Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata 15/16


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu, może pamiętacie, ukazał się fajny artykuł polemizujący z kierunkiem, w którym polskie narciarstwo alpejskie zmierza. Zwłaszcza z wyborem konkurencji, w których chcą się specjalizować polscy sportowcy, gdzie efekty mogą pokazywać, że nie koniecznie te wybory były słuszne, logiczne, czy nawet w opozycji do specyfiki i potencjału treningowego polskich gór.

Naszedł mnie taki refleksyjny motyw bo Dave Ryding z Wielkiej Brytanii robi życiówkę w slalomie. A jako małolat zaczynał na "suchym" stoku (ja akurat mam hopla na ich punkcie ;-) ).

W UK infrastruktura do uprawiania narciarstwa na prawdziwym śniegu jest Z(!)nacznie skromniejsza niż w Polsce (głównie północ). W zeszłą zimę spadło więcej śniegu w Izraelu czy na Sycylii niż na południu Anglii.

Ale stoków ze sztuczną nawierzchnią jest ponad 50. Jest gdzie łowić młode talenty. Sam mam okazję we wtorki i czwartki podpatrywać treningi młodych slalomistów (nawet sobie z nimi pojeździć na tyczkach). Trenuje ich koleś z Włoch. Często są zawody. Niedawno dziewczyna (chyba 14 lat) z bratniego stoku dostała się do młodzieżowej kadry, co nawet dostrzeżono w lokalnych gazetach.

Postawiono na slalom (przecież nawet na najdłuższym, 400-metrowym stoku w Edynburgu nikt nie będzie trenował zjazdów czy Super G). Są efekty. Bravo Dave :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy rebus do rozwiązania, zagadkę z ostatniego GS panów, oczywiście dzięki Witoldowi Domańskiemu :biggrin:

A więc: Manuela Moelgg + Manferd Moelg = ................. ??

Dla pierwszej dobrej odpowiedzi browar na żywo na stoku lub inny gorący napój wedle uznania. Łokieć się nie liczy, bo mu to opowiedziałem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standardowy news Domańskiego - odnoszę wrażenie że uwielbia zaskakiwać widzów tym, że to rodzeństwo :)

W międzyczasie :)Dziś

10:05 Magazyn Ride Session (10min)

10:15 Lienz - Gigant kobiet, 1. przejazd (75min)

11:30 Santa Caterina - Zjazd mężczyzn, trening (105min)

13:15 Lienz - Gigant kobiet, 2. przejazd (76min)

jutro (29.12)

10:15 Lienz - Slalom kobiet, 1. przejazd (75min)

11:30 Santa Caterina - Zjazd mężczyzn (105min)

13:15 Lienz - Slalom kobiet, 2. przejazd (75min)

Niedziela 3.01

09:45 Zagrzeb - Slalom kobiet, 1. przejazd (75min)

12:30 Zagrzeb - Slalom kobiet, 2. przejazd (75min)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie. Tym razem z połączenia tych dwojga WD stworzył nowego narciarza - Manuela Moelgg'a :biggrin:

Pomimo braku trafnych odpowiedzi zmieniał zasady konkursu, każdy z uczestników wygrał browarka.

Wróżka, ze względów różnych, w razie wystąpienia takich chęci może zmienić na bombardino z ciachem :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Marboru, Marboru :biggrin::biggrin: MAM CIĘ! :stupid:

Post #117. Ale ladniej to wkleiłeś, to Ci trzeba przyzać, a im więcej osób zobacz, tym lepiej.

Ja tylko dodam, że dzień później Adam zjechał 22 pkt w gigancie w mocno obsadzonych FIS-ach :)

Także jeśli przed 15.01 uda mu się dorzucić jeszcze jeden tak dobry wynik w GS, to jest szansa na przyzwoite miejsce startowe podczas zawodów PE. Trzymamy kciuki!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planu...

"NEWS: Cancelled races in Zagreb (CRO) rescheduled in Santa Caterina (ITA)

Due to lack of snow and unusually warm temperatures, the ladies' and men's Audi FIS Ski World Cup slaloms scheduled in Zagreb (CRO) on 3rd & 6th January 2016 are cancelled.

The cancelled races from Zagreb (CRO) are rescheduled in Santa Caterina (ITA) with the following programme:

Tuesday 5th January 2016: ladies' slalom

Wednesday 6th January 2016: men's slalom"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem chyba zbyt dużego skrótu myślowego :biggrin:

Widzę kalendarz (i zmiany) na stronie FIS-u. Pytam o TRANSMISJE w TV

Chodzi właśnie o przeniesione zawody slalomu pań i panów na 5 i 6 stycznia do Santa Caterina - w tych dniach nie ma transmisji na żywo w Eurosporcie 1.

Czy będą gdzieś transmisje? Ktoś wie?

Edytowane przez kttosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...