Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sinaia, Rumunia


aneta676

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi ten opis bardziej turystycznie niż narciarsko.

Ja nie zostałam przekonana do wyjazdu w rumuńskie "alpy".

Mnie też nie przekonuje. Bez wątpienia to piękny kraj. Pamiętam wspaniałe widoki, zasypane śniegiem na 2 m drogi, i wszechobecną biedę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ten opis bardziej turystycznie niż narciarsko.

Ja nie zostałam przekonana do wyjazdu w rumuńskie "alpy".

I ja się pod tym podpisuję

Jak czytam iż to działa tak , to nie działa , skipass drogi ale taniej niż w Alpach to się denerwuję bo u mnie w Legionowie tez taniej tylko nie mam wyciągów , gór , lodowców ale taniej mam - to zapraszam

W takim temacie powinno być " wyjazd turystyczny plus okazjonalnie narty" bo inaczej osoba jadąca w Trzy DOLINY napisze "słaba Francja , nie ma co zwiedzać "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie zgadzam sie z poprzednimi wpisami.Wyjazd ten był typowo narciarski,ale trudno od rana do późniego wieczora jeździc na nartach tym bardziej,że stoki są nieoswietlone(podobnie zreszta jak na Słowacji)Przy okazji warto cos jeszcze ciekawego zobaczyc.3 lata temu bylismy w Alpach włoskich Bormio-SKI Livignio santa caterina ...Jazda na nartach caly dzien-w Bormio wieczorem baseny termalne (na zewnatrz z widokiem na Stelvio)2 lata temu byliśmy w Dolomitach Cortina d Ampezzo.Skipass 6 dniowy znow kilka czy kilkanascie tras min Faloria,Marmolada ,Cristallo,Misurina...Jazda od rana do wieczora ,ale pogoda zmienna na takie non stop slonce jak w Livigno.Stoki oczywiscie super przygotowane,wszystko bajka.W tym roku chcielismy sprobować czegos innego i jak pisalam wczesniej za polowe ceny.Standard hoteli wysoki,czysciuto,w pokojach szlafroki kapielowe i pantofle frotte jednorazowe ,mini bar w pokoju komfort-dobre ceny.W miejscowosciach turystycznych porzadne hotele,jeszcze byly piekne swiateczne oswietlenia,żadnej biedy.Drogi dobre.Owszem,jak zboczy sie z trasy to jest biednie.To tez warto zobaczyć.W sinai i okolicach nie funkcjonuje pojecie skipassu.Są rózni własciciele kolejek i wyciągów,którzy nie honoruja biletów karnetów innych.W sprzedaży są karnety póldniowe,całodniowe lub np 10 przejazdowe.Mozna też kupic karnety kilkudniowe obejmujące tylko jeden stok.Na cota 2000 wyjazd kolejka linowa z Cota 1400 plus na górze obejmuje jedno krzesełko i orczyk.Drugie krzesełko jest powiazane z telegondola inny karnet,inny własciciel.Sa też karnety punktowe-nieopłacalne.Jednakże trasy sa dbre,jest gdzie pojeździc,najlepiej karnety póldniowe-zmienna pogoda.(w Livigno zawsze pewna)Widoki piękne-warto zobaczyć.Karpaty mają swój urok i to co sie tam zobaczy jest inne niz w Alpach czy Dolomitach.Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisienka1959 ma talent do pisania. Tyle tekstu i praktycznie żadnych użytecznych dla narciarza informacji.

Nie zgadzam się. :wink:

Dla narciarza to ważne informacje. [Nie jedź tam],...bo nic prawdziwym nartowaniem to nie ma wspólnego.

Dla narciarza -turysty też,...[Jedź tam],... bo prócz nart znajdziesz to co lubisz.

Nie można podważać sensu wyjazdu na narty do Rumunii.

Jeśli ktoś lubi takie wyzwania,to niech jedzie-czemu nie. Niestety ja nie należę do tej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam wcześniej,ze chętnie dokładnie odpowiem na każde pytanie.Każdego interesuje cos innego.

To ja mam parę pytań:

-Jak duże są te ośrodki - ile tras,jakiej długości,jakie wyciągi?

-Możesz opisać te,w których jeździłaś?

-Ile kosztują karnety na poszczególne ośrodki?

-Możesz podać ich strony internetowe?

-Coś więcej na temat wysokości na jakich się jeździ?

-Czy jeżdżą pomiędzy nimi skibusy?

-Jakie są odległości pomiędzy tymi ośrodkami?

-Jak do nich daleko z hotelu?

-PROSZĘ O JAKIEŚ ZDJĘCIA!!!

Być może coś przegapiłem w poprzednich relacjach,najwyżej się powtórzysz... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odnosnie tras narciarskich w Sinai to na Cota 2000 jest kilka wyciagów-trasy łatwiejsze jaki również czarne.Wyjazd kolejką linową z Cota 1400 na Cota2000 5 wyjazdów kosztuje 80 Lei i tyleż samo kosztuje 5 wyjazdów krzesełkiem juz na górze Cota 2000.Karnet całodniowy np w Predealu kosztuje 120 Lei a półdniowy 90 Lei.W Sinai na Cota 2000 krzesełko stare jak inowe.W Azuga gondola i krzesełko.Najwięcej tras narciarskich jest w Sinai.Wiadomo jak wieje silny wiatr to kolejka linowa nie chodzi W Polsce i wszędzie jest tak samo.W Dolomitach nie udało sie nam np wjechac na Marmolade.W Austrii też można trafić na tydzień niepogody.Tylko pewne jest Livigno bo posiada swój mikroklimat i tam prawie zawsze świeci słońce.Wracając do tras w Sinai w czasie naszego pobytu czarne trasa były zamknięte ze względu na silny wiatr(przewiany śnieg wystające kamienie)Na samej Cota 2000 warunki super.trasy ratrakowane.Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za marudy czy narciarze to już nie mogą nic zwiedzić i zobaczyć ???

ja zawsze jeżdżę 5 ,7 godzin a pózniej jeszcze coś chcę wieczorkiem zobaczyć ,prócz hotelowego baru i dna kufla z piwem ale jak widać każdy ma inne zainteresowania wiadomo czasem ma dość po całym dniu i myślę tylko o saunie i łóżeczku ale zawsze się mobilizuję !!! ijak nie ma co zwiedzać to chociaż idę podreptać po pobliskim miasteczku .

pozdrawiam

aneta

Brzmi ten opis bardziej turystycznie niż narciarsko.

Ja nie zostałam przekonana do wyjazdu w rumuńskie "alpy".

Edytowane przez aneta676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to na lodowcach nie poszalejesz bo 16.30 i koniec a póniej to co łóżeczko?

pozdrawiam

aneta

ależ caracas nic nie marudziła

jaka z niej maruda

maruda to jestem ja :smile:

bo ja nigdy z własnej nieprzymuszonej woli nie kończę puki ostatnie krzesło nie zatrzyma się

to i potem jest już mało sił i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to na lodowcach nie poszalejesz bo 16.30 i koniec a póniej to co łóżeczko?

pozdrawiam

aneta

te krzesła to nam (mnie)zatrzymują się na górze zawsze

potem jeszcze ostatni zjazd i to najdłuższą trasą

potem np.

jakieś drobne zakupy

jakaś kolacyjka

jakieś baseny,termy

jakaś obsługa sprzętu

potem rzeczony kufelek i jego denko :stupid: (jedno ,max dwa denka)

toaleta

sen

ale rano

koniecznie na pierwsze krzesło

i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Relacja po !!!

Witam

co do Sinaia to miejscowość cudna pełna fajnych hoteli ,pensjonatów i zabytków,piękny park gdzie koncertował Strauss, zamek królewski bajka !!! hotel Cota 1400 położony w połowie góry ,do stacji narciarkiej 50 m z możliwością wyjazdu w górę ,ale i trasy w dół ,jedzonko bardzo dobre ,sauna gratis ,śniegu tyle że szok, łańcuchy konieczne ale mozliwe korzystanie z kabiny która ma stację dolną w samym mieście więc jak zaparkowaliśmy samochód w sobotę tak do soboty stał ) Turyści tylko Rumuńscy ,garstka Polaków z Neckermanna

to te super strony Rumuni !!!

co do narciarstwa to szału nie ma ,góra wprawdzie całkiem przyzwiota , trasy dobrze przygotowane ,równe ale dośc wąskie częściowo w lesie dośc krętę ,najdłuższa prawie 6 km ale żeby na niej jedżcić konieczne dwa skipassy (dwa osobne wyciągi i właściciele) koszt koło 120 zł dziennie za jeden skipass więc razy dwa i+razy dwie osoby i razy 6 dni to Dolomity czy Austria to tanizna w porównaniu do ,,biednej "Rumuni wprawdzie można było kupić 6 dniowy ,i to ze zniżka hotelową ,ale ze względu na chimerczną pogodę (na dale dało się jeżdzić codzienni ale u góry co drugi dzień taka mgła że ręki przed sobą nie widać ) zmuszeni byliśmy codziennei zastanawiać się gdzie dzisiaj !!!

Stoki u góry piękne pełne freestyl-owców- możliwoaść jazdy poza trasami , trasy po małych lawinach które oni ściągali zaraz ratrakowane .

kolejek brak na wyciągach .

Powiem tak ,cudne fajne miejsce i wspomnienia też fajne ,ale byłam raz zobaczyłam i raczej tam już nie pojadę ,zmęczyłam się tym codziennym wymyślaniem jaki skipass kupić .

Pojeżdziłam ,ale po 4 dniach w Dolomitcha miałam słabsze kolanko jak balonik i tylko ibuprom oraz stabilizator pozwalał przetrwać do końca wyjazdu ,a tu poczułam lekki ból po 5-tym dniu jazdy i zrobiłam prawie o połowę mniej km.

jak mi się uda to zamieszce parę zdjęć

pozdrwiam

aneta

Edytowane przez aneta676
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ciekawy temat. Planuje ktoś wyjazd w tegoroczną zimę? Jesienią wyjechałam kolejką z Busteni i następnie górai dotarłam na wspomnianą Cotę 2000 i infrastruktura narciarską zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Autorów poprzednik wpisów może zaintersuje, że Trwają prace na szczycie Coty 2000, spotakałam robotników i ciężki sprzęt. Byłam zachwycony górami Bucegi i myśle, że w zimie warto tam również zajechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ciekawy temat. Planuje ktoś wyjazd w tegoroczną zimę? Jesienią wyjechałam kolejką z Busteni i następnie górai dotarłam na wspomnianą Cotę 2000 i infrastruktura narciarską zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Autorów poprzednik wpisów może zaintersuje, że Trwają prace na szczycie Coty 2000, spotakałam robotników i ciężki sprzęt. Byłam zachwycony górami Bucegi i myśle, że w zimie warto tam również zajechać.

Robię rozeznanie, cenowo nieźle to wygląda http://lastminute.finmarket.pl/index.php?id=5&offer[country]=32&offer[region]=7651&offer[object]=piemonte&offer[id]=b0828d8d5c83587030e293743ffab49cce2e9f93b6b2a2d0837bef3f0127c81b&offer[xCode]=34411&offer[oferta]=ofertasv, tylko dojazd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Był ktoś w ostatnich latach na nartach w Rumunii? Ostatnie wpisy w tym temacie to 2013/14 rok. 

Na razie układam pomysł w głowie. Cenowo wygląda dosyć dobrze, chociaż cenników skipassów na przyszły sezon nie widziałem.
Noclegi w Brasov lub okolicy, szusowanie w Poiana BrașovPredealAzugaSinaia.
Poniżej wrzucam mapki wymienionych stacji narciarskich.

Poiana Brasov

1454113692_PoianaBrasov.thumb.png.a18bffe366c70bac5a7de836b9637ba0.png


Predeal

Predeal.jpg.ee1b10260eb2a3e485551e7ee1f20b7c.jpg


Azuga

Azuga_pistemap.thumb.jpg.9f566aa694281a556cad53b8f6013b76.jpg


Sinaia

1905577935_Sinaiamapa.thumb.jpg.56be43784562ef89492d0345b0e7b56d.jpg
 

Pytanie o drogi - ich stan i utrzymanie w zimie?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chodzi mi ten kierunek po głowie, infrastruktura drogowa ciągle się poprawia. Większość dróg w przyzwoitym stanie. 

p.s.

Był tam taki odcinek koło Kluż-Napoka, gdzie się mocno korkowało, ale już jest trasa autostradą. 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany stanem dróg i panami ich budowy w Rumunii to tu chyba najdokładniejsza mapa. Po najechaniu wskaźnikiem myszy, na daną drogę, są wyświetlane informacje o planowanej dacie ukończenia itp. 

Czerwony kolor - istniejące.

Blado niebieski - w budowie.

https://cestrin.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=210f9dcdbeaf48349e3ed19e92ee2f19

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Drogi są w bardzo dobrym stanie. Rumunia intensywnie wyremontowała większość dróg. Pamiętajcie jednak, że są one płatne, choć opłaty są bardzo niewielkie. Od zeszłego roku, wszystkie krajowe drogi są płatne! Należy zakupić "Rovignette". Byłem w tym roku i w poprzednim w Rumunii, ale w górach, w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...