaginęły moje narty.

Fischer FUSE 70 - dł 152 cm ,

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2506&id_modelu=3327

oraz kije Dynastar srebrne ( stare i zużyte ale z wartością sentymentalną )

Zostały przez kogoś zabrane sprzed restauracji Dominum przy wyciągu w okolicach godziny 14.00

Jeśli ktokolwiek coś widział... lub zabrał przez przypadek czy pomyłkę ... proszę o pilny kontakt na prv lub pod nr tel 728 770 178

wierzę, że znajdzie się Uczciwy Znalazca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre to zdarzenie - szczerze współczuję.

Jakże bardzo nie chciałbym być w skórze tego złoczyńcy gdybym go tak np. trafił w momencie kradzieży.

Wierzcie mi , kiedyś zatrzymałem uciekającego kieszonkowca.

I wspólnie z grupą znajomych ludzi którzy handlowali obok mnie musieliśmy go obezwładnić.:eek:

I wierzcie mi po raz drugi - ten człowiek brzydko wyglądał po tym zdarzeniu.:cool:

A jak przyjechała policja i zaczął głupio coś tam "szczekać" to policjanci zapytali czy mają go jeszcze na chwilkę zostawić z nami.

Uwierzcie po raz trzeci,...nie chciał.:o:P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczna współczucia! :(

Przypuszczam,że niestety czaili się na nieuważnych narciarzy i pewnie nie tylko tobie zap... :mad:

Przykre to zdarzenie - szczerze współczuję.

Jakże bardzo nie chciałbym być w skórze tego złoczyńcy gdybym go tak np. trafił w momencie kradzieży.

Wierzcie mi , kiedyś zatrzymałem uciekającego kieszonkowca.

I wspólnie z grupą znajomych ludzi którzy handlowali obok mnie musieliśmy go obezwładnić.:eek:

I wierzcie mi po raz drugi - ten człowiek brzydko wyglądał po tym zdarzeniu.:cool:

A jak przyjechała policja i zaczął głupio coś tam "szczekać" to policjanci zapytali czy mają go jeszcze na chwilkę zostawić z nami.

Uwierzcie po raz trzeci,...nie chciał.:o:P

I to jest wzorowa postawa obywatelska! ;)

Tak należy postępować z takimi mendami! :cool:

Chylę czoła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w listopadzie w czasie dni polskich koledze zakoszono plecak z krótkofalówką ale zaczął się wydzierać po polsku z drugiej i złodziej zostawił na dole przy stacjii kolejki plecak.Wtym samym czasie zakosili innemu kijki Leki których niestety nie odzyskał a wszystko to w Austrii .Dziwię się bo myślałem że menele tam nie jeżdżą -myliłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może finał sprawy nie będzie aż tak zły...

Musze się przyznać,że w zeszłym roku za...em komuś Fischery WorldCup RC,dł.175 cm,w dodatku zrobiłem to na starcie eliminacji MPA w Kluszkowcach.Na pociechę zostawiłem mu Fischer WorldCup 185 cm.Wpiąłem się,zjechałem giganta i nic nie poczułem,no może byłem trochę zaskoczony łątwością skrętu,dopiero w domu zobaczyłem,że sa trochę krótkie.

Na następnej eliminacji,w Szczawnicy, rzeczy wróciły do właścicieli,choć tamten kolega nie był zadowolony-w Kluszkowcach miał duże kłopoty na trasie na moich długich,a potem w Szczawnicy liczył,że się już nie zgłoszę-moje były prawie nowe...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znaczę tak samo jak lusterka, oprócz tradycyjnego piaskowania ( żadne tam cyferki) tylko ulubioną nazwa lub imię...lub nr tel, i dodatkowo nawiercam ( ramki auto) noski narty ,z obydwóch stron...koniecznie widoczne :)

Znaczę tak praktycznie wszystko, zapewne przyda się ten pomysł nie jednemu :)

To tylko 10 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu kiedy jakiś &^%^&*( $%^&* %^&*( pokusił się o moje deski na Mosornym Groniu nie było ANI JEDNEGO stojaka. NIC!!! Ludzie stawiali swoje deski oparte o balustradę tarasu ( dlatego też można było kilka razy zobaczyć obrazki rodem z Domino Day) bądź wbijali w śnieg ... Ile razy będąc w innych miejscach na drzwiach knajpy wisiała wielka jak kobyła kartka z napisem " zakaz wnoszenia sprzętu do Restauracji " ... a jak wiadomo ilość miejsc siedzących przy oknie też jest ograniczona, żeby móc zerkać na swoje deski.

A można przecież postawić na stokach stojaki zamykane na kluczyk ( gdzieś - nie pamiętam gdzie już takie widziałam ). Kaucja za kluczyk w kasie, zapinasz deski i masz spokój ( teoretycznie ) .

Niestety w przypadku większości stoków zabezpieczenie ( się ) ma postać zapisku w regulaminie " Nie ponosimy odpowiedzialności za cenne rzeczy pozostawione na terenie ośrodka "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi rąbneli w Austrii Solden , jakie było moje zdziwienia jak wyszedłem z knajpy przy gondolce i nie ma moich starych GS9 , ZAŁAMKA to było 5 dnia

wieczorem już sobie wybrałem nowe :)

ale rano wizyta pod knajpą może ktoś oddał i się pomylił jak do gądolki wsiadał szemrany ( zjazd na dół był zamkniety )

i nic , droga do wypożyczalni ........ a tu idzie miejscowy chłop , widać z daleka że przeprasza wszystkich , pomylił się i najmocniej przepraszał itd.

i dobre imię przywrócił miejscowym :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nic nie poradzisz:mad:

Dlatego ja wolę nie zjeść, niż zostawić narty przed knajpą. Proste jeżeli jest miejsce przy szybie to idę jak nie ma zapinam narty i jadę dalej. Proponuje nie stawiać na stojaku tylko wbić w śnieg obok ale żeby się wyróżniały.

Zamykane stojaki są na chopoku, fajny bajer wsadzasz 2 E kaucji i wszystko lepiej smakuje:)

Życze powodzenia choć ciężko będzie je odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se kolego nowe narty! Nikt ci nie zwróci, nie po to zaj-eb.. aby oddawać. Ja, jakieś 2 miesiace temu zostawiłem nawigację na dachu przed domem i ruszyłem. Po 500 metrach wróciłem- nawi nie było. Rozlepiłem kartki, obiecałem nagrodę i nic. A nawi podpier... ktoś z moich sąsiadów których mam na ulicy nie więcej jak 20. Poza tym znalazca, jak wszedł w ustawienia, odczytał mój adres "DOM" i mógł zwrócić! Ale nie chciał!

Tak więc kolego narty straciłeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu miałem ciekawą przygodę w Alta Badia.

Już pierwszego dnia buchnęli mi narty pod restauracją. Na szczęście obok był posterunek policji. Spisali moje dane, markę i dokładny symbol nart, kolorystykę i długość... Zwieźli na pełnym gazie skuterem na sygnale aż pod kwaterę (fajne przeżycie). Oczywiście wieczorem pojechałem do Corvary i wypożyczyłem sobie inne narty na pozostałe pięć dni szusowania - oczywiście nie miałem złudzeń co do odnalezienia nart. Rankiem następnego dnia wjazd na górę do restauracji i oczywiście nart nie ma, na przystanek policji - wczorajszego sympatycznego carabiniera nie ma, a dzisiejszy nic nie wie. Pogodziłem się już ze stratą nart... I za jakąś godzinę odbieram telefon od sympatycznego policjanta, z którym rozmawiałem poprzedniego dnia: koło mostku za 15 minut. Podjeżdżam, a on daje mi narty prawie takie jak moje: wszystko się zgadza, tylko inny kolor wiązań. Mówię, że to nie moje, a on wciska mi je na siłę. Musiałem je zabrać, ale schowałem je do boksa i do końca jeździłem na tych pożyczonych. Skąd on je wziął? Nie wiem. Może komuś zwinął... Po tej przygodzie zawsze wiążę narty linką do stojaka..

Uff, ale się rozpisałem.... pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że to nie moje, a on wciska mi je na siłę. Musiałem je zabrać, ale schowałem je do boksa i do końca jeździłem na tych pożyczonych. Skąd on je wziął? Nie wiem. Może komuś zwinął...

Pewnie wziął z magazynu sprzętu znalezionego / odzyskanego od złodziei.

Po tej przygodzie zawsze wiążę narty linką do stojaka..

Możesz cos napisać na temat tej linki?

Masz jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Ja na ten sezon zaopatrzyłem się w Volkle Tigershark 11ft PS i obawiam się, że będąc na nartach nie będę nawet mógł iść do kibla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wziął z magazynu sprzętu znalezionego / odzyskanego od złodziei.

Możesz cos napisać na temat tej linki?

Masz jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Ja na ten sezon zaopatrzyłem się w Volkle Tigershark 11ft PS i obawiam się, że będąc na nartach nie będę nawet mógł iść do kibla :(

okazuje się, że dewiza " NARTY SĄ FAJNE" zmienia się przez tych paskudnych złodziei w " NARTY SĄ STRESUJĄCE"

Z okazji Świąt życzę Wam: jak najdłużej trwającego sezonu, bezpiecznych i świetnie przygotowanych stoków, oraz żeby nigdy nie przytrafiło Was takie nieszczęście jak mnie w ubiegłym tygodniu...

i zamiast " stopy wody pod kilem " => " metra śniegu pod ślizgiem " ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się, że dewiza " NARTY SĄ FAJNE" zmienia się przez tych paskudnych złodziei w " NARTY SĄ STRESUJĄCE"

narty zawsze są fajne:rolleyes:,a stres jest związany z naszą codziennością;)Jak ukradną Ci samochodód,to co nigdy już nie będziesz jeżdzić samochodem;):DMusimy się pogodzić z stratą sprzętu i bawić się dalej:p-tak jak w życiu:p

Pozdr.:)

Edytowane przez SB
znowu musiałem Ci ten cytat naprawić :D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto ubezpieczyć sprzęt zawsze można po niewielkiej dopłacie kupić nowy.

Sprzęt opłaca się ubezpieczyć tylko wtedy, gdy MA ZGINĄĆ, tak jak to czasami np. robią Niemcy z kilkuletnimi samochodami.

A co naprawdę są warte ubezpieczenia, najlepiej pokazała ostatnia afera awarią Pogorii, gdzie ubezpieczyciel odmówił wypłaty ubezpieczenia, gdyż nastąpiła ona podczas sztormowej pogody (heavy weather), tak jakby armator był ubezpieczony tylko od katastrofy przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...