Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

235.jpg

, potem na wypłaszczeniu trochę już lepiej i jeszcze parę mniejszych muld na górce z rozdzielającymi drewnianymi kołkami przed samą Miziową. Jako że zbliżała się już godz. 17, tak więc ostatni pożegnalny view

237.jpg

i zjazd na dół. Trasa do Szczawin to już totalny hardcore - na stromych odcinkach trochę pozdzierana i brązowe plamy ale przede wszystkim niezłe pobojowisko - górne muldy przy tym odcinku to był po prostu pikuś:smile: Dotelepałem się do kolejki a tam już

239.jpg

czekał na swoją robotę - a po całym dniu miał co na stoku robić. Zjazd kolejką na dół (swoją drogą dowiedziałem się, skąd wzięła się ta "Cyrna":tongue::wink:

238.jpg

a na dole już wiosna pełną parą. Zejście z kolejki to (usypywany chyba przez obsługę) pas śniegu. Ale nie ma się co dziwić - przy pakowaniu sprzętu pod moim autem strumień pędzącej wody a na termometrze +12 stopni. Podjechałem jeszcze pod Solisko zobaczyć, jak się tam dół miewa, ale na wieczorne nartowanie szans już raczej nie było

240.jpg

. Podsumowując: nie nastawiałem się na ideał, bo każdy wiedział, jaka będzie pogoda i jaka będzie temperatura, ale pojeździć się a i oczy przede wszystkim nacieszyć udało. Biorąc pod uwagę 4 ostatnie wyjazdy (SON, Pilsko, SON, Pilsko) jakoś tak wyrobiłem sobie zdanie - do pojeżdżenia lepszego-bardziej bliski stał mi się SON (nie myślałem, że kiedykolwiek - i to w dodatku w porównaniu z Pilskiem - coś takiego napiszę:tongue::smile:) ale za to dla wyjazdu górskiego, pobycia, nacieszenia się przebywaniem w wyższych partiach i widokami - bliżej znowu do Pilska. Tak czy siak - zastanawiałem się tylko - jak tam w SON-ie bywa- czy było lepiej, czy było gorzej - czy był ktoś może wczoraj/dzisiaj? Jak tam warunki - miękko a później mludziasto na pewno było - wszelkie relacje i zdjęcia bardzo mile widziane:smile: A jak będzie dalej - czas (i temperatura) pokażą.

235.jpg.0dc774298b513e46c88c07ac2b72f1f8.jpg

237.jpg.654dbdb0bf51d0b1000548924522b5f3.jpg

239.jpg.3a86750906eb1b6dab3e6b4da52eadae.jpg

238.jpg.36f4854f3e48e660378fe464d7ab2b04.jpg

240.jpg.136b32ec2fb7ed5811a34b8f595f4584.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS SkrzyczneByłem dziś na Skrzycznym ale głównie z powodu zawodów jakie na Dolinach się odbywały (Puchar Szczyrku). O 9:30 byłem dopiero na Jaworzynie i było już miękko. Temperatura dziś była lepsza ale do jazdy na rowerze. Śniegu rzeczywiście jeszcze dużo, ale jak będzie dalej tak ciepło to najwyżej koniec marca i będzie fajrant. Ja prędko się nie wybiorę, bo takich warunków poporostu nie lubię:smile:Na dół jechałem krzesłem, ale byli i tacy którzy równo po kamieniach dawali:eek: breja piękna była. Niestety dyrekcja cosu uważa, że zjazd jeszcze jest więc zjazd krzesłem płatny 6 złoty. Pozdrawiam Maciek

DSC00680.jpg

DSC00678.jpg

DSC00672.jpg

DSC00680.jpg.ab3b85bbbfda649dcb6da80710190faf.jpg

DSC00678.jpg.06ddd101ac13d2526e52cfb8048ac1c7.jpg

DSC00672.jpg.0792c072f8fa0b1db0d04c62df91c0bb.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy użytkownik zwerbowany przez magelana, którego swoją drogą również pozdrawiam i gratuluje wyników młodszego pokolenia ;)

potwierdzam bardzo fajne warunki na Lubomierzu może się uda w następną sobotę również wyskoczyć na zakończenie sezonu.

Równie fajne warunki były w weekend na Polczakówce w Rabce, niestety już zakończyli jazdę w tym sezonie. W zeszłym tygodniu odwiedziłem również Łomnicę

gdzie warunki z rana bardzo przyjemne koło 12 już trochę mokro, ale jak słońce się schowało za zachodnią częścią stoku to i na francuskiej muldzie warunki zrobiły się przyjemne i dało się wyjeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zdziwicie się jak powiem, że na Zagroniu 17.03.2012 były wspaniałe warunki ?Cudowna pogoda, ciepło, miękko, śniegu w brud.Dopiero od południa zrobił się piasek / cukier (zwał jak zwał) ale wrażenia z jazdy jak po poduszce niezapomniane.Narty robiły w takich warunkach cuda na kiju. Ja się jeszcze tak wspaniale na nartach nie czułem.zdjcie0570v.jpg

ZdjÄcie0570.jpg

57da81701483a_Zdjcie0570.jpg.447aa917cb347bcddf2d0d9534b50f71.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja na Kasprowym? Śnieg, temperatury, zjazd do Kuźnic?

Planują weekend + 1 dzień.

Na Kasprowym wciąż bardzo dobre warunki. Zjazdy na dół możliwe zarówno przez nartostradę z Gąsienicowej, jak i z Goryczkowej. Dzisiaj rano było -6 stopni. Jest słonecznie. Widoczność bardzo dobra. Ludzi w weekend było sporo, ale teraz rano do kasy nie ma kolejki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zapatrujecie się kiedy nastąpi zakończenie sezonu na poszczególnych stacjach??

Klepki i Pasieki w Wiśle już po sezonie

SON w najbliższy weekend

Szoszów ma zamiary do świąt

Czantoria w moich oczach jeszcze z tydzień moze pociągnie

Nowa Osada, Cieńków i Stożek do 3 tyg max ale bardziej optymistycznie 2 tyg i koniec.

Ja moje zakończenie sezonu planuje na najbliższy piątek taki oficjalny a czy po tym terminie coś jeszcze się uda to tylko sponton był by.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kasprowym zima. Dziś pierwszy wyjazd koleją z Kuźnic o 8 - wszyscy chętni sie zmieścili. Warunki iście alpejskie, słońce i niebieskie niebo. Krzesła puste, ludzi malo trasy przygotowane na 5 z +. Acha, no i zjazd do samych Kuźnic, bez przetarć i kamieni. Pakujcie się i jedźcie na Kasprowy !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telegraf 1-szy dzień wiosnyno więc tak to było:myślałem, że już lokalnie zakończyłem po łikendowych upałach.ale postanowiłem oprotestować 1-szy dzień wiosny, bo jak inaczej , skoro w nocy przymrozek :tongue: i sru na 2 godziny. wbrew pozorom rano śnieg szybki i do 12 OK. trochę przetarć itd. ale mnie to nie stresuje:biggrin:

DSC_0182.jpg

DSC_0179.jpg

DSC_0180.jpg

a właściwie to jutro dlaczego nie? :applause:

DSC_0182.jpg.6522f48441b76f53a8e9a2ac2f3aac53.jpg

DSC_0179.jpg.493f10e914872b3913e989a5393396fc.jpg

DSC_0180.jpg.7ebaa34833a91a674cd2168c4f1b2bba.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Kasprowego...

Dziękując jeszcze pisemnie za wasze informacje, chciałbym podpytać o której godzinie powinienem się pojawić w kolejce w Kuźnicach (chodzi mi o weekend)?

Pytanie dotyczy przede wszystkim tego abym nie czekał na kolejną kolejkę, albo kilka następnych. Nie znalazłem również informacji kiedy ruszają krzesła - pamiętam, że nie tak dawno było tak, że 7:30 wjeżdżałem na górę, a potem czekałem do 9:00 aby odpalili wyciągi. Czy te ... praktyki nadal obowiązują - o której ruszają krzesła i czy któreś wcześniej?

Edytowane przez wielofish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...