Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Za to kolejki linowe m.in. w Zawoi wybudują nam Słowacy, a konkretnie spółka zarządzająca Łomnicą i Jasną (gdzie w tym roku powstaną łącznie 3 nowe gondole) - także u nas planowane są imponujące inwestycje, po dojściu do sprzedaży im PKL:

http://gazetylokalne.pl/a/zawoja-narciarski-raj-realny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego artykułu powinien brzmieć NIE ZAPRASZAMY DO SZCZYRKU

Na to czekałem żeby podjąć decyzje o zamknięciu sklepu w w Szczyrku i dziwie się sobie że nie zrobiłem już tego w ubiegłym roku :) Teraz już z czystym spokojem mogę opuścić Szczyrk po 11latach. Na pewno tęsknił nie będę.W COS również kompletnie nie zanosi się na jakiekolwiek nowe inwestycje. Monopolistą na pewno pozostanie Silveretta sądzę że już w nie długim czasie kupią Urząd Miasta może wtedy oni wybudują jakaś kanapę :) Pozostaje turystom tylko korzystać ze wspaniałego nowego betonowego ryneczku wraz z urokliwym deptakiem nad żylicą na nim można śmigać na biegówkach :) W przyszłości na turystów czekać będzie przepiękna gondola do Sanktuarium wraz z wierzą widokową po środku góry. Może otworzą jakaś nartostradę z Orlego do Centrum

P.S.

MOSTOSTAL otwieraj szampana orczyk uratowany !!!

Edytowane przez KubaBB
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego artykułu powinien brzmieć NIE ZAPRASZAMY DO SZCZYRKU

Na to czekałem żeby podjąć decyzje o zamknięciu sklepu w w Szczyrku i dziwie się sobie że nie zrobiłem już tego w ubiegłym roku :) Teraz już z czystym spokojem mogę opuścić Szczyrk po 11latach. Na pewno tęsknił nie będę.W COS również kompletnie nie zanosi się na jakiekolwiek nowe inwestycje. Monopolistą na pewno pozostanie Silveretta sądzę że już w nie długim czasie kupią Urząd Miasta może wtedy oni wybudują jakaś kanapę :) Pozostaje turystom tylko korzystać ze wspaniałego nowego betonowego ryneczku wraz z urokliwym deptakiem nad żylicą na nim można śmigać na biegówkach :) W przyszłości na turystów czekać będzie przepiękna gondola do Sanktuarium wraz z wierzą widokową po środku góry. Może otworzą jakaś nartostradę z Orlego do Centrum

P.S.

MOSTOSTAL otwieraj szampana orczyk uratowany !!!

Smutne to:( Najbardziej szkoda mi mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego artykułu powinien brzmieć NIE ZAPRASZAMY DO SZCZYRKU

Na to czekałem żeby podjąć decyzje o zamknięciu sklepu w w Szczyrku i dziwie się sobie że nie zrobiłem już tego w ubiegłym roku :) Teraz już z czystym spokojem mogę opuścić Szczyrk po 11latach. Na pewno tęsknił nie będę.W COS również kompletnie nie zanosi się na jakiekolwiek nowe inwestycje. Monopolistą na pewno pozostanie Silveretta sądzę że już w nie długim czasie kupią Urząd Miasta może wtedy oni wybudują jakaś kanapę :) Pozostaje turystom tylko korzystać ze wspaniałego nowego betonowego ryneczku wraz z urokliwym deptakiem nad żylicą na nim można śmigać na biegówkach :) W przyszłości na turystów czekać będzie przepiękna gondola do Sanktuarium wraz z wierzą widokową po środku góry. Może otworzą jakaś nartostradę z Orlego do Centrum

P.S.

MOSTOSTAL otwieraj szampana orczyk uratowany !!!

To wątek i dywagacje na temat "SOLISKO ARENA - nowa jakość w polskich górach?" nie mają już sensu no ale zawsze można wykonać hologram i zrobić projekcję podobnie zresztą jak krzesła 4 czy 6 i jadąc orczykiem na taborecie:biggrin: można sobie wyobrazić że jedziemy podgrzewana kanapą.

Wychodzi z tego, że tak jak z Gubałówką - Polska to jednak piękny kraj szkoda tylko, że zamiast się rozwijać to stoi w miejscu znaczy cofa się - więc powiedzenie "sto lat za murzynami" (tylko nie posądzać mnie o rasizm) znów na topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wątek i dywagacje na temat "SOLISKO ARENA - nowa jakość w polskich górach?" nie mają już sensu no ale zawsze można wykonać hologram i zrobić projekcję podobnie zresztą jak krzesła 4 czy 6 i jadąc orczykiem na taborecie:biggrin: można sobie wyobrazić że jedziemy podgrzewana kanapą.

Wychodzi z tego, że tak jak z Gubałówką - Polska to jednak piękny kraj szkoda tylko, że zamiast się rozwijać to stoi w miejscu znaczy cofa się - więc powiedzenie "sto lat za murzynami" (tylko nie posądzać mnie o rasizm) znów na topie.

Skoro został wywołany temat tej koncepcji i wspomnianego wątku to obecna sytuacja paradoksalnie urealnia powstanie kiedyś tego projektu - ale w przyszłości.

Jednak w międzyczasie musi dojść do ogromnego tąpnięcia - a obecna sytuacja prędzej lub później do tego nieodwracalnie doprowadzi. Niestety taka agonia odbije się na wszystkich w Szczyrku. A potem trzeba będzie zaczynać praktycznie od zera. Nikomu tego nie życzę i mam nadzieję że się mylę.

Wątek będzie kontynuowany, gdybyśmy patrzyli tylko na bieżącą sytuację to każdy może stracić wiarę w cokolwiek. Ten projekt to nie rozwiązanie na dziś, więc z tej perspektywy najświeższe wieści tylko potwierdzają że czas na wielkie zmiany musi nastąpić. A im później zacznie się gonienie innych ośrodków, tym więcej trzeba będzie zrobić - więc ta koncepcja za jakiś czas może się okazać po prostu koniecznością.

My pokazaliśmy że jest potencjał, że warto ale na samą bieżącą sytuację nie mamy wpływu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro został wywołany temat tej koncepcji i wspomnianego wątku to obecna sytuacja paradoksalnie urealnia powstanie kiedyś tego projektu - ale w przyszłości.

....., gdybyśmy patrzyli tylko na bieżącą sytuację to każdy może stracić wiarę w cokolwiek. Ten projekt to nie rozwiązanie na dziś, więc z tej perspektywy najświeższe wieści tylko potwierdzają że czas na wielkie zmiany musi nastąpić.

Ostanie zdanie z artykułu

"Richter przyznaje, że z powodu opóźnień w tym roku prawie na pewno nie uda się wybudować kolejki. Jeśli sprawa trafi do sądu, nie uda się jej wybudować wcześniej niż za kilka lat."

wiec samo przez się mówi - przyszłość i to bardzo odległa bo jak na tym etapie nie ma porozumienia to znając nasze realia pozostaje sąd - a jak wiemy droga sadowa jest długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnoszę takie wrażenie, że nikomu z włodarzy jak i Szczyrku oraz ośrodka nie zależy aż tak bardzo jednak na rozbudowie Szczyrku. Pytanie rodzi się tylko dlaczego ??

Jakoś w tak znienawidzonej Białce się wszyscy dogadali , sołtys okazał się gościem z jajami i nie bał się polecieć do Stanów, do właścicieli gruntów i uzyskać wszelakie pozwolenia.

Jak się chce to się da, moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnoszę takie wrażenie, że nikomu z włodarzy jak i Szczyrku oraz ośrodka nie zależy aż tak bardzo jednak na rozbudowie Szczyrku. Pytanie rodzi się tylko dlaczego ??
Ten ośrodek przynosi gigantyczne zyski. Tylko oficjalnie nikt o tym nie mówi, bo ci co zabiegali o ten kawałek toru od wielu lat, osiągnęli swój cel - dostali cały tort ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ośrodek przynosi gigantyczne zyski. Tylko oficjalnie nikt o tym nie mówi, bo ci co zabiegali o ten kawałek toru od wielu lat, osiągnęli swój cel - dostali cały tort ;)

Dokładnie takie same mam odczucia, że bilans po zimie wychodzi mocno na plus, co prawda urządzenia nie mają przepustowości, ale są właściciela ośrodka, prądu dużo nie biorą, z bankiem dzielić się nie trzeba, zasada jest prosta "podpierać żeby się nie zwaliło, a zbierać":rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ośrodek przynosi gigantyczne zyski. Tylko oficjalnie nikt o tym nie mówi, bo ci co zabiegali o ten kawałek toru od wielu lat, osiągnęli swój cel - dostali cały tort ;)

Tyle tylko że jeśli tort byłby większy to i kawałki były by większe, na pewno trzeba byłoby się dzielić ale jeśli jeden kawałek tego tortu byłby dwa razy większy niż cały obecny tort to gdzie tu logika i sens. Ale pojechałem po gastronomii he he, a sądzę że masa narciarzy z naszego województwa i pewno nie tylko wybrała by szczyrk zamiast np takiej białki lub innego ośrodka oddalonego o 150 i więcej kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same mam odczucia, że bilans po zimie wychodzi mocno na plus, co prawda urządzenia nie mają przepustowości, ale są właściciela ośrodka, prądu dużo nie biorą, z bankiem dzielić się nie trzeba, zasada jest prosta "podpierać żeby się nie zwaliło, a zbierać":rolleyes::

A jakby się dogadali, zainwestowali to byłaby to kraina miodem płynąca, taki potencjał jaki ma Szczyrk to wydaję mi się, ze żadna miejscowość w kraju nie ma. Zima narciarstwo, latem turyści, paralotniarze, downhilowscy, jakiś maraton Mtb zorganizować (dogadać się z Grabkiem albo z Golonkiem takie imprezy przyciągają).

Taka Białka żyje generalnie tylko z zimy, chyba włodarze Szczyrku powinni udać się tam na szkolenie, a Son do rodziny Dziubasików. Wszyscy przekonaliby sie, że jak się coś chce to się da a przytaczając hasło polityczne "zgoda buduje.."

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby się dogadali, zainwestowali to byłaby to kraina miodem płynąca, taki potencjał jaki ma Szczyrk to wydaję mi się, ze żadna miejscowość w kraju nie ma. Zima narciarstwo, latem turyści, paralotniarze, downhilowscy, jakiś maraton Mtb zorganizować (dogadać się z Grabkiem albo z Golonkiem takie imprezy przyciągają).

do tego dochodzi całoroczny festiwal golonki i święto pstrąga górskiego. :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby się dogadali, zainwestowali to byłaby to kraina miodem płynąca

Pan Richter zbytnio przyzwyczaił się do wykupywania państwówki za bezcen i teraz twierdzi, że za teren pod wyciągi powinno się płacić tak jak za las :) Ja tu widzę problem tylko i wyłącznie po jednej stronie. Choćby nie wiem jak włodarze szczyrku chcieli pomóc Richterowi, nie mogą sprzedać mu terenów za bezcen, bo na takie zagrywki są paragrafy - taki to wielki problem ma pan R. do rozwiązania, nikt mu nie chce działek "za darmo" oddawać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Richter zbytnio przyzwyczaił się do wykupywania państwówki za bezcen i teraz twierdzi, że za teren pod wyciągi powinno się płacić tak jak za las :) Ja tu widzę problem tylko i wyłącznie po jednej stronie. Choćby nie wiem jak włodarze szczyrku chcieli pomóc Richterowi, nie mogą sprzedać mu terenów za bezcen, bo na takie zagrywki są paragrafy - taki to wielki problem ma pan R. do rozwiązania, nikt mu nie chce działek "za darmo" oddawać.

jesli te działki juz raz były kupione przez kopalnię, to własność Urzedu jest zapewne przez zasiedzenie(???????) i w dodatku 'w złej wierze'. Sad to odkreci bez problemu - ale 'nieco' to wszystko potrwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same mam odczucia, że bilans po zimie wychodzi mocno na plus, co prawda urządzenia nie mają przepustowości, ale są właściciela ośrodka, prądu dużo nie biorą, z bankiem dzielić się nie trzeba, zasada jest prosta "podpierać żeby się nie zwaliło, a zbierać":rolleyes::

Pomijając moją "miłość" do zabytkowych orczyków jako takich to w pełni się zgadzam z tym zdaniem! Tak u nas jest. z resztą nie tylko w Szczyrku. Owszem są wyjątki, ale generalnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając moją "miłość" do zabytkowych orczyków jako takich to w pełni się zgadzam z tym zdaniem! Tak u nas jest. z resztą nie tylko w Szczyrku. Owszem są wyjątki, ale generalnie tak jest.

@MOSTOSTAL coś dla ciebie

http://ski.inmontanis.info/v/Austria/Tirol/O-Kartitsch/P1480044.JPG.html?g2_imageViewsIndex=1

http://ski.inmontanis.info/d/114683-2/ge_kartitsch.jpg

orczyk i to jaki :eek: a trasa ech bajer, jak byłem w lutym to sztruks i 8 osób.

Najlepsze wsiadanie samoobsługowe :stupid: w Szczyrku by w to nie uwierzyli .

Trasa do 3/5 oświetlona,http://www.bergland.info/Winterinformation_2009-Dateien/dorfberg_kartitsch_nachtski.jpg na nocnej jeździe autochtoni jeżdzą z góry z ........czołówkami :eek: (zakupiłem na za rok :cheerful: )

http://www.siriobluevision.it/2011/kartitsch-nord/kartitsch-sud-ovest/

Tak poza tematem - wybaczcie:cool::

http://ski.inmontanis.info/v/Austria/Tirol/O-Kartitsch/

PS: w Kartisch nie ma poddupiacza tam łapało się orczyki na żywca:stupid:

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...