Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kielce i okolice - stoki narciarskie


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, pogięło ich. W zeszłym sezonie ceny były minimalnie niższe i generalnie były pustki na stoku. Z jednej strony dobrze, bo warunki do jazdy były bardzo dobre, zero kolejek, itp. Ale z drugiej to taki trochę strzał w kolano, bo zamiast przyciągnąć więcej narciarzy, to tymi cenami zdecydowanie ich odpychają. Arek jeśli będziesz w pobliżu to koniecznie daj znać i weź raczej swój sprzęt niż masz korzystać z tutejszych wypożyczalni, no chyba że lubisz jeździć na podstawowym, starym i totalnie nieprzygotowanym sprzęcie.

W Bałtowie jeszcze nie byłem ze względu na odległość od Kielc (90km) i to, że w zeszłym sezonie nie mieli karnetów czasowych, a to co było, to było cholernie drogie. Marboru tam jeździł, bo miał bliżej i z tego co pisał, to jak na świętokrzyskie warunki to zdecydowanie najlepszy ośrodek. Z tymże w weekendy i święta masz tu drugą Białkę, bo oprócz najbliższej okolicy zjeżdża masa ludzi z Warszawy, Lublina, Radomia, itp.

A ja coś czuję, że w tym roku zamiast co drugiego dnia na Telegrafie będę wolał raz na tydzień lub dwa wyskoczyć na 2 dni np. do Krynicy, Korbielowa czy na słowackie stoki. Fakt, wyjdzie trochę drożej, ale przynajmniej pojeżdżę sobie na nartach, a nie wyciągiem :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielecki Telegraf dziś na FB wrzucił cennik na sezon 2013/14. Nie wiem czy śmiać się czy płakać z tych cen, ale jeżdżąc szybko i bez przerwy, bez czekania w kolejkach na zasadzie wjazd krzesłem - zjazd i tak w kółko, w ciągu 3 godzin zjeżdża się w sumie niecałe 15 minut i to za... 42zł (bo jazda od 10 do 13 mnie głównie interesuje). Jedyny plus w tej sytuacji, to że stok mam dokładnie 3 minuty od domu.

[ATTACH=CONFIG]11788[/ATTACH]

ubiegłeś mnie z info. miałem plan założyć wątek "najdroższy wyciąg w polsce" - ale możemy jeszcze to zrobić. jestem w szoku. jak można taki absurd zapodać. nawet zrobiłem przeliczenia jak to ma się do zillertal, hochfugen itd. ja robię bojkot telka. wolę jechać na słowację:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dyskutowaliśmy o samowoli w ustalaniu cen za karnety, samowoli i łamaniu prawa w tworzeniu regulaminów korzystania z ON. Tu mamy fajny przykład, ceny karnetów w zalezności od pory dnia (godziny startu). Czy wyobrażacie sobie np jadłospis w jakiejś knajpie: schabowy w godz. 10-12 cena 10zł, od12-14 cena 15zł, od 14 do 18 -25zł , od 18 do 20 -20zł, po 22- 15zł? Powiecie, pojeb..ło knajpiarza! Tak, tego od Telegrafu także poje.... Gdyby ta górka była tylko jego, na jego terenie i urządzenie stoku narciarskiego nie miałoby żadnego wpływu na otaczający teren, powiedziałbym , pal licho, ich sprawa. Ale , gościu urządził stok za przyzwoleniem władz miasta. Nie wiem czy wiecie, ale dojazd do parkingu przy stoku, jak i sam parking powodują uciążliwości dla przyległych posesji. Ośrodek zbudowany został częściowo z dotacji unijnych, czyli naszych pieniędzy. Mamy więc prawo zabierać głos w sprawie jego funkcjonowania oraz krytykowania polityki cenowej karnetów. Mamy prawo se pogadać, bo urzędnicy kontrolujący efekty udzielonej dotacji, na pewno nie kiwną palcem w bucie w sprawie prawidłowości i uzasadnienia tworzenia cennika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubiegłeś mnie z info. miałem plan założyć wątek "najdroższy wyciąg w polsce" - ale możemy jeszcze to zrobić. jestem w szoku. jak można taki absurd zapodać. nawet zrobiłem przeliczenia jak to ma się do zillertal, hochfugen itd. ja robię bojkot telka. wolę jechać na słowację:)

Szkoda gadać, tu za taki karnet 3-godzinny od 10 do 13 to powinno być max. 25-30zł, a nie 42zł za to, że w ciągu 25 sekund zjedzie się 200 metrów z górki (trzeba przyznać że fajnej), a potem 200 metrów po prawie płaskim dojechać do wyciągu :stupid:. Już nie wspomnę o weekendowym nartowaniu :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać, tu za taki karnet 3-godzinny od 10 do 13 to powinno być max. 25-30zł, a nie 42zł za to, że w ciągu 25 sekund zjedzie się 200 metrów z górki (trzeba przyznać że fajnej), a potem 200 metrów po prawie płaskim dojechać do wyciągu :stupid:. Już nie wspomnę o weekendowym nartowaniu :crazy:

to ile ma ten telegraf ? 400m dlugości :eek: :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dyskutowaliśmy o samowoli w ustalaniu cen za karnety, samowoli i łamaniu prawa w tworzeniu regulaminów korzystania z ON. Tu mamy fajny przykład, ceny karnetów w zalezności od pory dnia (godziny startu). Czy wyobrażacie sobie np jadłospis w jakiejś knajpie: schabowy w godz. 10-12 cena 10zł, od12-14 cena 15zł, od 14 do 18 -25zł , od 18 do 20 -20zł, po 22- 15zł? Powiecie, pojeb..ło knajpiarza! Tak, tego od Telegrafu także poje.... Gdyby ta górka była tylko jego, na jego terenie i urządzenie stoku narciarskiego nie miałoby żadnego wpływu na otaczający teren, powiedziałbym , pal licho, ich sprawa. Ale , gościu urządził stok za przyzwoleniem władz miasta. Nie wiem czy wiecie, ale dojazd do parkingu przy stoku, jak i sam parking powodują uciążliwości dla przyległych posesji. Ośrodek zbudowany został częściowo z dotacji unijnych, czyli naszych pieniędzy. Mamy więc prawo zabierać głos w sprawie jego funkcjonowania oraz krytykowania polityki cenowej karnetów. Mamy prawo se pogadać, bo urzędnicy kontrolujący efekty udzielonej dotacji, na pewno nie kiwną palcem w bucie w sprawie prawidłowości i uzasadnienia tworzenia cennika.

Bumer, Ty myślisz :laughing:

Musimy kiedyś pojeździć razem.

Do zobaczenia na Telegrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie liczyłem i wychodzi tak:

-w zillertal jakieś € 37 / dzień przy karnecie 6-dniowym - na telegrafie € 22 w tygodniu za 8 godzin

-w hochfugen & hochzillertal (89km tras) karnet od godz. 8:00 - € 45,50 a telegraf w weekend ...

€ 64 czyli 272 zł za 8 godzin jazdy!!!

nawet białka dużo taniej wychodzi!!!!!!

to się nadaje do tefałenu!!!

Edytowane przez mifilim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość stoku Telegraf to nieco ponad 320m. Właśnie taki wyciąg zakupili, a wyciąg ten biegnie wzdłuż stoku. Nie wiem dlaczego podają 500m? Może to są potomkowie mojego znajomego Mohambusa? Ten to Mohambus wytatuował sobie miarkę na swej męskości zmniejszając centymetry do 8 mm aby mu wyszło godnie! :smile:Każdy chwyt dozwolony! Ale na poważnie, ktoś udzielając dotacji sprawdzał dokumenty finansowe wniosku. Nie chce mi się wierzyć że człowiek o zdrowych zmysłach zaakceptowałby poziom cen usług świadczonych przez Telegraf. Ciekawe co tam w tym wniosku jest napisane? Sprawdzali i zaakceptowali to ludzie z Urzędu Marszałkowskiego woj. świętokrzyskiego. Mam taką nadzieję!

No i szersza uwaga, w Polsce obecnie buduje się sporo wyciągów wspieranych z różnych pomocowych dotacji. Każda ta inwestycja musi przedstawić, ogólnie mówiąc, biznes plan przedsięwzięcia. Ostatnio słyszałem że w Polsce jest 8 000 000 mln narciarzy! ( jeszcze 4 lata temu było ok. 3 mln). Ciekawe skąd ich się tyle namnożyło? Te 8 mln to chyba potrzebne jest do obliczeń opłacalności inwestycji?

Biorąc pod uwagę że 70% polskiego społeczeństwa żyje w ubóstwie,( wg. standardów unijnych), to nie za bardzo mogę sobie wyobrazić narciarzy którzy zarabiają 2000zł i stać ich na szusy na Telegrafie! Może się mylę, może z Providenta biorą łatwe pożyczki na szusy?

No i jeszcze jedna uwaga, porównanie polskich cen do cen w ośrodkach alpejskich. Trzeba to robić z uwzględnieniem poziomu wynagrodzeń tam i w Polsce, choć jak wykazał mifilim, w tej dziedzinie Kielce przegoniły już Europę.:confused::

A potem zastanawiamy się dlaczego nasi alpejczycy zajmują tak odległe miejsca w rankingach. Niby państwo wspiera działania w szeroko rozumianą ochronę zdrowia i poprawienie kondycji społeczeństwa. Niby wspiera, ale 3,80 zł za jeden zjazd z 300 metrowego Telegrafu to moim zdaniem zdzierstwo, a dotacja na takie przedsięwzięcia nie jest trafiona. Czyżby nowa reklama w TVN ( a pfe) tak drogo kosztowała że trzeba to odbić sobie podnosząc ceny? Z resztą, reklama ta też współfinansowana jest z pieniędzy publicznych!!!

Reasumując, obecny licealista średnio przebiega dystans 1500m w czasie 90 sekund dłuższym niż 30 lat temu jego ojciec? Ojciec chowany na musztardzie i occie,na ochłapach mięsa na kartki, w epoce bidy konającego socjalizmu!

Przeliczając cenę transportu wyciągiem Telegraf np z Krakowa do Gdańska, wyszłoby coś koło 6300zł za podróż w jedną stronę!

Edytowane przez Bumer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za uzupełnienie. W takim razie poprawiam, podróż telegrafowym wyciągiem z Krakowa do Gdańska kosztowałaby coś koło 6 tys zł.:smile: ( samolotem - 200-300zł, pociagiem coś koło 150 zł, lawetą wraz z zepsutym autem ok. 1100zł ale w dwie strony, taxi - 1000zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie liczyłem i wychodzi tak:

-w zillertal jakieś € 37 / dzień przy karnecie 6-dniowym - na telegrafie € 22 w tygodniu za 8 godzin

-w hochfugen & hochzillertal (89km tras) karnet od godz. 8:00 - € 45,50 a telegraf w weekend ...

€ 64 czyli 272 zł za 8 godzin jazdy!!!

nawet białka dużo taniej wychodzi!!!!!!

to się nadaje do tefałenu!!!

Michał to przelicz jeszcze stosunek czasów czystej jazdy na nartach czy ilości przejechanych kilometrów w danym okresie czasu. Coś mi się wydaje, że Telegraf będzie wtedy w czołówce najdroższych stoków na świecie :angry:

Bumer do biznesplanu, to oni pewnie podali ilość narciarzy jeżdżących na Telegrafie powiedzmy 7-10 lat temu, gdzie nie było pobliskich m.in. Tumlina i Niestachowa. Nie było Bałtowa, nie było jeszcze chyba nawet Kamieńska k/Bełchatowa, tak że byli wtedy prawie monopolistami w środkowej Polsce, a w weekendy oprócz miejscowych, to był prawdziwy najazd narciarzy z Warszawy, Łodzi, Radomia. No to skoro wtedy było tyle ludzi, to do biznesplanu podali 2x więcej, no bo ludzie wygodni są i jak będzie kanapa, to będzie ich jeszcze więcej przyjeżdżać. Tylko jakby zapomnieli, że inne ośrodki będą powstawać, rozwijać się, mnóstwo ludzi, przeważnie młodych, wyjedzie za granicę lub w inne części Polski, że sytuacja na rynku jest jaka jest. No i dowalili ceny :angry: Tak, że zamiast przyciągać ludzi, narciarzy, mieć większy ruch, być atrakcyjni, to znowu będą wozić tym wyciągiem głównie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za uzupełnienie. W takim razie poprawiam, podróż telegrafowym wyciągiem z Krakowa do Gdańska kosztowałaby coś koło 6 tys zł.:smile: ( samolotem - 200-300zł, pociagiem coś koło 150 zł, lawetą wraz z zepsutym autem ok. 1100zł ale w dwie strony, taxi - 1000zł )

To jeszcze weź pod uwagę max. szybkość wyciągu 2,6 m/s (w praktyce jeździ sporo wolniej) ... wyszło mi min. ponad 66 godzin :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadostowaGdyby ktoś jakoś dał radę kiedyś zbudować trasę lub dwie trasy alternatywne i krzesełko na górę Radostowa ( jedną z największych i najlepszych gór nadających się pod stok w województwie ).Wtedy i Telegraf i Bałtów by mogły się schować.Nie wiem w ogóle do kogo należy ten teren, coś czuje że do Świętokrzyskiego Parku Narodowego? Zgadłem ? Czyli pewnie marzenie ściętej głowy w tym temacie ?W załączniku zdjęcie Radostowej .

Gora_Radostowa_20051006_1319.jpg

Gora_Radostowa_20051006_1319.jpg.21badaefc576417b4ca14270094a4af1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Radostową niestety nie wypaliło kilka lat temu. To raczej nie są tereny ŚPN, ponieważ było dwóch prywatnych właścicieli tych terenów. Mieli budować konkretną (jak na warunki świętokrzyskie) stację narciarską, ale w pewnym momencie jeden chciał wykopać drugiego z interesu i zrobić to z kimś innym. No, a że część gruntów była właśnie tego drugiego, to w ramach wojny nie chciał pozbyć się swoich gruntów i wielkie plany upadły :sad:

A Radostowa mogłaby być takim świętokrzyskim Kronplatzem :laughing: z kilkoma wyciągami na upartego w 4 strony świata i wieloma trasami od kilkuset metrów do ok 1,5 kilometra. Choć gdyby zrobili ze dwa dobre wyciągi to też mogliby stworzyć kilka przyjemnych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie waż się pokazywać jakichkolwiek zdjęć tej góry, ani nawet pisnąć na jej temat słówko! Już jutro będziesz miał "wszawobrodego" na rekonesansie!

Poważnie, to jest chyba najlepsza do zagospodarowania narciarskiego góra w regionie. W podnórza przepływa Lubrzanka, jest woda do naśnieżania. Można wykorzystać zbiornik w Ciekotach, mozna zrobić inny. Kiedyś bawiłem się takim programem wytyczającym trasy i robiącym przekroje. Wyszły mi takie trasy, że do Krynicy nie musiałbym juz jeżdzić. Po prosto miodzio! Do tego można zagospodarować północną stronę góry. Tam jest fajny mikroklimat, śnieg trzyma się długo. Pamiętam ten pierwszy wyciąg na Radostowej ( nie ten ostatnio zamkniety). Tam jeżdziłem do końca marca, gdy nie było sztucznego naśnieżania a na trawnikach w mieście rosły już kwiatki! Tam kolejka mogłaby zarabiać i poza sezonem zimowym, gdyby wytyczono trasy rowerowe czy choćby zrobiono platformę widokową. Cóż, pomarzyć można.

Gdyby ktoś jakoś dał radę kiedyś zbudować trasę lub dwie trasy alternatywne i krzesełko na górę Radostowa ( jedną z największych i najlepszych gór nadających się pod stok w województwie ).

Wtedy i Telegraf i Bałtów by mogły się schować.

Nie wiem w ogóle do kogo należy ten teren, coś czuje że do Świętokrzyskiego Parku Narodowego? Zgadłem ? Czyli pewnie marzenie ściętej głowy w tym temacie ?

W załączniku zdjęcie Radostowej .

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudż! Przynajmniej jakieś tam ubezpieczenie masz! W imprezach samochodowych, PZM zażyczył sobie wpisanie obowiazku posiadania ubezpieczenia OC i NNW dla uczestników, podczas gdy żadna z firm ubezpieczeniowych nie obejmuje ochroną uczestników imprez sportowych!!! Fajne!:smile: W przypadku karnetu przynajmniej kupujący będzie, jakby co, objęty ubezpieczeniem. A co się tyczy ceny za same karty. Są one takie same jak te za które pobiera się kaucję w kasie, z reguły 10 zł. Nie mniej jednak z uwagi na fakt bezpłatnego dostarczenia jej, kupujący płaci 30 zł!!!!! :eek:

Tak wziąć przynajmniej 2x albo 3x po 160zł i byłoby nawet OK :happy: Ciekawe czy ta karta na kilka sezonów starczy i co z tym ubezpieczeniem? Bo wszędzie gdzie się da to ubezpieczenia próbują wciskać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, da się zrezygnować z ubezpieczenia.

Z ubezpieczeniem czy bez, karta ta obniża koszt korzystania z Telegrafu kilkukrotnie — oferta tak atrakcyjna, że aż podejrzana; tym bardziej, że niedawno była znacznie mniej korzysta oferta dostępna na Grouponie.

I kolejny plus:

10. Klient ma prawo odstąpić od umowy o świadczenie usług określonych w Karnecie bez podania przyczyny. W takim wypadku nastąpi zwrot kosztów zakupu za niewykorzystane usługi. Zwrot taki będzie realizowany wyłącznie na rachunek bankowy Klienta. Warunkiem koniecznym dokonania zwrotu jest złożenie do e-skipass pisemnego odstąpienia od realizacji przedmiotu zakupu w stanie nienaruszonym wraz z podaniem numeru transakcji niezrealizowanej, najpóźniej w dniu w którym usługi miały być zrealizowane. Wskazane żądanie należy złożyć w tradycyjnej kasie na terenie Ośrodka lub pocztą tradycyjną lub elektroniczną, z zastrzeżeniem iż we wskazanym terminie wystarczy nadanie wspomnianego oświadczenia o odstąpieniu
Edytowane przez ghs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, da się zrezygnować z ubezpieczenia.

Z ubezpieczeniem czy bez, karta ta obniża koszt korzystania z Telegrafu kilkukrotnie — oferta tak atrakcyjna, że aż podejrzana; tym bardziej, że niedawno była znacznie mniej korzysta oferta dostępna na Grouponie.

I kolejny plus:

Nie no, ponosi mnie!!! Co to za plus ten z cytowanego pkt. 10? To normalne prawo obowiazujące w Polsce!!!! Jaka to łaska? Co, może przy zwrocie niewykorzystanego karnetu trzeba dać zaświadczenie od proboszcza czy akt zgonu? Może mam się nadstawić aby właściciel stoku kopnął mnie w du.. na odchodne? Może ja już oszalałem żądając normalności, czy kogoś pojeb... porządnie w łeb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...