Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pisać, nie pisać na forum?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co jest wqrviające na tym WIELKIM FORUM? to że jeden młody człowiek Leitner wysilił się na relację! a reszta na to głęboko w D....ie! i nas wszystkich. Dziś widziałem TŁUMY zjeżdżających na Polskich numerach... i wielu z nim czyta lub jest członkiem tego forum! a widzieliście jakieś relacje! Nie pewnie na F...k się pochwalą! Żenada!

PS. tez chyba zacznę tak podchodzić do tematu... chcesz... przyjedź... zobacz!

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest wqrviające na tym WIELKIM FORUM? to że jeden młody człowiek Leitner wysilił się na relację! a reszta na to głęboko w D....ie! i nas wszystkich. Dziś widziałem TŁUMY zjeżdżających na Polskich numerach... i wielu z nim czyta lub jest członkiem tego forum! a widzieliście jakieś relacje! Nie pewnie na F...k się pochwalą! Żenada!

PS. tez chyba zacznę tak podchodzić do tematu... chcesz... przyjedź... zobacz!

POZDRAWIAM!!!

Stary - ja smialem wyrazic opinie z linkiem - i prawie wlasciciel mnie zbanowal :-) dziwisz sie?

Nelis

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest wqrviające na tym WIELKIM FORUM? to że jeden młody człowiek Leitner wysilił się na relację! a reszta na to głęboko w D....ie! i nas wszystkich. Dziś widziałem TŁUMY zjeżdżających na Polskich numerach... i wielu z nim czyta lub jest członkiem tego forum! a widzieliście jakieś relacje! Nie pewnie na F...k się pochwalą! Żenada!

PS. tez chyba zacznę tak podchodzić do tematu... chcesz... przyjedź... zobacz!

POZDRAWIAM!!!

Smutna prawda...

Nie ukrywam,że też miałem przestać pisać,bo tak po prawdzie,to robię sobie tym tylko krzywdę... Po latach doświadczeń i obserwacji ludzkich zachowań,wiem bardzo dobrze,gdzie i kiedy warto się wybrać,żeby nie było tłumów,a warunki były przynajmniej wystarczająco dobre. :cool:: Kiedyś nawet jedna osoba na tym forum mnie upomniała,że nie powinienem zdradzać pewnych miejsc,bo później taka "oaza" szybko się zaludnia... :wink: Na tym koniec wywodów... :cheerful:

Jasiek ma rację - tyle ludu tam się przewija,a żaden nawet kilka słów nie napiszę!Za to chętnie czyta nasze relację.Takie czasy,że ludzie chcą wszystko dostawać za darmo,full informacji,ale od siebie dać coś ot tak po prostu? :stupid:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda...

Maciek nie smutna prawda, tylko g... prawda. A dlaczego?

Bo nie każdemu się chce pisać, bo nie każdy umie, bo każdy ma inny charakter. Powodów mnóstwo.

Nie ukrywam,że też miałem przestać pisać,bo tak po prawdzie,to robię sobie tym tylko krzywdę... Po latach doświadczeń i obserwacji ludzkich zachowań,wiem bardzo dobrze,gdzie i kiedy warto się wybrać,żeby nie było tłumów,a warunki były przynajmniej wystarczająco dobre. :cool:: Kiedyś nawet jedna osoba na tym forum mnie upomniała,że nie powinienem zdradzać pewnych miejsc,bo później taka "oaza" szybko się zaludnia... :wink: Na tym koniec wywodów... :cheerful:

A teraz to mnie zaskoczyłeś...

...tylko tyle widzisz sensu w swoim pisaniu?

Jaja sobie robisz.

Dzięki temu, że piszesz, to: po pierwsze – jesteś sławny hahaha

A tak na serio, to poznałeś tabun świetnych i ciekawych ludzi w realu...sam motywujesz się do kolejnych wyjazdów – to powinno wystarczyć Ci jako argumenty nie do zbicia.

Jasiek ma rację - tyle ludu tam się przewija,a żaden nawet kilka słów nie napiszę!Za to chętnie czyta nasze relację.Takie czasy,że ludzie chcą wszystko dostawać za darmo,full informacji,ale od siebie dać coś ot tak po prostu? :stupid:

Jasiek nie ma racji.

Interesuje go tylko Chopok i ma gdzieś pisanie, relacje z innych ośrodków narciarskich poza Słowacją – to po pierwsze.

A po drugie – zadaj sobie pytanie ilu ludzi jeździ w Alpy, pisze o tym, że będzie jechał, pozyskuje z forum informacje, a po przyjeździe nic...

...Maciek takie jest forum.

Jedni piszą, inni czytają, jeszcze inni jeszcze co innego.

Tak było i będzie – nie ma co na ten temat pisać.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. A Kolega Leintner – cóż? Myślę, że go zainspirowałeś do pisania i robienia zdjęć. Czy to nie piękne?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie smutna prawda, tylko g... prawda. A dlaczego?

Bo nie każdemu się chce pisać, bo nie każdy umie, bo każdy ma inny charakter. Powodów mnóstwo.

Powodów mnóstwo,a wśród nich szowinizm. :frown:: Ale na to nie mamy wpływu.Chciałbym poczytać opinię kilku ludzi,bo wtedy masz bardziej realny pogląd na to,co zobaczysz rano pod nartami. :rolleyes::

A teraz to mnie zaskoczyłeś...

...tylko tyle widzisz sensu w swoim pisaniu?

Jaja sobie robisz.

Dzięki temu, że piszesz, to: po pierwsze – jesteś sławny hahaha

A tak na serio, to poznałeś tabun świetnych i ciekawych ludzi w realu...sam motywujesz się do kolejnych wyjazdów – to powinno wystarczyć Ci jako argumenty nie do zbicia.

Sławny? :stupid: No,bez jaj... :wink:

Geneza - czemu tak sobie piszę jest banalna,ale to dla siebie zachowam...

Natomiast poznani ludzie w tym czasie,to zdecydowanie najlepsze co mnie spotkało!!! :cool:: :applause:

Jasiek nie ma racji.

Interesuje go tylko Chopok i ma gdzieś pisanie, relacje z innych ośrodków narciarskich poza Słowacją – to po pierwsze.

A po drugie – zadaj sobie pytanie ilu ludzi jeździ w Alpy, pisze o tym, że będzie jechał, pozyskuje z forum informacje, a po przyjeździe nic...

...Maciek takie jest forum.

Jedni piszą, inni czytają, jeszcze inni jeszcze co innego.

Tak było i będzie – nie ma co na ten temat pisać.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. A Kolega Leintner – cóż? Myślę, że go zainspirowałeś do pisania i robienia zdjęć. Czy to nie piękne?

Może Jaśka interesuję tylko Chopok i ośrodki TMR,ale ma rację,jeśli chodzi o dzielenie się relacjami z wyjazdów.Naprawdę chciałbym,żeby było wiele relacji-opinii,zanim gdzieś pojadę.Myślę,przy okazji,że trochę obraziłeś Jaśka - nieświadomie,nad czy ubolewam.Fajny gość,który tak po prostu dzieli się informacjami ze swoich wypadów... :applause: I do tego bardzo szczegółowo!

Wiem,że nie mam na to wpływu,ale może choć jedna osoba zacznie pisać i to już będzie sukces!Kto wie,czy tak się nie stanie? Jedni będą pytać,inni może zdecydują się pisać...

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek nie ma racji.

Interesuje go tylko Chopok i ma gdzieś pisanie, relacje z innych ośrodków narciarskich poza Słowacją – to po pierwsze.

A po drugie – zadaj sobie pytanie ilu ludzi jeździ w Alpy, pisze o tym, że będzie jechał, pozyskuje z forum informacje, a po przyjeździe nic...

No i potwierdza się że pisanie na tym forum nie ma sensu! Masz relację z wczoraj nie z Chopoka: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20855-Strbske-Pleso?p=226546#post226546 jak coś piszesz to pisz prawdę! trudno żebym pisał o Austrii jak tam nie jeżdżę :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,przy okazji,że trochę obraziłeś Jaśka - nieświadomie,nad czy ubolewam.

Maciek - mylisz się. Obraziłem Jaśka??? Niby czym? Tym, że napisałem, że interesują go relacje tylko z Chopoka i Słowacji? Przecież to prawda - czy pisząc prawdę kogoś obrażam?

To raczej Jasiek obraził miejsce, w którym jest, czyli forum Skionline pisząc, cytuję:

Wiecie co jest wqrviające na tym WIELKIM FORUM? ... a reszta na to głęboko w D....ie! i nas wszystkich. Dziś widziałem TŁUMY zjeżdżających na Polskich numerach... i wielu z nim czyta lub jest członkiem tego forum! a widzieliście jakieś relacje! Nie pewnie na F...k się pochwalą! Żenada!

PS. tez chyba zacznę tak podchodzić do tematu... chcesz... przyjedź... zobacz!

POZDRAWIAM!!!

Bo cóż złego w tych forumowiczach, że nie piszą, nie relacjonują? - a Jasiek ich obraża pisząc WIELKIE FORUM...a może pisząc WIELKIE FORUM miał na myśli Ciebie albo mnie? A może JC - u którego tak naprawdę jesteśmy gośćmi, bo On jest właścicielem portalu?

W sumie to nie wiem? Podsumowując z całą tą sytuacją nie czuję się dobrze.

Pisanie, że go ktoś wq albo, że ma w D itp. - jeśli ktoś używa wulgaryzmów w miejscu publicznym, jakim jest to forum...niestety, delikatnie rzecz ujmując - nie jest fajne, a po drugie, niezbyt dobrze świadczy o autorze słów.

I jeszcze to:

Jasiek nie ma racji.

Interesuje go tylko Chopok i ma gdzieś pisanie, relacje z innych ośrodków narciarskich poza Słowacją – to po pierwsze.

A po drugie – zadaj sobie pytanie ilu ludzi jeździ w Alpy, pisze o tym, że będzie jechał, pozyskuje z forum informacje, a po przyjeździe nic...

No i potwierdza się że pisanie na tym forum nie ma sensu! Masz relację z wczoraj nie z Chopoka: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20855-Strbske-Pleso?p=226546#post226546 jak coś piszesz to pisz prawdę! trudno żebym pisał o Austrii jak tam nie jeżdżę :stupid:

Kolego Jaśku, a niby gdzie ja napisałem nieprawdę?

Napisałem, że interesuje Cię Chopok i Słowacja jeśli chodzi o relację - gdzieś się pomyliłem? Przecież sam to potwierdzasz, patrz co wyżej.

Może jakiś problem ze rozumieniem tekstu pisanego?

A może to jest kontra na to, że napisałem, że się mylisz?

Na Skionline nie ma przymusu być na siłę.

Nie musisz nikomu robić łaski pisząc relacje na forum...

...nie możesz też oczekiwać, że ktoś inny, czytający, ma Ci się rewanżować tym samym.

Inspiruj Ludzi do tego by zaczęli tu być aktywnie, a nie zniechęcaj jeśli chcesz coś zmienić.

Bądź WIELKI a nie wymyślaj innym od nich.

PS. Wracając do Ciebie Maćku i Innych, którzy "zalajkowali" skandaliczny post Jaśka - jestem zaskoczony.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - mylisz się. Obraziłem Jaśka??? Niby czym? Tym, że napisałem, że interesują go relacje tylko z Chopoka i Słowacji? Przecież to prawda - czy pisząc prawdę kogoś obrażam?

Mariusz,skoro Jasiek daje dzięksy pod relacjami,choćby z polskich ON (widziałem takie pod moimi relacjami),to chyba jednak go interesują? Przynajmniej same relację. Ja też lubię czytać sprawozdania z ON,do których nie jadę,a może nawet nigdy nie dotrę.

Słowa Jaśka zrozumiałem następująco: "Wielu forumowiczów było ostatnio na Chopoku,nie rzadko dzięki relacją innych,ale sami nawet słowa nie napiszą". Może ubrane w mocne słowa,ale ja tak to odczytałem. Myślę też,że na to,jak czyjeś słowa odbieramy,ma wpływ poznanie się osobiście. Kiedyś o tym rozmawialiśmy. :wink:

Ja nikogo nie oceniam,czy jest lepszym,czy gorszym forumowiczem,bo pisze relację,czy ich nie piszę.Po prostu fajnie by było,jakby więcej osób chciało dzielić się swoimi wrażeniami.Nie potrzeba do tego żadnego specjalnego talentu. Wystarczy kilka słów typu: "byłem na Chopoku,warunki dobre,po 3 godzinach kiepsko,ludzi sporo" Do tego może jeszcze jakieś specjalne spostrzeżenia (np.otwarli nową trasę) i wystarczy. :cheerful:

Co do umiejętności - ja sam nie wiem,czy umiem pisać... :eek: Ale piszę i staram się możliwie dokładnie oddać na ekran moje wrażenia z nartowania.Gdybym był tego pewien,to może pomęczył bym JC o pracę,choćby taką dodatkową. Póki co,mam wielki dystans do tego co robię,ale jeśli się podoba,to bardzo się cieszę. Jak napisał Leitner,napisanie obszernej relacji zajmuję sporo czasu - w moim przypadku zdarzało się poświęcić na to nawet 5 godzin - więc tym bardziej cieszy,kiedy ludzie to dobrze oceniają. :angel:

Mariusz,a tak po za tym,życzę udanego rozpoczęcia sezonu! :angel:

Nareszcie zima zawitała! :applause:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny, nie biczuj się! Dość samokrytyki, głowa do góry! Co prawda dziennikarz Lis to Ty nie jesteś, trudno. Nie mniej jednak starasz się opisywać rzeczywistość wiernie, choć pewne elementy manipulacji,choćby w postaci zamieszczania emotikonów, nie są Ci obce! Nie martw się jednak, za parę lat może zawrzesz z właścicielami stacji narciarskich umowy na doradzanie i dbanie o ich wizerunek na forach! Pozdrawiam i motywuję do pisania relacji!

Johnny, każde 10 km na rowerze, jedna relacja!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,skoro Jasiek daje dzięksy pod relacjami,choćby z polskich ON (widziałem takie pod moimi relacjami),to chyba jednak go interesują?

Johnny – to nie jest argument. Bo chyba to dotyczy tylko Twoich relacji? Nie widziałem jego aktywności, podziękowań, postów dla Ludzi na forum np. z warunkami w Polsce, czy w relacjach z Czech, Dolomitów, czy Alp.

Ludzie piszą mnóstwo relacji na forum i jest ich coraz więcej – to bardzo cieszy.

Jest pozytywne i budujące.

Pisanie o Forumowiczach – WIELKIE FORUM…itd., nie będę się powtarzał tych dyrdymałów w wątku gdzie praktycznie codziennie ktoś daje znać jakie są warunki – nie sądzisz, że jest przesadą i obrażaniem tych, którzy tylko czytają, są niezalogowani itd…

Takie pisanie ma ich skłonić do zalogowania?

Ja nikogo nie oceniam,czy jest lepszym,czy gorszym forumowiczem,bo pisze relację,czy ich nie piszę.Po prostu fajnie by było,jakby więcej osób chciało dzielić się swoimi wrażeniami.Nie potrzeba do tego żadnego specjalnego talentu. Wystarczy kilka słów typu: "byłem na Chopoku,warunki dobre,po 3 godzinach kiepsko,ludzi sporo" Do tego może jeszcze jakieś specjalne spostrzeżenia (np.otwarli nową trasę) i wystarczy. :cheerful:

Dobrze, że to wyjaśniłeś, bo Twój dzięks pod postem Jaśka i potem kolejne słowa…

Smutna prawda...

Nie ukrywam,że też miałem przestać pisać, bo...:

Jasiek ma rację - tyle ludu tam się przewija, a żaden nawet kilka słów nie napiszę! Za to chętnie czyta nasze relację.Takie czasy,że ludzie chcą wszystko dostawać za darmo,full informacji,ale od siebie dać coś ot tak po prostu? :stupid:

…sorry ale nie brzmią dobrze.

Obiecaj poprawę hahaha

Może ubrane w mocne słowa,ale ja tak to odczytałem. Myślę też,że na to,jak czyjeś słowa odbieramy,ma wpływ poznanie się osobiście. Kiedyś o tym rozmawialiśmy. :wink:

Znasz mój pogląd na to – pisanie w necie nie powinno być wylewaniem swoich frustracji i formą terapii, dowartościowywania się. Tacy Ludzie są dla mnie przynajmniej dziwni i nie pali mi się do ich poznawania.

Ja nikogo nie oceniam,czy jest lepszym,czy gorszym forumowiczem, bo pisze relację, czy ich nie piszę. Po prostu fajnie by było, jakby więcej osób chciało dzielić się swoimi wrażeniami. Nie potrzeba do tego żadnego specjalnego talentu. Wystarczy kilka słów typu: "byłem na Chopoku, warunki dobre, po 3 godzinach kiepsko, ludzi sporo" Do tego może jeszcze jakieś specjalne spostrzeżenia (np.otwarli nową trasę) i wystarczy. :cheerful:

Dlatego lepiej reagować na mocne słowa inaczej niż zareagowałeś, bo możesz kogoś urazić - Twój dzięks, nieprzemyślana dalsza wypowiedź, może być odebrany, odebrana jako pochwała obrażania innych.

Trzeba z tym uważać.

Dużo lepsza jest pozytywna motywacja jakiej użyłeś w cytacie wyżej.

Co do umiejętności - ja sam nie wiem,czy umiem pisać...

Piszesz super!

Ludziom się to podoba, motywuje ich do naśladowania – bardzo pozytywnie wpływa na rozwój forum – skromność w Twoim przypadku?

Znam Cię i wiem, że taki po prostu jesteś.

W każdym bądź razie robotę odwalasz tutaj niesamowitą i mam nadzieję, że Ludzie i JC to docenia.

Mariusz,a tak po za tym,życzę udanego rozpoczęcia sezonu! :angel:

Nareszcie zima zawitała! :applause:

Również wszystkiego dobrego!

Dla Ciebie oraz Izy, która po perypetiach zdrowotnych w poprzednich latach nareszcie jest mega zmotywowana, jak widzę do jazdy i nart w obecnym sezonie.

Paula już się nie może doczekać jakiegoś wspólnego wypadu.

Zdrówka i pomyślności w 2016!

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać - nie pisać?

Każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

Ja staram się pisać z każdego wypadu jakąś krótką relację.

Nie potrafię tworzyć takich jak marboru czy johnny, ale staram się z reguły wstawić filmik.

Robię to bo to lubię.

Lubię również "pogderać" z ludźmi na tym forum. Nawet jeśli rozmowy są ostre.

Przez myśl by mi jednak nie przeszło aby mieć pretensję do tych co tylko czytają.

Szczerze mówiąc to paradoksalnie tylko oni na tym tracą. Tracą możliwość wymiany poglądów i opinii.

A na koniec tracą możliwość poznania nowych kapitalnych ludzi w realu.

Tak, że reasumując - "PISAĆ", "PISAĆ", "PISAĆ"!!!!!

I tak w temacie:

[video=youtube;m_bFUKUJ4IU]

Czyż nie prawdziwe?

Pozdrawiam

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, usiadlł bym z toba przy butelce dobrej łyski i posłuchał twoich płyt :smile:....

Łyski się znajdzie a płyt to mam .........no dużo:biggrin:

Tak, że sprawa jest otwarta:smile:

A może znowu jakieś WZF w tym roku? Tylko dłuższe aby można było to łyski "strawić":smile:

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za pytanie, pisać czy nie pisać? No to ja zadam przewrotne pytanie, co by to było za forum jakby nikt nie pisał?

Wiadomo. jesteśmy różni, inaczej odbieramy poszczególne dyskusje. Niektóre poruszane tematy są na znane, bliskie, inne bez znaczenia. Ale dyskusja daje nam mozliwość poznawania siebie i to jest cenne.

Wiadomo, zawsze znajdą się spece od psychiki wytykający nam jakieś ukryte fobie wynikająca, a jakże, własnie z tego pisania. Z pewnością coś w tym jest,niech mają i racje, kij z nimi.

Ralacje z pobytów i odwiedzin ośrodków narciarskich są jak najbardziej cenne. Proszę więc o publikowanie ich w jak największej ilości. Każdego forumowicza! Bez względu na sprawność techniczną sprzętu dokumentujacego i obrabiającego materiał, czy poziom przekazu słowem pisanym.

@johnny, głowa do góry! @jodek natomiast się opier.....,mam nadzieję, że w Nowym Roku wezmie się do roboty! :smile:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, usiadlł bym z Tobą przy butelce dobrej łyski i posłuchał Twoich płyt :smile:

Miałem przyjemność z Piotrem przez jakieś 1000km pogadać i posłuchać muzy w drodze na narty...super chwile, super spotkanie.

Oj jakiś Burbon, super kwaterka z widokiem na piękne Góry, dobra muza - coś wspaniałego :happy:

To kiedy jakieś WZF?

[video=youtube;J_QZzb9WONg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się pisać z każdego wypadu jakąś krótką relację.

Nie potrafię tworzyć takich jak marboru czy johnny, ale staram się z reguły wstawić filmik.

No i dzięki Ci za to:applause:

Takie relacje czytam z chęcią, nie widzę sensu opisywania każdej trasy zakręt po zakręcie, trawers po trawersie, a czasami to mam wrażenie że autor nie myje zębów, bo w zasadzie wspomniał o wszystkim, a o tym nie było ani słowa:stupid:

I przyznam że jak otwieram taki elaborat i widzę zapaćkany monitor od góry do dołu literkami i okazuje się że to jest z jednego dnia z 6 na stoku plus 2 dni z podróży to zamykam, bo zwyczajnie nie mam czasu, a i też nie che mi się tego czytać.

Nie neguję tego czy to jest potrzebne tworzenie tak obszernych relacji, czy nie, nie mam wiedzy na ten temat, ja po prostu wolę kwit esencję, a nie powieść/opowieść.

Tak że nie wyobrażam sobie co by było jak by wszyscy zaczęli pisać relacje nie daj bóg obszerne z każdego dnia na nartach, myślę że był by bigos, chaos i spustoszenie nie do ogarnięcia, każdy po 2 dniach nieobecności na forum nie potrafił by się tu odnaleźć :P

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan LIS kasuje za 1 odcinek stawke 70 tys zł ,a my tu na forum relacje i zdjęcia za darmo....zamiast glaskać żonę to stukamy w klawiaturę..... doradzamy lub opisujemy warunki w danym osrodku. Jestem często na nartach ale lubie czytać opinię o rozwoju naszego narciarstwa. BRAWO dla naszch darmowych narciarskich dziennikarzy...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...