Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

JC w podróży


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrakło im borówek na całą trasę?

:wink:

PS:

Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w zawodach, więc mam takie pytanie:

Czy pomiar czasu rusza od momentu ostatniego sygnału dźwiękowego, czy od momentu uruchomienia czujnika na linii startu?

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło im borówek na całą trasę?

:wink:

PS:

Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w zawodach, więc mam takie pytanie:

Czy pomiar czasu rusza od momentu ostatniego sygnału dźwiękowego, czy od momentu uruchomienia czujnika na linii startu?

Czas rusza od momentu otwarcia bramki, co jest równoznaczne z ostatnim sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w innych zawodach, takich gdzie nie ma bramki, tylko jest taki patyczek uruchamiany przez zawodnika?

Tak np. jest na trasach slalomu "BMW-X-Drive" ustawianych w popularnych ośrodkach narciarskich.

Wydaje się, że liczy się czas uruchomienia patyczka, ale jak jeździliśmy na takim GSie na Arenie, to bywało tak, że ktoś jechał i miał przed metą 21 sek, a po przejechaniu mety miał już 26 :) nie wiem jaka jest wiarygodność tych pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czas rusza od momentu otwarcia bramki, co jest równoznaczne z ostatnim sygnałem.

Nie wiem jak na Gardenissimie ale w przepisach jest to ujęte nieco inaczej - to nie rajdy samochodowe. :wink: Określony jest czas startu i zawodnik musi się zmieścić w 10 sek w okolicy czasu komendy "Go" (do 5 sek przed i 5 sek po). jeżeli się nie zmieści następuje dyskwalifikacja chyba, że udowodni, że nastąpiło to z winy organizatora. Czyli może wystartować trochę wcześniej lub trochę później - piknięcia są tylko orientacyjne.

W slalomie jest trochę inaczej - sprawdziłem. Po komendzie "Go" zawodnik ma 10 sek na start.

Pozdrowienia

Cześć

Wydaje się, że liczy się czas uruchomienia patyczka, ale jak jeździliśmy na takim GSie na Arenie, to bywało tak, że ktoś jechał i miał przed metą 21 sek, a po przejechaniu mety miał już 26 :) nie wiem jaka jest wiarygodność tych pomiarów.

Wydaje mi się, że nie można w żaden sposób odnosić paru bramek postawionych ku uciesze gawiedzi do profesjonalnie przeprowadzonych zawodów.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja mam na Chopok 2,5 godz. Byłem, zdobyłem, wróciłem :)

To tyle co ja... :wink:

Może tak w połowie maja,kiedy staną już wyciągi (dla narciarzy),jak jeszcze będzie gdzieniegdzie wystawać śnieg,też spróbuję zdobyć Chopok.

Jednak bardziej ciągnie mnie w naszą część Tatr. :rolleyes::

Ciekawe jak sytuacja wygląda w Tatrzańskiej Łomnicy? :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle co ja... :wink: Ciekawe jak sytuacja wygląda w Tatrzańskiej Łomnicy? :rolleyes::
Łomnica stoi... odpala tylko na weekend i to chyba tylko Sedlo! patrz co na dole:

lom.jpg

ale rano oglądałem kamerki na Sedlo no i wygląda że dało by radę! nawet 2 razy! :biggrin:

lom.jpg.920d87824aa56cd3617a211ea12935e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...