Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj Mosorny Groń odwiedzony. Warunki niezłe, początek trasy jak i koniec na środku stoku trochę muld, " na brzegach stoku" twardo i płasko. ludzi też nie za dużo( brak kolejki do wyciągu). Pogoda piękna cieplutko. Śniegu zdecydowanie mniej niż w Szczyrku ( z tego co widzę po zdjęciach).. Oczywiście jak wszędzie siedzący "parapeciarze" i to na najlepszych fragmentach stoku + małe dzieci jeżdżące zupełnie nie przewidywalnie i bez trosko( gdzie CI rodzice) ale to dyskusja na inny temat

Mosorny GroĹ28-01-2012 015.jpg

Mosorny GroĹ28-01-2012 035.jpg

57da814c40e4a_MosornyGro28-01-2012015.jpg.eb6e0676a980ad7c09d08a74559ce5b3.jpg

57da814c496fd_MosornyGro28-01-2012035.jpg.a57dff1c68f7f06e22fae41b84fa14e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racj tego iż moich kompanów nie dało się namówić na Pilsko, również byłem dziś w SON-ie. Juliany również bardzo dobrze przygotowane, w sumie bez zmian od piątku.Rano sztruks, fajnie twardo, śnieg zmrożony. Na obu niebieskich trasach nr. 9 i nr. 12 są dwa miejsca takie zwężenia i tam pojawiły się przetarcia ale nic groźnego tak to super na całej długości. Na czerwonej nr.10 warunki wg. mnie lepsze niż w piątek...śnieg zmrożony, twardo trochę oblodzone ale nie było bryłek lodu tak jak w piątek. Fajnie mi się tam jechało.Jeździłem od 8:00 do 13. Do 10:30 w sumie bez kolejek max na 3 min. Później już niestety ludu więcej i 15 min w kolejce trzeba odstać. Koło południa miejscami więcej muld ale bez tragedii. Pogoda każdy widzi jaka jest....nic dodać nic ująć.

1.jpg

6.jpg

2.jpg

4.jpg

3.jpg

Mati1981
Byłem dziś. 7:50 pierwszy wjazd z Czyrnej. Udało się rozdziewiczyć sztruks na trasach do Czyrnej 4,5 godziny jazdy, do 10:00 bez kolejek
Widzę, że jednak opłaca się rano wstawać i być pierwszym na stoku :) większość właśnie pojawia się po 10:00 :rolleyes::

1.jpg.3aa9bbd5a3026036c4f221af8dfe1741.jpg

6.jpg.64af240a885341bf55f280f3ef4ca5c8.jpg

2.jpg.04fca12836cd4a488c9e2ceb9680d9c7.jpg

4.jpg.774ca9aaaeb686d873a86b28ec91f688.jpg

3.jpg.a60a438d3d6b726cf968ca1db34363c5.jpg

Edytowane przez jarek23v
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 8 dni mroźne ,nawet bardzo to produkcja śniegu pójdzie pełna parą. Zabezpieczajmy się i nasze dzieci,szczególnie te kilkuletnie ,przed mrozem.http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5348&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Około czwartej rano wróciłem z Doliny Aosty (Włochy -Wysokie Alpy). Coś napisze jutro lub we wtorek we właściwym dziale.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyjazdu:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumlin na koniec narciarskiego weekendu.

Ostatni dzień weekendu spędziłem w Tumlinie.

To kolejny świętokrzyski Stok.

http://tumlin-ski.prv.pl/

Jak podaje powyższa strona parametry Trasy z Góry Wikieńskiej są następujące: 500m długości i przewyższenie 95m, szerokość 43m.

Słoneczko, mróz, nawierzchnia doskonale przygotowana.

Narciarzy niestety sporo...

e0f96f9ffb488f54med.jpg

Choć szusujących już nie tak dużo (widok z dołu):

25546f932aa75835med.jpg

Druga Trasa, krótsza dla dzieci na fotce w przygotowaniu...ruszyła popołudniu:

6c7cd89b95a9ac1cmed.jpg

Rzut oka z Talerzyka (połowa długości wyciągu):

7f4a6ab2b8447c0cmed.jpg

Widok ze Szczytu

1ba78c7169f1dee1med.jpg

Skionline Tu było :biggrin:

6df387a0abaf49e5med.jpg

Cena wjazdu 2,80zł.

Na dole fajna Karczma z dobrym jedzeniem...czego chcieć więcej?

Po kilkunastu zjazdach powrót do domu...na jakiś czas głód narciarski zaspokojony :smile:

Pozdrawiam

marboru

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son

Witam,

Dzisiaj też odwiedziłem SON. Jeździłem w Solisku i Czyrnej. Od 8.50(troche trzeba było odstać do kasy ;/) - 13.00.

Warunki jak dla mnie świetne śnieg zmrożony, trasy dobrze przygotowane. Nawet pod koniec nie pojawiały się muldy.

Na trasie 2 z małego Skrzycznego na Hale, trochę lodu, co przypłaciłem mała wywrotką.

Pogoda świetna.

Ludzie pojawili się po 10 (jak już koledzy wspomnieli), ale najdłużej stałem chyba 10 min, także nie ma źle. Nawet na suchym gdzie zawszę są największe kolejki.

Musze powiedzieć że przeżyłem szok:stupid: Trasy pod orczykami przygotowane i wyratrakowane:applause:

Ktoś w końcu wysłuchał apeli:)

W mojej karierze narciarskiej było to najlepsze szusowanie w Szczyrku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kasprowy.

od miesiaca siedze w ZKP i dopiero dzis mialem dzien wolny.

decyzja z rana ze ryzkuje stanie w kolejce i jade do kuznic.

o 9 rana w kuzniacach ZERO ludzi!!

warunki REWELACJA, sloneczko, mrozik i super przygotowane trasy.

kazdy kto ma czas niech uderza... na prawde warto!

zjazd na nartach az do rodna kuznickiego...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na Golgocie od 8 30 do 10 30. Nie było muld, ludzi też nie, ale za to było oblodzenie na samej górze i trochę kamyczków w 3/4 długości trasy. Spokojnie można było bokiem przejechać. Również potwierdzam, że trasa pod orczykiem elegancko wyrównana. No i było super!

1.jpg

Btw, to oblodzenie, to pewnie od tego ustrojstwa, które widać na zdjęciu.

1.jpg.e9bd85a76a33a9b98ce9816638406fd1.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje powyższa strona parametry Trasy z Góry Wikieńskiej są następujące: 500m długości i przewyższenie 95m, szerokość 43m.

.....

Cena wjazdu 2,80zł.

Na dole fajna Karczma z dobrym jedzeniem...czego chcieć więcej?

Po kilkunastu zjazdach powrót do domu...na jakiś czas głód narciarski zaspokojony :smile:

Pozdrawiam

marboru

Kurde, jak ja Ci zazdroszczę że potrafisz się czymś takim nasycić, jak ja bym tak chciał...:rolleyes::

Równo tydzień temu wróciłem z Andory i nawet już siedząc w samolocie w Barcelonie nie pokusił bym się o stwierdzenie że głód został zaspokojony, raczej rozmyślałem czy czasem nie urządzić po starcie jakiejś burdy w samolocie żeby samolot musiał lądować przymusowo w Salzburgu celem wysadzenia agresywnego pasażera:biggrin:.

A na pytania po powrocie czy pojeździłem odpowiadam tak: Owszem pojeździłem, ale to nie powód żeby się tylko przeprać, przepakować i pojechać z powrotem:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla marboru za propagowanie małych O.N. w swoim regionie czyli tu w Górach świętokrzyskich.Ja tak nie potrafię i jedna trasa to już tylko z braku alternatywy. 19.01.2012 jeździłem na Nowej osadzie . Dużo ludzi na 1,5 trasy. Wyjazd niezbyt udany. Może jakbym nie był w ciągu trwającej raptem czwarty sezon ,,przygody z nartami '' dwa razy w Alpach to usatysfakcjonowała by mnie górka np. w bytomskich Dolomitach.W Polsce przekonuje się do Son-u chociaż tylko raz byłem ,ale czytam wszystkie relacje. Jak będzie w przyszłym sezonie obiecana kanapa z Czyrnej to głównie tam będę jeździł ,oprócz tygodnia w Dolinie Aosty oczywiście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Soszowie jak zapowiedziałem tak uczyniłem :D Śniegu w brud. Śnig dobrze ubity i zwiazany z podłożem hehe wiec jazda była nieziemska. Rozpoczelismy jazdęz krejzolami o 16 gdy była darmocha już z racji Radia Katowice na stoku.

Minusem było co było do przewidzenia tabuny ludzi i kolejka była dłuuuuuugaaaa. Ale dało się pojeździć w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla marboru za propagowanie małych O.N. w swoim regionie czyli tu w Górach świętokrzyskich.Ja tak nie potrafię i jedna trasa to już tylko z braku alternatywy. 19.01.2012 jeździłem na Nowej osadzie . Dużo ludzi na 1,5 trasy. Wyjazd niezbyt udany. Może jakbym nie był w ciągu trwającej raptem czwarty sezon ,,przygody z nartami '' dwa razy w Alpach to usatysfakcjonowała by mnie górka np. w bytomskich Dolomitach.W Polsce przekonuje się do Son-u chociaż tylko raz byłem ,ale czytam wszystkie relacje. Jak będzie w przyszłym sezonie obiecana kanapa z Czyrnej to głównie tam będę jeździł ,oprócz tygodnia w Dolinie Aosty oczywiście.

Nawet takie male osrodki moga dac duzo satysfakcji, a przedewszystkim dac szanse pojezdzenia na nartach tym z nas ktorzy maja daleko w gory i nie moga wyjechac rano i wrocic wieczorem. Ja ciesze sie ze w kazdy weekend moge pojezdzic na malym stoku i nie musze czekac caly rok na upragniony wyjazd i tym zakonczyc sezon. Wiec ja tez uwazam ze takie osrodki nalezy promowac i otwierac !

Edytowane przez artix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak ja Ci zazdroszczę że potrafisz się czymś takim nasycić, jak ja bym tak chciał...:rolleyes::

Równo tydzień temu wróciłem z Andory i nawet już siedząc w samolocie w Barcelonie nie pokusił bym się o stwierdzenie że głód został zaspokojony, raczej rozmyślałem czy czasem nie urządzić po starcie jakiejś burdy w samolocie żeby samolot musiał lądować przymusowo w Salzburgu celem wysadzenia agresywnego pasażera:biggrin:.

A na pytania po powrocie czy pojeździłem odpowiadam tak: Owszem pojeździłem, ale to nie powód żeby się tylko przeprać, przepakować i pojechać z powrotem:applause:

Mam dokładnie tak samo.. w zeszłą sobotę wróciłem z Solden. Takie miejsca nie zaspokajają tylko nakręcają jeszcze bardziej do jazdy. Obecnie tkwię w chorej obsesji... :-)

Również w weekend wybrałem się do SON'ego. Ludzi umiarkowanie, można było trafić na oryczk bez kolejki w niektórych miejscach, oprócz Czyrnej. Traski przygotowane przyzwoicie, twardo. Zastanawiającym jest fakt kiepskiego związania śniegu z twardym podłożem, które po czasie wychodziło na wierzch. Moja partnerka już około 10 narzekała na jazdę po "piachu", bo taki zalegał na bokach. Dziwne, w Austrii było mniej śniegu, a nigdy takiego czegoś nie spotkaliśmy. Oni chyba głaszczą tymi ratrakami w Szczyrku stoki, zamiast porządnie zmielić i ubić.

Nie chcę się czepiać, warunki są bardzo dobre, ale z tym przygotowaniem można się chyba bardziej postarać.

Edytowane przez kemyR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...