Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się gdzie pojechać 3 lub 04.01.12 Nowa Osada czy Partecznik. W Nowej Osadzie warunki na pogodowym dziale skionline są określane jako dobre a na Parteczniku jako bardzo dobre! Trzeba odjąć jeden stopień czy dwa żeby określić jak rzeczywiście jest ?Czy ktoś jeździł na Parteczniku bo będę tam po raz pierwszy. Z stronki Ośrodka: Orczyk 500 m trasa czerwona i talerzyk 100m bardzo łatwa. Prawie w centrum Wisły.

Nie wiem,czy na Partecznikach chodzi o całość:

"RUSZAMY 27.12.2011.ZAPRASZAMY NA WYCIĄG DLA POCZĄTKUJĄCYCH OD GODZ.: 9:00"

Dla początkujących,to nie chodzi o ten mały 100 metrowy wyciąg? :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no johnny masz nerwy chłopie.. ze stali. Ja bym nart nawet nie wyciągnął i tylko się fqrvił że w ogóle otwarte są te "ośrodki". Ty jeszcze piszesz że pojeździłeś. Mistrz świata narciarstwa na siłę :-) Naprawdę zazdroszczę podejścia. Fajnie że jesteś zadowolony, że się wyjeździłeś :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny_narciarz, wiesz dlaczego początkujący? Związane z początkiem kolejki do wyciągu :D:D:D

To może być związane z początkiem rozstroju nerwowego... :wink: :biggrin:

Nie no johnny masz nerwy chłopie.. ze stali. Ja bym nart nawet nie wyciągnął i tylko się fqrvił że w ogóle otwarte są te "ośrodki". Ty jeszcze piszesz że pojeździłeś. Mistrz świata narciarstwa na siłę :-) Naprawdę zazdroszczę podejścia. Fajnie że jesteś zadowolony, że się wyjeździłeś :-)

Wyjeździłem się,ale też trochu stresu było,bo chwilami nie wiedziałem po czy jadę... :wink: Chyba jednak poszukam innej alternatywy,bo to trochę bez sensu jest.Teraz patrzę w stronę Sihelnego i innych słowackich stacji (głównie Rohace).Myślę też o Mosornym,niby warunki dobre... :confused::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem się dzisiaj do Istebnej na Złoty Groń.Jadąc od strony Skoczowa w Ustroniu czeka nas mała niespodzianka. Zaraz za skrzyżowaniem i zwężeniem drogi montowane są ekrany dźwiękochłonne.Z samego rana nie jest to problem. Jednak przy większym natężeniu ruchu warto rozważyć przejazd przez centrum Ustronia.

ZdjÄcie-0001.jpg

W Ustroniu i Wiśle temperatura 2-3 st. C. Z drogi widziałem Czantorię. Raczej nie ma szans na uruchomienie jeśli nie popada mocno śnieg :mad::W Istebnej temperatura wynosiła -2 st.C, co dawało cień szansy na pojeżdżenie.Na miejscu zastałem taki widok:

ZdjÄcie-0003.jpg

Kupiłem karnet na 10 przejazdów i do góry.Trasa wyglądała tak:

ZdjÄcie-0005.jpg

A to widoki na górze:

ZdjÄcie-0007.jpg

ZdjÄcie-0008.jpg

Jak widać była lekka mgła. :biggrin:Najlepszą część stoku zajęły szkółki narciarskie. Pozostali musieli kluczyć pomiędzy wszystkim co wystawało z ziemi.W zasadzie to ciężko nazwać to coś na stoku śniegiem. Jest to po prostu zmarzlina.Ludzi było mało. Skończyłem ok. 11. Razem ze mną ze stoku schodziły szkółki. Poprawiali jeszcze po sobie co bardziej wytarte miejsca (za to duży plus :applause:)Trzeba oddać właścicielom, że starają się jak mogą, aby dało się choć trochę pojeździć. Pogody jednak nie przeskoczą.Wracając popatrzyłem jeszcze na Zagroń. Wygląda równie "atrakcyjnie".Sezon rozpoczęty, więc jestem zadowolony. Jednak nie wybiorę się ponownie na narty jeśli nie spadnie choć trochę śniegu lub temperatura nie da szansy na sztuczne naśnieżanie.

57da813cf24c8_Zdjcie-0001.jpg.38b2d1e2caa498ff921a1140e1c0f43e.jpg

57da813d04315_Zdjcie-0003.jpg.708859946c57f7097a45f829914812c0.jpg

57da813d0a5e1_Zdjcie-0005.jpg.15b3acc37c9e43b147ee9db781d2bf38.jpg

57da813d10d37_Zdjcie-0007.jpg.61ed99eb1fc93085a8c286ed2eea535b.jpg

57da813d168ab_Zdjcie-0008.jpg.8ee2467465cfe30d8a5c48e09131b15d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś z małżonem pierwszy raz na rusińskim, i powiem że nie było najgorzej :biggrin: rano super twardo i słonecznie, choć małżonka stwierdziła że jeździ się jak po schodach.

Jak dla mnie bomba, że niby nie te schody, tylko fajnie twardo. Później niestety więcej ludzi i od 12 w południe cukiernica się zrobiła jak diabli, ale moża było pośmigać :applause:

Ogólnie wyjazd udany bardzo. Johnny miałeś racje z tym rusińskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak poszukam innej alternatywy,bo to trochę bez sensu jest.Teraz patrzę w stronę Sihelnego i innych słowackich stacji (głównie Rohace).Myślę też o Mosornym,niby warunki dobre... :confused::
Ja też myślałem o Rohacach w sobotę lub niedzielę, ale ten widok mnie trochę martwi. Może to wskazywać na beton lub lód na "ściance" dojazdowej do dolnej stacji kanapy i niechęć zjazdu tamże.

Rohace 29.12.11.jpg

57da813d1edf7_Rohace29_12_11.jpg.f597c2cfc43793c28482a1c990bf8048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś z małżonem pierwszy raz na rusińskim, i powiem że nie było najgorzej :biggrin: rano super twardo i słonecznie, choć małżonka stwierdziła że jeździ się jak po schodach.

Jak dla mnie bomba, że niby nie te schody, tylko fajnie twardo. Później niestety więcej ludzi i od 12 w południe cukiernica się zrobiła jak diabli, ale moża było pośmigać :applause:

Ogólnie wyjazd udany bardzo. Johnny miałeś racje z tym rusińskim :D

Cieszę się! :smile: Rusin to jedna z najpewniejszych stacji,wyciągają wszystko co można z panujących warunków.Gdybyście trafili na mróz,zapewne byłaby pełnia szczęścia! :wink: Tam jeszcze zawodu nie przeżyłem! :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sylwestra spedzam w Wegierskiej Gorce i mysle, ze warto wziac ze soba deski, jezeli juz jade w te strony.

Do dzisiaj bylem jeszcze przekonany, ze nie pojezdze, albo wyrzuce kase w bloto (doslownie).

Temperatura zaczyna spadac i ma sypnac troszke jutro.

W okolicach trasy bede mial SzCyrk i Wisle.

Sa tam jakies nadzieje na jakies trasy?

Mysle tylko i wylacznie o porannej jezdzie, melduje sie pierwszy na stoku.

e/

czechy mile widziane.

Wspomne jeszcze o Rusinie- rownierz polecam!

Nigdy sie nie zawiodlem.

Czasami tylko kolejki, ale w porownaniu do Bialki- bajka.

Edytowane przez Michal_sbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o Rohacach w sobotę lub niedzielę, ale ten widok mnie trochę martwi. Może to wskazywać na beton lub lód na "ściance" dojazdowej do dolnej stacji kanapy i niechęć zjazdu tamże.

[ATTACH=CONFIG]5088[/ATTACH]

Sam już nie wiem,gdzie jechać. :confused:: Jutro dzień zajęty i chyba nigdzie nie pojadę,ale choć w Sylwka myślałem pośmigać z rana.Na dzień dzisiejszy myślę o Sihelnym. :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to optymizm.... :wink:

"Na większości tras narciarskich w Beskidach warunki są trudne lub ledwie dostateczne. Miejsc do zjeżdżania jest jednak sporo – wynika z czwartkowych informacji właścicieli ośrodków.

Na trasach w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim leży od 10 do 40 cm śniegu. Otwarte są: nr 2 z Małego Skrzycznego do Hali Skrzyczeńskiej, a także 4 i 7 z Hali Skrzyczeńskej przez Suwarniatą do Suchego i Soliska. Warunki są dostateczne. Wyciągi czynne są od godziny 8.00 do 15.30, a wyciąg VIII przy oświetlonym stoku w Solisku do 20.00.

Zjeżdżać można także w Centralnym Ośrodku Sportu trasą FIS ze Skrzycznego do stacji pośredniej na Jaworzynie. Wyciąg krzesełkowy funkcjonuje od 8.00 do 16.30.

Na Przełęczy Salmopolskiej między Szczyrkiem a Wisłą co najmniej do godziny 18.00 czynne są wyciągi Bartuś i Biały Krzyż. Warunki są dobre. Otwarte są także dwa krótkie w Czyrnej: Krasnal i Skrzat.

W ośrodku Soszów w Wiśle otwarta jest trasa nr 2. Śniegu jest tam od 30 do 40 cm. Na Stożku można zjeżdżać wszystkimi trasami. Warunki są trudne. Pokrywa śniegu sięga 20 cm. W Cieńkowie otwarta jest "trójka" (20-35 cm). W Nowej Osadzie zjeżdżać można po pokrywie śnieżnej wynoszącej 40 cm.

W ośrodku narciarskim Polsko w Korbielowie otwarta jest trasa nr 3 z Soliska do Kamiennej. Leży na niej od 15 do 35 cm śniegu. Funkcjonuje wyciąg nr 1. W Sylwestra właściciele ośrodka planują powitanie roku na stoku. Od 17.00 zjeżdżać będzie można po oświetlonej trasie. Przewidziano także poczęstunek i zjazd z pochodniami.

Na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim otwarta jest jedynie trasa Polana Żar. Leży tam 20 do 40 cm śniegu.

W ośrodku Mosorny Groń w Zawoi warunki są dość dobre. Pokrywa śniegu sięga nawet 60 cm. Czynny jest wyciąg krzesełkowy, a także mniejsze: Wojtek i Baca"

Szkoda,że nie postarali się o zdjęcia,zapewne byłaby zachęta... :tongue:

Za Onet.pl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten widok mnie trochę martwi. Może to wskazywać na beton lub lód na "ściance" dojazdowej do dolnej stacji kanapy i niechęć zjazdu tamże

Wydaje mi się, że raczej coś z krzesłem.

Lód i beton na ściance traktowałbym w kategorii wybawienie od wałów i hałd, które tam większość narciarzy pieczołowicie usypuje :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po muldach na SoszowieWstałem dziś dość późno około 8:30. Szybki podgląd kamerek na stokach i decyzja pada na Soszów. Wg. komunikatu na stronie temperatura -2st. Po niecałej godzinie dotarłem na miejsce. Samochód zaparkowałem na samej górze 5 zł, dojazd był w porządku ( jednak nie wyobrażam sobie tam wyjechać kiedy zima jest w pełni, śnieg, lód koleiny ) a parkować na dole i później piechotą pod górkę hmmm :confused::Na miejscu około godziny 10:00 śnieg dość dobrze zaczyna padać, temperatura około +0 st. do tego na górze dość mocny wiatr. Bez gogli byłoby ciężko. Kupuje karnet na 3 godziny, kolejek jak na razie brak.Widok z parkingu

IMAG0045.jpg

Otwarta tylko trasa nr.2 niebieska. Zjazd z krzesła i na trasę gdzie czeka pierwsza niespodzianka. Po przejechaniu pod mostkiem przetarcia i kilka lub kilkanaście kamieni (niektóre wielkości jajka wielkanocnego)

IMAG0048.jpg

Spokojnie można ominąć bo to początek trasy. Pierwszy zjazd i zonk...dużo lodu na trasie i co gorsza dla mnie muldy i to dość konkretne. Mniej zaawansowani narciarze (do których się zaliczam) mieli dość spory problem ze zjazdem...dodam, że było ich sporo.

IMAG0050.jpg

IMAG0052.jpg

Jakoś się udało, później na trasie delikatne zwężenie gdzie było w porządku i dość spory zakręt w lewo gdzie kolejne przetarcia i walające się kamienie. Niestety i tutaj spore muldy które już praktycznie nawet na łagodniejszej części do końca trasy były bardzo uciążliwe. Na płaskim odcinku również sporo lodu na przemian z muldami i jazda niestety nie należała do przyjemnych.Nie jest to tylko moje zdanie, ale wielu osób z którymi miałem okazje podróżować na krześle. Suma sumarum wyjeździłem 2.5 godziny. Około 12:00 ludzi już sporo...i jak na tylko jedną otwartą trasę zrobiło się naprawdę tłoczno.

IMAG0049.jpg

IMAG0045.jpg.3cb392ef6927ad0b44c37469cb36a0bf.jpg

IMAG0048.jpg.72f43ec856b519bfa31a65429432bdb6.jpg

IMAG0050.jpg.484926c9efe26448a4e0b7bfaee6add8.jpg

IMAG0052.jpg.d8c35cec1b496914dc4a0eaac1c60fdc.jpg

IMAG0049.jpg.301be523d3b1ab24c801cedfdffee21e.jpg

Edytowane przez jarek23v
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w szczyrku SON,na trasach ze 20cm świeżego opadu śniegu nie ubitego,końcowa częśc trasy 7 na Suchym i początek na solisko całe w kamieniach,jak dla mnie ze względu na pogodę dzisiaj warunki na trasach były dostateczne,na małym skrzycznym trudne,grubośc pokrywy jaka podaja na stronce raczej sie zgadza,ale warunki to juz nie za bardzo.

IMAG0125.jpg

IMAG0104.jpg

IMAG0103.jpg

IMAG0125.jpg.5bb0f58ff671bba960eed6feb12367e3.jpg

IMAG0104.jpg.5663392375b2449f52431c769def693c.jpg

IMAG0103.jpg.a468903db30af950002b3e0cdfa05f96.jpg

Edytowane przez adimaka11
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki na Nowej Osadzie bo się wybieram w środę popołudniu na 1 jazdy w tym sezonie. Czy warto? Co jeszcze polecacie?

Byłem 2 dni temu i raczej marnie to wygląda.Trochę sypnęło,ale to raczej nie wiele poprawi.Jeśli już,to polecam "Gruniky Sihelne",zaraz za granicą - jest ekstra! :smile: Stok podobny do Nowej Osady,do tego szerszy,nie ma krzesła,ale to nie przeszkadza,do tego tańszy!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 dni temu i raczej marnie to wygląda.Trochę sypnęło,ale to raczej nie wiele poprawi.Jeśli już,to polecam "Gruniky Sihelne",zaraz za granicą - jest ekstra! :smile: Stok podobny do Nowej Osady,do tego szerszy,nie ma krzesła,ale to nie przeszkadza,do tego tańszy!

Johnny a znasz może ceny wypożyczenia sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z wyjazdu w środę (04.01) do Wisły . Jest za ciepło. W czwartek trochę sypnie i noce od czwartku będą lekko mroźne. Następny termin jaki sobie wyznaczyłem to 10.01 wtorek. W długi weekend 06-08.01.12 warunki w górach trochę się chyba poprawią ,ale ludzie będzie masa. W dalszym ciągu w Polsce najlepsze warunki narciarskie w Tatrach i na Podhalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Johnny - jak sama nazwa wskazuje jesteś narciarzem i po prostu jeździsz. Bawi mnie to marudzenie i przesmiewcze pochwały. Warunki sa jakie są i wiele więcej sie z nich wyciagąc nie da. Osobiście zazdroszczę ci, że masz tak blisko górki z jakimkolwiek sniegiem i gdyby nie odlegośc z przyjemnościa wziąłbym jakies starsze deski i posmigał.

Pozdrawiam Cie serdecznie noworocznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Johnny - jak sama nazwa wskazuje jesteś narciarzem i po prostu jeździsz. Bawi mnie to marudzenie i przesmiewcze pochwały. Warunki sa jakie są i wiele więcej sie z nich wyciagąc nie da. Osobiście zazdroszczę ci, że masz tak blisko górki z jakimkolwiek sniegiem i gdyby nie odlegośc z przyjemnościa wziąłbym jakies starsze deski i posmigał.

Pozdrawiam Cie serdecznie noworocznie.

Witaj! :smile:

Masz rację,to marudzenie jest bez sensu.Niektórym trudno uwierzyć,że czerpię przyjemność,nawet przy tak lipnych warunkach,ale tak właśnie jest. :redface: Moje marudzenie to taki wyraz żalu z powodu kiepskiej zimy,kiedy wreszcie mogę więcej pośmigać.

Bardzo miło mnie tymi słowami zaskoczyłeś,od razu widzę narciarza przez duże "N" - nie ważne jak,gdzie i w jakich warunkach,byle choć chwilę pojeździć. :wink: Tak mnie pozytywnie "nastroiłeś",żeby korzystać z tego co jest,a nie płakać nad tym czego nie ma. :cool::

Również serdecznie pozdrawiam i życzę jak najwięcej dni na nartach! :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witaj! :smile:

Masz rację,to marudzenie jest bez sensu.Niektórym trudno uwierzyć,że czerpię przyjemność,nawet przy tak lipnych warunkach,ale tak właśnie jest. :redface: Moje marudzenie to taki wyraz żalu z powodu kiepskiej zimy,kiedy wreszcie mogę więcej pośmigać.

Bardzo miło mnie tymi słowami zaskoczyłeś,od razu widzę narciarza przez duże "N" - nie ważne jak,gdzie i w jakich warunkach,byle choć chwilę pojeździć. :wink: Tak mnie pozytywnie "nastroiłeś",żeby korzystać z tego co jest,a nie płakać nad tym czego nie ma. :cool::

Również serdecznie pozdrawiam i życzę jak najwięcej dni na nartach! :smile:

Większość piszących stoki bez sztucznego sniegu zna tylko z opowiadań stąd takie nastawienie. Kiedyś dobrego narciarza poznawało sie po tym, że potrafił w szczyrku jeździć gdy było średnio 5-10 cm sniegu i nie niszczył nart.

Podobno jednak ma się jakiś śnieg pojawić czego wszystkim życzę.

Pozdro serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...