Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Co do negatywnej oceny Słotwin-właściciel zawsze dba tam mocno o przygotowanie tras ,ale pogoda jest i była ,jaka jest i nic się na to nie poradzi.

Po moim wczorajszym wyjeździe jestem innego zdania.

Tylicz, Krynica - odległość w linii prostej pewnie jakieś 5km, warunki więc takie same, bądź bardzo zbliżone.

Na stokach Krynicy, w porówaniu do Tylicza - mocna bieda, stąd moja tak negatywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dokładnie. Dla niektórych to, że np Białka śnieży a inni nie jest dowodem, że Ci inni to barany. Takie myślenie niestety.

Pozdrowienia

eh przytyk do mnie :)

od obecnego na miejscu znajomego - na samym szczycie jaworzyny jest dosłownie brązowo i kilka metrów poniżej na trasie również - później jest względnie przyzwoicie jednak zdecydowanie miękko

Kiedy mogą śnieżyć to mogą od wczoraj od godzin nocnych były względne warunki do śnieżenia do rana dziś - znajomy nie zaobserwował zmian ..... w pokrywie śniegu niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim wczorajszym wyjeździe jestem innego zdania.

Tylicz, Krynica - odległość w linii prostej pewnie jakieś 5km, warunki więc takie same, bądź bardzo zbliżone.

Na stokach Krynicy, w porówaniu do Tylicza - mocna bieda, stąd moja tak negatywna ocena.

Twoja negatywna ocena jest wynikiem warunków atmosferycznych a mianowicie tego, że nie naśnieżyli odpowiednio. Przyczyn może być wiele i moga być one zależne od samego właściciela jak również od warunków atmosferycznych. Generalnie teraz trudno oceniać stacje pod względem przygotowana ponieważ aura jest jak jest i moze być tak, że niby róznica w odległości 10 km a jednak moze dużo zmienić.

Co do jednego karnetu to w Krynicy widac jeszcze do tego nie dojrzeli.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja negatywna ocena jest wynikiem warunków atmosferycznych a mianowicie tego, że nie naśnieżyli odpowiednio. Przyczyn może być wiele i moga być one zależne od samego właściciela jak również od warunków atmosferycznych. Generalnie teraz trudno oceniać stacje pod względem przygotowana ponieważ aura jest jak jest i moze być tak, że niby róznica w odległości 10 km a jednak moze dużo zmienić.

Co do jednego karnetu to w Krynicy widać jeszcze do tego nie dojrzeli.

W krynicy ..... plany są od wielu lat jak zrobić tam wspaniały ośrodek z kilkudziesięcioma trasami/ kilometrami w projekcie 7 dolin

mapa ogólna: http://www.siedemdolin.pl/att/mapa.jpg

projekt połączeń : http://www.siedemdolin.pl/att/mapa_szczegolowa.jpg ( jest ich kilka z opcją gondoli z centrum krynicy również )

nawet opinie środowiskowa ( bo to obszar natura 2000) jest zrobiona i jest pozytywna !!!!

coś tam się w temacie dzieje może nowy udziałowiec jaworzyny to ruszy - jednak nie jestem wielkim optymistą czy tego dożyję :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krynicy ..... plany są od wielu lat jak zrobić tam wspaniały ośrodek z kilkudziesięcioma trasami/ kilometrami w projekcie 7 dolin

mapa ogólna: http://www.siedemdolin.pl/att/mapa.jpg

projekt połączeń : http://www.siedemdolin.pl/att/mapa_szczegolowa.jpg ( jest ich kilka z opcją gondoli z centrum krynicy również )

nawet opinie środowiskowa ( bo to obszar natura 2000) jest zrobiona i jest pozytywna !!!!

coś tam się w temacie dzieje może nowy udziałowiec jaworzyny to ruszy - jednak nie jestem wielkim optymistą czy tego dożyję :(

Plany planami, a zrobienie jednego karnetu nie jest wielka sztuką -trzeba tylko chęci a tego jak widać nie ma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Azotów i Słotwin razem wziętych do Jaworzyny nie ma sensu.Nie ta wielkość! Natomiast porównanie przygotowania stoków Azotów i Jaworzyny, jak najbardziej. Azoty, powtarzam to któryś raz, praktycznie przygotowane są zawsze wzorowo. Obecna pogoda, a w ślad za tym warunki na stoku, to wyjątek i nie moze być podstawą do wyciagania jakichkolwiek wniosków. Moje subiektywne odczucie mówi mi , że Jaworzyna mogłaby sie wiele nauczyć od Azotów, a juz na pewno mogłaby dołożyć staranności aby Azotom dorównać.

Parkingi są wysypane tłuczniem. W okresie opadów zawsze odśnieżone, posypane żwirkiem. Są na tyle obszerne że obsługa nie goni kierowców aby parkowali klamka w klamkę. Widać w tym roku, za przykładem Jaworzyny, parkowanie podrożało.

Nie zapominajmy że na Azotach, oprócz 3 osobowego krzesła i 2 osobowego orczyka, jest jeszcze talerzyk z dość fajnym stokiem za budynkiem baro-hotelu. A wszystko to oczywiście połączone dobrze wyratrakowanymi trasami.

Na wspólny karnet Azoty-Słotwiny najprawdopodobniej się nie doczekamy. I to nawet gdyby udało się zrealizować projekt Siedem Dolin.:sorrow:

A klimat? Od kilku ładnych lat nie słyszę już z głośników "Bella, bella donna. Wieczór taki piękny. Może dziś pójdziemy do kawiarenki.." Tercetu Egzotycznego:confused::

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Znowu piszecie dla samego pisania. Plany 7 dolin nie były planami właścicieli Jaworzyny a były jedynie z nimi związane.

Pierwszym etapem realizacji była Wierchomla. Później weszła Natura 2000, która wstrzymała proces realizacji na co najmniej pare lat. Do tego dołożyły się dwie czy trzy bezśnieżne zimy. Później powstał Szczawnik ale do realzacji całości brakuje bardzo dużo.

Czy kiedyś dojdzie do realizacji całości trudno powiedzieć - oby. Takich planów jest w Polsce co najmniej parę ale realizacja to nie budowa domu a wypowiedzieć sie na ten temat mogą jedynie Ci, którzy te projekty tworzą z poważnym zamiarem wdrożenia. Reszta to zabawne gdybanie tak jak te stwierdzenia o naśnieżaniu.

Bardzo dużym problemem na naszym krajowym podwórku jest niemożność dogadania się stron wynikająca ze opacznie pojmowanego własnego interesu. Zeby było smiesznie tu koronnym przykładem jest wychwalana Białka.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się fundusz wschodnio- rusko- turecki!!! Coś w trawie, znaczy chyba w skoku na unijną kasę, piszczy, kruca bomba, coś piszczy!
to jedyne co w tej sytuacji nam pozostaje - kasę mają i to dużą fundusze własne ponad 3 biliony euro robią wrażenie :)ich poprzednie biznesy wyszły firmom na plus:( Aster mocno pod ich skrzydłami nabrała kredytów na rozwój ale również została rozwinięta i sprzedana Upc ) (Lux med rozwinął skrzydła - właśnie jest wystawiany na sprzedaż) zakup Azotów (o czym nie wiedziałem że już kupione) tworzy klarowną opcję odświeżenia pomysłu budowy gondoli i krzesła do krynicy przez przełęcz krzyżową i nowych tras narciarskich tam jest nawet miejsce bez żadnej większej przecinki drzew więc powinno być łatwo to ogarnąć.

KrzyĹźowa_BS11.jpg

57da821ee8a5a_Krzyowa_BS11.jpg.ac9a69c8b91aab706e87fb139cc9d745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje dalej czekać, a to nie łatwe. Jeszcze przed świętami sobie mogłam wytłumaczyć, że czasu brak i po świętach się nadrobi, ale teraz to mi już argumentów brakuje :wink: może w końcu uda się mi rozpocząć ten sezon... no bo chyba nie będzie tak, że dopiero pośmigam od 20 stycznia w Austrii :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam się w temacie dzieje może nowy udziałowiec jaworzyny to ruszy

Aby ten projekt zrealizować trzeba zmienić prawo, ponieważ to ma być inwestycja, a nie kopalnia czy stocznia które pracują mimo ujemnego bilansu.

Edytowane przez JC
Naruszenie zasad forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.:applause:

Tak się walczy o klienta i pieniążki.

Bo ten sezon może być bardzo króciutki,a czas ucieka bezlitośnie.:proud:

MB ile musieli by Tobie zapłacić na Złotym Groniu żebyś jutro ,,ponartował" na ich ,,śliziku śniegowym'':confused:: Od około 20.01 przez około dwa tygodnie pojeździmy w całkiem dobrych warunkach. Nawet w SON-ie:smile: :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB ile musieli by Tobie zapłacić na Złotym Groniu żebyś jutro ,,ponartował" na ich ,,śliziku śniegowym'':confused:: Od około 20.01 przez około dwa tygodnie pojeździmy w całkiem dobrych warunkach. Nawet w SON-ie:smile: :applause:

Dopiero 20stego?

Tam przecież szykują się na Race Festiwal 10-12 stycznia :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Słówko o tym:

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach 10-12 stycznia w Szczyrku odbędzie się Race Festival. To impreza firmowana przez Marcina Szafrańskiego – przed laty wybitnego polskiego zawodnika, dziś szkoleniowca (Ski Camp) i komentatora Eurosportu. W ciągu tego wyścigowego weekendu będzie się można wyżyć na bramkach do woli.

Wszystko rozpocznie się w piątek. O 10.00 rano rozpocznie się oficjalny trening supergiganta. Wieczorem zaś (godz. 18.00) zaplanowane zostało szkolenie na tyczkach slalomowych. W sobotę od rana szykują się wielkie emocje, bo na godz. 10.00 wyznaczono początek zawodów o Puchar Ski Camp właśnie w SG. Bodaj po raz pierwszy zorganizowane zostaną profesjonalne zawody w tej konkurencji dla amatorów. Popołudniową porą, od 17.00 ma się odbyć slalom równoległy, który będzie wspaniałym preludium przed wieczorną imprezą towarzyską „Szczyrk Race Festival”. W niedzielę również pojawi się pretekst do ścigania się z najlepszymi. O godz. 10.00 zacznie się gigant, a o godz. 14.00 z kolei IT Ski Cup, czyli zawody dla branży informatycznej.

Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia. Tam znajdziecie wszystkie szczegóły odnośnie harmonogramu Race Festivalu a także nt. możliwości zapisania się:

www.racefestival.pl

źródło: ntn.pl

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero 20stego?

Tam przecież szykują się na Race Festiwal 10-12 stycznia :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Słówko o tym:

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że w dniach 10-12 stycznia w Szczyrku odbędzie się Race Festival. To impreza firmowana przez Marcina Szafrańskiego...

www.racefestival.pl

źródło: ntn.pl

To przepraszam . Nie wiedziałem . Chyba ciężarówki wyjechały już w Alpy po śnieg a my szykujmy się na sportową imprezę w Szczyrku już za kilka 8 dni:applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...