Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza video forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli: skręt z biodra wpływa na jazdę na górnej narcie, a to skutkuje odjazdem narty zewnętrznej i w konsekwencji nogami X?

Zna ktoś jakieś ćwiczenia na rozluźnienie góry?

Co powinienem zmienić aby ruch NW wypływał naturalnie? (chodzi o powolne i stopniowe obniżanie sylwetki, a u mnie jest to robione dopiero przed samym skrętem?)

Raczej nie skręt z biodra, a określone użycie biodra w określonym skręcie.

Ale to nie wpływa na jazdę na górnej narcie oraz X.

Ten nowy film jazda składniejsza i dynamiczniejsza. Ale X nadal, trochę kręcenie barkami też.

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć

Delikatne odchylenie, co powoduje niedociążenie przodów i problemy z położeniem środka ciężkości w niektórych momentach. Mam wrażenie, że jazda jest mocno siłowa z cyklu siedzę na językach.

Ogólnie to sam wiesz, że nieźle wygląda ale przydałby się śmig bo po nim można ocenić znacznie lepiej ogólne umiejętności narciarza.

A kontuzja na nartach była?

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:-)

Jestem użytkownikiem forum od kilku lat na zasadzie "a patrzę" i wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć:-)

Też mam takie wrażenie, że nie zawsze utrzymuję balans środka ciężkości i odchylam się do tyłu, może to pozostałość lat jazdy na prostych nartach?

Nawet wymieniłem wkładki w butach na takie z podwyższoną piętą i jeszcze wsadziłem pod piętę lekki lifter, ale przypadłość pozostała.

Zastanawiam się, czy nie "ciągnąć" bardziej do przodu ręce, to może wtedy barki przejdą "przed stopy" i cała sylwetka pochyli się do przodu.

Co do jazdy "na językach" masz rację, jest mi wygodnie w początkowej fazie skrętu mocno nacisnąć na język buta narty zewnętrznej i wtedy narta "idzie" tam gdzie chcę, zwłaszcza w trudniejszych warunkach śniegowych niż na filmie lub na bardziej stromym stoku.

Co do kontuzji, to pisałem już o tym na forum w inny wątku - nie, nie była na nartach:-)

Jestem po przeszczepie szpiku (ostra białaczka szpikowa) czyli pisząc wprost - nowotwór krwi - walczę z tym "cholerstwem" i mam zamiar wrócić na śnieg:-)

Niestety, co do śmigu, to nie mam żadnego filmu i z tym będzie na razie kłopot, bo śmig wymaga znacznej siły, a z tym jest u mnie, jak na razie, deficyt:-) Ale na wiosnę z pewnością coś nagram i poproszę Cię o ponowną analizę.

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo - tak jak pisałem w innym wątku: tydzień w Alpach to ok 1600pln (w cenie karnet, nocleg i dojazd- chociaż tu też sporo zależyy od terminu) i jest to normalna cena. Bez żadnych wyrzeczeń, w dobrych warunkach. To ile wydasz na miejscu zależy już tylko od Ciebie.

Jeden kupi jedzenia w Polsce za 400 pln i mu starczy na tydzień, inny woli jeść w knajpach to trzeba doliczyć do tych 1600zł 700 - 1000 PLN, a są i tacy którzy mają jeszcze większe potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Na starych Streetracerach 880 i płaskim stoku, ale analizy od znawców posłucham chętnie.

Może ręce trochę za szeroko.Można by dać lekko do przodu. Ale to pikuś. Za to wewnętrzna noga w skręcie zdecydowanie za bardzo wysuwana. Przynajmniej z perspektywy oglądającego film. Dobrze zaakcentowane wyjście w górę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety to jest nie najlepsza jazda.

Plusy:

- objeżdżenie

- jazda rytmiczna

- świadomość krawędzi

Na tym można zbudować naprawdę fajna jazdę ale musisz wyeliminować minusy:

- pozycja nie jest zrównoważona - lekkie odchylenie

- ręce za szeroko i zbyt na boki

- brak synchronizacji - ciało sobie a narty sobie

- skręt i postawienia nart na krawędzi jest wynikiem wysunięcia narty wewnętrznej

- "zwalanie się" do środka skrętu

- wiszące biodro

- przesadne kontrrotacja, popatrz co robisz z głową i rękami na płaskim

- jazda bardzo niestabilna

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Uczę się jeżdzić na nartach (samouk) 2 sezon (w sumie 3 z tym że pierwszy sezon to były 3 - 4 dni) i chciałem się dowiedzieć jak robić to dobrze.

Może ktoś doradzi co robić czy tylko instruktor pomoże?

Wrzucam 2 filmy na lżejszym i bardziej nachylonym stoku.

Od czego zacząć nauke żeby jeżdzić lepiej? :)

Od 0.50 :

I tu większe nachylenie:

Edytowane przez Tikeyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprawny i odważny gość ale... samouk co niestety widać.

Plusy

- jazda za skrętu w skręt

- odwaga

- próby jazdy po łuku

- na płaskim jazda w miarę rytmiczna na lekko stromy już słabiej

- swoboda poruszania się z ograniczona kontrola prędkości

Minusy

- złe wyważenie, pozycja częściowo odchylona - lekko ugnij nogi w stawach skokowych oraz lekko podnieś

- złe dociążenie nart - widać jak nie panujesz nad rozstawem narty latają

- skręt wykonywany jest przez gwałtowne wysunięcie narty wewnętrznej połączone z połączone z przeniesieniem ciężaru ciała do wewnątrz skrętu co powoduje, że jedziesz na wewnętrznej narcie. Podejrzewam, ze gdyby się przyjrzeć dobrze to sporą część skrętów jedzie w delikatnym pługu ślizgowym

- brak płynności jazdy, skręty są gwałtowne i nieuporządkowane

Po pierwsze - stok, płaski. Uspokoić jazdę,ćwiczyć dłuższy pełny skręt ze sterowaniem doprowadzonym do jazdy praktycznie e poprzek stoku. Ćwiczyć prawidłowe wyważenie i obciążenie nart. Uruchomić kolana i biodra. Zlikwidować wysuwanie narty wewnętrznej do niezbędnego wymuszonego anatomią minimum, które będzie skutkiem a nie przyczyną skrętu.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze dziś postaram się wrzucić do analizy nowy filmik(tylko się zrenderuję), bo poprzedni, jak już mówiłem, był nagrywany jakiś czas temu "Na starych Streetracerach 880 i płaskim stoku, ale analizy od znawców posłucham chętnie." Mitku, mam nadzieje, że moja jazda się poprawiła i że tym razem napiszesz więcej plusów w porównaniu do minusów, niż pod ostatnim filmem;D

Pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poprzedni film

Nowy film

Proszę o konstruktywne wypowiedzi:D

Pozdrawiam,

Dawid

Wygląda to tak jakby na filmach jechały dwie różne osoby. Rzyki - słabe.

Korbielów całkiem fajne. Ile dzieli te dwa filmy - sezon, dwa??

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 2 sezony. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że będzie jakakolwiek różnica w stylu jazdy. Ale najwidoczniej jest tak jak pisał Artix, Völkl robi robotę:biggrin:

Prosiłbym o jakieś wskazówki co można by jeszcze poprawić?

Pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 2 sezony. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że będzie jakakolwiek różnica w stylu jazdy. Ale najwidoczniej jest tak jak pisał Artix, Völkl robi robotę:biggrin:

Prosiłbym o jakieś wskazówki co można by jeszcze poprawić?

Pozdrawiam,

Dawid

To nie wyłączna zasługa Völkla, jest tylko narzędziem w twoich nogach :wink:

Dwa dobre sezony mogą zaowocować mega progresem, czego jesteśmy świadkami.

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho... już się powoli zaczyna...

To żeby "złagodzić obyczaje" wstawiam filmik ze środowej Golgoty. Niestety filmik krótki, ale trochę widać.

Mogę jeszcze dodać, że podczas jazdy intensywnie sypało i na stoku było sporo świeżego śniegu.

[video=youtube;WVvsN7Vj9Ls]

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni były świetne. Na razie nie mam za dużo czasu, ale do końca tygodnia postaram się wstawić filmiki z tych dni.

A co do jazdy masz jakieś uwagi? Staram się robić tak, jak mi mówiłeś, ale różnie to wychodzi...

Cześć

Na razie cieszę się razem z Tobą tymi filmami.

PoZdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...