Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Do fundu...a propos Pilska.

Właśnie wróciłam z Pilska. Mgła, że na 20 m nie widać, śnieg zmrożony, lód na trasie, mżało i wiało. Warunki ponoć bardzo trudne.

Ale fajnie było:)

Dodam, że dziś pierwszy raz weszłam na narty po 23 latach niejeżdżenia.

Cóż-na takie warunki trafiłam, ale żyję i mam się dobrze.

Marzenia są po to, by je spełniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście - nieciekawy miałaś powrót po ponad 20-letniej przerwie jeżdżenia. Ja cały dzień oglądałem dzisiaj kamerki i widać było właśnie, że wodniście i ta mżawka. Ciągnie mnie niemiłosiernie, bo p. Omelan właśnie zapowiedział dla Żywca piękne słońce i jedynie +2 (w Korbielowie będzie na pewno mniej) ale chyba tak jak Johnny pisze - lepszym wyborem będzie SON (choć na Pilsku czuje się lepiej, bo jakoś tak "wyżej" i bardziej "górzyście":wink:) to SON pewniejszy i wyratrakowany. Póki co - trzeba pokręcić trochę na stacjonarnym rowerze, bo cały tydzień człowiek na ..... siedzi a potem dzień na stoku i kolana się odzywają:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - a Ty ze stoku na gorąco to piszesz?:tongue::wink:

A ja gorąco czekam na Wasze korbielowskie njusy - widzicie dzisiaj warunki i pogodę na Pilsku - miodzio - dzisiaj (i mam nadzieję, że jutro) oblodzeń chyba nie będzie - przy takiej pogodzie to raczej powinno być cacy:biggrin: jeśli ktoś był - prosimy bardzo o relację:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son

Witam,

Dziś odwiedziłem SON i muszę powiedzieć WOW:applause:. Naprawdę dali rade.

Pierwszy wjazd kolo 9.30 z czyrnej bez żadnej kolejki.

Trasy przygotowane naprawdę dobrze. Było twardo i to nawet koło 13 kiedy kończyłem jeździć.

Jeździłem głownie w Czyrnej (trochę przetarć i lodu na polanie, ale poza tym warunki dobre).

Trasa 7 z Hali Skrzyczeńskiej do Suchego twardo i bez problemów. 4-ka do suchego tak samo.

Na 2 z małego skrzycznego sporadycznie grudy lodowe, ale oprócz tego też bez zastrzeżeń.

Kolejki na max 10 min stania, A na wyciągu XI z czyrnej bez kolejki:) Chyba ludzie widzą jak tam wejść:), Po 12 zrobiło się trochę tłoczno na trasach.

Minusem była awaria wyciągu z Soliska do Suchego, ale chyba się szybko z tym uporali.

Generalnie wyjazd bardzo udany, pogoda super, trasy przygotowane dobrze. Nawet pod orczykami równo i bez problemów. Także SON naprawdę dał rade:)

Dla zainteresowanych jutrzejszą jazda w SON, od 8-10 wyciągi za darmo.

pozdrawiam

Luce

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko sobota 3 III

Szybki wyjazd rano, o 7,40 przed kasą. Bajeczna pogada, lekki mrozik, piękny śnieg firnowy, twardo czyli wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej:happy: Najeździliśmy się z synem do 12. Trasy nadal dobrze wyglądały, pomimo tłumów, jakie dzisiaj się pojawiły. Jeśli można się czegoś przyczepić to podobnie jak w Szczyrku jakości ratrakowania. Każdy przejazd na innej wysokości. Za to wyratrkowane pod wyciągami. W sumie bardzo udany wyjazd:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - a Ty ze stoku na gorąco to piszesz?:tongue::wink:

A ja gorąco czekam na Wasze korbielowskie njusy - widzicie dzisiaj warunki i pogodę na Pilsku - miodzio - dzisiaj (i mam nadzieję, że jutro) oblodzeń chyba nie będzie - przy takiej pogodzie to raczej powinno być cacy:biggrin: jeśli ktoś był - prosimy bardzo o relację:wink:

Tak,z telefonu i zdjecia tez z fona.

pozdro dla siedzacych przy kompie..jutro tez bedzie pogoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gorąco czekam na Wasze korbielowskie njusy - widzicie dzisiaj warunki i pogodę na Pilsku - miodzio - dzisiaj (i mam nadzieję, że jutro) oblodzeń chyba nie będzie - przy takiej pogodzie to raczej powinno być cacy:biggrin: jeśli ktoś był - prosimy bardzo o relację:wink:

Strasznie fajnie to napisałeś:rolleyes::, przeczytałem to kilka razy i dalej nie wiem:confused::... czy tam jesteś:confused::, byłeś:confused::, czy zamierzasz być:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko 03.03.12

ja jeździłem od rana na górze , czyli Pilsko - Miziowa , Kopiec , Miziowa -Szczawiny

akurat w/w trasy były bardzo dobrze wyratrakowane , a że w nocy przyszedł mróz , to rano było baaardzo twardo a i też trochę lodowo. Przy takich warunkach ostre krawędzie to podstawa . Cały dzień słońce i lekki mrozik ,więc trasy do popołudnia trzymały się w dobrym stanie . Jedyny minus to bardzo dużo narciarzy , a przez to kolejki do wyciągów dosyć spore .

Dzisiaj (dzieci) i jutro ( seniorzy) są zawody w gigancie o Puchar Pilska , więc jak ktoś z seniorów:smile: ma ochotę to może wystartować .

Ps

Mysiauka nie namierzyłem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawoja Mosorny Groń

Mosorny Groń - Dziś:

Rano, kolejka do kasy, z racji odbywających się zawodów skiturowych. Start i metę ktoś ustawił na górze, więc 90% skiturowców ze sprzętem za grubą kasę stanęło do kolejki zapłacić za wyjazd - dla rozgrzewki mogli wyjść na tych fokach do góry.

DSCN4037.JPG

Wyrównana trasa wg PKL:

DSCN4038.JPG

Nie wiem, czym kieruje się taki ośrodek kupując 2 piękne ratraki, jak nie stać ich na dobrego kierowcę. Trzeba przyoszczędzić na maszynie rezerwowej, a zainwestować w porządnego operatora.

DSCN4040.JPG

Oczywiście brak jakiejkolwiek informacji dzień wcześniej, że szkoła narciarska urządza amatorski slalom, zwężając stok :)

DSCN4041.JPG

Jedno jest pewne - pogoda nie zawiodła - było po prostu cudnie, lekki minus i lampa.

DSCN4047.JPG

Warunki śniegowe można określić jednym słowem - beton. Dawno po tak twardym stoku nie jeździłem w PL. Pierwsze kilka zjazdów można było sobie naprawdę konkretnie poszaleć, zwłaszcza, że przez 2 pierwsze godzinny kolejka skiturowców blokowała innych, więc na stoku było luźno. Gdyby tylko operator ratraka przyłożył się do roboty, czułbym się jak w Alpach. Tak dobre warunki panowały do 12, później z każdą godzinką mocne słońce zrobiło swoje. Sensownie dało się pojeździć do 14, kolejek do wyciągu praktycznie nie było (maks minutka stania).

Około 13 wyglądało to już tak:

DSCN4051.JPG

Pogoda zachęcała do dalszej jazdy, sporo ludzi ubyło, jednak stok był już mocno zmęczony. Zdecydowanie można było się wyszaleć w pierwsze 3 godziny jazdy.

Jeśli przez noc chwyci mróz, jutro warunki powinny się powtórzyć, polecam więc Mosorny Groń jako opcja przedobiadowa.

Edytowane przez John
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie fajnie to napisałeś:rolleyes::, przeczytałem to kilka razy i dalej nie wiem:confused::... czy tam jesteś:confused::, byłeś:confused::, czy zamierzasz być:confused::

Nie, nie - dzisiaj jeszcze nie mogłem, dlatego do 15 cały czas kamerki i póki co podziwianie widoków sprzed kompa:wink: . ale jutro mam nadzieje, ze juz wypali - albo Pilsko - jedynie te zawody - może być dużo ludzi - albo SON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam relacje Lucego.tez dzis jezdzilem od 8 do 1330...warun mega wypas!!!do godziny 10 zadnych kolejek,pozniej w miare uplywu czasu coraz wieksze,przed 13 jak opuszczalem Hale Skrzyczenska,sporo ludzi czekalo na wjazd na MS,w Czyrnej tez pare minut trzeba bylo odczekac...Na Golgote za to bez problemu sie wjechalo!Co do tras to ogolnie super,ale gdzie niegdzie mozna bylo zauwazyc niedociagniecia pryz ratrakowaniu...np na tarsie z MS swietnie zrobione boki,ale srodek jzu mniej i trzeba bylo uwazac,na tarsach twardo i warto bylo miec dobrze zrobione krawedzie.Ogolnie w Szczyrk bylem od wtorku to wlasnie dzis(dzieki przymrozkowi)bylo najlepiej!!!,aczkolwiek wtorek tez super!!,a odnoszac sie jeszcze do warunkow na Pilsku w ubiegla nd i poniedzialek to...bardzo mnie one zaskoczyly i to na PLUS!!!Po przeczytanie relacji Johnego z ubieglej soboty,az sie zastanawialem czy sobie nie odpuscic,ale pojechalismy...z sob na nd spadlo tam ponad 10cm sniegu + swierzy snieg za dnia +mrozik...i warunki naparwde kapitalne...nawet dalo sie zjechac 5 na strugi,mimo ze trasa zamknieta od Szczawin,ale sporo ludzi jezdzilo.Bylem na Pilsku pierwszy raz i pod wzgledem roznorodnosci tras jestem pod wrazeniem(do tej pory znalem je jedynie z opowiadan na forum i jakis zdj)

W sumie 2 dni bylem w Korbielowie i reszta 5 w Szczyrku,najgorzej bylo w czwartek i pt...plusowe temp i mokry snieg...ale widze ze do srody bedzie mega slonce i warunki niegorsze od dzisiejszych!,tak wiec jesli ktos teraz ma zamiar jechac to niech sie nawet nie zastanawia!!!Fot mam sporo,ale to moze przy okazji gdzies tu wrzuce...Ogolnie sie wyjezdzilem choc jeszcze jutrzejsza darmowka w SONie kusila...:D no ale juz w domu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzantoriaJeżdziliśmy dzisiaj od 9 i do 11 warunki na głównej czerwonej przyzwoite.Temperatura na plusie od rana i cały czas pieła się w góre zaczymując się o 13 na +7.Myśle że następnytydzień będzie ostatnim do jazdy w miarę przyzwoitych warunkach :sorrow:Ludzi chyba jak w większości osrodkach w łikendzik sporo.Na dole widać już wiosenkę.Ale najważniejsze że z małą nie muszę już jeżdzić razem na łorcyu :smile:

20120303968.jpg

20120303969.jpg

20120303971.jpg

Po dzisiejszym dniu córa naprawde była zmęczona,ale już wieczorem obgadywaliśmy plan na jutro,oczywiście narciarski :smile:

20120303968.jpg.3ee00b1cabca6f08a5bb9753fef04976.jpg

20120303969.jpg.4b2178dd98ad965d66944e934968b979.jpg

20120303971.jpg.f389382eb043b54b7a758cda39cf0a25.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zadowolony z Pilska tak jak Aklim.Droga przez Korbielów: tam gdzie dzień wcześniej lały się strumienie wody, droga totalnie zamarznięta z lodem.Podjazd od ronda w górę leeedwo na dwójce. Koła kręcą się w miejscu. Pozdrawiam Pana ze Scenica, który stanął za rondem pod górkę i zastanawiał się co dalej. Parking przy kolei linowej na Miziową kompletnie oblodzony. Na pochyleniu trzeba trzymać się samochodu. Lód a droga czarna oblodzona. Smród palonej gumy unosi się miło w powietrzu. Paru wytrawnych kierowców próbuje zajechać układ napędowy swoich maszyn. Tu szczególnie wyróżniamy Pana w zielonej skodzie. Z minutę gaz w podłodze i stoi w miejscu. Oscar :)Krótko podsumowując trasy: beton i lód. Do tego zero ratraka. Trasa Pilsko->Miziowa: z rana widać dwa, słownie DWA, ślady po ratraku.Miziowa-Szczawiny. Ratrak jechał, rano piękne kalafiory, dziury na zakręcie (starym esie) no i potwornie nierówno. Przy szybszej jeździe mało mi kostki nie urwało. Bardzo bardzo twardo. Pod warstewką śniegu, sztruksu, lodowisko na całego. Po godzinie cukier na lodzie. Pewnie Panowie nie ratrakują tylko na szybko przejeżdżają cukier, który szurający zbierają przez cały dzień.Buczynka-Solisko- twardo, beton, ratraka nie widziała. A poniżej co się działo widać na załączonym filmiku. Dzięki Bogu wtedy doceniłem BBRy. Cięły aż miło :DNiespodzianka: na Babie idealnie wyratrakowane, brak lodu, popołudniu miejscami tylko miękko. Za to do końca idealnie równo. O co chodzi ???Tak powinny wyglądać stoki!! Obok stok GATu->stan na filmiku.Najlepsza trasa: krecha z Miziowej niebieską przez polanę Bartek do Szczawin. Idealnie równo:)Z ciekawostek: brak prądu i GAT włącza na dole tylko Kamienną-Solisko a Buczynki już nie. Nie było się jak wydostać powrotnie w stronę Miziowej...uprzejmy Pan polecił pójść sobie przez Jontka do samochodu. Podziękowałem uprzejmie...Przygotowanie trasy na Miziowej:

P1020714.jpg

Filmik z dołu[video=youtube_share;tJT8L8pECUw]
I parę fotek:

P1020682.jpg

P1020695.jpg

Narty na popołudnie w Gacie:

P1020706.jpg

W kasie też miła niespodzianka: nie masz drobnych, nie dostaniesz reszty i nie zwrócisz karty.1. Żałuję, że nie pojechałem do Szczyrku -o którym myślałem.2. Czekam aż żona wróci do zdrowia->pora na Podhale.

P1020714.jpg.a14775a4c3a121202516482c66a37fe3.jpg

P1020682.jpg.16f39f8d2d889d3b71f9e4af74ae628b.jpg

P1020695.jpg.91938c5acdbcfc2ddec9303fb031a1a3.jpg

P1020706.jpg.5176ad8af61144693f4611f46e1b04c9.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zadowolony z Pilska tak jak Aklim.

Droga przez Korbielów: tam gdzie dzień wcześniej lały się strumienie wody, droga totalnie zamarznięta z lodem.

Podjazd od ronda w górę leeedwo na dwójce. Koła kręcą się w miejscu. Pozdrawiam Pana ze Scenica, który stanął za rondem pod górkę i zastanawiał się co dalej. Parking przy kolei linowej na Miziową kompletnie oblodzony. Na pochyleniu trzeba trzymać się samochodu. Lód a droga czarna oblodzona. Smród palonej gumy unosi się miło w powietrzu. Paru wytrawnych kierowców próbuje zajechać układ napędowy swoich maszyn. Tu szczególnie wyróżniamy Pana w zielonej skodzie. Z minutę gaz w podłodze i stoi w miejscu. Oscar :)

Krótko podsumowując trasy: beton i lód. Do tego zero ratraka.

Trasa Pilsko->Miziowa: z rana widać dwa, słownie DWA, ślady po ratraku.

Miziowa-Szczawiny. Ratrak jechał, rano piękne kalafiory, dziury na zakręcie (starym esie) no i potwornie nierówno. Przy szybszej jeździe mało mi kostki nie urwało. Bardzo bardzo twardo. Pod warstewką śniegu, sztruksu, lodowisko na całego. Po godzinie cukier na lodzie. Pewnie Panowie nie ratrakują tylko na szybko przejeżdżają cukier, który szurający zbierają przez cały dzień.

Buczynka-Solisko- twardo, beton, ratraka nie widziała. A poniżej co się działo widać na załączonym filmiku. Dzięki Bogu wtedy doceniłem BBRy. Cięły aż miło :D

Niespodzianka: na Babie idealnie wyratrakowane, brak lodu, popołudniu miejscami tylko miękko. Za to do końca idealnie równo. O co chodzi ???

Tak powinny wyglądać stoki!! Obok stok GATu->stan na filmiku.

Najlepsza trasa: krecha z Miziowej niebieską przez polanę Bartek do Szczawin. Idealnie równo:)

Z ciekawostek: brak prądu i GAT włącza na dole tylko Kamienną-Solisko a Buczynki już nie. Nie było się jak wydostać powrotnie w stronę Miziowej...

uprzejmy Pan polecił pójść sobie przez Jontka do samochodu. Podziękowałem uprzejmie...

Narty na popołudnie w Gacie:

W kasie też miła niespodzianka: nie masz drobnych, nie dostaniesz reszty i nie zwrócisz karty.

1. Żałuję, że nie pojechałem do Szczyrku -o którym myślałem.

2. Czekam aż żona wróci do zdrowia->pora na Podhale.

Opisane przez Ciebie atrakcje są u mnie zaliczane do grupy szczególnego ryzyka :applause: :biggrin: i staram się z nich nie korzystać.

Co wychodzi mi całkiem nie źle.:cheerful:

Suma tak "przyjemnych" doznań jednego dnia mogłaby u mnie wywołać reakcje niepożądane,zarówno przeze mnie jak i otoczenie wokół mnie.:cool::

Pół biedy jak skończyłoby się na więdnięciu uszu.:crazy:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane przez Ciebie atrakcje są u mnie zaliczane do grupy szczególnego ryzyka :applause: :biggrin: i staram się z nich nie korzystać.

Co wychodzi mi całkiem nie źle.:cheerful:

Suma tak "przyjemnych" doznań jednego dnia mogłaby u mnie wywołać reakcje niepożądane,zarówno przeze mnie jak i otoczenie wokół mnie.:cool::

Pół biedy jak skończyłoby się na więdnięciu uszu.:crazy:

Najdziwniejsze jest to, że na początku sezonu trasy były super... i co? i nagle się coś zmieniło? Nie starczyło im pary?

A pod Babą idealna trasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...