Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram zdanie MOSTOSTALA. Do Alp SON-u jaki innych ośrodków nie ma co porównywać ,ale w Beskidzie śląskim to O.N. z najatrakcyjniejszymi , o różnym stopniu trudności, dobrze a nawet bardzo dobrze przygotowanymi w tym sezonie trasami. Byłem dwa razy. Jutro jadę trzeci raz i jak w przyszłym sezonie stanie kanapa z Czyrnej na Hale skrzyczeńską to w Polsce będę jeździł przede wszystkim tam. W tej chwili minus to orczyki ,ale i tak w porównaniu do Nowej osady czy Soszowa a nawet Czantorii to ,,Alpy". Jeżdżąc w SONI-ie momentami czułem się jak w Alpach . No przy dojeździe do orczyków to już nie.Nie interesuje mnie co się tam działo w poprzednich latach. Po prostu teraz jest atrakcyjnie narciarsko i dlatego tam będę najczęściej. Oczywiście mam nadzieje ,ze uda mi się znowu na tydzień pojechać w Alpy, ale gdyby taki poziom przygotowania i atrakcyjności tras się w SON-ie utrzymały następnych sezonach to będę tam często nawet jak dalej pozostaną orczyki i oddanie kanapy się opóźni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo a to to już obraza!

Gorzej to mnie mogłeś tylko od PISowców wyzwać.

NIE JESTEM EKODEBILEM, nie hoduję wszy w rodzie i wszystkich ekopopaprańców z Farysiem na czele wysłałbym w wieczny niebyt bo na marsa bałbym się, ze wrócą...

To po pierwsze.!

Po drugie 2 tygodnie w Szczyrku co roku spędzam za ciężko wyoraną kasę ! Nie jestem niczyim lobbystą i brzydzę się takimi praktykami!

Szczyrk KOCHAM jak pisałem wyżej bo jest to moje takie mistyczne miejsce od 3 roku życia a mam teraz 42.

To że się w Szczyrku "aborygeni" nie potrafią dogadać to nie jest niczyja wina. Tak jest wszędzie. Póki nie znajdą wspólnego języka i wspólnego celu to zawsze tak będzie. Bo to w Białce kiedyś inaczej było..?

Po trzecie nie oceniajcie p. Richtera. Ręczę, że Ci co tak plują ani razu z nim nie rozmawiali i mają dość mierne pojęcie o możliwościach budowy wyciągów w kontekście polskiego grajdoła itd..

Sudety..??? KArkomosze...????

Byłem kilka razy i w Szklarskiej i w Karpaczu i dość często po czeskiej stronie (Spindel, Jested, Rokytmice n/J i inne).

Sorki.... ale nic niezwykłego tam nigdy nie widziałem. Poza ostatnią inwestycją na Świąteczny Kamień to też tam sporo zabytków jak choćby pojedyncze krzesło na Kopę. Orczyki na hali szrenickiej też pamiętają jeszcze FAMPĘ i jedyne co tam jest nowe to same bębny z DM. Więc czym to się chwalić. Jeszcze Świeradów OK.. może być ale i tak nijak się to ma do Szczyrku.

Po czwarte...

Tak jestem FANEM orczyków. Lubię je i uważam za pożyteczne. I życzyłbym sobie aby w Szczyrku stało ich jak najwięcej. Choćby z powodu tego, że nie lubię na stokach ciamajd, kapeluchów i parapeciarzy, którzy w większości (powtarzam nie wszyscy!) stanowią drastyczne zagrożenie. A orczyki takich mocno odstraszają. I chwała bogu.

Powtórzę co kiedyś pisałem....

Jak ktoś chce się wylegiwać na kanapie to niech w domu siedzi.

Szczyrk jest póki co dla Narciarzy a nie dla szpanerów którzy muszą w kolejce do kanapy wyeksponować swój najnowocześniejszy sprzęt kupiony nierzadko w Tesco..

Proszę zatem nie pisać głupot na mój temat. Nie znasz nie oceniaj. Krótka dewiza.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego się doczepię... :wink:

Po trzecie nie oceniajcie p. Richtera. Ręczę, że Ci co tak plują ani razu z nim nie rozmawiali i mają dość mierne pojęcie o możliwościach budowy wyciągów w kontekście polskiego grajdoła itd..

A o czym ja mam z nim rozmawiać?Równie dobrze mogę do zakładu penitencjarnego się udać...

A kto jak nie pan Richter doprowadził do ruiny ośrodek Czyrna-Solisko?Kto działał na szkodę firmy,którą zarządzał,wykupując działki pod wyciągami i trasami,żeby teraz za grosze to wziąć?Sorry,ale dla mnie Richter to zwykły złodziej i oszust,który teraz powinien siedzieć i odpracowywać,sprzątając ulice,za to co zrujnował,a nie puszyć się jako prezes SON...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce się wylegiwać na kanapie to niech w domu siedzi.

Szczyrk jest póki co dla Narciarzy a nie dla szpanerów którzy muszą w kolejce do kanapy wyeksponować swój najnowocześniejszy sprzęt kupiony nierzadko w Tesco..

:eek: Uważasz, że cała masa narciarzy, która lubi komfortowe i szybkie wyjazdy do góry to szpanerzy?? Chyba znalazłeś sobie złe miejsce na pisanie takich bredni. Tutaj są sami szpanerzy...nic tu po Tobie:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów za siebie!

Johny, nie oskarżaj publicznie bo nie masz do tego uprawnień. Mimo wszystko.

Z forum wyjdę wtedy kiedy ja będę miał na to ochotę a nie ktokolwiek z was.

Widzę że nawet w kręgach narciarskich rysuje się podział podobny jak na jezdni. Dres i reszta kierowców. Cóż...

Zdążyłem już do tego przywyknąć. W końcu to Polska.

Jak ktoś Szczyrku nie lubi to niech tam nie jeździ. Wszak przecież jest tyyyle wspaniałych tras i stoków w Polsce. A jak nie pasi tu to kto komu broni w Alpy jeździć...?

Ja stać na sprzęt z Tesco to i na bilet na Wizz powinno...

Jeszcze raz okazuje się, że niebezpiecznie jest w tym kraju mieć własne zdanie. Eech.

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym pomysłem byłoby postawienie gondolki łączącej Małe Skrzyczne ze Skrzycznem wzdłuż szczytów - widoki z takowej byłyby niewątpliwie wyjątkowe!No i sam fakt połączenia... :cheerful:

Nie da się... bo wszarze wpisali tę przełęcz w Naturę 2000 a to skutecznie studzi wszelkie inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam! Ale uważam, że tacy zajadli wrogowie takich jak ja są warci tego określenia.

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o to aby mieć WYBÓR. Dzięki takim jak Ty żadnego nie będzie. Najlepiej wszystko wykopać i zezłomować.. Orczyki ze stoków, starsze auta z jezdni żeby tylko 16V Dreswageny mogły jeździć...

Nota bene to samo dzieje się na akwenach...

Chodzi o to aby jezdnie, stoki, czy akweny mogły służyć i tym którzy muszą grzać dupsko na kanapie i takim którzy lubią przymarzający do dupy orczyk. I żeby jedni drugim w drogę nie wchodzili.

Zważ na to co cały czas proponuję.

Nie pozostawienie WSZYSTKICH orczyków (czy hasło drogi tylko dla oldtimerów) ale uzupełnienie stanu istniejącego szybkimi kanapami gondolkami i czym tam jeszcze w celu ściągnięcia takich jak Ty, choć jeśli o mnie chodzi wolę stoki wolne od takich jak Ty.

Jednak moje subiektywne odczucia nie mają tu wiele znaczenia.

Życzyłbym sobie żyć w kraju w którym każdy w ten sposób myśli a nie tylko czarne albo białe.

Cóż... jeszcze widocznie trochę czasu minąć musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: Uważasz, że cała masa narciarzy, która lubi komfortowe i szybkie wyjazdy do góry to szpanerzy?? Chyba znalazłeś sobie złe miejsce na pisanie takich bredni. Tutaj są sami szpanerzy...nic tu po Tobie:tongue:

Nie uważam! Ale uważam, że tacy zajadli wrogowie takich jak ja są warci tego określenia.

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o to aby mieć WYBÓR. Dzięki takim jak Ty żadnego nie będzie. Najlepiej wszystko wykopać i zezłomować.. Orczyki ze stoków, starsze auta z jezdni żeby tylko 16V Dreswageny mogły jeździć...

Nota bene to samo dzieje się na akwenach...

Chodzi o to aby jezdnie, stoki, czy akweny mogły służyć i tym którzy muszą grzać dupsko na kanapie i takim którzy lubią przymarzający do dupy orczyk. I żeby jedni drugim w drogę nie wchodzili.

Zważ na to co cały czas proponuję.

Nie pozostawienie WSZYSTKICH orczyków (czy hasło drogi tylko dla oldtimerów) ale uzupełnienie stanu istniejącego szybkimi kanapami gondolkami i czym tam jeszcze w celu ściągnięcia takich jak Ty, choć jeśli o mnie chodzi wolę stoki wolne od takich jak Ty.

Jednak moje subiektywne odczucia nie mają tu wiele znaczenia.

Życzyłbym sobie żyć w kraju w którym każdy w ten sposób myśli a nie tylko czarne albo białe.

Cóż... jeszcze widocznie trochę czasu minąć musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to kapitalizm człowieka zmienia:rolleyes::

jak pan R. był na państwowej posadzie to mu się nie chciało , a jak został przedsiębiorcą:wink: to teraz mu się chce i nawet się da:smile:

Oczywiście że zmienia. !

Mądrze zrobił. Wstrzelił się w odpowiednim czasie w odpowiednie miejsce. Bardzo dobry strateg. Sam bym tak zrobił i nie tylko ja.

Jedyna szansa na rewitalizację GATu to był wykup gruntów pod nim. Szkoda, że więcej nie wykupił. Jak ma walczyć z góralami o każdy centymetr bo "im się działa należy" to zgrabnie to wykombinował. Że niby co..? Dla GATu miał harować i się starać..? A jaka z tego korzyść...? Czasy państwowych ośrodków czy OWP dawno minęły.

Dokładnie jest jak piszesz. Kapitalizm ! Ale nie zmienia ludzi tylko stwarza możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzysz sobie zrozumienia i kultury:) Zerknij na swój słownik. "wszarze", "ekopopaprańcy" - można się nie zgadzać z inną koncepcją świata lecz własnie "dres" z Ciebie świeci.

A tak! Dokładnie jest tak jak piszę bo pod pojęciem EKO w tym kraju kryje się lobby tzw motoryzacyjne czyli sitwa dealerów, złomiarzy i innych ich sługusów chcących opodatkowania np starszych aut li tylko celu poprawienia objętości własnej kiesy. To samo w górach i nie tylko. Nic kompletnie z ekologią to wspólnego nie ma. Zwykłe awanturnictwo, przekora i zawiść. Takie to polskie.

Przykład...? Wyimaginowany :nietoperek" na Skrzycznem 3 lata temu. Wszarz napuszczony przez Soszów ot i tyle.

Niestety Polska to kraj bardzo daleki od pojęcia tolerancja i wspólnota. Kazdy orze jak może i drugiemu "wilkiem stoi".

Ekologia byłaby wtedy kiedy pilnowano by aby Szczyrczanie nie odprowadzali szamba do Żylicy, wybetonowali place pod parkingami aby syf z samochodów nie ściekał w glebę. Ekologią jest też niezanieczyszczanie i niszczenie środowiska solą sypaną na jezdnie. Ekologia to np autobusy na gaz ziemny w miejsce kopcących pekaesów czy konsekwencje wobec palących śmieci w domowych piecach. To jest ekologia i takie osoby zawsze nazwę Ekologami. Kretyni odmawiający ludziom prawa do aktywnego wypoczynku, blokujący inwestycje w imię świstaka czy innego kręgowca są popaprańcami i tyle. Chodzi o to aby wszystko miało ręce i nogi i stało w pionie. U nas jednak jest bajzel i większość spraw stoi ale na głowie.

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do normalnego tematu bo dyskusja jest dziwna i niemiła.

W tych orczykach co zostawią czyli drugi z Czyrnej na Skrzyczeńską i z Hali na Małe Skrzyczne muszą koniecznie wymienić napęd, baterie rolkowe na słupach i orczyki. I tyle wystarczy, podpory przecież złe nie są, odmalować i nawet im w zielonym ładnie :) Dzięki temu na stacji nie będziemy tracić słuchu a orczyk nie będzie chciał nam urwać dupy, koniec z wyrzucaniem kurtek i jazdą w ubraniach BHP :biggrin:, a nowy napęd dodatkowo zużyje o połowę mniej prądu więc i ekooszołomy będą zadowolone.

Co do połączenia SONu i COSu. Powinna to być inicjatywa władz, stworzyć tam skibusa, przecież odległość nie jest wielka. Do tego z COSu można śmignąć się na Małe Skrzyczne. Do tego wspólny karnet, umożliwienie budowy kolejki na "dużym" Skrzycznem i by było super, naprawdę potencjał jest. Ja bym jeszcze osobiście radził SONowi wybudować własny zbiornik na wodę do naśnieżania, który nie żre wody prosto ze strumienia. Wyeliminuje to kłopoty z rozpoczęciem śnieżenia i suszą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety górna część Skrzycznem jest objęta obszarem Beskid Śląski (PLH240005). Prawdopodobnie zablokuje to również budowę kolejki z Jaworzyny na Skrzyczne.

http://natura2000.gdos.gov.pl/natura2000/pl/info.php?KodOstoi=PLH240005&NazwaOstoi=&Opis=1&Zarzad=1&all=Zaznacz+i+wy%B6wietl+wszystko

http://natura2000.gdos.gov.pl/natura2000/dane/pdf/pl/PLH240005.pdf

http://www.iop.krakow.pl/karpaty/Beskid_Slaski,1,strategia.html

Dlatego mówię o skibusie a nie o kolejce :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio udane jest zaliczanie Szczyrku i okolic (w tym B-B) do Śląska,bo to Podbeskidzie! :cool::

Od kilkuset lat granica Księstwa Cieszyńskiego (nalezącego do Ślaska od zawsze) sięgała Białki i Przełeczy Koniakowskiej.......

Podbeskidzie to jakaś nowomowa z ostatnich lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam tej nowomowy i zgadzam się z nią.

Wszak język ewoluuje,zarówno w pisowni jak i mowie,i nie takie zmiany świat widział.

Kiedyś coś było; piękne,wielkie,śliczne,wysokie,smakowite,wyśmienite,długie,....a dzisiaj jest po prostu zajebiste i to nie tylko w mowie potocznej.

Nawet jak prezenter (ka) porannej TV z namaszczeniem wypowie ,że coś tam jest.....po prostu zajebiste to nawet się nie zająknie ani nie speszy.

A wracając do Podbeskidzia ,to nie jest kraina geograficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, czy ta hipotetyczna kanapa/gondola nie miałaby iść w okolice szczytu Skrzycznem? Mowa coś o źlebie więc teoretycznie to coś takiego:

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20120231711141857

Chyba, że się całkowicie mylę, więc niech ktoś wytłumaczy kwestie nowego połączenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie ten wątek ale też ta informacje się tu pojawia.

Chyba nikt nie pisał jeszcze i zmianach na stornie COS (http://www.szczyrk.cos.pl/osrodek_narciarski/trasy_narciarskie.php).

Jak dla mnie znacznie poprawiła się informacja o warunkach na trasach i bardzo to przypomina sposób podawania informacji na stronie SON-u.

Może to pierwszy krok w stronę wspólnych karnetów czy połączenia ośrodków.

luce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie ten wątek ale też ta informacje się tu pojawia.

Chyba nikt nie pisał jeszcze i zmianach na stornie COS (http://www.szczyrk.cos.pl/osrodek_narciarski/trasy_narciarskie.php).

Jak dla mnie znacznie poprawiła się informacja o warunkach na trasach i bardzo to przypomina sposób podawania informacji na stronie SON-u.

Może to pierwszy krok w stronę wspólnych karnetów czy połączenia ośrodków.

luce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila, czy ta hipotetyczna kanapa/gondola nie miałaby iść w okolice szczytu Skrzycznem? Mowa coś o źlebie więc teoretycznie to coś takiego:

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20120231711141857

Chyba, że się całkowicie mylę, więc niech ktoś wytłumaczy kwestie nowego połączenia :)

To coś,kanapa,czy gondola ma iść w kierunku Małego Skrzycznego.

Ale ja w innej kwestii.

Na tej mapie (wizualizacji).

Przedłużcie linę proponowanego wyciągu od zaznaczonego na mapie punktu A (dolna stacja wyciągu) w dół do ulicy salmopolskiej gdzie na mapie widać dwa jasne place.

Tam powinna być dolna stacja wyciągu na Halę Skrzyczeńską ,lub bezpośrednio na Małe Skrzyczne,choć ja bym optował za tym pierwszym.

Uniknęło by się w ten sposób "przepychania"do parkingów w Czyrnej.

A z hali na małe to nawet orczyki mogą być,ze względu na często tam wiejące wiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...