Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda! Z dzieckiem kiepsko się na nich jeździ. W sumie dziwię się, że nie wprowadza się długich kotwic. Montanex je produkuje, cena prawie ta sama. Ja jednak pomimo swojej oldtimerowej pasji dojrzałem do tego aby połowę tych orczyków wykopać (mówię tu głównie o tych długich 2SL) i zastąpić nawet takim TatraLiftem 4CL. Że najtańszy...? I cóż z tego. To i tak jest klon Pomy z elementami Dopka.

Masz rację. Ciężka kasa poszła na to w BB. Dobrze, że przy współudziale UE. Słyszałem tam jednak że ten wyciąg to preludium do kolejnych inwestycji na Szyndzielni. Ponoć w planach jest długa wyprzęgana kanapa z Dębowca na Szyndzielnię z obsługą Sahary. Gdzieś też czytałem, że kolejka linowa nie spełniła oczekiwań technicznych i będzie wymieniona na nową. Tak szczerze mówiąc to ja widziałbym w tym miejscu Telemixa ale to już szczegół. Jeśli uda się przywrócić Szyndzielni charakter narciarski to cokolwiek tam postawią będzie git. A jak jeszcze dałoby się to połączyć z Klimczokiem i Szczyrkiem z nowym firtlem na Beskidzie to już zaczęłoby to ładnie pachnieć. No cóż.. zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na nartach od 5 lat, chociaż mam 55 na karku a od dwóch lat do Szczyrku : 7 razy SON i raz COS plus SON w jeden dzień. Te nowe kanapy na Beskid i Beskidek nie zmienią faktu ,ze dalej najatrakcyjniejsze trasy pozostaną w SON. Jak będą dobrze (lub nawet dostatecznie) przygotowane trasy to dalej tam będę często jeździł. Mnie i chyba wszystkich narciarzy, rzeczywiście brakuje krzesełka z Czyrnej na Halę skrzyczeńską. Reszta orczyków do zaakceptowanie mimo,że często wyboisto pod nimi.Mostostal rozmawiałeś z p. Richterem. Kiedy doczekamy się wyciągu krzesełkowego z Czyrnej na Halę skrzyczeńską???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Szczyrku jeżdżę od lat. Z powodów wielu: od szybkiego dojazdu zaczynając , a na sentymentach i wspomnieniach kończąc.

W niedzielę wróciliśmy z kolejnej 4dniowej "opracji szybkie narty"

Tym razem pojechało z nami parę osób początkujących jeżeli chodzi o umiejętności ale z zaliczonymi już ośrodkami alpejskimi.

Z polskich znają Białkę i do tego porównywali.

Wniosek nasuwa mi się jeden - starzy narciarze, którzy Szczyrk znają od zawsze lub chociaż dawna ( zaliczam sie do tej grupy) niestety mają optykę, która nie pozwala realnie ocenić tego , co nas tam spotyka.

Trasy piękne - fakt niezaprzeczalny. Reszta baaaardzo słabo. Wypunktowali +/- tak:

1. Zatłoczone na maxa , płatne parkingi.

2. Tłok do wyciągów nie robił takiego wrażenia jak np. ok 50 cm próg usypany ze śniegu w kolejce do kasy na M.S.

3. Kapiący na kurtki smar.

4. Słabiuteńko przygotowane trasy. Wyznacznikiem niech będzie Golgota, której utrzymanie jest chyba priorytetowe.

5. Z apres ski - ciekawa sytuacja w Green Pubie. Tłum ludzi ogladajacych jak Przemek okłada Andrzeja, a tu o 23/00 rolety w dół , nic zamówic nie można, koniec. Sobota wieczór, w ośrodku aspirującym do miana jednego z najlepszych?Ciężko to wytłumaczyć...

Ja jak zwykle wróciłem zadowolony ale nowych klientów z tych , którzy byli ze mną to Szczyrk mieć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała im za to bo Szczyrk jest dla Narciarzy. Dla brylujących po stokach jest Białka, Zieleniec czy inne ośle łączki.

Nie polecałbym także tym osobom Korbielowa.

Co do "parkingów" w Szczyrku.. fakt. Dramat, chamstwo i cycki.

To samo jeśli chodzi o toalety.

Z tym Apres Ski to bym nie przesadzał... nie jest tak źle, ale co prawda to prawda.. zamykanie o 23 knajpy to polska paranoja. Być może jest drugie dno tej sprawy a mianowicie, sąsiedzi lubiący kablować lub po prostu jakieś durne miejskie przepisy (w co raczej nie wierzę).

Szczyrk po d tym względem jeszcze nie jest taki zły... W Korbielowie to dopiero wieje nudą.

Ale w końcu jeździe się tam na narty a nie chlać i skakać na dyskotece do 6 rano... No coś w tym jest, czy nie..?

A co do p. Richtera... cóż...

Tam jest niestety problem złożony. Szczyrk udaje że mu zależy, Richter udaje że buduje. I tak to się kula...

Z rozmó z rodowitym Szcyrczaninem wynika jasno, że jest mniej więcej tak jak to już kiedyś tu pisałem. Najpierw trzeba zbudować mikro infrastrukturę miejską (wodociągi, kanalizację, itp itd) a potem na takiej podbudowie można budować np taką Solisko Arenę. Na razie to tylko czcze mrzonki.

Nie wyobrażam sobie toalet w Solisko Arenie spuszczających fekalia do Żylicy. Kanaliza kończy się na Groniu. Dalej wieje murzynem.

Póki radni Szczyrku tego załapią to nic tam nie powstanie.

Podobna historia z krzesłem na Halę Skrzyczeńską. Mogła już stać gdyby jakieś urzędasy Richterowi do gardła nie skakali. A jak nie wiadomo o co biega to jasne, że o kasiorę. Wszędzie ta "kasiora".. ! Gdzie jak i kto kogo wydoi. A może by tak pójść na kompromis..? Białczanie potrafili.

Pocieszające (choć mocno WQ) jest to, że przez podobne debilizmy i polski grajdołek rozp... lono fajne narciarsko miejsce jakim jest Sucha Dolina.

Polecam temat..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej kanapy z Czyrnej dorzucilbym jeszcze z Soliska na sama Hale i niech ta 3-jka chociaz na Julianach stanie. Podzielam to,co tu piszecie-trasy piekne (i to glownie - w sumie-jak nie jedynie-przyciaga) ale infrastruktura+parkingi-bleee. Z tego co tu pisalismy,sprawa krzesla na Hale utknela poki co w sadzie. Chyba ten Beskid jednak szybciej zakanapuje,ale po ubieglorocznych zapowiedziach szczyrkowskich wole zachowywac poki co spokoj;p;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała im za to bo Szczyrk jest dla Narciarzy. Dla brylujących po stokach jest Białka, Zieleniec czy inne ośle łączki.

Nie polecałbym także tym osobom Korbielowa.

Co do "parkingów" w Szczyrku.. fakt. Dramat, chamstwo i cycki.

To samo jeśli chodzi o toalety.

Z tym Apres Ski to bym nie przesadzał... nie jest tak źle, ale co prawda to prawda.. zamykanie o 23 knajpy to polska paranoja. Być może jest drugie dno tej sprawy a mianowicie, sąsiedzi lubiący kablować lub po prostu jakieś durne miejskie przepisy (w co raczej nie wierzę).

Szczyrk po d tym względem jeszcze nie jest taki zły... W Korbielowie to dopiero wieje nudą.

Ale w końcu jeździe się tam na narty a nie chlać i skakać na dyskotece do 6 rano... No coś w tym jest, czy nie..?

A co do p. Richtera... cóż...

Tam jest niestety problem złożony. Szczyrk udaje że mu zależy, Richter udaje że buduje. I tak to się kula...

Z rozmó z rodowitym Szcyrczaninem wynika jasno, że jest mniej więcej tak jak to już kiedyś tu pisałem. Najpierw trzeba zbudować mikro infrastrukturę miejską (wodociągi, kanalizację, itp itd) a potem na takiej podbudowie można budować np taką Solisko Arenę. Na razie to tylko czcze mrzonki.

Nie wyobrażam sobie toalet w Solisko Arenie spuszczających fekalia do Żylicy. Kanaliza kończy się na Groniu. Dalej wieje murzynem.

Póki radni Szczyrku tego załapią to nic tam nie powstanie.

Podobna historia z krzesłem na Halę Skrzyczeńską. Mogła już stać gdyby jakieś urzędasy Richterowi do gardła nie skakali. A jak nie wiadomo o co biega to jasne, że o kasiorę. Wszędzie ta "kasiora".. ! Gdzie jak i kto kogo wydoi. A może by tak pójść na kompromis..? Białczanie potrafili.

Pocieszające (choć mocno WQ) jest to, że przez podobne debilizmy i polski grajdołek rozp... lono fajne narciarsko miejsce jakim jest Sucha Dolina.

Polecam temat..

Nie wiem czy to prawda, opowiadał mi szwagier żony z Krakowa. Przed wszystkim w Białce podobno proboszcz zrobił spotkanie z mieszkańcami i przekonywał ich do inwestycji w wyciągi. To że na Podhalu słucha się tego co ksiądz nakazuje robić, więc wszyscy grzecznie się dogadali i zaczęli budować.

W Szczyrku raczej by to nie przeszło. Bardziej światłe społeczeństwo, chociaż w tym wypadku to może i raz księdza by wypadało posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej kanapy z Czyrnej dorzucilbym jeszcze z Soliska na sama Hale i niech ta 3-jka chociaz na Julianach stanie. Podzielam to,co tu piszecie-trasy piekne (i to glownie - w sumie-jak nie jedynie-przyciaga) ale infrastruktura+parkingi-bleee. Z tego co tu pisalismy,sprawa krzesla na Hale utknela poki co w sadzie. Chyba ten Beskid jednak szybciej zakanapuje,ale po ubieglorocznych zapowiedziach szczyrkowskich wole zachowywac poki co spokoj;p;)
Dla mnie jako fana orczyków najlepiej jakby kanap w ogóle nie było no ale jeśli już muszą być no to ta czyrna choć ja tam w ogóle nie mam problemów z wyjazdem orczykiem. Jeżeli chodzi o juliany lepiej niech już jakąś nowoczesną 4 lub 6 postawią później niż wcześniej tom starą trójkę a do tego czasu niech beda dalej orczyki które wydaje mi się na julianach nie są takie problematyczne wiekszość ludzi sobie na nich radzi. Z soliska na hale bym nie chciał poniewaz zalezy mi na dotychczasowym ukladzie solisko-suche-hala a nie bezposrednio solisko-hala poniewaz podoba mi sie ten uklad chyba ze bedzie i tak i tak. No i może jeszcze krzeslo na golgocie ze wzgledu na to że jest tam stromo i niekiedy ciezko sie jedzie orczykiem. A jeśli chodzi o to że orczyki są stare to może nowe orczyki mogli by zamontować. A tak najbardziej w Szczyrku brakuje mi orczyka z przeleczy miedzy malym skrzycznem a skrzycznem na skrzyczne zeby mozna sie przedostac z SON do COS. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Narciarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda, opowiadał mi szwagier żony z Krakowa. Przed wszystkim w Białce podobno proboszcz zrobił spotkanie z mieszkańcami i przekonywał ich do inwestycji w wyciągi. To że na Podhalu słucha się tego co ksiądz nakazuje robić, więc wszyscy grzecznie się dogadali i zaczęli budować.

W Szczyrku raczej by to nie przeszło. Bardziej światłe społeczeństwo, chociaż w tym wypadku to może i raz księdza by wypadało posłuchać.

A z tego co ja słyszałem to nie farosz, tylko sołtys z "cojones" poleciał za wielką wodę do właścicieli gruntów i się dogadał z nimi po prostu. Powiedział że można zarobić i co da się ?? Pewno że się da tylko trzeba chcieć :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała im za to bo Szczyrk jest dla Narciarzy. Dla brylujących po stokach jest Białka, Zieleniec czy inne ośle łączki.

Nie polecałbym także tym osobom Korbielowa.

Co do "parkingów" w Szczyrku.. fakt. Dramat, chamstwo i cycki.

To samo jeśli chodzi o toalety.

Z tym Apres Ski to bym nie przesadzał... nie jest tak źle, ale co prawda to prawda.. zamykanie o 23 knajpy to polska paranoja. Być może jest drugie dno tej sprawy a mianowicie, sąsiedzi lubiący kablować lub po prostu jakieś durne miejskie przepisy (w co raczej nie wierzę).

Szczyrk po d tym względem jeszcze nie jest taki zły... W Korbielowie to dopiero wieje nudą.

Ale w końcu jeździe się tam na narty a nie chlać i skakać na dyskotece do 6 rano... No coś w tym jest, czy nie..?

..

kolego @Mostostal

Ceniłem sobie Twoje wypowiedzi, zwłaszcza te , w których przytaczałeś mało znane fakty z życia Szczyrku. Wiedzę dot. tego miasteczka masz imponującą i nie raziło mnie często -w/g mnie- trącące już myszką podejście do tematu.

Ale Twoja wypowiedź powyżej to jakaś schizofrenia.

W pierwszym zdaniu obrażasz ludzi , których zwyczajnie nie znasz.Czy wpominałem o nich jako osobach "brylujących" na stokach? Pisałem o najnowszym modelu nart opieranych o ścianę schroniska prowadzonego przez Lohmanów? Nie kojarzę.

Co miałes na mysli pisząc ,że do Szczyrku nie jedzie się chlac i skakać do białego rana nawet nie chce mi sie analizować.Ale nie wnikam skąd masz takie przemyślenia. Ja bym czegos takiego w kontekscie odpowiedzi na post człowieka, którego nie znam, nie napisał.

Przeczytaj sobie raz jeszcze to, co napisałeś.Jeżeli mylę się co do interpretacji - chetnie przeczytam, co maiłeś na mysli.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym księdzem w Białce to fakt! Mówił mi to już 4 lata temu pewien Baca z Lesnicy Gronia, u którego mieszkałem a który ma pólko na Kotelnicy. W Szczyrku to mało prawdopodobne bo pamiętajmy, że cześć Szczyrczan to katolicy, część to ewangelicy a jeszcze inna cześć to ludzie nie związani ze Szczyrkiem w ogóle. Ciężko będzie taki tygiel pogodzić. Każdy ciągnie w swoją stronę a do tego jest jeszcze urząd miasta... i mamy typowy polski grajdołek.

Jeśli jednak powstaną wyciagi na Beskidzie i Beskidku i zostaną połączone górą aż do Brennej to może dać SONowi. COSowi i UM potężny bodziec. Albo się zgadają w imię wyższej idei albo padną.

Tak jak piszę tu od początku... Mnie orczyki nie wadzą. Jestem "oldtimerowcem" przez niektórych ignorantów nazywanych "złomiarzem" ale zawsze będę wierny swoim przekonaniom i pasji. Zawsze będę mile spędzał czas na Szcyrkowskich stokach, obryzganych smarem z orczyków i trasach bez idealnego sztruksiku. Zawsze też będą mnie drażnić chamowaci parkingowi w waciakach, stręczący narciarzy oraz brak porządnych toalet. Szczyrk jednak jest i będzie dla mnie dalekim wspomnieniem szczęnięcych lat, odskocznią w dawne beztroskie życie... Dla mnie mógłby takim pozostać na zawsze.

Rozumiem jednak potrzeby i przychylam się do pewnych modernizacji. Wciąż powtarzam, że nie chodzi o skansen ale o to by zrobić to z głową. Nie chciałbym aby Szczyrk został "zbiałczony". Szkoda by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @Mostostal

Ceniłem sobie ......

Źle mnie odbierasz... Nikogo nie obrażam. Niestety stoki w Polsce są zapchane ludźmi mającymi mierne pojęcie o narciarstwie. Ja wiem, że każdy gdzieś się musi nauczyć jeździć... ale dlaczego akurat tu..? To tak jakby na drogach szybkiego ruchu nagminnie jeździły nauki jazdy i "zielone listki".. no sorry...

Spory odsetek "narciarzy" to szpanerzy, (wydaje mi się trafnie określenie) brylujący w drogich fatałaszkach na najświeższych nartach czy deskach, stwarzający, niestety poważne zagrożenie na trasach typu np Golgota czy FIS ! Nie sposób takim ludziom odmówić korzystania ze stoków, jasne, że tak. Nie o to chodzi. Obawiam się jednak, że Szczyrk na modłę białczańską stanie się kolejną mekką dla szerokich mas słabych narciarzy i osób zwyczajnie lansujących się na stokach.

Uważam mimo wszystko, że Szczyrk czy Korbielów póki co swoją daleko odbiegająca od najnowszych trendów infrastrukturą, skutecznie odstrasza takie osoby. Z m ojej strony powiem, że dobrze! Przynajmniej nie ma tłoku i rewii mody na stokach.

Nie wspomniałeś osobiście o "brylujących" na stokach. I cóż z tego. Ten post nie był odpowiedzią bezpośrednią na Twój wpis. Poruszony został pewien temat, wyraziłem swoją opinię i wszystko. Nikogo nie zamierzam ani obrażać ani wyśmiewać. Piszę li tylko o moich odczuciach (choć zdaje się nie tylko moich).

Nie jestem też jakimś wyczynowcem czy sportowcem. Nie. Chcę tylko w miarę swobodnie pojeździć na nartach nie musząc bez przerwy uważać na podjeżdżających pod nogi narciarzy w najciemniejszych okularach w pochmurny dzień. Tylko tyle.

Nie podoba Ci się moja opinia odnośnie chlania i dyskoteki..? Powinieneś raz zamieszkać w hotelu lub pensjonacie w którym takie coś jest, lub jest obok. Ja w nocy lubię spać i zapewniam Cię, że nie chodzę spać z kurami. Walenie techno muzyki po 24 uważam za conajmniej upierdliwe dla otoczenia i nie mam na to ochoty. Co innego, knajpa czy dyskoteka usytuowana dalej.. tu np mogłaby być pod Zapalenicą... albo we Włókniarzu.. czemu nie..

Sam lubię się czasem pobawić OK. Nie jestem jakimś ramolem, ale wydaje mi się, że to nie jest kryterium wyboru i oceny "stacji narciarskiej". W kategorii "fajne miejsce dla rozrywki nie związanej z nartami", zgoda, Szczyrk jest słaby. Ja jednak jadę tam głównie na narty i po 10 - 12 h na stoku mam ochotę raczej na wypoczynek niż słuchanie łomotu. Zgadzam się, że w Szczyrku powinno powstać więcej obiektów typu basen, a nawet Aqua Park. Czemu nie...? W Bukowinie mają, w Szaflarach jest a tu przydałby się z pewnością.

Z mojego ogródka...

Mam znajomych, których kilka lat temu wyciągnąłem do Szczyrku na narty na 2 tygodnie... Fakt, nigdy tam nie byli. Tzn Ona nie była bo On bywał w dzieciństwie i jeszcze potem na studiach w ramach sekcji narciarskiej PG nota bene wraz ze mną na zgrupowaniach narciarskich.

Ona, kuzynka mojej żony, osóbka miła i powabna od pierwszego dnia była na "nie". A to orczyk w pupcię cisnął, a to śnieg nie dość biały a to ToiToi nie taki... i te śmierdzące łoscypki wszędzie... a fuuuj. Po tygodniu Ona wyjechała do domu bo jak to można tak żyć... Harcerze... Ona miała najnowszy i najdroższy dostępny w owym czasie sprzęt, najmodniejsze fatałaszki i nawet co nieco umiała zjechać.... z Julianów. Na pytanie czemu jakoś jej tu nie idzie jazda, zawsze tekst typu, że w Livgno to to czy tamto a w Solden to coś tam a w Samnaum to jeszcze coś... No po prostu Ona nie wpisała się w swojski klimat. I OK! I chwała jej za to, że wyjechała po tygodniu bo rzygaćnam się wszystkim chciało od tego malkontenctwa. I w sumie to się cieszyliśmy jak dzieci, że jednej brylującej na stoku mniej.

Wyjeździliśmy się wtedy jak za dawnych lat. No niestety są ludzie którzy muszą mieć welur na kanapie i wiecznie im coś nie pasi. Ja jestem na taki typ uczulony.

Ale może to dla tego, że w nieco innych czasach byłem wychowany.

A jeszcze wracając do Apres Ski w Szczyrku...

Kilka dni temu, keidy jeszcze byłem w Szczyrku... godzina jakaś 22. Jedzie kulig... ba, 4 kuligi. Jedzie "szlachta"... pochodnie, białogłowy nadobne, dzwonki, sanie... i lecą butelki po piwie i wódzie... i leci mięso na k i h i ja p... i tak dobre kilka minut. Sanie za saniami, mięso za mięsem... k...a za k...ą, h..j za h..jem. Fajnie..?? Płonie ognisko w lesie wiatr zapach skręta niesie...

To nie dla mnie.

Jasne że nie wszyscy. Jasne. I żeby nie było, że uogólniam.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie odbierasz... .

Jasna sprawa, nie ma co się tu co czochrac. Nie po to mamy to forum.

Zgadzam się z wieloma rzeczami, które poruszyłeś.

Mnie tylko męczy świadomość,że jeszcze parę lat i nasz ukochany Szczyrk poprostu padnie śmiercią naturalną.

Ja wiem,że jeździsz oldskulową Żastawą, super sprawa , ma to swój klimat.

Ale zapewniam Cię,że gdyby teraz jeden z producentów powstawiał do swoich salonów fury na takim poziomie tech. , to szybciutko byłoby pozamiatane.

I nie chodzi mi o przyspieszenie do setki ale raczej o crash test. Jego skutki bardziej przemawiają do wyobraźni.

To właśnie będzie powodem całkowitego upadku Szczyrku - infrastruktura, która nie tyle koli orczykiem w d.u.p.ę. ale stanie się (jest ?) zwyczajnie niebezpieczna dla życia.

Potrzeba tylko jakiegoś spektakularnego wypadku ( oby wydarzył sie jak najpóźniej) i zaczną się kłopoty (vide taśma w Korbielowie).

Jeżeli dodatkowo poszkodowany będzie miał czas i "czas" to puści ich wszystkich z torbami.I nic tu nie da,że ktoś postawi tablicę "uwaga - przelatujące koło głowy orczyki", albo "jedziesz na własną odpowiedzialnośc- orczyk może zerwać się w każdym momencie".

Tu nie chodzi o ten kapiący smar, czy wyrzucanie klientów z knajpy o 23.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co ja słyszałem to nie farosz, tylko sołtys z "cojones" poleciał za wielką wodę do właścicieli gruntów i się dogadał z nimi po prostu. Powiedział że można zarobić i co da się ?? Pewno że się da tylko trzeba chcieć :biggrin:

I taka jest prawda, przypisywanie tutaj zasług klerowi jest nie na miejscu. Ksiądz, to tylko na kazaniu powiedział co trzeba.

Zasadniczą różnicą pomiędzy Białką a Szczyrkiem było to, że w Białce aby zarobić trzeba było się dogadać i zainwestować, a w Szczyrku można zarobić i to sporo na tym co już jest. I jak ostatnie kilka lat pokazało, pewna grupa ludzi na tym korzysta. Pieniążki się tak spodobały, że się podzielić nie chcą i Szczyrk jak rdzewiał, tak rdzewieje dalej.

Albo się zgadają w imię wyższej idei albo padną.
Ta... Pan Richter, przyzwyczajony do zakupów po najniższej cenie, chciałby od UM wykupić tereny pod wyciągami, za śmieszną stawkę. cyt: "Richter podaje swoją cenę, jaką spółka gotowa jest ewentualnie zapłacić za sporne grunty. Np. 11,00 zł/m2 to stawka wartości gruntu Lasów Państwowych"

Nie uważasz, że ten gość już za dużo dostał "za darmo" i mu trochę odbija. Chce zarobić, to niech wyłoży uczciwe pieniądze za grunty... Tyle psioczenia, że państwo nasze jest rozkradane, a sam byś takie ziemie sprzedał po najniższej cenie w imię jakiejś "wyższej idei"

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Będzie krzesło:eek:

Szczyrk w Beskidach będzie miał nowoczesny wyciąg narciarski, kolej linowa stanie na Hali pośredniej, pozwolenie na budowę już jest...

W lecie fundamenty, jesienią instalowanie słupów, liny i siedzeń, a pod koniec roku pierwsi narciarze, taki jest harmonogram...

Nowy wyciąg będzie kosztował 8,5 mil. zł. Sam zakup będzie rzędu 6,5 mil. plus do tego 2 mil. roboty budowlane.

Wyciąg będzie miał 800 m długości, stok ma być też oświetlony i dodatkowo naśnieżany.

Jak by ktoś nie wierzył czy aby nie majaczę to może to zweryfikować słuchając faktów RMF FM z 17.00 pon. 08.04.13 na stronie http://www.rmf24.pl/fakty/polska (po prawej jest archiwum dźwięków)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewierzymy sprawdzamy :D

Mogę zwariować, ale nie z powodu takiej informacji, bo to dla mnie jedynie ciekawostka, nie mająca raczej wymiaru praktycznego:tongue:.

Ale myślę że taka decyzja prezesa SON to przez Myśka, który w ostatnich dniach oznajmił całemu światu jakich to pokut zaznał w piekle szczyrkowskim:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...