Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Soszów, 5 styczniaPo 2 tygodniach braku nart postanowilismy coś zrobić dla zdrowia.W Beskidzie Żywieckim i Śląskim obecnie są otwarte wg mojej wiedzy:Pilsko - szczyt, Złoty Groń w Istebnej - jakieś resztki śniegu, Szczyrk - wyciąg dla dzieci w Czyrnej, Biały Krzyż i Soszów - trasa niebieska. I to wszystko. Wszędzie warunki trudne lub bardzo trudne. Śnieg wszędzie przypomina to co jest na wiosnę tuż przed zamknięciem sezonu czyli lodowa kasza - rano zmrożona i twarda, a po godzinie, dwóch zwały kopnej kaszy lub cukru (jak kto woli). Dzisiaj padło na Soszów. Pierwszy wyjazd kanapą godz. 8.15. Trasa w miarę równa, beton od góry do samego dołu. W tym betonie jest wtopionych dużo drobnych kamyczków, raczej niegroźnych dla nart.Pierwsza "ścianka" to dla wielu a zwłaszcza naszych wschodnich sąsiadów było zbyt wiele na ich umiejętności.Opuszczalśmy ośrodek ok. godz. 10 i wtedy ilość ludzi na wąskiej trasie robiła się spora.Trasa w wielu miejscach to już była breja cukrowa.No cóż, narty obecnie w Beskidach to średnia przyjemność. Szkoda mi trochę gości zza wschodniej granicy, którzy wydali sporo kasy na przyjazd, a tu taka kicha.

20140104_093114.jpg

20140104_100336.jpg

20140104_100339.jpg

wyciąg w pobliżu Soszowa

20140104_102454.jpg

20140104_093114.jpg.42af2b85b674910f70bd52c4540c1bdd.jpg

20140104_100336.jpg.7fb699b22e57704fd3b63d0673df4a07.jpg

20140104_100339.jpg.e7ce6d40295e841804a1142f5f590ce1.jpg

20140104_102454.jpg.daba334d8f207a2dc985b4340d976c1a.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zima przypomina tą z lat 2006/2007

To samo pomyślałem.Wtedy w styczniu był wysyp grzybów! :eek:

Sam je znajdywałem!

Chyba właśnie wtedy odkryłem Pilsko,bo tylko tam dało się jako tako pojeździć.W Szczyrku był jeden dramat.

ale prawdopodobieństwo mroźnego lutego 2014 to jakieś 3 procent.

Rosyjscy meteorolodzy przewidywali dla nas w lutym ostry mróz,nawet poniżej -40st!Tak miałoby być nawet 3 tygodnie!Tak przynajmniej przeczytałem jesienią.Natomiast według nich grudzień miał być bardzo ciepły (i był),styczeń również ciepły.

Ciekawe czy się sprawdzi? :wink:

W Beskidzie Żywieckim i Śląskim obecnie są otwarte wg mojej wiedzy:

Pilsko - szczyt, Złoty Groń w Istebnej - jakieś resztki śniegu, Szczyrk - wyciąg dla dzieci w Czyrnej, Biały Krzyż i Soszów - trasa niebieska.

Czy nie uważacie,że skoro warunki są takie beznadziejne,to stacje powinny obniżyć ceny za karnety?Jeden Złoty Groń tak zrobił. Soszów,mający jedną wąską niebieską trasę,raczej mało ciekawą,trochę sporo sobie żąda.Jeszcze płatny parking. :mad::

Nie wiem jak na Pilsku,ale chyba tam też nie ma żadnych zniżek,a za obecne warunki to nawet pół ceny za karnet to raczej dużo.

Jak już jest mizeria z warunkami,to choćby z ceny mogliby popuścić. :rolleyes::

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki narciarskie w lubelskim

Wstałem dzisiaj rano, patrzę przez okno, a na ulicy kałuże pokrył lód.

Szybka decyzja, śniadanko, deski do auta i w drogę.

Ponieważ w centralnej Polsce otwarta jest jedna króciutka górka - to właśnie na nią jadę, zresztą kolejny raz - po wypadzie wieczornym w Sylwestra.

Temperatura po drodze +5 i obawiam się, czy będzie po czym jeździć. Na kamerce wyglądało ok, choć wieczorem kropił delikatny deszcz i w sumie nigdy nie wiadomo.

Rąblów jest czynny od 10siątej i po minięciu Wisły, orientuję się, że mam dobry czas. Postanawiam więc po drodze odwiedzić ośrodek, który znajduje się tuż za Puławami: Parchatkę. Na stronie internetowej: http://www.parchatka.pl/ wielki napis, wkrótce otwieramy, a na stoku wiosna:

fc1cebe7fed4cedemed.jpg

Zielona łąka dominuje nie tylko powyższy, bardziej stromy stok, ale również całe to miejsce.

Zimy ani widu, ani słychu... Widok bardzo smutny.

e8d2fcc8d1d6cd09med.jpg

Jest 9:45, więc jadę dalej, do miejsca przeznaczenia.

Z daleka stok wygląda na tyciutki...bo w rzeczywistości taki jest.

101e6643b9dc3c91med.jpg

Nie wiem jak to, tutaj zrobili, że jest śnieg i się utrzymuje tak długo? Aura od tygodni wiadomo jaka. Przymrozki pojawiają się jedynie na godzinę, dwie nad ranem.

Gdybym nie widział na własne oczy, nie jeździł, to bym w to nie uwierzył.

Jestem drugim narciarzem na parkingu. Boję się, czy w ogóle ktoś otworzy wyciąg?

Właściciel się krząta w obejściu i uspokaja - za sekundę włączy mi talerzyk.

Przebieram się szybciutko i rozgrzewam. Kupuję karnet na 3 godziny i jestem gotowy do jazdy.

Parę minut po 10siątej puściutko:

83f58100c5ed79f3med.jpg

O dziwo! Po założeniu nart stwierdzam, że jest twardo a powierzchnia jest zmrożona.

Fajnie.

f9f29f478c37af8cmed.jpg

Nim poznany starszy Pan z nartami się zebrał...to jeździłem sam na całej górce ponad 20 minut.

Zero obsługi, jedynie narty i ja...

...poczułem się przez jak na swoim osobistym, prywatnym stoku.

Wycinam pierwsze ślady na sztruksie:

39b054fa9b9a9935med.jpg

Zapowiada się intensywny trening - góra, dół, góra, dół.

Noga i kolano trzymają się w miarę ok. Po kilku zjazdach, pozwalam sobie na bardziej dynamiczne skręty.

Przybywa narciarzy, a ja robię kilka fotek dłuższego zjazdu znajdującego się po lewej stronie Rąblowa.

Armaty wystawione, śladowe ilości śniegu również widoczne - właściciele walczyli dzielnie o uruchomienie całości tras ale niestety się nie udało. Góra wygląda tak:

7e710a3a6ff1c67cmed.jpg

Część najbardziej zewnętrzna, przy zbiorniku z wodą do naśnieżania zupełnie bez śniegu:

9ecb1458ace28b33med.jpg

Obok działającego talerzyka, piękna zielona trawa:

1f41d686c875ee5emed.jpg

Jeżdżąc sobie sam, sporo myślałem dlaczego mimo totalnej wiosny w centralnej Polsce tutaj jest ten kawałek górki z przyzwoitymi warunkami śnieżnymi? Dlaczego to się utrzymuje? Na dodatek jak na moje oko jeszcze długo się utrzyma.

Rozwiązaniem zagadki jest chyba położenie względem stron Świata.

Słońce zagląda tu rzadko, bo znajduje się idealnie za lasem:

ed56de83d87c1766med.jpg

I nawet jak przebije się przez chmury, to całe miejsce jest zacienione.

c826da1a37c855f9med.jpg

Przed moim wyjazdem pojawiło się kilkunastu narciarzy i deskarzy, zrobiło się miękko...choć jedynie na samej powierzchni. Ok 20cm śniegu jest mocno zbita i twarda pod spodem.

Pakuję się i ruszam w drogę powrotną.

Wyjeżdżam z Rąblowa i postanawiam odwiedzić trzeci, mój ulubiony z lubelskich stoków: Stację Kazimierz znajdującą się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą: http://stacjakazimierz.pl/

Wygląda to tak:

503ed4fb17e08d28med.jpg

Podjęta została próba naśnieżania, a śnieg został jedynie na samym dole. Obydwie trasy - z zieloną trawką, podobnie jak w Parchatce.

Podsumowując: fajny poranny trening w Rąblowie.

Ośrodek powinien dotrwać do mrozów i z pewnością będzie czynny - czyli będzie gdzie zaspokoić narciarski głód.

Inne miejsca narciarskie w województwie lubelskim - nie zapowiada się by zostały otwarte w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Niestety.

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy 4 styczeń 2014

W drodze powrotnej z Rąblowa telefon do forumowego expata, a mojego kumpla Piotrka.

Jest aktualnie w Zakopanym.

Wczoraj na Szymoszkowej wieczorem dramat: muldy po kolana i ogólnie warunki takie jak i pogoda ostatnio - "średnie".

Dzisiaj był na Kasprowym. Kocioł Gąsienicowy jest czynny dla narciarzy. Sporo śniegu, delikatny mróz, piękna widoczność.

Dostałem kilka chwil temu od niego dwie fotki.

0c5272141868ce55med.jpg

Narciarzy jak na lekarstwo a warunki podobno rewelacyjne!!!

857f295085bd1dccmed.jpg

Kolejek brak pod kasami...

...czyżby to ten karnet? 135zł :eek:

Teraz właśnie wraca z Witowa.

c9408e605bde8deemed.jpg

Stok płynie... temperatura +4. Ludzi tłum.

W Zakopanym wskazuje mu auto +7.

Pozdrowienia od expata dla wszystkich forumowiczów.

Edytowane przez marboru
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaworzyna na fb :

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A.

3 godz. temu

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych stacja narciarska będzie czynna od 9:00 - 16:00. Czynne będą trasy nr 1 (2600 m), nr 3 (650 m), nr 6 (1050 m). Wszystkie trasy będą czynne do godziny 15:00. Kolej gondolowa czynna będzie do godziny 16:00. Obowiązują dwa rodzaje karnetów:

- Karnet 9:00 - 15:00 w cenie 50 zł

- Karnet 2 godzinny w cenie 30 zł

W sprzedaży będą karnety punktowe.

Zapraszamy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem optymistycznie . Od 14.01.14 lekki mróz i niewielkie opady śniegu w południowej Polsce:smile: Tylko prognoza numeryczna (model GFS),ale nadzieja jest.

Janek, kilka źródeł (m.in. Amerykanie i Norwegowie) podtrzymuje prognozę, że od 12.01 temperatury spadną poniżej zera w dzień. Ja tej wersji będę się trzymał :)

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid Śląski i Żywiecki powoli poddaje się.

W Bielsku +11. W górach niewiele chłodniej. W nocy wiało i lało.

Soszów od dzisiaj zamknięty. Pilsko podaje, że jazda na własną odpowiedzialność.

Za to na Złotym Groniu ustawili na plackach śniegu slalom :eek:

Ale jak dobrze pójdzie to za dwa tygodnie śmigamy. Oby spełniły się przepowiednie naszych dyżurnych meteorologów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach już chyba wszystko się poddało,działa jedynie Biały Krzyż,ale warunki też kiepskie... :sad:

http://kamery.nocowanie.pl/szczyrk/118076/www,118076.html

Pensjonaty,stacje narciarskie na pewno dotkliwie to odczują i to nie tylko w tym roku.Pewnie wielu potencjalnych klientów nie będzie chciało ryzykować ponownie w przyszłym roku i wybierze np. Alpy. Dla miejscowych to niemal klęska żywiołowa. :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.snow-forecast.com

Według tej strony od 10 stycznia ma być w szczyrku -1 a odczuwalna -9 czyli może coś z tego będzie

Od początku grudnia z małymi przerwami mamy cyrkulację strefową czyli atlantycką i powietrze napływa przeważnie z nad z Atlatyku a parę dni nawet z północnej Afryki. Do 10.10.14 będzie na pewno ciepło. Liczę ,że do końca zimy czyli lutego 10-15 dni mroźnych będzie. Kiedy? Skoro grudzień był ciepły ,styczeń tez raczej będzie to może dopiero w lutym . Trzeba czekać . Mam wykupione dwa dni na skipassie obejmującym Wisłę i Ustroń za 130 zł o ile pamiętam i liczę ,ze go wykorzystam.Prognozy są aktualizowane co 6 godzin to dzisiaj dam spokój i za parę dni dopiero przedstawię aktualną. Smutno wyglądają góry jak na ta porę roku:mad::

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...