Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Marboru, pokaż tę opaskę na nogę.
Bardzo proste rozwiązanie - kawałek paska, mocowanie na kamerę i dwie plastikowe "sprzączki". Rozwiązanie bardzo proste ale również bardzo felerne. Na nodze się luzuje i z niej spada.Trochę w gondoli się pomęczyłem, a potem przejechałem kawałek po równym stoku i to co chciałem, czyli kilka sekund dobrego nagrania udało się uzyskać - więcej mi nie było potrzeba do klipu.Na filmiku jest to w 3:30.A wygląda, to tak:

DSCN8357.jpg

DSCN8357.jpg.1333928a0c12b2936c602a21b2727fad.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste rozwiązanie - kawałek paska, mocowanie na kamerę i dwie plastikowe "sprzączki". Rozwiązanie bardzo proste ale również bardzo felerne.

Na nodze się luzuje i z niej spada.

Trochę w gondoli się pomęczyłem, a potem przejechałem kawałek po równym stoku i to co chciałem, czyli kilka sekund dobrego nagrania udało się uzyskać - więcej mi nie było potrzeba do klipu.

Na filmiku jest to w 3:30.

A wygląda, to tak:

[ATTACH=CONFIG]31379[/ATTACH]

Też podobne sobie zrobiłem ja mam na rzep i się*luzuje za bardzo. Następnym razem planuje inne rozwiązanie np. z użyciem zapięcia buta na desce snowboardowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam już naciski by opublikować drugą swoją produkcję z Otztalu...

...A teraz nie "pitol" tylko zapodawaj tę drugą produkcję bo zaczynam się niecierpliwić ....

Jak widzisz z reguły wiem co mówię. Warto się było niecierpliwić.

Filmik świetny, świetna muza o widokach i pogodzie nie wspomnę.

Dostałeś za tą produkcję pochwałę od mojej lepszej połowy. Oglądaliśmy to jeszcze wczoraj o 0.00 :biggrin:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki wiem, że sprawa opaski na nogę, rękę, czy na co tam się przypnie nie jest zbyt istotna.

Kilka przejazdów i tak naprawdę materiału do użycia w montażu kilka sekund - dłuższy materiał z tego źródła moim zdaniem by "zamulił" produkcję.

Nie ma się co na tego typu gadżetach koncentrować.

Dla mnie główny element to mały statyw mieszczący się w kieszeni, którego używam również "z ręki" oraz kij, czyli proste mocowanie do niego. To wystarcza i na dodatek nie zajmuje wiele miejsca - wszystko na stoku w jednej kieszeni kurtki.

Element, który przeze mnie w Otztalu nie był wykorzystany a ma duże możliwości, z których wszystkich jeszcze nie skorzystałem w trakcie swoich eksperymentów, to szelki - te mieszczę się do kieszeni wewnętrznej w kurtce :happy:

Myślę natomiast poważnie nad czymś takim:

[video=youtube;bvDwGKtArco]

Coś takiego zdecydowanie poprawi jakość i stabilizację, która w filmach sportowych ma kluczowe znaczenie.

Będzie zdecydowanie mniej "odrzutów" montażowych...i mniej zmarnowanego, doskonałego materiału.

Niestety zabawka dosyć droga.

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki wiem, że sprawa opaski na nogę, rękę, czy na co tam się przypnie nie jest zbyt istotna.

Kilka przejazdów i tak naprawdę materiału do użycia w montażu kilka sekund - dłuższy materiał z tego źródła moim zdaniem by "zamulił" produkcję.

Nie ma się co na tego typu gadżetach koncentrować.

Dla mnie główny element to mały statyw mieszczący się w kieszeni, którego używam również "z ręki" oraz kij, czyli proste mocowanie do niego. To wystarcza i na dodatek nie zajmuje wiele miejsca - wszystko na stoku w jednej kieszeni kurtki.

Element, który przeze mnie w Otztalu nie był wykorzystany a ma duże możliwości, z których wszystkich jeszcze nie skorzystałem w trakcie swoich eksperymentów, to szelki - te mieszczę do kieszeni wewnętrznej w kurtce :happy:

Myślę natomiast poważnie nad czymś takim:

Coś takiego zdecydowanie poprawi jakość i stabilizację, która w filmach sportowych ma kluczowe znaczenie.

Będzie zdecydowanie mniej "odrzutów" montażowych...i mniej zmarnowanego, doskonałego materiału.

Niestety zabawka dosyć droga.

Ciekaw jestem na ile w rzeczywistości starcza prądu na jednym ładowaniu.

Edytowane przez JC
Usunięcie filmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem na ile w rzeczywistości starcza prądu na jednym ładowaniu.

Myślę, że mi wystarczy spokojnie do własnych potrzeb.

Będąc cały dzień na nartach nie kręcę dłużej niż przez 40 minut, do godziny - tyle pewnie da radę. W razie czego dodatkowe akumulatory bądź bank energii...

Bardziej interesuje mnie takie ustrojstwo pod względem zamocowania tego do kija. Kiedyś gdzieś widziałem podobny stabilizator z gwintem w rękojeści...pewnie spokojnie do jakiegoś kija dałoby się to podłączyć - kijek narciarski wówczas odpada.

Do GoPro mam ze sobą jeden zapas akumulatora i mały bank...zazwyczaj nie ma potrzeby korzystania - chyba, że bank do mojego kiepsko trzymającego energię telefonu.

PS. Nurku jakieś uwagi, wskazówki do ostatniej mojej produkcji?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie taki stabilizator stosował JC na WorldSkiTeście?

Działanie tego było niesamowite.Filmik,który puszcza JC był zrobiony z użyciem takiego stabilizatora. :)

Dokładnie miał podobne ustrojstwo - pewnie kamerkę też by do tamtego przymocował.

Przydatna bardzo sprawa.

Tylko ta cena :mad:: Wydatek podobny do ceny nowego GoPro.

Muszę poszukać sponsorów... mam nawet na myśli pewne towarzystwo :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego mozemy zadrościć ....

- technika kręcenia i montazu wspaniała..

-super warunki słoneczne

-stoki przygotowane

-ogromna radośc z jazdy z małżonka...... tego własnie nie można kupić ..tego nie można nauczyć sie na kursie... to plynie chyba z serca

-chce kiedys poznać PANSTWO MARBORU

ciekawe jaki tam jest język urzedowy

jaki ustrój

jaka waluta ???

ile zajmuje czasu MONTAŻ ?????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki wiem, że sprawa opaski na nogę, rękę, czy na co tam się przypnie nie jest zbyt istotna.

Kilka przejazdów i tak naprawdę materiału do użycia w montażu kilka sekund - dłuższy materiał z tego źródła moim zdaniem by "zamulił" produkcję.

Nie ma się co na tego typu gadżetach koncentrować.

Dla mnie główny element to mały statyw mieszczący się w kieszeni, którego używam również "z ręki" oraz kij, czyli proste mocowanie do niego. To wystarcza i na dodatek nie zajmuje wiele miejsca - wszystko na stoku w jednej kieszeni kurtki.

Element, który przeze mnie w Otztalu nie był wykorzystany a ma duże możliwości, z których wszystkich jeszcze nie skorzystałem w trakcie swoich eksperymentów, to szelki - te mieszczę się do kieszeni wewnętrznej w kurtce :happy:

Myślę natomiast poważnie nad czymś takim:

Coś takiego zdecydowanie poprawi jakość i stabilizację, która w filmach sportowych ma kluczowe znaczenie.

Będzie zdecydowanie mniej "odrzutów" montażowych...i mniej zmarnowanego, doskonałego materiału.

Niestety zabawka dosyć droga.

Gimbal przedstawiony jest dobrej klasy i na pewno się*sprawdzi w stabilizacji też się na niego czaję od dłuższego czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem na ile w rzeczywistości starcza prądu na jednym ładowaniu.

Zasilanie jest przez dwa wymienne akumulatory, więc nie ma problemu z ładowaniem. W zestawie dostałem dodatkowe dwa. Akmulatory nie są drogie, więc można kupić na zapas i zapomnieć o problemie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie tyczy filmików myślę jednak, że mi wybaczycie bo fota piękna.Na stronce fotopolis.pl czytałem o wynikach World Press Photo 2016.I trafiłem na takie piękne zdjęcie które zajęło pierwszą lokatę w kategorii sport:http://www.fotopolis.pl/inspiracje/galerie/19425-world-press-photo-2016-nagrodzone-prace/19753/19809Fota wygląda tak:

19809-christian-walgram-fis-world-championships.jpg

To się nazywa "uchwycić chwilę" lub "zatrzymane w kadrze"Pozdrawiam

19809-christian-walgram-fis-world-championships.jpg.b733b87f3aca18353013359b66300f96.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zdjęcie może i piękne Piotruś ale...

Było ono zrobione podczas zjazdu do kombinacji w Beaver Creek gdzie Bank po upadku został nieprzytomny zabrany do szpitala z urazami głowy. Jechał znakomicie i miał szansę na życiowy wynik niestety stracił nartę przed ostatnim skokiem przed metą. Zdjęcia gdy przekraczał linie mety jak wór ziemniaków i później leżał nieprzytomny w strefie mety już takie fajne nie są.

Z innej perspektywy więc je oceniam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale...

Mitek, doskonale wiem w którym momencie zostało zrobione to zdjęcie.

Oglądałem te mistrzostwa na żywo i pamiętam upadek Ondreja.

Zdjęcie z założenia ma pokazywać życie. I ta fotka pokazuje je w całej rozciągłości.

Fakt, końcówka całego zdarzenia wyglądała wręcz przerażająco.

Przypuszczam, że gdyby zawodnikowi stało się coś poważnego to zdjęcia te nie ujrzałyby "światła dziennego".

Tak się na szczęście nie stało i możemy je oglądać.

Mało, że oglądać to jeszcze podziwiać kunszt fotografa.

Zdjęcie jest niesamowitym zlepkiem perfekcji i totalnego przypadku który stworzył trochę irracjonalną kompozycję.

Moim zdaniem zdjęcie zasługuje na uwagę a może i na zdobyty laur.

Ja to tak widzę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
błąd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie techniczne co do forum ostatnio gdy wklejam film z Youtube za pomocą przycisku video, pojawia mi się tylko link do filmu nie ma okna z filmem w witrynie, ktoś wie dlaczego się tak dzieje??

Pozdrawiam Rafał.

Ps. pytanie nieaktualne

Edytowane przez nurek1974
rozwiązany problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nurku jakieś uwagi, wskazówki do ostatniej mojej produkcji?

Coraz lepiej montujesz, trudno w ostatnim filmie się doszukać z pozycji amatora jakichś wad, może kilka scen krótsze bym zrobił i na przykład wcześniej skończył ujęcia pozowane tzn. żeby nie było widać że to już koniec sceny i idziesz po kamerę, ogólnie widać że trochę pracy i czasu w to wkładasz też tak miałem na początku zabawy z kamerą teraz coraz częściej się łapie na tym że nawet jej zapominam zabrać ze sobą a składanie pod muzykę to już katorga dla mnie.

pozdrawiam Rafał

Edytowane przez nurek1974
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...