Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamil Durczok o ekoszachrajstwie


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde! coś się zaczyna dziać. Co raz więcej inicjatyw i mądrych wypowiedzi na temat upadku narciarstwa w Polsce. Najpierw List Bachledy do Premeiera w sprawie Zakopanego, teraz Kamil Durczok Naczelny Faktów pisze o swoim punkcie widzenia na tą sprawę.

Polskie góry toną w zalewie ekoszachrajstwa

Może wszyscy razem wywrzemy jakąś presję na polityków, aby zaczęli zmieniać prawo.

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem to samo napisać co Figo, moze coś się zacznie dziać- oby.

ostatnio mialem stycznośc z prawem ochrony środowiska i powiem wam tak założenia są dobre i się z nimi zgadzam lecz brakuje pewnego sprecyzowania ktore to jest pożywką dla ekologów którzy sobie działają właśnie na tej granicy. A po 2 świadomość polaków w zakresie ekologii tez nie jest za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na FB stronę społecznościową "Ratujmy polskie ośrodki narciarskie".

Teraz media dość ochoczo komentują różne ;) inicjatywy na Facebook'u, to może taka, która niewątpliwie ma na celu dobro wszystkich stanie się przydatna.

Zapraszam do klikania "lubię to".

Ratujmy polskie ośrodki narciarskie

A jak nie, to się wytnie :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Durczok wyrażając swoje poglądy w ten, a nie inny sposób, zrobił to jako wstęp do sprawy. To że dowcipnie i ironicznie ponazywał pewne rzeczy, to i tak nic w porównaniu z tym, jak my myślimy o blokujących wszelkie inwestycje. W konkluzji wezwał polityków do zmiany prawa i tak ja również to widzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są komentarze pod felietonem Durczoka. Komusze towarzystwo ekobandytów dostało wściekłego kociokwiku, bo ktoś prosto z mostu wyłożył temat. Dosłownie zapluwają*się :D.

Przydałoby się jeszcze zupełne obcięcie dotacji panstwowych do tworów typu Klub Geja, Pracownie i im podobne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są komentarze pod felietonem Durczoka. Komusze towarzystwo ekobandytów dostało wściekłego kociokwiku, bo ktoś prosto z mostu wyłożył temat. Dosłownie zapluwają*się :D.

Przydałoby się jeszcze zupełne obcięcie dotacji panstwowych do tworów typu Klub Geja, Pracownie i im podobne.

Rzeczywiście - istnego szału dostali - widać, jak celnie trafił tym tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi- pamiętaj o pieniadze. Ekoterroryści zawsze znajda swoje racje, ale jak to się ma do "i czyńcie sobie ziemię poddaną". Kto jest ważniejszy, żaba , pojemność ekokrajobrazu czy człowiek? Gdyby kilkaset lat temu byli ekoterroryści , nie mielibyśmy Krakowa i Warszawy! A tak swoją drogą, rzesza durniów "Europolitykierii" wprowadza prawo odnośnie ochrony srodowiska, co wymusza tworzenie silników o mniejszej pojemności ale turbodoładowanych. Takie silniki w odpowiednich ( czytaj w czasie testu spalania) warunkach rzeczywiście wykazuja mniejsza emisję, np. CO2. Ale co się dzieje jak dodamy gazu? Silnik musi spalić odpowiednią dawkę benzyny a do tego zużyć odpowiednia dawkę tlenu. Moc rzędu 170 czy 150 a nawet 120 koni w silniku o poj. 1,4 litra nie bierze się znikad. Chamskie zagranie RZONTU w naszym kraju. Durnie obłożyli akcyza 18,6% samochody z silnikami o poj. powyzej 2 litrów. RZONT wie lepiej co TOBIE obywatelu POtrzeba!!!! W ten sposób chciano promować VW( vw, seat, audi,skoda) i Fiata. Jeśli silniki ponad 2 litry są złe, i takie be, to dlaczego ta banda durniów i darmozjadów, sprzedawczyków, tylko takich aut, to znaczy wyposażonych w mocne , duze motory uzywa? Uzywa i to za nasze pieniądze, za nasze POdatki, kpiąc sobie z narodu.To RZONT wie lepiej na co Polak powinien wydawać swoje pieniadze. To jest własnie wolność PO i innych dorobkiewiczów i sprzedawczyków w rządzie naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brednie Durczoka

Bardzo głupi i ignorancki tekst redaktora Durczoka.:mad: Pan Durczok w prostacki sposób wypowiada się o rzeczach , na których się nie zna. Znam ekologów na Bio-forum. Maja całkowitą rację ,że w samym Zakopanem nie ma już miejsca na więcej turystów i narciarzy niż jest teraz. Owszem drogi i dworce trzeba zmodernizować ,ale dalszego rozwoju ilościowego turystyki i narciarstwa Tatry i Zakopane nie wytrzymają. Co innego Szczyrk i Pilsko. Do rozwoju tych ośrodków narciarskich żaden ze znajomych ekologów i miłośników przyrody żadnych pretensji nie zgłasza:)

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na FB stronę społecznościową "Ratujmy polskie ośrodki narciarskie".

Teraz media dość ochoczo komentują różne ;) inicjatywy na Facebook'u, to może taka, która niewątpliwie ma na celu dobro wszystkich stanie się przydatna.

Zapraszam do klikania "lubię to".

Ratujmy polskie ośrodki narciarskie

A jak nie, to się wytnie :)

Czekaj Bończa! Pisałem, już o tym, że można spróbować. Wystarczy reklama albo po prostu link na innych forach narciarskich, na stronce narty.pl na przykład. Może chociaż spróbujmy to rozdmuchać, żeby ludzie kliknęli to małe "lubię to".

A do pana Kamila Durczoka pełen szacunek!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głupi i ignorancki tekst redaktora Durczoka.:mad: Pan Durczok w prostacki sposób wypowiada się o rzeczach , na których się nie zna. Znam ekologów na Bio-forum. Maja całkowitą rację ,że w samym Zakopanem nie ma już miejsca na więcej turystów i narciarzy niż jest teraz. Owszem drogi i dworce trzeba zmodernizować ,ale dalszego rozwoju ilościowego turystyki i narciarstwa Tatry i Zakopane nie wytrzymają. Co innego Szczyrk i Pilsko. Do rozwoju tych ośrodków narciarskich żaden ze znajomych ekologów i miłośników przyrody żadnych pretensji nie zgłasza:)

Kategorycznie się nie zgadzam.:cool:

I przykro mi bardzo pierwszy raz wlepiłem czerwońca.

za wspieranie eko-terroru :mad:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz, prawda? :eek: (a może raczej nie wiesz co to PnRWI)

Pracownia na rzecz wszystkich istot to jedyna organizacja z nazwijmy je ,,ekologicznych", chociaż jest to pojęcia niesamowicie szerokie i często przez ludzi nie rozumiane, z którą się w pewien sposób utożsamiam, należę pewnie do 1% ludzi na tym forum. Szanowny pan Durczok, wykazał się w swoim felietonie ogromnym prostactwem, typowym dla ludzi tvn24. Nie spodziewałem się takiej riposty ze strony Tygodnika Powszechnego, pokazał klasę, wyrazy szacunku.

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownia na rzecz wszystkich istot to jedyna organizacja z nazwijmy je ,,ekologicznych", chociaż jest to pojęcia niesamowicie szerokie i często przez ludzi nie rozumiane, z którą się w pewien sposób utożsamiam, należę pewnie do 1% ludzi na tym forum. Szanowny pan Durczok, wykazał się w swoim felietonie ogromnym prostactwem, typowym dla ludzi tvn24. Nie spodziewałem się takiej riposty ze strony Tygodnika Powszechnego, pokazał klasę, wyrazy szacunku.

No to sie nie polubimy raczej.:mad:

Bez żalu z mojej strony.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownia na rzecz wszystkich istot to jedyna organizacja z nazwijmy je ,,ekologicznych", chociaż jest to pojęcia niesamowicie szerokie i często przez ludzi nie rozumiane, z którą się w pewien sposób utożsamiam, należę pewnie do 1% ludzi na tym forum. Szanowny pan Durczok, wykazał się w swoim felietonie ogromnym prostactwem, typowym dla ludzi tvn24. Nie spodziewałem się takiej riposty ze strony Tygodnika Powszechnego, pokazał klasę, wyrazy szacunku.

K.Durczok nazwał po prostu rzeczy po imieniu i chwała mu za to , natomiast koledze gratuluję nieprzeciętnego intelektu , który pozwala mu zrozumieć rzeczy , które dla nas maluczkich są nie do "rozkminienia":rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii inwestycji w Zakopanem: inwestycje poza Tatrami (a więc np. w paśmie Gubałówki) jak najbardziej tak, natomiast w samych Tatrach moim zdaniem niezbędna jest modernizacja Goryczkowej i na tym powinno się poprzestać. Tak się składa, że spędzam w Tatrach sporo czasu również latem i nie chciałbym oglądać takich betonowych widoków jakie są już teraz po słowackiej stronie...

Edytowane przez maxcity
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie się nie zgadzam.:cool:

I przykro mi bardzo pierwszy raz wlepiłem czerwońca.

za wspieranie eko-terroru :mad:

No to mnie obraziłeś bo żadnych eko-terrorystów nie wspieram i nigdy nie wspierałem!Znam kilku zacnych ludzi,którzy sa ekologami,ale z tymi przypiętymi na drzewie czy blokujacymi wjazd maszyn na autostradę nie maja nic wspólnego . Wsadzacie wszystkich do jednego wora co świadzy o prostackim myśleniu takim jaki zaprezentował redaktor Durczok. To tyle . Trochę geografii: polskie góry sa dużo mniejsze obszarowo i wysokościowo od Alp. Z tego wynkają warunki klimatyczne jakie w nich panują. Podobny klimat jak w Alpach panuje tylko w Tatrach,których w stosunku do ilości turystów i narciarzy mamy znikomo mało w porównanniu do np. Szwajcarów czy Austriaków. Tu już miejsca na nowe inwestycje narciarskie pozostało mało a w Zakopanem w ogóle. Co innego Beskidy czy Sudety ,ale tutaj średnie temperatury miesięcy zimowych odbiegają od Tatr czy Alp znacznie i gwarancja mroźnych dni powyzej 90 w roku jest mała. Już w tej chwili dobrze funkcjonują tylko te ośrodki ,które zainwestowały w sztuczne naśnieżanie a to mamy trzecią zimę z temperaturami ponizej normy. Następne mogą być cieplejsze. Poprawić infastrukturę istniejących ośrodków: krzesełka ,gondle ,wszędzie armatki. Na wielki rozwój narciarstwa warunki klimatyczne polskich gór nie pozwalają. Tatry polskie proponuję juz bardziej nie rozdeptywać bo nasze wnuki moga mieć pretensje jak w najwyzszych polskich górach zastaną po nas śmietnik.Słowacy biorąc pod uwagę ,że jest ich tylko 4 mln. posiadają proporcjonalnie kilkakrotnie więcej wysokich gór z lepszymi warunkami śniegowymi niż my i tam jest miejsce na bliższe nartowanie .Dalej to w Alpy.Cały czas udzielam sie też jako szeregowy członek, grzybiarz w bio-Forum. Jeżeli to zabronione to usuncie mnie z z Skionline-forum. Liczyłem na swobodę wypowiedzi:-)))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleeeeeeeeeee jazda !! tego na forum brakowało od dawna:D:D

tekst Kamila Durczoka jest "mocny" ale może takimi krokami do celu, byle by jeszcze po drodze w osiagnięciu tego celu znaleść czas i sposobność wyedukowania społęczeństwa nt.ekologii i ochrony środowiska, bo budować mozna ale co z tego jak świadomości w narodzie brak i tego poszanowania nazwijmy to krajowego dobra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...