Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także zmarzłem na Nowej Osadzie tak jak Johnny, chociaż może ciut mniej bo nie robiłem zdjęć i miałem dwie pary rękawiczek czyli cienkie 5 palcowe do obsługi fona na mrozie i na wierzchu jednopalcowe.Było na stoku parę egzempalarzy na deskach bez czapek. Mam nadzieję, że przeżyli ten wyjazd.Obecnie na Małym Skrzycznem jest -20, a na dole w Czyrnej i Solisku -15. Zastanawiamy się czy jechać jutro gdziekolwiek, ale ma być słonecznie więc chyba damy radę.Zajrzałem dzisiaj na Dębowiec w Bielsku. Stacja jeszcze nieczynna, ale walą armatami, aż strach patrzeć.W okienku był wywieszony komunikat, że otworzą jak zakończą naśnieżanie i przygotują stok, bez konkretnej daty. Wg mnie może to być jutro lub w poniedziałek.W pewnym momencie przez megafony zostało wygłoszone wezwanie do natychmiastowego opuszczenia stoku przez narciarza.Patrzę, patrzę i po chwili zza sztucznej zamieci wyłonił się obsypany starszy pan. Skąd i dokąd jechał nie wiem, ale mu się udało cało zjechać.Fotki z Dębowca

20140125_154316.jpg

20140125_154318.jpg

20140125_154330.jpg

20140125_154440.jpg

20140125_154446.jpg

20140125_154316.jpg.943fcbddb46236cce2bbbcd216aaeb57.jpg

20140125_154318.jpg.9010627443e21a858652b4b977fca1de.jpg

20140125_154330.jpg.54eacb20df49065888f1684467c504b0.jpg

20140125_154440.jpg.0eb69674d3f8a1d128d553cc8df24f8f.jpg

20140125_154446.jpg.dd671d471f63a9019c164162d9436ff6.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro większość Cię tu akceptuje i Administrator Forum nie widzi naruszenia regulaminu załóż nowy wątek nazwij go np. S.N. Dwie Doliny (jest już wątek SON np.) i tam sobie pisz i zachwalaj ,,swoj plac'' do woli.Mnie bardziej interesują S.N. w Beskidzie śląskim. Pozdrawiam

Pozdrawiam Cię również, janek57. Zapewniam, że znam te miejsca, jak własną kieszeń... Znam ludzi, którzy związali się z nimi życiowo... z dobrym skutkiem, dla tych miejsc... (Witek - Stożek; Krzysiek - Cieńków, Nowa Osada - wiesz od kogo mieli pierwszy zbliżeniowy system dostępu?...) Beskid Śląski... , ale, wiesz - Żywiecki jeszcze lepszy... takiej kolei jak w Zwardoń-Ski nie ma żadnej w Ślaskim, a jak trafisz na dobre warunki na Pilsku... nie zapomnisz o tym do końca życia!!!! :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zmarzłem na Nowej Osadzie tak jak Johnny, chociaż może ciut mniej bo nie robiłem zdjęć i miałem dwie pary rękawiczek czyli cienkie 5 palcowe do obsługi fona na mrozie i na wierzchu jednopalcowe.

Było na stoku parę egzempalarzy na deskach bez czapek. Mam nadzieję, że przeżyli ten wyjazd.

Obecnie na Małym Skrzycznem jest -20, a na dole w Czyrnej i Solisku -15.

Zastanawiamy się czy jechać jutro gdziekolwiek, ale ma być słonecznie więc chyba damy radę.

Zajrzałem dzisiaj na Dębowiec w Bielsku. Stacja jeszcze nieczynna, ale walą armatami, aż strach patrzeć.

W okienku był wywieszony komunikat, że otworzą jak zakończą naśnieżanie i przygotują stok, bez konkretnej daty. Wg mnie może to być jutro lub w poniedziałek.

W pewnym momencie przez megafony zostało wygłoszone wezwanie do natychmiastowego opuszczenia stoku przez narciarza.

Patrzę, patrzę i po chwili zza sztucznej zamieci wyłonił się obsypany starszy pan. Skąd i dokąd jechał nie wiem, ale mu się udało cało zjechać.

Fotki z Dębowca

[ATTACH=CONFIG]13079[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]13080[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]13081[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]13082[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]13083[/ATTACH]

No bo wiecie, gdzie jest najnowocześniejszy, zautomatyzowany system naśnieżania w Polsce?! Nie, nie tam, gdzie myślicie... No, właśnie na Dębowcu...Dwaj światowi giganci wycinali się do zera!!! Nasz krajowy rodzynek wymiękł w przedbiegach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Jak umiesz jeździć nart nie zniszczysz więc nie przesadzaj chłopie z tymi krzykami.

Pozdro

Cześć

O to świetny pomysł. Chłopcy z pewnością reszta raczej początki. Rozmawiałem już nawet na ten temat z Kapustą - pewnie znasz skoroś z rejonu ;) i fajnie by było. Skoro macie taki pomysł na stałe to jeszcze lepiej. Przydałby się również pomiar. Takie przejazdy powinny być płatne - symbolicznie np 2 pln czy coś - przygotowanie stoku kosztuje tu znacznie więcej pracy. Z doświadczenia wiem, że takie slalomy można przekazywać pod opiekę stałych zorientowanych i zaufanych bywalców - z pewnością chętni spełniający te warunki się znajdą. Mogą wtedy rozstawiać zbierać, opiekować się, pomagać potrzebującym, utrzymywać porządek itd i jazdę mają za free + powiedzmy 10% zniżki na karnety.

Pozdrowienia serdeczne i do zobaczenia

PS

Zapomniałem napisać - chłopaki maja rację, oddzielny wątek byłby super!

Kapustę poznałem w Białce... ostatnie dni sezonu 12/13, tam (19-21.04.; potem jeszcze dwa dni na Kasprowym na BBR 10.0 12/13, nie znacie?! Polecam!!!!); przyjechałem porozkoszować się TELEMARKIEM!!! On też, z tym, że z Telemark Pol-ski Demo Team... z tym, że każdy swoim śladem... Chłopaki z Kotelnicy mówili co prawda, że... no dobra, nie będę się chwalił... . Wcześniej, oczywiście - ze słyszenia i legendy!!! No i teraz, podczas Polskiego Spotkania Telemarkowego (wpiszcie: np. Telemarkiem przez Dwie Doliny). No a tydzień później (tzn. tydzień temu..., namówił mnie na wspólne tyczki na Szczawnik 1! No i w pełni się do mnie przekonał! Tak, że jeśli chodzi o rekomendacje..., to jego także posiadam...

A co do pomiaru za opłatą, tez kiedyś o tym myślałem,... i to co wymyśliłem, zrealizowało BMW... Wiecie o co chodzi?wiem, że nie, bo to nie w Polsce... A co do trafności tego pomysły w polskich realiach... porozmawiaj z Witkiem ze Stożka..., u Niego było to po raz 1. Wiesz, dlaczego już nie ma? Witek Ci powie...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty to nie aby ten nowy kierownik/dyrektor z Warszawy, na którego tak w Wierchomli wszyscy psioczą?:D

Nie wiem na kogo psioczą... ale wiem, że zarządzanie stacją, to nie konkurs piękności... A do Warszawy mam z domu jakieś 350 km... i świadczy o tym także moja rejestracja... No to, w sumie, chyba nie na mnie psioczą,... tym bardziej, że w Wierchomli byłem ostatni raz przed 2 tygodniami... To ci Zagadka!!! No i dzisiaj, jakiś czas..., dlatego nie odpisywałem wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Cię również, janek57. Zapewniam, że znam te miejsca, jak własną kieszeń... Znam ludzi, którzy związali się z nimi życiowo... z dobrym skutkiem, dla tych miejsc... (Witek - Stożek; Krzysiek - Cieńków, Nowa Osada - wiesz od kogo mieli pierwszy zbliżeniowy system dostępu?...) Beskid Śląski... , ale, wiesz - Żywiecki jeszcze lepszy... takiej kolei jak w Zwardoń-Ski nie ma żadnej w Ślaskim, a jak trafisz na dobre warunki na Pilsku... nie zapomnisz o tym do końca życia!!!! :crazy:

Dzięki:smile: Wprawdzie jeżdżę dopiero kilka lat ale zdążyłem być już 4 razy w Alpach np. w w Bruil- Cervinii na Plateu Rosa(3480m.n.p.m) skąd widok na najwyższe pasma Alp i trasa o nazwie Ventina długości chyba 6 km Dalej Courmayeur pod Monte Bianco, La thuile na granicy z Francja przy przełęczy św. Bernarda. W grudniu 2013 w Santa Caterina w Alpach Retyckich czyli tez wysoko i pięknie. Polskie stoki traktuję jako uzupełnienie alpejskich wyjazdów bo potrzebuję w sezonie średnio 15 razy wyjechać na narty. a w Alpy to stać mnie wyjechać raz w sezonie. Polskie góry również mi się bardzo podobają a w Zwardoń-Ski byłem równo rok temu i bardziej podobała mi się trasa z Dużego Rachowca gdzie się wyjeżdża orczykiem niż trasa z Małego Rachowca , na który wjeżdża się nową kanapą .Wyjazd do Zwardoń -Ski jednorazowy i bez rewelacji. Czantoria ze swoją wyprzęganą kanapą dużo lepsza ze zdecydowanie lepszą trasa czerwoną o długości 1,9 km.Najlepsze trasy narciarskie w Beskidach ma SON gdzie w zeszłym sezonie byłem 7 razy a w tym ani razu na razie (pogoda). Doceniam fachowość branżową i pozdrawiam.

P.S.w temacie wątku. Po bardzo mroźnej nocy jutro ma być kilka godzin ze słońcem i tylko -5 do -7 stopni.

Edytowane przez janek57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w połowie lutego Szczyrk i Korbielów będą miały otwarte więcej niż 50% tras? Zastanawiam się czy gdyby te miejscowości miały takie naśnieżanie jak Białka czyli około 100 armatek czy to by inaczej wyglądało czy po prostu Podhale i Tatry mają niższe temperatury i więcej śniegu niż Śląsk?

P.S. Ile Kotelnica ma tych armatek dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie dam znać w dniu dzisiejszym. Znam sprawę z Twoich relacji, ale jak widzisz jestem na Forum od niedawna i w Dwóch Dolinach, też...

Zapytam więc, bo Twoje nie na najlepsze, jak pisałeś, doświadczenia z ww. wywożeniem bagaży, dotyczyła kilku lat wstecz...

Dam Ci MB odpowiedź w tej sprawie.

Dwie Doliny świadczą, w ramach jednej marki, jedne z najbardziej kompleksowych usług w branży, w kraju: ogólnie, jako stacja narciarska, ale też gastronomia, usługi w obiektach noclegowych o zróżnicowanym standardzie, szkoła, wypożyczalnia, przechowalnia (rzadkość)... To rozbudowana organizacja.. Ja zajmuję się stricte, tym co Was najbardziej interesuje - stacją narciarską. W innych tematach, z racji mojego niewielkiego stażu w firmie (np. noclegi w Domkach na Górce, a są też inne... i Hotel), muszę, póki co zasięgnąć języka... Z czasem będę wiedział więcej...

W Dwóch Dolinach mój staż jest krótki, ale zapewniam, że mam zaskakująco bogate doświadczenie w zarządzaniu ośrodkami/stacjami narciarskimi i wiele ciekawego do przekazania...

Więc proszę Was o przychylenie się do wcześniejszej opinii Chris_M i zaufania w to, że kontakt z branżą na Forum, to nowa jakość i szansa pozyskania wielu istotnych informacji.

pozdrawiam,

No to jeszcze MB odpowiem, ...i od teraz już tylko o warunkach narciarskich...

Tak jak obiecywałem... zasięgnąłem języka... Pani Dyrektor Hotelu ***Wierchomla Ski&Spa Resort (b. kompetentna osoba, a takich tu więcej..., m.in., dlatego tu jestem...), przekazała mi, że od 3 lat usługa dowozu bagażu do domków jest realizowana w ramach pakietu usług przysługującego naszym Gościom (swoją drogą..., nie słyszałem, aby gdziekolwiek w Polsce w Ośrodku/Stacji narciarskiej oferowano tak rozbudowany pakiet usług, związanych z noclegiem...:mellow:, ...i, że dewizą Dwóch Dolin jest wsłuchiwanie się w opinie Gości i dostosowywanie do ich sugestii... W tym, ka mniemam, Twoich MB! No i...? Od trzech lat realizują!!! Zapraszamy, sprawdź osobiście!!!!

Na dowód: http://www.wierchomla.com.pl/hotel/oferty-specjalne/ferie-na-nartach-w-domkach

No to tylko jeszcze krótkie odpowiedzi na dwa zapytania (napisałem się, a nie "weszło" w Forum - widać, żem początkujący!) ... i już tylko o warunkach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:

Dwie Doliny a wiesz może na jakiej zasadzie działa chłodnia wody służacej do nasnieżania bo ponoć taka jest na Dębowcu ?

(przepraszaam wszystkich za wycieczkę poza temat wątku)

Tak, to serce i tego systemu, bez tego nie miałoby to sensu!!! Wszak pobierają wodę z sieci miejskiej!:eek: A temp. wody, to jeden z kluczowych warunków skutecznego naśnieżania.

Ale w tym temacie są bardziej zorientowani ode mnie! To firma, która to budowała w imieniu projektanta i wytwórcy: Demac (teraz DemacLenko). To firm JERZY

43-445 Dzięgielów, woj. śląskie. http://dziegielow.pl.

Oni wiedzą o tej instalacji wszystko!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w połowie lutego Szczyrk i Korbielów będą miały otwarte więcej niż 50% tras? Zastanawiam się czy gdyby te miejscowości miały takie naśnieżanie jak Białka czyli około 100 armatek czy to by inaczej wyglądało czy po prostu Podhale i Tatry mają niższe temperatury i więcej śniegu niż Śląsk?

P.S. Ile Kotelnica ma tych armatek dokładnie?

Kotelnica ma ok. 100 armat... do tego jeszcze Bania i Kaniówka... Potęga!!! Warunek sukcesu?! Rzeka Białka i schłodzona woda w dużej ilości... spod samiuśkich Tater!!! + zbiornik na ponad 20 000 m3 i następny W tegorocznych planach...) na 52 0000 m3... o potężnych pompowniach nie wspomnę...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Jak umiesz jeździć nart nie zniszczysz więc nie przesadzaj chłopie z tymi krzykami.

Pozdro

Cześć

O to świetny pomysł. Chłopcy z pewnością reszta raczej początki. Rozmawiałem już nawet na ten temat z Kapustą - pewnie znasz skoroś z rejonu ;) i fajnie by było. Skoro macie taki pomysł na stałe to jeszcze lepiej. Przydałby się również pomiar. Takie przejazdy powinny być płatne - symbolicznie np 2 pln czy coś - przygotowanie stoku kosztuje tu znacznie więcej pracy. Z doświadczenia wiem, że takie slalomy można przekazywać pod opiekę stałych zorientowanych i zaufanych bywalców - z pewnością chętni spełniający te warunki się znajdą. Mogą wtedy rozstawiać zbierać, opiekować się, pomagać potrzebującym, utrzymywać porządek itd i jazdę mają za free + powiedzmy 10% zniżki na karnety.

Pozdrowienia serdeczne i do zobaczenia

PS

Zapomniałem napisać - chłopaki maja rację, oddzielny wątek byłby super!

Rozpisałem sie... i nic, nie wiem, gdzie znikło... Resume...? Mam rekomendację Kapusty, do tego co robię od niedawna (bardzo niedawna) w DD! Przynajmniej tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w połowie lutego Szczyrk i Korbielów będą miały otwarte więcej niż 50% tras? Zastanawiam się czy gdyby te miejscowości miały takie naśnieżanie jak Białka czyli około 100 armatek czy to by inaczej wyglądało czy po prostu Podhale i Tatry mają niższe temperatury i więcej śniegu niż Śląsk?

P.S. Ile Kotelnica ma tych armatek dokładnie?

Nie dość ,ze mają potężny system naśnieżania o czym Dwie Doliny pisze to średnie temperatury miesięcy zimowych (grudzień, styczeń,luty) w Tatrach i na Podhalu jest około 0,5 do 1 stopnia niższa na tej samej wysokości n.p.m.niż w Beskidzie śląskim. Trzeba odróżnić Beskid śląski od Aglomeracji śląskiej gdzie przede wszystkim (np.w Katowicach ) jest dużo niższa średnia opadów a średnia temperatura wyższa np. w styczniu Katowice -1,6 a Szczyrk -3,1. Opady zimowe w Tatrach, Beskidach i Na Podhalu to średnio w sumie za trzy miesiące 150-200mm czyli 150do ponad 200 cm śniegu. To średnie wieloletnie (za 30lub 50 lat) i jak jest w tym roku to wiemy. Pogoda staje się coraz bardziej kontrastowa. Pada jak jest ciepło czyli raczej deszcz a w mrozy opady symboliczne. Naśnieżanie stało się niezbędne.

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty to nie aby ten nowy kierownik/dyrektor z Warszawy, na którego tak w Wierchomli wszyscy psioczą?:D

Tu też mi tekst wcięło...

W skrócie: zarządzanie, to nie konkurs piękności... Do Warszawy mam z domu, jakieś 350 km, o czym świadczy też moja rejestracja... Więc chyba o kogoś innego chodziło... mam nadzieję...:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem 5 ostatnich stron tego wątku... 5 może 6 postów jest na temat warunków narciarskich...

Reszta to ciągłe wybiegi w tę czy wewte.

Coraz trudniej znaleźć jakieś info gdzie warto jechać (pomijam spam reklamowy)... :mad:: :frown::

mam nadzieję, że to ostatni offtopic. cóż , ktoś to sprowokował :frown::

przepraszam, ale nie chce mi się wracać do początku oraz dyskusji w międzyczasie. napiszę zatem koniec:

- jest mi bardzo przykro, że tylu szacownych forumowiczów dyskutuje z marketingowcem i tego nie widzi lub nie rozumie

- nie mam nic przeciwko stacjom x i y. wręcz przeciwnie - często mnie to nic wcale nie obchodzi:stupid:

- nie zgadzam się z opinią, że potrzebna jest na tym forum branża, itd. - to zaprzeczenie forum jako ruchu oddolnego (mimo tego, że to JC )

pozdrawiam wszystkich

(nie jestem z tej branży, ale polecam prześledzenie wypowiedzi...no nie wiem, może jestem głupi, za krótko byłem w wojsku albo użądlił mnie komar:cheerful:)

Edytowane przez mifilim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:Od teraz już tylko o warunkach... o reszcie... wiecie gdzie...

Właśnie, że nie wiemy!

Wątek "Branża na forum Skionline" nie jest wątkiem poświęconym Twojej Stacji, więc załóż sobie własny wątek zatytułowany "Dwie Doliny" i tam będziesz mógł pisać o swoim ośrodku.

Jeśli tego nie zrobisz i będziesz zaśmiecał inne wątki, to Cię wkrótce tu zjedzą i będą mieli rację.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...