Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sinaia, Rumunia


aneta676

Rekomendowane odpowiedzi

czy naprawdę nikt nie jeżdzi w te piękne góry?

Byłem tak ok. 35 lat temu i na tle ówczesnej polskiej bryndzy było to dla nas nawet w miarę atrakcyjne miejsce.

Ale pomijając fakt, że oszuści w hotelu usiłowali nas przekręcić oraz to, że mając 6-dniowy skipass, z powodu wiatru przez dwa dni nie mogliśmy jeździć, to nic więcej z tego wyjazdu w mej pamięci nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak żart!

Co do dróg to dawno tam nie byłeś chyba ,skoro takie opinie serwujesz ,radzę sprawdzić zanim się wypowiesz, jak się wie jak jeżdzić to jest ok ,a góry piękne i o to chyba chodzi w narciarstwie (po autostradach na deskach nie śmigam)

pozdrawiam

Edytowane przez aneta676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi drogami w Rumunii to "pojechałeś" Fanatyk że hej!! Jechałem we wrześniu tego roku przez całą Rumunię do Bułgarii i mogę powiedzieć że ogromnie się mylisz.

A jeżeli chodzi o kurort Sinai to niestety żadne biuro nie organizuje imprez narciarskich (chyba że się mylę). Tylko Wytwórnia Wypraw z W-wy organizuje imprezę sylwestrową połączoną z objazdówką http://www.wytworniawypraw.pl/wycieczki/wycieczka/id-24/strona-246/program.html. Można do nich zadzwonić i cośkolwiek się wywiedzieć bliższego. Ja osobiście chcę pojechać do Sinai lub Braszowa. Znajomi Rumuni bardzo zachwalali tamtejszą infrastrukturę narciarską oraz niesamowite zabytki w okolicach. Jak powrócisz to z niecierpliwością będę czekał na relację z pobytu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowicie się zgadzam z panem KAKA znam tę trasę o której mówa ,byłam wielokrotnie w Bułgarii zawsze samochodem i drogi są całkiem dobre ale jak widać to sprawa subiektywna, ale nie o drogi mi chodzi a o trasy narciarskie bo tak jak wcześniej napisałam jadę tam pojeżdzić na nartach a nie samochodem po autostradach

dzisiejsza Rumunia to nie to co było 30 lat temu jak podróżowałam z rodzicami ,to miły gościnny kraj w którym już nie widać cyganów żebrających o kasą ,hotele są czystę nowoczesne z profesjonalna obsługą za naprawdę normalne pieniądza

co biur turystycznych to włąśnie znalazłam fajną ofertę z neckermanna. już wykupiłam turnus ale byłam ciekawa czy ktoś ma jakieś inf

o zabytkach już poczytałam

jak wrócę to oczywiście zamieszczę opis bo mam nadzieję że Karpaty się sprawdzą

dziękuję za namiar na wytwórnię

pozdrawiam

Edytowane przez aneta676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chcę pojechać do Sinai lub Braszowa. Znajomi Rumuni bardzo zachwalali tamtejszą infrastrukturę narciarską oraz niesamowite zabytki w okolicach. Jak powrócisz to z niecierpliwością będę czekał na relację z pobytu.

całkowicie się zgadzam z panem KAKA znam tę trasę o której mówa ,byłam wielokrotnie w Bułgarii zawsze samochodem i drogi są całkiem dobre ale jak widać to sprawa subiektywna, ale nie o drogi mi chodzi a o trasy narciarskie bo tak jak wcześniej napisałam jadę tam pojeżdzić na nartach a nie samochodem po autostradach

dzisiejsza Rumunia to nie to co było 30 lat temu jak podróżowałam z rodzicami ,to miły gościnny kraj w którym już nie widać cyganów żebrających o kasą ,hotele są czystę nowoczesne z profesjonalna obsługą za naprawdę normalne pieniądza

co biur turystycznych to włąśnie znalazłam fajną ofertę z neckermanna. już wykupiłam turnus ale byłam ciekawa czy ktoś ma jakieś inf

o zabytkach już poczytałam

jak wrócę to oczywiście zamieszczę opis bo mam nadzieję że Karpaty się sprawdzą

dziękuję za namiar na wytwórnię

pozdrawiam

Myślę, że zainteresowani tym regionem z przyjemnością obejrzą jeden z odcinków kulinarno-podróżniczego serialu Roberta Makłowicza. Pomijam fakt, że to bardzo interesujący serial ale właśnie jeden z ostatnich odcinków zatytułowany "Wokół Braszowa" przybliża nieco ten region narciarski. Wygląda to wszystko dość interesująco! :cool::

Zresztą sami zobaczcie! http://www.tvp.pl/vod/audycje/kulinaria/maklowicz-w-podrozy/wideo/rumunia-wokol-braszowa/8940848

I co? Nie macie ochoty na mały wypadzik? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zainteresowani tym regionem z przyjemnością obejrzą jeden z odcinków kulinarno-podróżniczego serialu Roberta Makłowicza.

Z tymi dwoma tysiącami metrów, to Makłowicz trochę przesadził, bo najwyższy szczyt w pobliżu Poiana Braszow ma coś 1700 metrów z hakiem.

Zapewne od tego czasu wiele tam się zmieniło, ale gdy byłem tam pod koniec lat 70-tych ub.w., to nadzwyczajnego wrażenia na mnie to miejsce nie zrobiło.

Poza tym, że w hotelu chcieli nas przekręcić na grubszą kasę oraz tym, że mając kupione 6-dniowe karnety nie mogliśmy jeździć przez dwa dni z powodu silnego wiatru, a kasa nawet nie chciała słyszeć o zwrocie pieniędzy, to niewiele więcej mi zapadło w pamięci.

Jedyny plus tego miejsca był dla nas taki, że nie było tam takich kolejek do wyciągów, jakie były wówczas w Polsce.

Natomiast z tego co widzę na mapie, w Sinaia faktycznie szczyty sięgają 2000 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem tam w latach osiemdziesiątych w Predealu,jednej ze stacji w okolicy Sinai i Poiana |Brasov,trasy dobre,ale infrastuktura i przygotowanie tras kiepska.Miesiąc temu na Hintertuxie zaczepiłem Rumunów -zawodników ,którzy tam trenowali i pytałem ,co się zmieniło w tych stacjach-powiedzieli,że niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

my jedziemy od 9 lutego do hotelu Cota 1400 ,nigdy wcześniej tam nie byłam więc nic nie mogę Ci powidzieć tzn w tym hotelu,piasałam na innych forach ale tak jak i na skionline nic właściwie konkretnego się nie dowidzialam , jedni piszą że warto inni że nie ,więc najlepiej będzie się samamu przekonać ,wiadomo że to nie Dolomity ani lodowce w Austrii ale myślę że może być fajnie jedno co mnie niepokoi to to że na stronach rumuńskich jest napisane że nie ma jednego karnatu na wszystkie wyciągi ale tak jest to mgliste że właściwie nic nie wiem

Co do samej Rumuni to po wielu latach przejeżdżałam tam jadąc do Bułgari 4 krotnie dwa i trzy lata temu i byłam bardzo mile zaskoczona zawsze nocowaliśmy własnie tam czyste hotele ,dobre jedzonko ,miła znająca języki obsługa i super ceny zwiedziliśmy również zamek Drakuli tzn ten do celi komercyjnych i to była bardzo fajna wycieczka ,dzisiejsz Rumunia nie ma nic wspólnego z tą z przed 30 lat , oczywiście dalej odstaje od Europy jaką znamy a zwłaszcza duże miasta jak Oradea czy Bukareszt ,gdzie jest straszne dziadostwo ale kurorty mają już całkiem całkiem nawet pani z Neckermana była w tym roku na szkoleniu wprawdzie nad morzem ale była pod wrażeniem ze tak się tam zmieniło

więc chyba warto to sprawdzić

Jedziecie wcześniej więc będę bardzo wdzięczna za inf po powrocie jeśli uda mi się coś jeszce dowiedzieć do Waszego wyjazdu to napewno napiszę

pozdrawiam

aneta

Edytowane przez aneta676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie z tym dziadostwem w Rumunii. Co prawda nie rzadzi tam "słońce peru" i Rumunia nie jest "zieloną wyspą", ale np. parytet dochodu na głowę w woj. (regionie) bukaresztańskim jest na podobnym poziomie jak w naszym mazowieckim- czyli najbogatszym. Niech Wam się nie wydaję że jesteście obywatelami "lepszej części Europy" i udajecie się do zacofanych rejonów. Może i dobrze że ktoś tam pojedzie i zda relację aby niektórym otworzyć oczy. Moje natomiast wspomnienia z Rumunii, (zatrzymanie przez securitate, wszechobecne złodziejstwo, watahy żebrzących dzieci, kible- wychodki przy blokach, wystające rury spalinowe z pieców typu koza z okien wieżowców, półmetrowe dziury w autostradzie z Bukaresztu, wszechobecna ciemność w miastach), to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobrze że powiększa się oferta ośrodków alternatywnych do tych alpejskich, bo jak się nie będzie powiększać i nie wzrośnie konkurencja, to skipassy zaraz będą po 350 e:rolleyes::

No to dziewczyny skoro macie już rezerwacje to pewnie macie rozeznanie w kosztach takiego rumuńskiego nartowania, więc uchylcie rąbka tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz "SB", trzeba tam być, poznać pewne niuanse, aby wyrobić sobie zdanie o kosztach. Gdy się kupi pobyt w hotelu przez europejskie biuro turystyczne, wynik jest z góry wiadomy. Koszty porównywalne do Alp! Ale muszą być jakieś inne rozwiązania, np. prywatne kwatery. W Alpach mozesz spać po 100 euro i po 10 za noc, w Polsce po 400zł i po 25zł! Mimo wszystko wydaje mi się. że z uwagi na odległość, rumuński kierunek narciarski nie będzie popularny. Podobnie jak Bułgaria, Bośnia i Hercegowina (Sarajewo- olimpiada zimowa !) czy Czarnogóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odległości to nie jest tak żle 1000 km to tak jak w dolomity jeśli chodzi o koszty ski to trudno powiedzieć opis bardzo mglisty na wszystkich stronach,ale uśrednienie to 550 zł za 5 dniowy skipass ,kwatery czy hotele o połowę tańsze niż w Austrii ,7 dni w hotelu przy stoku z,,neckermanna " i sauna gratis za 2 osoby dorosłe HB 1500 zł ,ceny mniej więcej jak u nas a nie 4 x jak w Austrii czy Itali

żebrzących dzieci cygańskich już tam nie widziałam (przeprowdzsiły się chyba na Słowacje )

nikt mnie nie okradł ,autostrady całkiem przyzwite choć warunki jazdy w Bukareszcie fatelne ,wszyscy jeżdż na klakson ,maja odrapane auta a na znaki i światła nikt nie zwraca uwagi ,co więcj jak był korek to jeden kierowca poprostu jechał chodnikiem ,nigdy w życiu nie widziałam czegoś takiego u nas ,bloki z paiskowca więc ładnie błyszczą w słońcu ale na tym kończy się ich urok ,balkon każdy w inny deseń a zamiast firanek jakieś szmaty ,fajniej i ładniej jest w poza miejskich terenach

Karpaty cudne ,piękne ,trasa Ceaucescu gdzie jedziemy autkiem na wysokości 2500 n.p.m. -pełen zachwyt ,przerywany starchem miałam ochotę wyjśc z samochodu i iść na pieszo ,mam gdzieś zdjęcia

jak odszukam to zamieszczę na profilu

pozdrawiam

Edytowane przez aneta676
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinaia

Podobnie jak Aneta płacimy 1600 zł HB od 2 osób hotel Rina Sinaia w centrum Sinai ,ale tez bardzo blisko wyciągu.Do tego wyjazdu skusiła nas cena ,a także chęć zwiedzenia podobno urokliwej Transylwani a przede wszystkim tych bajecznych zamków.Dwa lata temu będąc na Węgrzech zrobiliśmy sobie wycieczkę do Oradei (blisko)i bardzo się nam to miasto podobało.My lubimy odkrywać nowe miejsca i dlatego trochę się zapuścimy w głab Rumunii,zeby mieć wyobrażenie jak to na prawde wygląda.W jedna i druga strone mamy zarezerwowane noclegi w hotelach,jeden w Zalau drugi w Satu Mare.A wracając do cen to porównywalne jak nasze .Przykładowo w Dolomitach(byliśmy w ubiegłym roku-pięknie)za tydzień HB trzeba zapłacić od osoby 1500 zł plus to jak pisze Aneta wszystko razy cztery a to daje dosc pokaźną sumkę.Po powrocie odezwe sie i napiszę co i jak.Wiem z doświadczenia ,że takie opinie sa dla wielu osób bardzo pomocne bo sama często z nich korzystam .Poza tym ludzie coś doradzają przed czymś ostrzegają co na wyjazdach jest bardzo pomocne.Wrażenia po powrocie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sinaia

Witam

Byliśmy w połowie stycznia w Sinai z Neckermnna w hotelu Rina Sinaia.Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Rumunii i w tym hotelu.Hotel połozony w centrum Sinai przy głównej ulicy ,blisko sklepy,bary,restauracje a takze bliskiej odleglosci od stacji kolejki na Cota 1400 i Cota2000.Hotel super z basenem w cenie,sauną dobrym jedzeniem(śniadania i obiadokolacje)W hotelu byliśmy jedynymi Polakami(hotel duży).Przez cały pobyt spotkalismy 2 samochody z polskimi rejstracjami.Hotel położony blisko bajkowego zamku Peles i Monastyru.Polecam równiez zamek Draculi w miejscowosci Bran(u podnoza zamku bazar z pysznymi serami caskawal i cas)Z Sinai można wyjechac samochodem na Cota 1400-10km.Było wtedy bardzo dużo śniegu i wyjazd mocnym samochodem nie nalezał do najłatwiejszych(zwłaszcza przy mijaniu)Hotel ładnie położony lecz my zdecydowanie woleliśmy mieszkać w centrum(mozliwosc SKI w Azuga,Predeal,Busteni-bliska odleglosc).Na Cota 2000 sa dobre wyciagi lecz bardzo częsa mgła i silnne wiatry powoduja ze wyciagi sa nieczynne.Pogoda w gorach szybko sie zmienia.Wyciagi dosc drogie i brak porozumień w sprawie skipasów.Widoki Bardzo ładne.Nie udalo sie nam w

yjechac kolejka linowa na Busteni bo albo kolejka nie chodzila allbo nie bylo dobrej pogody(widok na Babele i Sfinksa)Kuchnia rumunska bardzo smaczna,ciorby-zupy z miesem ,pączki z konfitura i kwasna smietana-papanasi i mamaliguta(warto spróbować)Po drodze mozna zatrzymac sie w Highsoarze(liczne zabytki min dom w ktorym urodzil sie legendarny Dracula)Wracajac do nart-stoki w miare dobrze przygotowane,najbardziej opłaca sie kupowac karnety poldniowe.Drogi w Rumunii zwlaszcza te glowne bardzo dobre,lepsze jak na Słowacji.ceny porownywalne do naszych .Niektore art zywnosciowe drozsze jak u nas.Piwo i wino tansze.Dobre piwo Ciuk i Ursus a wini Muskat-otonel.Na pewno dla nas wszystko duzo taniej jak w Alpach czy Dolomitach.markowa odziez SKI droga choc na przecenie udalo mi sie kupic super kurtke Kiltec z 690 na 290Lei.Na razie tyle przyszlo mi do glowy.Zainteresowanym odpowiem na wszystkie pytania.Pozdrawiam.Ewa

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...