Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

To samo o czym pisał SB usłyszałem w sobotę jadąc orczykiem z lokalnym instruktorem.

Trochę szkoda, że Juliany się bezpowrotnie zmieniają. Do tej pory ze względu na małe obłożenie można było tam pojeździć w dobrych warunkach nawet po południu.

Oprócz inwestycji w wyciąg powinni też zainwestować w paliwo do ratraków. Tego dnia dobrze przygotowane były tylko Juliany i 4-ka z H. Skrzyczeńskiej. Na reszcie lód i kartofliska:frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie zmieni, a może coś tam się ruszy

ale jak dla mnie to ta kanapa powinna iść z Soliska na szczyt hali Pośredniej, wtedy można by zlikwidowac orczyki VI i VII, a zostawić ten V/IX

albo z Soliska na Małe Skrzyczne

przy okazji - w pracy mam zablokowaną częściowo stronę (nie wyświetlają się wszystkie ramki) szczyrkowskiego, ze względu na:

"Block URLs With Bad Reputation"

ciekawe skąd McAfee to wie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że Juliany się bezpowrotnie zmieniają. Do tej pory ze względu na małe obłożenie można było tam pojeździć w dobrych warunkach nawet po południu.

Nie przypuszczam:rolleyes::

Sądząc po cenie urządzenia snuję teorię że stanie tam 4 os Tatra Poma która przepustowością i prędkością nie będzie odbiegała od istniejących 2 nitek wyciągów zaczepowych.

Oprócz inwestycji w wyciąg powinni też zainwestować w paliwo do ratraków. Tego dnia dobrze przygotowane były tylko Juliany i 4-ka z H. Skrzyczeńskiej. Na reszcie lód i kartofliska:frown::

To nie kwestia paliwa, ale zmiany myślenia i wprowadzenia nowych standardów, a z tym będzie ciężko, bo to musi iść od góry, a tu góra ma nawyki poprzedniej nomenklatury i najgorsze że jest właścicielem, w związku z tym nie oczekiwał bym zmiany organizacji ośrodka.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tatra poma o predkosci 2,5 m/s to nuda bo orczyki chyba ciut szybciej jeżdżą. Ja jednak bym wolał jeśli już się stawia krzesło to predkosci 5 m/s zawsze wtedy można szybciej wyjechać na góre no i więcej razy pozjeżdżać

cóż z tego,że krzesło ma dużą prędkość kiedy włodarze puszczą go na "ćwierć gwizdka"

doświadczyłem tego na Dębowcu i ostatnio w Białce sześcioosobowa kanapa z rana szła na "pół gwizdka" bo było bardzo mało narciarzy

dopiero kiedy przybyło troszkę chętnych to zwiększyli prędkość

Zastanawialiśmy się z SB czy nie ponowić zakładu.:stupid:

Pamiętacie?

Takie tam boso z parkingu na peron krzesła.....:crazy:

Ale stwierdziliśmy,że nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody.

Tym razem więc my do zakładu nie przystępujemy.

Co nie zmienia faktu,iż uważamy start krzesła przed zakończeniem roku 2013 za możliwy.

Przynajmniej nie przy takim zarządzaniu jaki panuje w SON.

Może na jakiś tam luty 2014 uda się im powiesić krzesła.:proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na jakiś tam luty 2014 uda się im powiesić krzesła.:proud:

To zdanie bez słowa "krzesła" to byłaby nadzieja na lepszą przyszłość Szczyrku.

Nawet nie wiecie jak mi sięmorda śmieje na myśl, że postawią krzesło i znowu będą tłumy. Tłumy baranów :)

Przepraszam wszystkich urażonych, ale po moje jostatniej wizycie... jeśli ktoś tam jeździ w sezonie i stoi w tłumie to musi być baranem.

nie wyobrażam sobie na tych doś wąskich trasach tłumów, pełnego obciążenia orczyków. I nawet nie chcę sobie wyobrażać, bo lepiej mysleć o zielonych migdałach.

Jedyne co zmieni kanapa to:

1) będzie można pomarznąc na nieodśnieżonym siedzeniu zamiast na belce orczyka (ewentualnie mokrym siedzeniu) - jak mniemam ta droga, nowoczesna kanapa nie będzie miała osłon

2) pod jednym wyciągiem nie bedzie mozna poszusować w górę po nierównych torach - na Bieńkuli było to mocno zabawne

3) zamiast z osobą obok na orczyku, będize można z jeszcze może dwoma ponarzekać na Szczyrk

4) ceny wzrosną bo trzeba z czegoś zapłacić za kanapę.

Obym się mylił. Ale jakoś tak pamiętam Pana Richtera i super krzesło w Korbielowie. Ależ zmiany po jego postawieniu w ośrodku były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mi wybaczyć to słowo "krzesło" :wink:

jestem chyba a raczej napewno człowiekiem starej daty i w czasach mojej młodości jak był owe "krzesło" to był luksus

dzisiaj są to kanapy :cool::

ale kanapa w moim odczuciu to takie "cóś" miękko tapicerowane minimum 4 osobowe,no nie wymagam koniecznie żeby była podgrzewana.

jeśli zaś jest to tego typu jak stosuje np. Tatrapoma nazwałbym to "ławka" jeśli nie "krzesło" :happy:

ale do kanapy to tym urządzeniom daleko

co nie zmienia faktu,że na 800 metrach wystarczy "ławka" :laughing:

Mysiek widzę,że wizyta w SON wq...iła Cię ostro skoro miłośników doznań ekstremalnych nazwałeś baranami.:stupid:

Natychmiast przeproś!!! :wink: :biggrin:

Cóż zarówno Ciebie ani mnie taka kanapa nie skusi aby wybrać się do tego "raju" jakim jest SON.

Nie zmieni się podejście włodarzy ośrodka puki Ci których tak dosadnie nazwałeś dalej będą wozić tam kasę.Dlatego tylko,że to najbardziej urozmaicone trasy w Polsce.

A,że zazwyczaj marnie przygotowane to już tylko drobny szczególik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak mi sięmorda śmieje na myśl, że postawią krzesło i znowu będą tłumy. Tłumy baranów :)

(...)

Mysiek,nie dziwię się twojej niechęci do SON.Mimo,że mają najlepsze trasy w rejonie,a ja mam tam dość blisko,jakoś tez nie za bardzo mi się chce tam jeździć.Byłem 3 razy,ale w weekend nawet nie próbowałem... :eek:

Może powoli robię się wygodny i temu ostatnio aż 3 razy byłem na Czantorii?Choć i tu jeszcze jest trochę do poprawy.

Ostatnio nie wspomniałem,że krzesło nie jechało z pełną prędkością.W Święta choć po dwóch godzinach go przyspieszyli... Po co budować droższe i szybsze krzesełka,skoro jadą jak te niewyprzęgane? :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny, przed chwilą poczytałem tu twojego posta, że COS też buduje nową kanapę . Toż to jakieś szaleństwo inwestycyjne w Szczyrku się szykuje :stupid: Kumulacja szczęścia jakaś ?

Przypominam że stok w Szczyrku Biłej ma nowych właścicieli i oni również noszą się z zamiarem budowy nowego wyciągu krzesełkowego.

To by dopiero był szok, jak by w listopadzie w Szczyrku ruszyły 3 krzesła:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiek widzę,że wizyta w SON wq...iła Cię ostro skoro miłośników doznań ekstremalnych nazwałeś baranami.:stupid:

Natychmiast przeproś!!! :wink: :biggrin:

Cóż zarówno Ciebie ani mnie taka kanapa nie skusi aby wybrać się do tego "raju" jakim jest SON.

Nie zmieni się podejście włodarzy ośrodka puki Ci których tak dosadnie nazwałeś dalej będą wozić tam kasę.Dlatego tylko,że to najbardziej urozmaicone trasy w Polsce.

A,że zazwyczaj marnie przygotowane to już tylko drobny szczególik.

1.Przepraszam. :biggrin:

2.Tak, kanapa mnie nie skusi. Chociaż z drugiej strony pojechałbym obejrzeć kolejki :biggrin:

3.Jakkolwiek rozumiem lubiących te trasy, twierdzę, że są w wielu miejscach dość wąskie a nawet bardzo wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wszystko jest prawda to już nie mogę się doczekać przyszlego sezonu narciarskiego.

Nowa kanapa na Skrzycznym,

Nowa kanapa na Pośrednim,

Należy także pamiętać o zapowiedziach budowy kanapy na Beskidzie.

Jeżeli to wszystko powstanie to po prostu istne eldorado. Jest to dobry prognostyk. Dlaczego? A dlatego że może nareszcie zacznię się bitwa na budowę nowych wyciągów pomiedzy trzema ośrodkami. Trzymam kciuki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wszystko jest prawda to już nie mogę się doczekać przyszlego sezonu narciarskiego.

Nowa kanapa na Skrzycznym,

Nowa kanapa na Pośrednim,

Należy także pamiętać o zapowiedziach budowy kanapy na Beskidzie.

Jeżeli to wszystko powstanie to po prostu istne eldorado. Jest to dobry prognostyk. Dlaczego? A dlatego że może nareszcie zacznię się bitwa na budowę nowych wyciągów pomiedzy trzema ośrodkami. Trzymam kciuki

No byłoby to najfajniejsze co mogłoby spotkać Szczyrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedna gondola... dla pielgrzymów! :stupid: :biggrin:

Tylko czekać aż na Salmopolu jeszcze postawią kanapę... :stupid:

Gondole ( albo krzesło ) to ja bym chciał ale z Małego Skrzycznego na Skrzyczne. W tym roku zrobiłem sobie wycieczke z malego skrzycznego grzbietem w strone skrzycznego do miejsca gdzie spotyka się trase numer 3 ze skrzycznego i gdyby byla taka kolej linowa to byłoby super zjazd całą 3 najdłuższą trasą w szczyrku (wiem że łatwa rekreacyjna ale jednak ) no i oczywiście dojazd do skrzycznego z SON do nowych krzeseł na skrzyczne. Co do orczyka FIS wiadomo że też powinno być tam krzesło i jak pisze SB dłuższe i z nizszą stacją dolną. Ale to tylko marzenia bo nie wiem czy kiedykolwiek połączą COS z SON.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zmieni kanapa to:

1) będzie można pomarznąc na nieodśnieżonym siedzeniu zamiast na belce orczyka (ewentualnie mokrym siedzeniu) - jak mniemam ta droga, nowoczesna kanapa nie będzie miała osłon

2) pod jednym wyciągiem nie bedzie mozna poszusować w górę po nierównych torach - na Bieńkuli było to mocno zabawne

3) zamiast z osobą obok na orczyku, będize można z jeszcze może dwoma ponarzekać na Szczyrk

4) ceny wzrosną bo trzeba z czegoś zapłacić za kanapę.

Obym się mylił. Ale jakoś tak pamiętam Pana Richtera i super krzesło w Korbielowie. Ależ zmiany po jego postawieniu w ośrodku były.

Z tą i innymi podobnymi wypowiedziami zgadzam się w 100%. Nawet jak w SONie stanie gondola i 5 podgrzewanych 6-osobowych kanap, to i tak się tam nic nie zmieni bez zmiany mentalności właściceli i personelu. Jak wiadomo ryba zawsze psuje się od głowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...