Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No to w takim razie możliwe jest, że ten wyciąg to totalny demobil, który jednak lepiej opchnąć niż wbijać się w kolejny kłopot. Wszak do niego części na pewno są wiele razy droższe niż do naszych "Mostostali". Czort wie też ile ten wyciąg ma już za sobą godzin pracy.

Może być z nim jak z współczesnym autem... 300tys i szrot ponad wszystko. A stara Warszawa czy Beczka po drobnej korekcie drugie tyle przelata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dziś dzwoniłem doi znajomego który w SONie (GATcie) pracuje. Ten wyciąg to jak pisałem demobil ale w doskonałym stanie technicznym. Nie podlegał zakupowi przez SON. Stanowił osobne mienie. Aktualnie jest na stanie Skarbu Państwa. Jest na sprzedaż, ale sprzedaje go GAT aby zwrócić jakiś tam kesz do SP.

Nie będzie postawiony na Julianach. Ani ten ani też na razie żaden inny. Ponoć w planach SON'u jednak jest kanapa 6os wyprzęgana jak w Białce ale nie wcześniej niż na 3 sezon i raczej zastąpi ona "Długiego V Górnika" w Czyrnej bo tam najbardziej jest potrzebna. Wyciągi na Julianach są stosunkowo młode i najmniej awaryjne. Druga lokalizacja to Solisko - Hala Skrzyczeńska obok istniejącego małego orczyka. Trzecia to Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne. Co z tego wyjdzie, zobaczymy.

Będę w Lutym w Szczyrku przez 2 tygodnie to się wypytam i spokojnie zorientuję co i jak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież to proste właścicielami gruntów pod wyciągami i trasami jest p. Rychter oraz SON i to oni blokowali przez wiele lat inwestycję budowy nowych wyciągów. Myślę,że SON na obecnym etapie nie ma szans na jakieś inwestycje przyczyna prozaiczna brak środków, będą powtarzać przez trzy lub cztery najbliższe sezony że zainwestowali w system naśnieżania, mam wątpliwości czy to prawda. Zarobią trochę kasy przyjdzie lepsza koniunktura w Europie skończy się kryzys to wtedy może sprzedadzą za wyższą cenę. To hipoteza ale myślę że dość prawdopodobna po co będą bawić się w inwestowanie kiedy można inaczej zarobić. Pan Rychter to ponoć niezły cwaniak, ale kurortu narciarskiego to on raczej nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wiary w jakiekolwiek pozytywne zmiany w naszym społeczeństwie jest imanentny. Co forum to zawsze ktoś wieszczy czarny scenariusz. SON jest właścicielem ośrodka od kilku miesięcy. Budowa krzesła ze wszystkimi pozwoleniami to minimum 2 lata. Jestem pewien, że stopniowo doczekamy się krzeseł w Szczyrku. Ale dajmy Panu Richterowi trochę czasu. Ja osobiście jestem spokojny o rozwój Szczyrku. Lokalizacja pod względem tzw "catchmentu" najlepsza z możliwych w Polsce. Niestety jak się tam podniesie poziom infrastruktury to będzie ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi sie zdaje, czy nasniezaniem w tym roku maja byc pokryte wszystkie trasy w szczyrku z wyjatkiem jednej? Czytalem gdzies o tym, ale teraz to mi sie juz w to wierzyc nie chce:) Dodatkowo teraz pewnie nie dostana pozwolenia na nasniezanie, bo z woda licho :)

Pozbierali kamerdolce z tras? Bo kiedy patrzylem na zdjecia niektorych fragmentow tras w sezonie letnkim, to nie bylo na nich ani jednego dzbla trawy a jedynie zwaly kamieni. Aby to przykryc sniegiem to trzeba ponad 30 centymetrow twardego, zbitego sniegu, aby te kamienie nie powylazily na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wiadomość w sprawie krzesła w Szczyrku właśnie Gat ogłosił przetarg na sprzedaż tego krzesła szczegóły tutaj http://gat.pl/572.php. I co sądzić o tym wszystkim. Myślę sobie że to krzesło nie nadaje się do użytku a GAT wystawia cenę 800 tyś zł. Zobaczymy co będzie dalej, chciałem zapytać czy w Szczyrku ruszyły armatki na SON, bo skoro p Rychter tak zapewniał systemie naśnieżania, że jest itp. ale czy zostanie użyty i trasy będą naśnieżone czy tylko będzie. Wiele ośrodków już naśnieża ale chyba nie SON. Ciekawi mnie czy któraś trasa ruszy mimo braku śniegu naturalnego czy tłumaczenia będą inne że pogoda że ziemia nie zamarzła i takie tam. Osobiście stawiam na drugą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wiadomość w sprawie krzesła w Szczyrku właśnie Gat ogłosił przetarg na sprzedaż tego krzesła szczegóły tutaj http://gat.pl/572.php. I co sądzić o tym wszystkim. Myślę sobie że to krzesło nie nadaje się do użytku a GAT wystawia cenę 800 tyś zł. Zobaczymy co będzie dalej, chciałem zapytać czy w Szczyrku ruszyły armatki na SON, bo skoro p Rychter tak zapewniał systemie naśnieżania, że jest itp. ale czy zostanie użyty i trasy będą naśnieżone czy tylko będzie. Wiele ośrodków już naśnieża ale chyba nie SON. Ciekawi mnie czy któraś trasa ruszy mimo braku śniegu naturalnego czy tłumaczenia będą inne że pogoda że ziemia nie zamarzła i takie tam. Osobiście stawiam na drugą opcję.

Ciekawe czy SON to łyknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON nie łyknie... !

To krzesło to demobil jak pisałem wcześniej. Nie łykną go bo nie specjalnie się nadaje. Generalnie nie bardzo jest gdzie takie ustawić bo jego przepustowość nie jest zbyt duża (większą mają istniejące orczyki). Wymiana wyciągu np na Julianach ma sens kiedy obecną przepustowość uzupełni się o wygodę w postaci dupogrzejek. Takich krzeseł póki co nie da się np postawić w miejscu istniejącego orczyka na Golgocie bo zwyczajnie nie ma miejsca na dolną stację. Krzesła wyprzęgane zajmują o wiele więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...