Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odwiedziłem Pilsko, o 8:30 na parkingu małe opóźnienie przyczyną byli panowie policjanci przed Żywcem , na miejscu pan parkingowy pomagał ustawiać auta za darmo, karnet do 12:00 40 zł. warunki na trasie z Miziowej do Szczawin dobre, z Pilska na Miziową zjechałem tylko raz warunki też dobre, trochę muld , raz się zepsuł orczyk, parę minerałów , ogólnie sezon rozpoczęty super.

To nie pierwszy raz zepsuł się ten orczyk. W piątek ustawiłam się tam do wyjazdu i już już miałam jechać do góry, kiedy orczyk stanął i ja tak czekałam i czekałam aż się nie doczekałam i pojechałam z Miziowej do Szczwin.

luce - też potrzebujesz grupy wsparcia z tytułu skończonego urlopu? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luce - też potrzebujesz grupy wsparcia z tytułu skończonego urlopu? :smile:

Przyda się:) Trochę się rozminął mój urlop z warunkami narciarskimi :/

O 11 ratrak? Gdzie ty go widziałeś?

Jazda z Małego Skrzycznego na Halę nie była fajna.. wiało w pychol i to mocno i ta mgła z każdą godziną coraz mocniejsza.

Jeździłem od 9 do 12.30 w tym czasie na pewno przejechał ratrak bo nagle stan trasy mocno się poprawił, a czy to była 11 czy koło 10 to już głowy nie daje.

Jeśli chodzi o małe Skrzyczne, to mi wiatr w pycho nie przeszkadza :) mgła też nie tak bardzo, w sumie zawsze mogą być lepsze warunki.

pozdrawiam

Luce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja Zagroń 8.01.2012

Na Zagroniu jeszcze się warunkami nie zawiodłem. Trasa jest idealna nawet pod koniec dnia.

Jest to pewnie spowodowane tym, że jest płaska i nikt nie RYJE trasy jak np. na Cieńkowie w górnym odcinku.

Ludzi jak zwykle w 3 te.. no ...d*** ale w kolejce stałem maks 8 min.

Ale nie dziwię się. Z takim przygotowaniem jest jedną z lepszych jeżeli chodzi o łatwy poziom trudności. Dojdzie jeszcze kompleks SPA Meridian, Park Wodny Olza to już będzie pełen luksus.

Podrożało o 10zł za karnet 4h - chyba za taśmę :)

http://imageshack.us/g/692/zdjcie0520r.jpg/

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek w Szczyrku - warunki całkiem ok. Szału nie było, ponieważ wiał dość silny wiatr i prawie przez cały czas padał śnieg, dlatego po kilku godzinach na większości tras pojawiły się muldy, a bokami puch. Jeździłem na Solisku - Suche, Hala Skrzyczeńska i Małe Skrzyczne. O ile na tym ostatnim straszliwie wiało i mgła utrudniała widoczność, o tyle na trasie nr. 7 z Hali Skrzyczeńskiej na Suche było naprawdę fajnie. Później na ostatnim odcinku trasy pojawiło się dość sporo kamieni, więc trzeba się było przenieść na drugą część trasy nr. 7 z Suchego na Solisko. Od 8 do 13 naprawdę można było fajnie pojeździć, tym bardziej, że było bardzo niewielu narciarzy.W sobotę jeździłem w Istebnej w ośrodku "Złoty Groń" - mniej więcej podobnie, tylko dużo więcej ludzi, no i chyba więcej śniegu.W niedzielę znowu od 8 do 13 w Szczyrku. Tym razem ludzi było znacznie więcej niż w piątek, ale i tak w kolejkach nie stało się dłużej niż 10 minut. Warunki paradoksalnie gorsze niż w piątek, a to za sprawą nawału śniegu, jaki spadł przez weekend. Ktoś z pracowników jednego z barów powiedział, że podobno w ciągu tych 3 dni spadło 100cm śniegu. Hala Skrzyczeńska-Suche (trasa nr. 7) bardzo fajnie, choć pojawiły się muldy dość szybko, co mogło wielu przeszkadzać. Małe Skrzyczne - gdyby nie bardzo gęsta mgła, to z pewnością tam byłyby najlepsze warunki. Suche - Solisko niestety trochę gorzej, bo dużo świeżego, nieutwardzonego śniegu po bokach trasy utrudniało jazdę. Na Czernej przejechałem się tylko trasą nr. 1 - tak jakby ratraka nie spotkała. Reasumując w SONie spokojnie można pojeździć. Zwłaszcza rano są dobre warunki. Gdybym miał ocenić w szkolnej skali, to Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska - Suche - Solisko oceniłbym na 4, co tej zimy jest naprawdę wysoką notą :)Poniżej kilka zdjęć z niedzieli (robione telefonem)Szczyrk:

20120108(001).jpg

Małe Skrzyczne:

20120108(003).jpg

20120108(004).jpg

20120108(005).jpg

20120108(001).jpg.f5797ee0a9613b9b807c0b7e81222bd5.jpg

20120108(003).jpg.45804fda8919af498ec07f03b155572c.jpg

20120108(004).jpg.98dd97102b0e55117896c4a60fae5911.jpg

20120108(005).jpg.1720813bdc9eb2430162f0ec0b82acd1.jpg

Edytowane przez ROCH
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem od 9 do 12.30 w tym czasie na pewno przejechał ratrak bo nagle stan trasy mocno się poprawił, a czy to była 11 czy koło 10 to już głowy nie daje.

Jeśli chodzi o małe Skrzyczne, to mi wiatr w pycho nie przeszkadza :) mgła też nie tak bardzo, w sumie zawsze mogą być lepsze warunki.

pozdrawiam

Luce

Skoro go nie widziałeś to tak nie pisz. Żadnego ratraka na trasie nie było.

Po prostu ten ciężki śnieg dobrze się ubijał i zamiast powstających coraz większych muld trasa robiła się lepsza co mnie też dziwiło.

Ratrak jechał tylko raz z samego rana przed jazdą "jednym pasem" może to też tego efekt.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jechał także 2 raz o godz 10.45 - 11 z Małego Skrzycznego do Soliska. Ja już byłem tak wyrypany, że odpuściłem jazdę po jego śladzie, można powiedzieć, że uciekałem przed nim. To się chwali SON, że puścili ratrak.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jechał także 2 raz o godz 10.45 - 11 z Małego Skrzycznego do Soliska. Ja już byłem tak wyrypany, że odpuściłem jazdę po jego śladzie, można powiedzieć, że uciekałem przed nim. To się chwali SON, że puścili ratrak.
A to zwracam honor ;)

Być może zwiedzałem w tym czasie Juliany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do wczorajszych warunków na Pilsku , generalnie to co na trasach nie za bardzo mnie interesowało :wink: , natomiast poza trasami jest już "prawie" dobrze . Tak na moje oko to brakuje jeszcze ok. 50cm i będzie miodzio , tzn, przede wszystkim bezpiecznie , bo przysypie różne niespodzianki typu pniaki , gałęzie , kamienie itp. .Jedyna uciążliwość dnia wczorajszego to mgła , która pojawiała się raz za czas w górnych partiach . Najlepsze wczoraj było to ,że trasa z Kopca na Miziową nie była ruszona przez ratraki i można było pojechać piękną linią w dziewiczym śniegu z samej góry (powyżej słupów orczyka ) na sam dół , bajka , pełen czad :tongue: . Z ciekawostek to widziałem chłopaków jak robili salta na przypadkowej hopce w świeżym śniegu , no normalnie szok :eek: . Ja tam sobie parę razy skoczyłem , a oni salto w powietrzu i bach w biały puszek , kurcze pełęn szacun , ehh młodość i brawura:rolleyes:: .

Przy okazji przetestowałem moje nowe zabawki ( szczegóły w wątku o BBR-ach ) , narty dają radę , ja im też dawałem dopóki sił wystarczyło (a mówili ,że najważniejsza k...jest zaprawa .. :biggrin:) .Gdyby nie jedna wywrotka , gdzie o mało co nie złamałem ręki w nadgarstku:mad:: to wyjazd byłby udany w 200% , a tak tylko w 100%:biggrin:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aklim, te chlopaki o ktorych mowisz, to zapewne miejscowi. ostatnio z kuzynem doszlismy do wniosku, ze z nimi nam po prostu wstyd jezdzic. tam kazdy z nich (wiek 16-20 lat) nie wazne, narty czy snowboard, robi back i front flipy. co lepsi double corki juz wala... masakra... szkoda ze nie mamy w Polsce warunkow, bo mlodych z talentami i checiami jest sporo...

jakby ktos od piatku byl na Pilsku i mial ochote sie spotkac to prosze o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostro sypie również w Bielsku

Dupne to nasze Bielsko,bo u mnie ciulo deszczem ino huczy.

Ani pół białego płatka nie leci.

Aż wyszedłem na zewnątrz i......pół białego płatka to leci.

Ostro u mnie Bogu dzięki nie sypie.

Tutaj to na nic nie potrzebne.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kasprowym ponad metr śniegu...

Wygląda na to, że nam się w górach prawdziwa zima zrobiła. Teraz już nie ma wyboru - nawet tacy maruderzy jak ja muszą zacząć sezon.

Nic tylko urlop brać i w tygodniu gdzieś pomykać, bo w weekend będą wszędzie buły...

Otwarta jest już Goryczkowa. Niestety wyciąg nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 stycznia dzieci z województw mazowieckiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego zaczynają ferie zimowe. Jaka będzie pogoda? Czy wystarczy śniegu?

- Pierwszego tygodnia ferii pogoda będzie zimowa. Dzieci mają szansę na śnieg. Warunki narciarskie będą dobre - mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Będzie zimno--->http://www.tvnmeteo.pl/informacje/prognoza,45/sniegu-dzieciom-nie-zabraknie-prognoza-pogody-na-ferie,18167,1,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON 10.01.2012 - ski raport + video

Zgodnie z planem zawitałem dzisiaj u SON'ego :-)

Pierwszy skan na bramkach 0837. Wygląda zimowo, jadę do góry z Czyrnej. Pierwsza nowość u SON'ego, napierdzielające śnieżne bryły z nieprzyciętych gałęzi na liną orczyka. Tego jeszcze nie doświadczyłem, naprawdę mistrzostwo! Jeśli ktoś jest zaspany, taka bryła z uderzająca go w dynię na pewno przerwie słodki sen na orczyku. Nawiasem mówiąc, ciekawe kiedy grubsze gałęzie zaczną zrzucać orczyki z liny.

Jadymy jadymy, w okolicach 1/3 odległości od dołu wjeżdżamy w mgłę, która im wyżej, robi się coraz gęstsza. Jazda tylko dla orłów, albo raczej sokołów.. kto ma sokoli wzrok ten jedzie. Ja mam, ale dodając do tego nieubity śnieg oraz jego ogromną ilość, okazuję się że jazda jest, delikatnie mówiąc, przygodowa. Wiele gleb z powodu braku kontroli, ale coż. W sobotę Solden, więc trzeba się przygotować.

Generalnie spoko, za aurę winić nikogo nie można prócz boogiego, ale z nim kontaktu nie ma. Pojeżdżone 3 godzinki, parę nowych poszerzonych przecinek powstało, ratraki jeździły, jest okej. Jak się pogoda unormuje, przestanie na dole padać deszcz (wróciłem cały mokry, od zewnątrz), przygotują trasy, będzie super.

Dołączam filmik z dzisiaj. Pogoda mega lipna, wiec jakość podobnie, coś ale nagralem wiec daje, chociaż reklama kamer średnia :-) Trzeba mieć jednak świadomość, iż do filmowania, podobnie jak do fotografowanie, niezbędne jest światło.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...