Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kielce i okolice - stoki narciarskie


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz gdzie swietokrzyscy  narciarze? Nie wiem, może ich jest teraz mniej? Może uznają?  ze lepiej raz wyjechać w prawdziwe góry niż ślizga się na pagorkach? Nie oszukujmy się,  świętokrzyskie  stoki to taka namiastka prawdziwych nart. Może i one wystarcza dzieciom, uczącym się jeździć na nartach, ale nigdy tym, którzy  już potrafią jeździć.  W Górach Świętokrzyskich potrzebna jest stacja z prawdziwego zdarzenia. Taka z prawdziwą czerwona trasa min 0,8-1 km, do tego jeszcze ze 2-3 trasy o różnej skali trudności,  porządne krzesło,  może nawet dwa.  Cóż,  apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale też kto się nie rozwija, ten się cofa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był Bałtów, znaczy się "Szwajcaria Bałtowska". Spod mojego domu na parking przed "Bałtowskim Zapieckiem" jest 42,3 km. Bliżej mam "Babę Jagę" w Bodzentynie i "Sabat" w Krajnie. Do Krajna nie mam chęci jeździć, Bodzentyn , jak mawiają "jugole" ne radi. W Bałtowie nic nowego. Przyszła tylko pogoda ze świętokrzyskiego bo piździło jak w Kielcach. A i  zaczął padać śnieżek. Mam nadzieję, że spadnie go trochę więcej i wszystkie ośrodki świętokrzyskie ruszą. W jednym jeszcze nie byłem, to ośrodek koło Sandomierza czy Ujazdu. Marboru mi o nim mówił bo był tam.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

cześć,

w przyszły weekend chcę wyskoczyć na rodzinny wypad na kilka godzin na świetokrzskie stoki. który stok polecacie dla poniższych warunków:

- termin sobota lub niedziela (1 dzień), na stoku ok. 10-11 na 3-4 godziny,

- 2 dorosłych dobrze jeżdżących, uczący się 6 latek (drugi sezon) i 4-latek stawiajacy pierwsze kroki na nartach,

- dla dzieci powinien być wydzielony stoczek i instruktor dla starszego, młodszy będzie uczył się z rodzicem.

Wpierw padło na Bałtów, ale obawiam się masy ludzi i kolejek, może więc Telegraf (ale czy tam jest mały stok?). niedawno wizytowaliśmy Niestachów, fajnie, ale niewygodny wyciąg dla dzieci, więc czas na coś nowego.

dzięki z góry za info! który dzień będzie lepszy na stoku, sobota czy niedziela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaliczyłem  Bodzentyn.  Osrodek nazywa się Baba Jaga. Żeby nie było że się czepiam, teraz pisze to co dobre. Osrodek najbliżej mojego domu, 21 km. No i na tym dobre się kończy.  Stok ubity jakimiś spychaczo-ratrakami. Twardo, śniegu mało,  praktycznie sam sztuczny. Ludzi niezbyt wiele. Specyficzny koloryt użytkowników,  około połowy bez kijów,  kawalerka szybka, jeździ na goryla. Parking darmowy, przy stoku jest bar. Osrodek ma 2 wyciągi i mały dla uczących się dzieci. W weekend 10 przejazdów ka kosztuje 30 zł,  czasowy 1 godz 20 zł a 3 godz. 40 zł.  Śnieg taki jakiś mało śliski.  Na tygodniu powtórzyć.  Daje parę zdjęć. 

 

20170128_121612.jpg

20170128_112520.jpg

20170128_113131.jpg

20170128_120439.jpg

20170128_120445.jpg

20170128_113127.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś znów odwiedziłem ośrodek Baba Jaga w Bodzentynie. Trzygodzinny karnet kosztuje 30 zł. Dziś chodziły wszystkie wyciagi, ludzi umiarkowanie, w kolejkach nie stałem, max 4-6 osób  przede mną, ale także podjeżdżałem od razu, bez kolejki. Warunki dobre, nie mogę narzekać. Zacząłem jazdę na moich, kiedyś ulubionych Elanach. Skrętne toto ino jakby się trochę zestarzało. Znaczy się inne narty chyba poprawiły się i stąd taka opinia. Zjechałem 6, może 7 razy i odczułem bardzo silne pragnienie kersa. Jestem uzależniony od kers jak alkoholik do kieliszka! Zmieniłem narty na "probebly the best ski...". No i po tej zmianie, dobrej zmianie(!!!), jeździłem już do końca ważności karnetu. Zastał mnie wieczór, zaczął robić się mrok. Zakończyłem jazdę. 

Teraz uwagi, bo muszę trochę ponarzekać. Na parkingu zauważyłem taki trochę stary ratrak. Stacja ma inny, nowszy, który stał pośrodku długości stoku. Ten ze zdjęcia widać, że dawno nie był używany. Stacja ma stare bramki, jakieś z demobilu. Bramki maja dwie blachy po bokach. Po przedostatnim pobycie na Babie Jadze zauważyłem, że mam poobdzierane z farby klamry na butach. Teraz wiem skąd te obtarcia. Te wstrętne blaszyska zdzierają mi piekną kolorystykę bucików! Łorcyki Baba Jaga ma stare. Łorcykami pobrudziłem se portki w ... kroku. Dobrze, że nie podarłem!!! Na koniec gdy zdejmowałem buty przyszła chmura gryzącego i duszącego dymu. Patrzac na jej ogrom myślałem, że karczma płonie. Jednak nie płonęła, dorzucono jeno wungla, a raczej "ugołu" bo w Polsce chyba takiego syfu się nie wydobywa. Załączam parę zdjęc jednocześnie przepraszając, że nie potrafię je podawać z osobna i zaopatrywać w komentarz.  

20170215_142833[1].jpg

20170215_145421[1].jpg

20170215_152203[1].jpg

20170215_174139[1].jpg

20170215_144349[1].jpg

20170215_173350[1].jpg

20170215_144304[1].jpg

20170215_174322[1].jpg

20170215_150523[1].jpg

20170215_152213[1].jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrju Ty, to słowem potrafisz kolorytu nadać naszym górką :D 

Jak dla mnie miejscówka i okoliczności przyrody - bomba :o 

Dzięki za kilka słów i zdjęć :)

PS. By dawać komentarz pod zdjęciem, trzeba je pojedynczo małym plusikiem pododawać (wcześniej robiąc kilka enterów, by przestrzeń zrobić na komentarz i kolejne zdjęcia - ogólnie nic trudnego ;) 

Pozdro.

PS2. Zdjęcie z budą The Best :D 

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marboru napisał:

 

PS2. Zdjęcie z budą The Best :D 

Buda jest na dwie jednostki typu pies. Dziura pierwsza z lewej zaopatrzona była w łańcuch, ale za niego nie ciagnałem i nie sprawdzałem czy był lokator. Druga dziura była bez łańcucha. Podoba mi się to okno. Mój pies ma budę ale bez okna! 

W ogóle Bodzentyn bardzo lubię. Zrobiłem parę zdjęć i może się wydawać, że nieco się naśmiewam z tej stacji. Nic podobnego. Cieszę się że Baba Jaga w ogóle jest. Jest najbliższa stacja od mojego domu. Mimo niedoskonałości, (a kto i co, oprócz kobiety, jest doskonałe?) stacja ma swój klimat. Miła i uczynna obsługa to podstawowy walor.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bumer napisał:

Dziś znów odwiedziłem ośrodek Baba Jaga w Bodzentynie. Trzygodzinny karnet kosztuje 30 zł. Dziś chodziły wszystkie wyciagi, ludzi umiarkowanie, w kolejkach nie stałem, max 4-6 osób  przede mną, ale także podjeżdżałem od razu, bez kolejki. Warunki dobre, nie mogę narzekać. Zacząłem jazdę na moich, kiedyś ulubionych Elanach. Skrętne toto ino jakby się trochę zestarzało. Znaczy się inne narty chyba poprawiły się i stąd taka opinia. Zjechałem 6, może 7 razy i odczułem bardzo silne pragnienie kersa. Jestem uzależniony od kers jak alkoholik do kieliszka! Zmieniłem narty na "probebly the best ski...". No i po tej zmianie, dobrej zmianie(!!!), jeździłem już do końca ważności karnetu. Zastał mnie wieczór, zaczął robić się mrok. Zakończyłem jazdę. 

No Andrzej zachęciłeś mnie. Najwyższa pora zobaczyć Bodzentyn i Baba Jagę na własne oczy, wszak to tylko jakieś 450 km. Twoja relacja mnie natchnęła i chyba w tym tygodniu jeszcze zawitamy. Jak tak dalej będziesz ośrodki opisywał to będziemy musieli się przeprowadzić  w okolice Kielc na dłużej. Koniecznie muszę poznać lokatora (lokatorów) budy.  I mam nadzieję, że nie są na łańcuchach, bo zrobię zadymę. I obiecuję, że nie powiem o tej stacji narciarskiej, iżby była na końcu narciarskiego świata!    

PS Dopiero doczytałem Twoją odpowiedź w sprawie budy i lokatorów, dzięki.   

Edytowane przez marionen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  te 450 km powoduje, ze w Sudetach nie goszcze. Na nartach byłem tam jedyny raz, w Karpaczu na obozie zimowym. Było to dawno bo jeszcze w szkole podstawowej. A ten mój " koniec świata" bardzo lubię. No cóż, urodziłem się pod Świętym Krzyżem i to chyba stąd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam okolicznych narciarzy (Świętokrzyskie). Tłoku nie ma, siąpi, jest mgła i buda pusta. Jest super. Bumer jesteśmy na remisie. Ty raz w moich górach, a ja teraz raz w twoich. Baba Jaga Wita! 

OI000434.thumb.jpg.2090f03dd4325bddf1ac93882a9f926b.jpg

OI000437.thumb.jpg.cc0c4790da0e6d189e5ae5e92758f43e.jpg

Pyszną kiełbasę macie z grilla

OI000432.thumb.jpg.7625434ddecc42cd22127f3c7c276b7f.jpg

OI000436.thumb.jpg.b925c140bf25d62ce76af55a64c45ab5.jpg

OI000431.thumb.jpg.66636128f5a44f01af21aad22b231d76.jpg

OI000430.thumb.jpg.cfe9553f80ed35904a05400ca1c4937d.jpg

Nie brak fanów Justyny Kowalczyk 

OI000427.thumb.jpg.bfaaa544cdd739873a064e4d87b72710.jpg

OI000437.thumb.jpg.cc0c4790da0e6d189e5ae5e92758f43e.jpg

OI000429.thumb.jpg.d62dd702ed6e3a85f3a1187c2072bb00.jpg

OI000424.thumb.jpg.4557a24f1081ac8c57695e29447fe76c.jpg

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bumer napisał:

Mariusz,  Ty na Family cup byłeś?  Trzeba było pisac,  bez względu   na deszcz zjawilbym sie na stoku. Podobno o godz 17 miały rozpocząć się zawody dla świętokrzyskiego. 

Cześć Andrzej, Zabawne...gadaliśmy o Tobie w drodze do Bodzentyna:) Mariusz nie napisał,bo może jest nieśmiały?O.o

Zawody zaczęły się po 18-stej? Organizatorzy czekali na "totalną noc na stoku" Zawody jak najbardziej udane.:) 

P2174734.thumb.JPG.faba5536d384f5e74c2f899800efdc1f.JPG

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

Gratulacje!!!

Teraz jak w Bodzentynie będę, to się będę chwalił, że tutejszym Królem stoku jest mój Kumpel :) 

Brawo Mario!

Spoza Województwa...ale Mariusz, bohaterami tej imprezy, to niesamowite dzieciaki, wesołe, rozemocjonowane...płacz i rozpacz,euforia i radość. 9_9

P2174729.thumb.JPG.e974795e680209667abeb4a968a01b71.JPG

P2174730.thumb.JPG.7ad2b4b93cc1cc7fb5851b2d1c11baff.JPG

Starzy wyjadacze ....poradzą sobie...:)

Edytowane przez Annaa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, February 17, 2017 o 21:51, marboru napisał:

Oj nieładnie, nieładnie się nie przyznać do odwiedzin u nas Mario ;) 

Przecież ostrzegałem

Dnia Wednesday, February 15, 2017 o 22:20, marionen napisał:

No Andrzej zachęciłeś mnie. Najwyższa pora zobaczyć Bodzentyn i Baba Jagę na własne oczy, wszak to tylko jakieś 450 km. Twoja relacja mnie natchnęła i chyba w tym tygodniu jeszcze zawitamy. Jak tak dalej będziesz ośrodki opisywał to będziemy musieli się przeprowadzić  w okolice Kielc na dłużej.  

Tak coś mam z głową, że nigdy nie wiadomo co mi odbije i gdzie mnie oczy poniosą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...