Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Porada: YT & muzyka, VimeoWiadomo, że każdy kto skręci, a potem zmontuje film, chce go umieścić w sieci.Najpopularniejszym serwisem jak na razie jest YT oraz Vimeo.Na tym pierwszym często dochodzi do konfliktu z prawami autorskimi do muzyki...i po całej tej "męczarni" ze swoim dziełem, na koniec, często okazuje się, że cała praca jest na nic - bo np. "Ten film wideo zawiera treść od partnera WMG, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich" - jest to szczególnie przykre jeśli montujemy film pod wybrany wcześniej utwór muzyczny.Na Vimeo rzadko dochodzi do takich problemów...jest za to inny: ograniczenie w przesyłaniu danych na darmowym koncie (500 MB - tydzień) - jeśli zmontowany film ma większą pojemność, to niestety trzeba go komprensować...a to wiąże się z utratą jakości...Drugi minus Vimeo jest taki, że z reguły podczas odtwarzania filmu z sieci pojawiają się problemy z szybkim buforowaniem obrazu - ten problem nie dotyczy osób, który mają dobry net. Tych, którzy mają słaby zniechęca do oglądania.Mamy dwa wyjścia.1. Komprensować ale stracić sporo na jakości - serwis Vimeo (tutaj dochodzi rozwiązanie z opcją płatną dostępu... a nie jest to niestety tanie). 2. Przed montażem sprawdzić na YT, czy serwis nie zablokuje nam filmu, bądź nie zrobi jakiegoś innego ograniczenia ze względu na prawa autorskie do muzyki - np. zablokuje odtwarzanie na urządzeniach mobilnych takich jak telefon, konsola do gier itp.Jak sprawdzić dany utwór muzyczny i wynikające z jego użycia skutki w efekcie końcowym?Jest to bardzo proste.Krótka porada w punktach:1. Logujemy się do serwisu.2. Wchodzimy do "Menedżera filmów" - podświetlone na niebiesko, w środkowej części PrtSc.

2016-04-20.jpg

3. Klikamy na Kreatora (podświetlone na czerwono w lewym dolnym rogu), następnie na "Zasady związane z muzyką" i po prawej stronie w miejsce "do szukania" wpisujemy wykonawcę i tytuł utworu - klik w lupkę.

2016-04-20 (2).jpg

4. Jak nam się wyświetli, to co chcemy sprawdzić klikamy na małą odwróconą strzałeczkę znajdującą się po lewej stronie przy tytule utworu muzycznego - wyświetlają nam się wówczas szczegóły.

2016-04-20 (3).jpg

5. Klikamy na malutkie kółeczko z literką "i" przy "Jeśli użyjesz tego utworu" gdy przy "odtwarzanie" jest informacja o blokadzie w poszczególnych krajach. W "chmurce" wyświetlą się zablokowane kraje:

2016-04-20 (4).jpg

Jeśli przy "odtwarzanie" nie ma informacji o blokadach - wówczas bez problemu możemy wykorzystać utwór - podobna historia jeśli w chmurce nie ma wymienionej Polski.6. Niestety o blokadzie w wyświetlaniu filmu i ograniczeniach związanych z zastosowaniem danego utworu dotyczących telefonów, urządzeń mobilnych, konsol itd. nie ma możliwości dowiedzenia się w ten sposób.Informację o tym możemy uzyskać dopiero po wgraniu filmiku do YT.Jak?Wchodzimy do "Menedżera filmów" i klikamy przy wgranym filmie w komunikat o ograniczeniach znajdujący się po prawej stronie.Może to być: "Zablokowany w niektórych krajach" bądź "Zawiera treści chronione przez prawa autorskie".Po kliknięciu w komunikat uzyskujemy szczegółowe informacje na prawej stronie ekranu.

2016-04-20 (5).jpg

Gdyby powyższe było mało czytelne - piszcie.

2016-04-20.jpg.f670217f18f44bc9dd0cf0b59c3b2856.jpg

57da84e92a3ae_2016-04-20(5).jpg.d4993608fba96119b66c9bdda39d9509.jpg

57da84e92fe3b_2016-04-20(2).jpg.29f139dcefcc02e02fff11074ed9ca04.jpg

57da84e95caa2_2016-04-20(3).jpg.61ea59ede801284cdec8531fc0d53f62.jpg

57da84e9646b2_2016-04-20(4).jpg.3403a7d4f4d4596b8596826ae35cd65e.jpg

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pierwszym często dochodzi do konfliktu z prawami autorskimi do muzyki...i po całej tej "męczarni" ze swoim dziełem, na koniec, często okazuje się, że cała praca jest na nic - bo np. "Ten film wideo zawiera treść od partnera WMG, który zablokował go w Twoim kraju na mocy praw autorskich" - jest to szczególnie przykre jeśli montujemy film pod wybrany wcześniej utwór muzyczny.

Mi już drugi raz wysłali maila, że naruszyłem prawa autorskie. Filmiku nie usunęli, ale podobno mogą dodać tam swoje reklamy :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już drugi raz wysłali maila, że naruszyłem prawa autorskie. Filmiku nie usunęli, ale podobno mogą dodać tam swoje reklamy :eek:

Prawa autorskie praktycznie do całej muzyki w YT są ograniczone - tzn. możesz wykorzystywać muzę ale w zamian za reklamę na filmiku (na początku jego odtwarzania wyskakuje w dolnej części "okienka" baner reklamowy, który można zamknąć w sekundzie z krzyżyka) - coś za coś i to rozumiem.

Co do utworów muzycznych - tzw. "hitów na czasie", z reguły ograniczenia są całkowite.

Zmiana praw z tego co zaobserwowałem następuje po ok roku...to zależy od wytwórni fonograficznej - te największe, zarówno firmy jak i "gwiazdy" ograniczają prawa zdecydowanie dłużej...

W Kreatorze jak pomyszkujesz jest również muzyka darmowa, którą możesz wykorzystać...ale delikatnie rzecz ujmując - jest drętwa (przy takiej muzie reklamy nie wyskakują).

Wybór należy do Ciebie :happy:

Czekam na uwagi dot. filmiku.

Marcin - fajnie, że z każdym krokiem w Twoich filmikach jest lepiej :applause:

Jest muzyka, jest więcej scen - to wszystko jest in plus.

To co mógłbyś zrobić w kolejnym kroku, urozmaicić ujęcia. Wstawić trochę jazdy, trochę scen "z ręki", więcej ruchu w kadrze, więcej ludzi :cheerful: Dynamiki.

Szkoda, że Johnnego złapałeś tylko przypadkiem...

Połączenie scen i efekty? Raczej to nie jest dobry pomysł - dużo lepiej wyglądają sceny łączone bez "przejść" i "efektów".

Wiesz, że sam się w "to" bawię...

...też się wciąż uczę.

Popatrz uważnie - może to Ci troszkę podpowie?

[video=youtube;VhP7Hi8YpdM]

(do obejrzenia tylko na kompie).

Życzę powodzenia i czekam z niecierpliwością na Twoje kolejne prace :applause:

pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, dzięki za uwagi! :)

Marcin - fajnie, że z każdym krokiem w swoich filmikach jest lepiej :applause:

Jest muzyka, jest więcej scen - to wszystko jest in plus.

W planach mam filmik z Kasprowego (być może dwa), ze Szczyrku, z Chopoka i z całego sezonu. Do grudnia powinienem się wyrobić :wink:

To co mógłbyś zrobić w kolejnym kroku, urozmaicić ujęcia. Wstawić trochę jazdy, trochę scen "z ręki", więcej ruchu w kadrze, więcej ludzi :cheerful: Dynamiki.

Szkoda, że Johnnego złapałeś tylko przypadkiem...

Niestety do czasu Stożka (czyli momentu, kiedy zmontowałem pierwszy filmik), kręciłem same zjazdy i czasem wjazdy. Nic poza tym nie filmowałem.

Z Kasprowego mam więcej ujęć - najwięcej z ręki, Johnnego i Marionena. Jest też gdzieś holowanie Janka i Góral.

W tym roku poza wypadami na nizinne stoki, kilkoma trasami na Chopoku i grupowym wyjeździe na Stożek, tłumów przed kamerką nie było. Wszędzie pusto! :eek:

Połączenie scen i efekty? Raczej to nie jest dobry pomysł - dużo lepiej wyglądają sceny łączone bez "przejść" i "efektów".

Te przejścia wyszły same - w czasie montowania w Videoshow. Nie chciałem już kombinować i zostawiłem to tak.

Filmik zobaczę później, bo na razie nie jestem na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laitner przede wszystkim skup się na przygotowaniu materiału bo narazie jest marnej jakości za bardzo się wszystko telepie. Mniej kręcić ale bardziej świadomie i będziesz miał mniej roboty przy kompie. Pozdrawiam

Wiem, najgorzej w tym filmiku jest z Siglanami. Ale tam trzeba było jechać strasznie wolno, żeby nie telepało. Było sporo dużych odsypów z cukru, a ja nie jechałem technicznie.

Z kolei Soszów (ten ze słońcem) był kręcony telefonem.

Dzięki za uwagę, za rok postaram się o lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej muzyki nieszczęsnej na YT...

W bibliotece YT można znaleźć muzykę, którą można użyć w swoich filmikach.

Muzyka w bibliotece jest podzielona na dwa rodzaje:

1. Zupełnie bezpłatna - można ją używać jak się chce.

2. Muzyka w przypadku której jest wymagane uznanie autorstwa.

O ile pierwszego punktu tłumaczyć nie trzeba - wybierasz kawałek, wstawiasz do filmu i działa, o tyle punkt drugi warto przybliżyć.

Muzyka wymagająca uznania autorstwa - jak sama nazwa wskazuje trzeba uznać autorstwo osoby trzeciej. Chodzi tu o umieszczenie informacji w opisie filmu, że muzyka jest wykorzystana na licencji Creative Commons Attribution. Wystarczy przekopiować gotową formułkę. Warto wybierać utwory z uznaniem autorstwa, bo są bardzo często lepsze jakościowo od tych zupełnie darmowych.

Na filmach zawierających muzykę z biblioteki YT można zarabiać.

Sam wykorzystuję tą muzykę w moich filmach i nikt się nie czepia...

Jeśli macie w filmiku muzykę co do której są jakieś roszczenia praw autorskich, to najprościej jest ją podmienić (bez ponownego wgrywania filmiku do serwisu - YT ma wbudowane narzędzie podmiany ścieżki dźwiękowej).

W razie pytań służę pomocą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - prawa autorskie.To jakaś kompletna bzdura!!! Rozumiem,że jeśli na tym zarabiam,to mi nie pozwalają na wykorzystanie jakiejś muzyki.Jeśli nie zarabiam na tym grosza,to czemu to blokują??? Głupota i tyle! :stupid:

Najczęstszą czynnością jest umieszczenie przez YT reklam przy/na Twoim filmiku, i cały zysk leci do posiadacza praw autorskich, które zostały bez zgody wykorzystane w filmie.

Raz mi też zablokowali tylko ścieżkę dźwiękową, więc filmik był niemy.

Raz zablokowali filmik w jakiejś części świata.

Obecnie najczęściej dorzucają reklamy tylko...

Ale tak jak pisałem wcześniej - można łatwo podmienić dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zazdroszczę tego "wzięcia na montowanie" - mnie się nigdy nie chce.

A cóż to za szaleństwo z tymi płachtami i jeżdżącymi pomiędzy nimi ludźmi?? Kto to postawił tak niefrasobliwie??

Pozdrowienia

tez mi się nie chciało, uwierz, to wiele godzin ślęczenia nad materiałem, dopasowywania, ale byłem zmuszony coś z tym zrobić bo mi miejsca na dysku zabrakło ;)

płachty w sensie tyczki do 'giganta'? :wink: ktoś nie zdążył posprzątać po jakimś treningu :wink: ci co jadą to z mojej załogi :wink:

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

tez mi się nie chciało, uwierz, to wiele godzin ślęczenia nad materiałem, dopasowywania, ale byłem zmuszony coś z tym zrobić bo mi miejsca na dysku zabrakło ;)

płachty w sensie tyczki do 'giganta'? ;) ktoś nie zdążył posprzątać po jakimś treningu ;) ci co jadą to z mojej załogi ;)

A pytaliście wcześniej czy można?? Wjeżdżanie w czyjś slalom nie należy do zachowań etycznych i bezpiecznych nawet gdy - tak jak tutaj - jest niewydzielony. Nie polecam

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A pytaliście wcześniej czy można??

Pozdrowienia

Tak po prawdzie to te tyczki tam cały dzień stały, nie było żadnych odgradzaczy (np jak ostatnio byłem na Szrenicy to część trasy była wydzielona taśmami do jakichś zawodów czy treningu), ani nikt się przy nich nie kręcił, więc ze dwa razy tam pojechalliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak po prawdzie to te tyczki tam cały dzień stały, nie było żadnych odgradzaczy (np jak ostatnio byłem na Szrenicy to część trasy była wydzielona taśmami do jakichś zawodów czy treningu), ani nikt się przy nich nie kręcił, więc ze dwa razy tam pojechalliśmy.

Moim zdaniem to karygodne niedopatrzenie osób odpowiedzialnych za trasy w ośrodku. Sam wiesz, że jak jedziesz po trasie slalomu czy giganta - nawet dla zabawy to koncentrujesz się na przejeździe. Trasa powinna być odgrodzona i chroniona albo przynajmniej zamknięta skrzyżowanymi tyczkami. Moim zdaniem ktoś tam w ogóle nie pomyślał.

Pozdrowienia serdeczne i zapraszam na treningi z pomiarem - super zabawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

zbierasz zapisy? gdzie i kiedy to wchodzę w temat a i swoją drużynę zabiorę ze sobą? :crazy:

Ja takich treningów nie organizuję - nigdy nie byłem zawodnikiem i się na tym nie znam - ale chętnie polecę któregoś z kolegów. Czasami organizuje imprezy dla znajomych i chętnych gdzie zaproszeni są różni ciekawi ludzie związani z narciarstwem, są szkolenia itd. oczywiście to są spotkania non profit. Jakby co dam Ci znać w przyszłym sezonie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja takich treningów nie organizuję - nigdy nie byłem zawodnikiem i się na tym nie znam - ale chętnie polecę któregoś z kolegów. Czasami organizuje imprezy dla znajomych i chętnych gdzie zaproszeni są różni ciekawi ludzie związani z narciarstwem, są szkolenia itd. oczywiście to są spotkania non profit. Jakby co dam Ci znać w przyszłym sezonie.

Pozdrowienia

Chętnie - nauki nigdy dość, tym bardziej że jak się jedzie z dzieckiem to nigdy na jakiegoś instruktora który by mnie podszkolił nie ma czasu. Myślę że źle nie jeżdżę ale coś by tam jeszcze można na stare lata poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważna sprawa - Night laps.

No właśnie...

...poważna sprawa "Night laps".

Będąc ostatnio w dolinie Otztal postanowiłem się trochę pobawić w temacie nocnego filmowania i robienia fotek w nocy, a potem montażu takiego materiału.

Nim napiszę kilka zdań z moimi spostrzeżeniami, to szczerze mówiąc pisząc tego posta mam nadzieję, że znajdę użytkownika GoPro Hero 4 Silver, który zapoznał się z tematem Night Lapsów i potrafi doradzić z optymalnymi ustawieniami kamery na noc.

Prób miałem kilka...

...jedna z pierwszych, z której mogłem cokolwiek zrobić - słaba jakość fot, słabe ustawienie kamery = sporo pracy z ulepszeniem zdjęć...w efekcie obraz dosyć mizernej jakości.

Plus tej próby, to widoczne pojedyncze gwiazdy, księżyc wyglądający jak księżyc...

...najpoważniejszy minus - słabo widoczne otoczenie.

Spójrzcie:

[video=youtube;dxRgASDoUA0]https://www.youtube.com/watch?v=dxRgASDoUA0

Próba najlepsza...

...dobra jakość zdjęć, dobrze widoczne otoczenie.

Minusy - praktycznie niewidoczne gwiazdy, księżyc wyglądający jak słońce...

[video=youtube;xumY2nXUBfs]https://www.youtube.com/watch?v=xumY2nXUBfs

Wiem, że jestem już blisko...

...tuż tuż - ale jak ustawić optymalnie kamerę?

PS. Ustawienie kamery w pozycji medium przy robieniu fot do night lapsów praktycznie eliminuje materiał do umieszczenia w montowanym filmie. Ucząc się na własnych błędach wiem, że kamera powinna być ustawiona w pozycji high (chodzi o kąt). Dlaczego? Ponieważ po scaleniu zdjęć w film, mamy po bokach dwa czarne paski - różny rozmiar w porówaniu do kręconego innego materiału. A może o czymś nie wiem i da się to wyeliminować?

Ehhh nauka samouka jest trudna...

Proszę mądre głowy o poradę - efekt końcowy jaki chciałbym uzyskać, to taki jak na poniższym filmie :biggrin:

[video=youtube;DtJIiqPk54c]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...