Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Już szykuję kamerę! Ale będzie jazda :laughing: nie wiem czy utrzymam nieporuszony obraz w kadrze :laughing:O żeby ta kanapa stanęła!

Powiem Ci Sławek, że ja już widziałem dokumentacje techniczną leżącą na biurku prezesa.

Wyobrażanie sobie SB ze swoimi nartkami na bosaka pomyka przez cały parking w Czyrnej aby zasiąść na włoskiej kanapie!

Obiecuję że nie omieszkam Cię o tym fakcie z wyprzedzeniem poinformować:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacji maiłyby ulec także wyciągi na Kaskadzie i Dolinach z tym, że mój głośny protest przeciw likwidacji najstarszego zabytkowego orczyka na Dolinach (Doliny II) zdaje się odniesie sukces. Zainteresował się tym wyciągiem konserwator zabytków woj. śląskiego i w krótkim czasie może się on stać nietykalnym.

Zapraszam cię do Krakowa ;) Będziesz miał bliżej do Szczyrku, a z tą swoją zaściankową filozofią będziesz pasował tu jak ulał.

Druga sprawa czyi sanitariaty mogą powstać dopiero po zbudowaniu kanalizacji w Górnym Szczyrku ale dopóki sami mieszkańcy nie są nią zainteresowani i wolą pić wodę z Żylicy ze szczynami sąsiada z wyżej położonego budynku to ich po prostu nie będzie.

Ale bzdura. Kto panu R. zabrania kupna standardowego zbiornika? Owszem, gdyby kanalizacja miała powstać max 2 lata, to bym to zrozumiał. Ale sam piszesz, że mieszkańcy nie chcę kanalizacji. Czyli co, jak w Szczyrku lubią pić szambo, to turysta też ma to robić? Nie ma to jak szybkie rozwiązanie problemu rodem z PRL'u.

Będzie piękna włoska kanapa, ale sikać będziecie w toi toi, bo się w Szczyrku dogadać nie potrafią. Czasem się zastanawiam, czy reżyser "Sami swoi" nie wpadł na pomysł tej komedii po urlopie w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na dodatek powiem, że w Szczyrku są do zrobienia jeszcze dwie sprawy. Parkingi i sanitariaty. Pierwsze muszą doczekać się współpracy SON z właścicielami gruntów pod nimi. Albo będą dostawać od SONu działę za parking albo dalej będziemy obcować z podpitymi panami w kufajkach operującymi niewybrednym językiem. Życzę p. Richterowi aby wykupił te pola pod parkingi i będzie po krzyku. Z drugie zaś strony opłaty 5 do 8 zł za dzień (umówmy się za pół dnia bo po 13 - 14 ciężko o parkingowego) nie jest jakimś wielkim wydatkiem zważywszy na to, że SON jest i tak sporo tańszy od innych stacji narciarskich a oferuje najlepsze trasy i przygotowanie.

Druga sprawa czyi sanitariaty mogą powstać dopiero po zbudowaniu kanalizacji w Górnym Szczyrku ale dopóki sami mieszkańcy nie są nią zainteresowani i wolą pić wodę z Żylicy ze szczynami sąsiada z wyżej położonego budynku to ich po prostu nie będzie.

(...)

No wzięłam się i zdenerwowałam się!!! Są ludzie, np. ja, którzy nie zawsze jeżdżą na narty na cały dzień, tylko powiedzmy na 2h i płacenie wtedy za parking 10zł, jak w Solisku, to czyste zdzierstwo!!! Proszę mi tu nie opowiadać takich rzeczy, że to nie jest wielki wydatek, bo jeśli tak jadę sobie na narty 10 razy w sezonie to się robi 100zł!!!

Btw. byliśmy w niedziele w Szczyrku i zaparkowaliśmy w Czyrnej. Na stronie internetowej jest napisane, że parking kosztuje 5zł. Nas policzono 7zł. Pan parkingowy powiedział, że to dlatego, bo jest weekend. Dałam się naciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w przypadku Dolin jak i Zapalenicy mam zamiar wysłać apel do śląskiego woj. konserwatora zabytków aby wszczął procedurę ratującą te dwa urządzenia przed złomem. Fajnie byłoby gdyby choć jeden "bramkowiec" został uratowany także w SONie.

Jak trzeba będzie złożyć podpis to mój będzie. Ja nie chcę żeby na stoku nie było jak się obrócić czy też żeby zwiększyło się ryzyko, iż ktoś mi w dziecko wjedzie. Do dziś żałuję, że Pilsko zaczęło być "dla wszystkich". Jeśli mam do wyboru archaiczne krzesło 2 osobowe "pędzące" z prędkością wiemy jaką to wolę orczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już szykuję kamerę! Ale będzie jazda :laughing: nie wiem czy utrzymam nieporuszony obraz w kadrze :laughing:O żeby ta kanapa stanęła!

Powiem Ci Sławek, że ja już widziałem dokumentacje techniczną leżącą na biurku prezesa.

Wyobrażanie sobie SB ze swoimi nartkami na bosaka pomyka przez cały parking w Czyrnej aby zasiąść na włoskiej kanapie!

Od dokumentacji do realizacji daaaaaaaaaaaaaaaleka droga.

Weź obiektyw szerokokątny,taki żeby również mnie objął.:laughing:

Bo ja solidarnie razem z SB ruszę z tego parkingu.

Obojętnie czy to będzie Doppelmayer czy jakieś włoskie "dziadostwo".

Ustalam termin!

Jeśli kanapa ruszy przed 31.12.2012 roku.

A jak nie to załatwiamy TVN z kamerą i też pójdziemy na bosaka i będziemy drzeć gęby na całe gardło; PANIE R..........R, ... KA (czyli gdzie) JES TA KANAPA!!!!!!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach spędzonych w Szczyrku jeszcze bardzie wierzę w to miejsce. Nadmienię, że tak przygotowanych tras jak w tym roku nie widziałem wieki a Polsce chyba w ogóle. Dla porównania, byłem w Wiśle na Nowej Osadzie... beton pod warstewką śniegu... bardzo paskudnie się jeździło. Soszów - szkoda gadać jeszcze gorzej. Korbielów.. jak zwykle za GATu.

Oravska Polhora bardzo dobrze ale co to za górka... Podobne to do naszego Przywidza choć orczyki o niebo lepsze.

Warto zauważyć, że poza Górnym Śląskiem też istnieją stacje narciarskie, a zatem stwierdzenia typu "nie widziałem w całej Polsce" to tak średnio udane, proponuje zajrzeć choćby na właściwy Śląsk w Karkonosze i Sudety, a wtedy porównanie już nie wyjdzie tak fajnie...

Sumując. Wierzę w to, że w niedługim czasie będziemy się bić o miejsca w pensjonatach w Szczyrku. Powoli wygrzebuje się on z zapaści. Plany są szczytne zapewne można by je brać przez pół ale z rozmów z SONem i COSem wnioskuję, że obie te firmy mają dość tego co było. Determinacja jest pełna, jeśli sezon i narciarze dopiszą to wróżę jak najlepiej.

Oby narciarze nie dopisali bo za te 20 letnie profanacje, które dzieją się w tym ośrodku nie powinni mieć żadnej taryfy ulgowej. Najpierw niech inwestują ze swoich dutków, a potem liczą na zwrot z inwestycji, a nie najpierw pobierać kasę za syfiastą usługę, a potem łaskawie inwestować, tak oszukiwać to każdy potrafi!

Mostostal a tak na marginesie to jesteś lobbystą dla idei czy te 2 tygodnie w Szczyrku spędziłeś czyjś koszt...:laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ Mostostal to fan przestarzałej infrastruktury narciarskiej i zwolennik przedłużenia działalności narciarskiego skansenu w Szczyrku. Oby mu sie to nie udało...

Całkiem możliwe również, że jest to ekolog, który zamiast przywiązywać sie do choinek lata po urzędach i próbuje wnioskować, aby ten złom wpisać na listę zabytków:eek: To może być jakaś nowa broń eko-oszołomów w walce z unowocześnieniem ośrodka:stupid: . Uwaga na tego typa!

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zjechać troszkę z tonu.

Bo zaczyna się robić nie fajnie.

Panowie para w gwizdek i będzie dobrze.:angel:

Dołączam się do Figo i także proponuję zmienić ton. Ubliżanie komuś do niczego nie prowadzi. Macie prawo nie zgadzać się, nie jeździć do Szczyrku, ale obrażenie nie jest mile widziane.

Michaś. Kiedy byłeś ostatni raz w Szczyrku? Na forum było wielu pesymistów, wręcz przeciwników Szczyrku, ale po wizycie zmieniają zdanie. Idzie ku lepszemu i myślę, że trzeba trzymać kciuki za rozwój najlepszej miejscówki dla narciarzy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że poza Górnym Śląskiem też istnieją stacje narciarskie, a zatem stwierdzenia typu "nie widziałem w całej Polsce" to tak średnio udane, (...)

Średnio udane jest zaliczanie Szczyrku i okolic (w tym B-B) do Śląska,bo to Podbeskidzie! :cool::

(...) Na forum było wielu pesymistów, wręcz przeciwników Szczyrku, ale po wizycie zmieniają zdanie. (...)

Bywa też inaczej,nie muszę chyba przypominać mojej zeszłorocznej wyprawy do Szczyrku? :wink: :tongue:

Ale trzymam kciuki,bardzo mocno,niech wreszcie coś ruszy,tylko tak konkretnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio udane jest zaliczanie Szczyrku i okolic (w tym B-B) do Śląska,bo to Podbeskidzie!

Wiem,że tak jest ogólnie przyjęte i tak się mówi,ale....nie ma takiej krainy geograficznej jak Podbeskidzie.

To tylko nazwa zwyczajowa i często używana.

Niestety geograficznie to jest śląsk,konkretnie Beskid Śląski i Beskid Mały zachodzą w granice B-B.

Mnie tam bliżej do górola (choć ze mnie bagienny)niż do ślązoka.Ale obie gwary rozumiem i jest mi to obojętne jak mnie postrzegają czy górolem,czy hanysem.:applause:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że tak jest ogólnie przyjęte i tak się mówi,ale....nie ma takiej krainy geograficznej jak Podbeskidzie.

To tylko nazwa zwyczajowa i często używana.

Niestety geograficznie to jest śląsk,konkretnie Beskid Śląski i Beskid Mały zachodzą w granice B-B.

Mnie tam bliżej do górola (choć ze mnie bagienny)niż do ślązoka.Ale obie gwary rozumiem i jest mi to obojętne jak mnie postrzegają czy górolem,czy hanysem.:applause:

Wiem,wiem... :redface:

Tak przy okazji przypomniałem sobie z dzieciństwa,jak rodzice na wczasach się wkurzali,że Warszawiacy nazywali ich Hanysami a Ślązacy Gorolami... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że tak jest ogólnie przyjęte i tak się mówi,ale....nie ma takiej krainy geograficznej jak Podbeskidzie.

To tylko nazwa zwyczajowa i często używana.

Niestety geograficznie to jest śląsk,konkretnie Beskid Śląski i Beskid Mały zachodzą w granice B-B.

Mnie tam bliżej do górola (choć ze mnie bagienny)niż do ślązoka.Ale obie gwary rozumiem i jest mi to obojętne jak mnie postrzegają czy górolem,czy hanysem.:applause:

To już nie wiem komu wierzyć ? Tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk#Granice i tu :http://www.wojewodztwoslaskie.pl/index2.php?id=zywiecczyzna podają, że Szczyrk nie należy do Śląska (ani geograficznie, ani historycznie, ani kulturowo, ani językowo), a jedynie administracyjnie do woj.śląskiego, podobnie jak część B-B, czyli Biała. Nie na darmo po wschodniej stronie rzeki Białej mamy Bystrą Krakowską, Mikuszowice Krakowskie i Komorowice Krakowskie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC, a wiesz coś o tym krześle na Julianach?

Krzesło na Julianach, to dalsza przyszłość. Kolejność inwestycji prawdopodobnie będzie taka: krzesło wzdłuż Bieńkuli, krzesło od Soliska na Hale Skrzyczeńską, następnie krzesło na Golgocie i może po tym Juliany. Jednak to są plany na dzisiaj. Jest też możliwość krzesła z Czyrnej bezpośrednio na Małe Skrzyczne. W planach jest także rozbudowa infrastruktury około narciarskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło na Julianach, to dalsza przyszłość. Kolejność inwestycji prawdopodobnie będzie taka: krzesło wzdłuż Bieńkuli, krzesło od Soliska na Hale Skrzyczeńską, następnie krzesło na Golgocie i może po tym Juliany. Jednak to są plany na dzisiaj. Jest też możliwość krzesła z Czyrnej bezpośrednio na Małe Skrzyczne. W planach jest także rozbudowa infrastruktury około narciarskiej.

Mnie się marzy dolna stacja krzesła lub gondoli na Małe Skrzyczne lub też na Halę Skrzyczeńską tuż przy ulicy salmoplskiej gdzie jest teraz ogromny parking i duże boisko.

Tak żeby nie trzeba się przepychać wąskimi uliczkami do parkingu w Czyrnej.

Tylko jak biały człowiek zaparkować tuż przy drodze i przy dolnej stacji wyciągu.

To już nie wiem komu wierzyć ? Tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/Śląsk#Granice i tu :http://www.wojewodztwoslaskie.pl/index2.php?id=zywiecczyzna podają, że Szczyrk nie należy do Śląska (ani geograficznie, ani historycznie, ani kulturowo, ani językowo), a jedynie administracyjnie do woj.śląskiego, podobnie jak część B-B, czyli Biała. Nie na darmo po wschodniej stronie rzeki Białej mamy Bystrą Krakowską, Mikuszowice Krakowskie i Komorowice Krakowskie.

Szczyrk to Beskid Śląski.

Chodzi głównie o B-B bo leży u podnóża Beskidów stąd zwyczajowa nazwa Podbeskidzie.

Ale dość o tym w tym wątku bo to wątek o SON.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym pomysłem byłoby postawienie gondolki łączącej Małe Skrzyczne ze Skrzycznem wzdłuż szczytów - widoki z takowej byłyby niewątpliwie wyjątkowe!No i sam fakt połączenia... :cheerful:

Ojjj Tak! szkoda że to raczej marzenie ściętej głowy :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk to Beskid Śląski.

Chodzi głównie o B-B bo leży u podnóża Beskidów stąd zwyczajowa nazwa Podbeskidzie.

Ale dość o tym w tym wątku bo to wątek o SON.

Szczyrk leży w woj. śląskim, więc mamy prawo używac skrótu że jest na Śląsku. Żyjemy w 2012 r. i taki jest obecnie stan rzeczy. To samo tyczy się Jaworzna, Sosnowca, czy Częstochowy. Radom leży w historycznej Małopolsce a obecnie jest częścią Mazowsza. Notabene termin Podbeskidzie nie jest terminem historycznym. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk leży w woj. śląskim, więc mamy prawo używac skrótu że jest na Śląsku. Żyjemy w 2012 r. i taki jest obecnie stan rzeczy. To samo tyczy się Jaworzna, Sosnowca, czy Częstochowy. Radom leży w historycznej Małopolsce a obecnie jest częścią Mazowsza. Notabene termin Podbeskidzie nie jest terminem historycznym. EOT.

Ale są pewne różnice, których żaden podział administracyjny nie zmieni, bo Wy z zagłębia po nowym podziale administracyjnym województw z dumą mówicie "u nas na śląsku w górach..." a nam z Podbeskidzia czy ogólnie ujmując starego woj. Bielskiego nigdy przez gardło by nie przeszły słowa np: "u nas w zagłębiu..." ba, nawet nikt nie powie "u nas na śląsku..." :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...