Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Po pracy...znowu Tumlin.

W planach był Telegraf.

Po drodze kilka telefonów do Kolegów...w tym do Hucu i tu Zonk...na Telegrafie dzisiaj Family Cup właśnie ma się zacząć :frown:: ...połowa stoku ma być nieczynna - szybka decyzja: jedziemy ponownie do Tumlina.

Marek - skrobnij coś, które miejsce zająłeś w Zawodach, które miejsce miał syn?

Jesteśmy.

Jest zimno, ale nie tak zimno jak tydzień temu...tylko -16.

Stok jest pustawy, warunki znośne, delikatne oblodzenia. Twardo, szybko.

Zamiast siedzieć przy kominku...nie zwlekając udajemy się na górę...

bea0fb11f53e6974med.jpg

Jakość zdjęć znowu jest kiepska...ruch, mróz.

Tydzień temu nie było nic widać, dzisiaj znośnie...

...Tumlin coś przygotował dla "skoczków" :biggrin:

257474ff886afb3amed.jpg

Nie jest to może imponująca skocznia...ale młodzi ludzie mają coś dla siebie:

bf869003c37239a9med.jpg

Karnet 3 godzinny kosztuje 40zł...czyli dzisiejsza jazda, jeden wjazd kosztował mnie 1zł :smile:

d4dcf321af4be1c0med.jpg

Jutro z samego rana Szwajcaria Bałtowska - trzeba utrzymywać formę, bo za jakiś miesiąc Włochy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa osadaWylądowałem dzisiaj na OsadzieKolega kolegi poprosił żebym trochę pojeżdzić z przyszłymi narcirzami :smile:Wyjazd z samego rana,przed dziewiątą jesteśmy na stokuStok przygotowany dobrze,sorry b.dobrze.Do 11.30 dało się JEZDZIĆNajważniejsze że następne dwie osoby zostały zwerbowane i załapały bakcyla :biggrin:

DSC09722.jpg

[ATTACH=CONFIG]5776[/ATTACH]Mitku jak widzisz nie masz co żałować :stupid: [ATTACH=CONFIG]5777[/ATTACH]

DSC09721.jpg

DSC09723.jpg

DSC09726.jpg

DSC09721.jpg.7c99e3a7a884997d1c8234839e108707.jpg

DSC09722.jpg.cc6c85e2ba8e1b36d24769a0beb77e31.jpg

DSC09723.jpg.e273814fb1c38ae49a18a73cd89c9399.jpg

DSC09726.jpg.ffc8b07ee8f6166f61f5631c4300a590.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośmigałem wczoraj na Żarze. Rano wystraszyłem się wolno jeżdżących krzesełek na Mosornym i pomimo "śląskich" ferii ruszyłem na Żar - zawsze to pod górkę cieplej.Słoneczko , twarda i szybka trasa, zero kamyczków i tego typu niespodzianek.Szkółki + tłumek pojawiły się dopiero koło 12 więc "kto rano wstaje" ten wraca najeżdżony.Parking w tygodniu 6 zł , karnet 60 ,warunki super. Jedynie w środkowej części trasy , tam gdzie jest przewężenie w lasku koło 13 zrobiło się dość twardo więc pewnie przed wieczorem będzie i lód.Dzięki twardemu podkładowi nie tworzyły się - przynajmniej do 14 - muldy.Widoki piękne - trasa praktycznie dla wszystkich - pojeżdżą i "gigantowcy" i 'slalomiści" - aha, przy tych temperaturach , nawet jak w wagoniku robi się ciaśniej jeszcze się z Nas nie leje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtów 11 lutego.

Wczoraj kolejne nartowanie w świętokrzyskim.

Szwajcaria Bałtowska.

Na Stoku zawody narciarskie "III Olimpiada Zimowa Playa"...fajna, ciepła atmosfera rodzinna, frajda dla dzieci.

Króciutki slalomik i wydzielona cześć Stoku na imprezę.

Start:

821943ef1b54c724med.jpg

Meta:

6f4ba9e3e9be4484med.jpg

Baza Zawodów:

f56ca671d84558c2med.jpg

Podium dla najlepszych...

de271deaaa345834med.jpg

W tym roku za górną "stacją" orczyka wysypano kawał górki...myślę, że za rok wyciąg zostanie przedłużony:

5ebd274dca284f06med.jpg

Safari i wybieg dla zwierzaków został przesunięty na prawo od górnej części wyciągu.

Na fotce w oddali Wielbłąd :biggrin:

7cbe5e9c14f5de58med.jpg

Łagodna Trasa w godzinach popołudniowych w weekend bywa zatłoczona...rano - było ok.

Wczoraj pierwsze kroki na niej stawiał Kolega namówiony do nart w tym Sezonie :smile:

61a82ef6ddd7e13emed.jpg

Po kilku godzinach fajnego nartowania, w sporym mrozie, ale w słoneczny dzień zrobiło się nieco ciasno na Górce.

Niestety weekendy w świętokrzyskich Ośrodkach bywają tłoczne.

Pozdrawiam - marboru

e7a8f8e9257006bbmed.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozjeżdżałem dziś z Żaru.Warunki dojazdu trudne , radzę wziąć łańcuchy. Sama trasa przygotowana na tyle dobrze na ile się dało.Do 12 ok później w miękkimi śniegu zaczęły się tworzyć muldy.Świeży opad .Zawody szkolne dodatkowo zmniejszyły prześwit w leśnej przecince i tam zrobiło się naprawdę mało przyjemnie.Tłoku za dużego nie było ale w wagoniku i tak już zrobiło się ciepło. Obsługa walczyła o utrzymaniu przejezdności torów kolejki ale bez drobnych przestojów się obyło. Niestety, po super fajnych twardych , zmrożonych trasach przyjdzie nam się trochę potaplać - oby w góry wróciło jeszcze po śniegu i trochę mrozu - na górze -3 na dole -2 to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz...

Tumlin.

Od rana dzisiaj temperatura dodatnia.

Z rynien kapie woda, śnieg topnieje.

Odwilż.

Docieram na Stok ok 11. W świętokrzyskim również ciepło.

Jest miękko i wolno, ale nie ma tragedii.

f2e2ca55bae1dd7emed.jpg

Ostatnio nie powychodziły fotki (noc) z mini snowparku, dzisiaj się udały:

226ba36e2f9e0c15med.jpg

e6bbc6bdfc37114dmed.jpg

Krótkie spojrzenie w stronę malowniczej świętokrzyskiej miejscowości...

03896b0731099e98med.jpg

Ostatnia fotka...

db4102f4f5726cf7med.jpg

...i do domu :smile:

Szkoda, że kolejny raz nie udało się spotkać żadnego Kolegi z Forum...

...cóż - może kolejnym razem?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już zauważyłem, mam taki koszyczek na czarne złoto, zmieści się do niego z 2 tony, jeszcze tydzień temu na 2 doby nie starczał, a dzisiaj po 2 dniach od ładowania stwierdziłem że mało co ubyło, tak wiec 2 takie nocki jak te ostatnie w porównaniu z tym co było w ostatnich tygodniach zostawiają mi w kieszeni równowartość tyg. skipassa:smile:.

Tak że fakt że idzie wiosna martwi mnie nie bardzo:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już zauważyłem, mam taki koszyczek na czarne złoto, zmieści się do niego z 2 tony, jeszcze tydzień temu na 2 doby nie starczał, a dzisiaj po 2 dniach od ładowania stwierdziłem że mało co ubyło, tak wiec 2 takie nocki jak te ostatnie w porównaniu z tym co było w ostatnich tygodniach zostawiają mi w kieszeni równowartość tyg. skipassa:smile:.

Tak że fakt że idzie wiosna martwi mnie nie bardzo:tongue:

Chodzi o paliwo do ogrzania domu??? Ja też ładuje do koszyczka i również zauważyłem, że już tak nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o paliwo do ogrzania domu??? Ja też ładuje do koszyczka i również zauważyłem, że już tak nie ubywa.

Chodzi o paliwo, ale nie ogrzewam nim domu:biggrin:, tona na dobę to by musiała być niezłą chawira:eek:, a ja mam raczej dom normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:Olejem...

Rozrzutny jesteś, mnie nie stać na egogroszek, ale pewnie nie masz wyjścia bo poszedłeś w zły piec.

Ja wiem czy rozrzutny. Piec może nie był tani, ale ma swoje plusy. Praktycznie bezobsługowy, czysto w kotłowni, brak dymu z komina, nie trzeba dokładać. W zeszłym sezonie wypaliłem 2 tony, a w tym pewnie około 1,5 t. dom 120 metrów. Towar niestety drogi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie miałem wielkiego wyboru stawiając dom, bo o węglu, ekogorszku i tego typu sprawach można było zapomnieć (odgórnie), tak że w grę wchodził tylko gaz z sieci albo olej. Może i dobrze, bo i tak nie maiłbym gdzie trzymać ani węgla, ani ekogroszku, itp. I jest gaz, piecyk kondensacyjny i zużycie gazu jak jest ok -2 do 5 to 7,4m3 na dobę. W te mrozy co były -15 do -25 o dziwo niewiele większe, bo 11,4m3 na dobę (dom 117m2+garaż i kotłownia). Tak, że nie jest źle. A wiosna mogłaby się jeszcze ze 3 tygodni wstrzymać z przyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, bo i tak nie maiłbym gdzie trzymać ani węgla, ani ekogroszku, .

Ja też nie mam gdzie trzymać. Towar jest teraz workowany po 25kg. Jadąc z pracy raz w tygodniu jadę na skład wrzucam 3 worki do bagarka i tak prawie przez pół roku. Niestety w mojej okolicy nie ma gazu, a nawet jakby teraz był to i tak bym się nie podłączył, gdyż jest on mi zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...