Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Szymonidius bardzo fajny, krótki filmik.

Co do programu do obróbki filmów - wypróbowałem kilka i w sumie wszystkie w tych darmowych wersjach miały jakieś ograniczenia, a to darmowy był jedynie przez miesiąc, inny miał ograniczone w darmowej wersji możliwości - blokady, a to polska wersja była dosyć uboga a bardziej skomplikowane efekty były opisane specjalistycznym angielskim itd.

W końcu zdecydowałem się na zakup pełnej wersji programu Magix Video deluxe 2014 Plus w Mediamarkcie za ok 200zł.

Jestem bardzo zadowolony - duże możliwości, czytelna polska wersja językowa, prosty w obsłudze.

Jedyny mankament jest właśnie taki, że składając poszczególne sceny razem z muzyką występuje podobny problem jaki opisałeś - obraz nie nadąża za dźwiękiem podczas montażu (u mnie góra 2, 3 sceny jest ok - obraz i muza wyświetlana jest bez opóźnień). I podobnie jak u Ciebie trzeba kombinować z większą ilością ujęć - ja poszczególne fragmenty zgrywam w plik, a potem dokonuję korekty.

Myślę, że to nie jest wina kompa - ja mam kompa bardzo mocnego.

Poniżej trzy moje najnowsze produkcje - jeśli ktoś nie widział, to zachęcam do obejrzenia.

[video=youtube;0zy_sJToVZk]

[video=vimeo;153386029]

https://vimeo.com/153386029

I zupełnie nie narciarski filmik z wakacji:

[video=youtube;kk0-PmKeOeE]

Oczywiście uwagi, co do produkcji mile widziane :cheerful:

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też się pochwalę, mam taki kanał na Youtube co od czasu do czasu się z czymś na niego wyprodukuję, tutaj są moje dotychczasowe montaże:

[video=youtube;1mzowoG3WDM]

[video=youtube;eRfNUryW8rM]

[video=youtube;iiq1Sx1kWOI]

[video=youtube;gPhW02R6gEU]

PS. O widzę że dużo podziękowań dostałem :D jak chcecie wesprzeć następne produkcje, to zapraszam do subskrybowania kanału, nazywa się Ski4life

Edytowane przez Picu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zacząłem organizować urlopowe wspominki i na początek poskładałem w filmik te z Jacni (okolice Zamościa) :happy:

Było to właściwie moje pierwsze takie jeżdżenie na śniegu (rok temu pierwsze kroki na nartach na Pardałówce i właśnie tutaj w Jacni), ale rok na sztucznym stoku pozwolił nabrać trochę pewności. Generalnie inna bajka. Ale bardzo fajna wprawka przed dalszą częścią urlopu w Białce.

Gratulacje się należą pracownikom stoku bo, gdy inne okoliczne (Bobliwo, Chrzanów...) spłynęły, im udało się utrzymać tą białą wyspę i przez 4 dni mieliśmy sporo zabawy :laughing:

Narty kupiłem sobie nowe - Fischer Progressor 800 14/15 165.

[video=youtube;fSTnDY-ggZI]

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem ten filmik do innego wątku, ale jak ktoś nie zobaczył, to wstawiam tutaj. To pierwsza taka moja "produkcja". Montowałem w AndroVid. Muzykę dodałem przez YouTube.

Uwagi mile widziane. Jak Wam się spodoba to będę robić kolejne :)

[video=youtube;xOIwpvLnqCo]

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem ten filmik do innego wątku, ale jak ktoś nie zobaczył, to wstawiam tutaj. To pierwsza taka moja "produkcja". Montowałem w AndroVid. Muzykę dodałem przez YouTube.

Uwagi mile widziane. Jak Wam się spodoba to będę robić kolejne :)

[video=youtube;xOIwpvLnqCo]

Nie podoba mi się filmik, nie ma na nim Ciebie,nie ma emocji.... Ratrak, stok, ratrak-nudy. pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się filmik, nie ma na nim Ciebie,nie ma emocji.... Ratrak, stok, ratrak-nudy. pozdro.

Niestety prawie wszystko było nagrywane GoPro z kasku, więc się nie mogłem się nagrać.

Dzięki za uwagę, następnym razem coś wykombinuję, żeby było mnie widać :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba.. ale...

Polecam użyć czegoś do stabilizacji filmu (nie Youtube ;-P bo strasznie niszczy film).

Ja używam vReveal (Wersja próbna :-P) - niestety po stabilizacji troszkę jakość spada ale znośnie - można tam też "podciągnąć" inne parametry np. kontrast, zlikwidować ziarno itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem poskładałem do kupy nasze nagrania z Kozińca.

Myślałem, że zlepię tylko jeden filmik z stoków w Białce ale okazało się, że z Kozińca mamy najwięcej ujęć. W sumie to tutaj szusowaliśmy najczęściej (mieszkaliśmy blisko, a córcia miała zajęcia w przedszkolu narciarskim, itepe, itede...).

Pogoda dopisała, ale najlepsze zjeżdżanie mieliśmy w jeden deszczowy dzień, kiedy momentami nawet mocno padało :laughing: :D

Stok równy, pusty, prywatne kanapy... ;)

Córce odwołali tego dnia przedszkole (bo rodzice doszli do wniosku, że im dzieci zmokną :stupid: ), ale obok stoku jest fajna bawialnia i mała wsiąkła tam na godziny :laughing:,

a my sobie nie odpuściliśmy :laughing: :D

Żona wtedy w ogóle pierwszy raz dała się namówić na kanapę (...ale to się urwie!!!) i złapała niezłą zajawkę na zjeżdżanie z samego czubka górki :laughing: :)

Generalnie fajnie było :)

[video=youtube;zDPjsvb0sak]

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taki fajny wątek a ja tu nie mam swojej "produkcji" :biggrin::wink:

Tegoroczny Zillertal:

[video=youtube;m2SL6fxRhZI]

Pozdrawiam

PS: co do ujęć z kija, Mariusz (marboru) zapodał mi taki patent w zeszłym roku:

Na kijek narciarski (tuż nad kółkiem) nawijamy taśmę samoprzylepną (taśma antypoślizgowa na kafelki) do odpowiedniej grubości.

Mając pogrubiony w tym miejscu kijek zakładamy uchwyt na "rurki" i mamy gotowe "urządzenie".

Co to daje? Ano nie trzeba wozić tego ekstra teleskopowego kijaszka. Poza tym w drugiej ręce trzymamy jeden nasz kijek, co poprawia sylwetkę.

Jak jazda z tym "patentem" wygląda w praktyce widać na moim filmiku.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam mój filmik ze Stubai :) miłego oglądania!

[video=vimeo;160205404]

A ja się doczepię. Czemu ten napis "GoPro" jest tak długo wyświetlany na początku? Czemu on potem dostaje apopleksji? Czemuś to słuzy? To jest jakaś oznaka poziomu technicznego czy umiejętności? Moim zdaniem film powinien być przekazem obrazu; chwili, sytuacji, nastroju, zdarzenia... Po co zaśmiecać go i skracać trzęsącym się logo producenta kamer?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się doczepię. Czemu ten napis "GoPro" jest tak długo wyświetlany na początku? Czemu on potem dostaje apopleksji? Czemuś to słuzy? To jest jakaś oznaka poziomu technicznego czy umiejętności? Moim zdaniem film powinien być przekazem obrazu; chwili, sytuacji, nastroju, zdarzenia... Po co zaśmiecać go i skracać trzęsącym się logo producenta kamer?

Andrzej, jak się korzysta z darmowego programu do montażu filmów firmy Go Pro, to niestety ten napis się pojawia. Coś za coś. Właściciel kamerki Go Pro może za free obrabiać, to co nagra - firma Go Pro ma reklamę. Tego się nie da wyciąć, z tego co się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, jak się korzysta z darmowego programu do montażu filmów firmy Go Pro, to niestety ten napis się pojawia. Coś za coś. Właściciel kamerki Go Pro może za free obrabiać, to co nagra - firma Go Pro ma reklamę. Tego się nie da wyciąć, z tego co się orientuję.

Aaaa widzisz! Teraz już wiem, po prostu pakiet trzeba brać. Coś za coś, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! :applause:

Fajna muza i sceny z kija :cheerful: Świetna ekipa!

Po obejrzeniu Twojego filmu już miałem lecieć i sprawdzać, czy moje Leki są w narciarni :biggrin:

Dzięki. Tak patent na kijki jest prosty i sprawdza się super, Polacy komentują na stoku: patrz jakie proste rozwiązanie...

Ekipa jest ok chociaż poziom i wiek mocno zróżnicowany :), ale każdy ma radość z jazdy i to się liczy!

Twoje filmiki mi się bardzo podobają :) Żonka świetnie śmiga :) btw. można wiedzieć ile jeździ na nartach?

Było bardzo miłe. Fajna "produkcja".

Potwierdza moje przemyślenia. Filmik=jeden utwór.

Dla potrzeb własnych też tak zacznę robić, bo na YT już tak robię.

Michał, w trakcie oglądania zwróciłem uwagę - jesteś leworęczny?

Pozdrawiam

Dziękuję :). Tak jeden utwór musi być ja też się o tym przekonałem, chociaż niejednokrotnie jest materiału na dużo więcej.

Tak jestem leworęczny :).

A ja się doczepię. Czemu ten napis "GoPro" jest tak długo wyświetlany na początku? Czemu on potem dostaje apopleksji? Czemuś to słuzy? To jest jakaś oznaka poziomu technicznego czy umiejętności? Moim zdaniem film powinien być przekazem obrazu; chwili, sytuacji, nastroju, zdarzenia... Po co zaśmiecać go i skracać trzęsącym się logo producenta kamer?

Napis miał służyć jako intro tak z przyzwyczajenia wstawiam zawsze, może to jest błąd - dzięki za uwagę!

Andrzej, jak się korzysta z darmowego programu do montażu filmów firmy Go Pro, to niestety ten napis się pojawia. Coś za coś. Właściciel kamerki Go Pro może za free obrabiać, to co nagra - firma Go Pro ma reklamę. Tego się nie da wyciąć, z tego co się orientuję.

Obrabiam w GoProStudio można nie wstawić intro to moja wola. Planuję przerzucić się na jakiś ambitniejszy program.

Zachęcam do obejrzenia mojego innego filmu, może nie do końca jest o nartach, ale zachęcam :)

[video=vimeo;156826660]

@Bumer sorry za intro!

Pozdrawiam,

magnusDux85

Edytowane przez magnusDux85
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem leworęczny :)...

Zainteresowało mnie to, gdyż moja połowica jest lewo ręczna a jak kręci z kijka to trzyma prawą.

Zachęcam do obejrzenia mojego innego filmu, może nie do końca jest o nartach, ale zachęcam :)...

Tyż fajny. Mam jednak uwagę, filmiki z vimeo często nie idą (sorry, Oooops.....itd) warto dać bezpośredni link i wtedy można bez edycji twego posta sobie oglądnąć.

Wydaje mi się, że jest to wina Firefoxa, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowało mnie to, gdyż moja połowica jest lewo ręczna a jak kręci z kijka to trzyma prawą.

Tyż fajny. Mam jednak uwagę, filmiki z vimeo często nie idą (sorry, Oooops.....itd) warto dać bezpośredni link i wtedy można bez edycji twego posta sobie oglądnąć.

Wydaje mi się, że jest to wina Firefoxa, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

Ok, będę pamiętać dzięki. Kij akurat trzymałem lewą, ale z prawą nie powinno być problemu. Tak to już jest z leworęcznymi trudno ich ogarnąć. Myszkę komputerową trzymam prawą lewą nie umiem :P.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój krótki filmik z wyjazdu na Stubai w listopadzie 2015 z córką (córka na szkoleniu). Nagrywałem telefonem.

https://www.youtube.com/watch?v=mznonUN5XzA

Pozdrawiam

"Ten film wideo zawiera treść od partnera UMG, który zablokował go na mocy praw autorskich."

Dlatego nie lubię YT pogarsza jakość a pozatym prawa autorskie może wrzuć na vimeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...