Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Białe Szaleństwo


Wujot

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe dlaczego biały niedźwiedź jest biały? Na trasach narciarskich widoczność jest różna i warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie, cmentarze są pełne pomników osób, które jeździły prawidłowo, które miały pierwszeństwo, tylko co z tego skoro ich już nie ma, albo które jeżdżą teraz na wózkach inwalidzkich. Kiedyś zjeżdżałem w gęstej mgle i minąłem o metr taką białą gwiazdę. Warto dbać o własne bezpieczeństwo, wystarczą choćby dodatki w kontrastowych kolorach; kask lub czapka, gogle, rękawice, kijki, buty. Jest tyle pięknych kolorów, czemu tylko biały.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marionen jesteś doświadczonym narciarzem a powielasz taki populistyczny bełkot. Skoro trafiasz w osobę ubrana na biało bo jest mało kontrastową we mgle to jak ominiesz pokryty śniegiem świerk czy zaśnieżoną oszronioną tablicę. Jak w takim razie zauważysz - to we mgle najtrudniej - uskok terenowy lub brzeg trasy...

Ktoś tu dorabia ideologię, która nie pracuje niestety. We mgle lub chmurach nie ma praktycznie jazdy i każdy kto bywał często w takich warunkach o tym wie. Skoro nie potrafię odróżnić ubranej na biało osoby od tła to niestety jadę zbyt szybko lub jestem zbyt nieuważny i tyle.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pamiętam sytuację sprzed paru lat, gdy wpadlem na jedną taka... Bylem pewien, ze to mala skocznia narciarska ;)

Ja tam bym chętnie wpadł na nią... ale niekoniecznie na nartach. Wygodniej by było w hotelu :biggrin:

PS. a jakieś dzieci były z tego jak wpadłeś? :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marionen jesteś doświadczonym narciarzem a powielasz taki populistyczny bełkot. Skoro trafiasz w osobę ubrana na biało bo jest mało kontrastową we mgle to jak ominiesz pokryty śniegiem świerk czy zaśnieżoną oszronioną tablicę. Jak w takim razie zauważysz - to we mgle najtrudniej - uskok terenowy lub brzeg trasy...

Ktoś tu dorabia ideologię, która nie pracuje niestety. We mgle lub chmurach nie ma praktycznie jazdy i każdy kto bywał często w takich warunkach o tym wie. Skoro nie potrafię odróżnić ubranej na biało osoby od tła to niestety jadę zbyt szybko lub jestem zbyt nieuważny i tyle.

Pozdrowienia

Powinieneś jechać tak ostrożnie aby zauważyć snajpera w białym stroju maskującym i przysypanego śniegiem. Nawet należy przewidzieć możliwość wpadnięcia na predatora. Cmentarze pełne są ludzi niezauważonych. Ci myślący ubierają więc odblaski, upewniają się, że zostali zauważeni.

Kompletnie nie rozumiem jak można akceptować jazdę w strojach maskujących (to jest adekwatna nazwa) na cywilnych stokach.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że to taki z lekka humorystyczny wątek , a tu znowu zrobiło się "politycznie" :wink: .

Panowie , nie wiem w jakim wy świecie żyjecie :confused:: , ale dla mnie oczywistą oczywistością jest , że większość Pań na stoku chce przede wszystkim wyglądać ładnie , więc wymaganie od nich , żeby jeszcze , przy wyborze kolorów "kreacji" , brały pod uwagę względy bezpieczeństwa jest po prostu niewykonalne :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że to taki z lekka humorystyczny wątek , a tu znowu zrobiło się "politycznie" :wink: .

Panowie , nie wiem w jakim wy świecie żyjecie :confused:: , ale dla mnie oczywistą oczywistością jest , że większość Pań na stoku chce przede wszystkim wyglądać ładnie , więc wymaganie od nich , żeby jeszcze , przy wyborze kolorów "kreacji" , brały pod uwagę względy bezpieczeństwa jest po prostu niewykonalne :smile: .

W sumie to patrzę na to trochę z politowaniem i pobłażaniem - ja sobie na stoku radę dam (szczególnie, że większość czasu spędzam obok). Ale z drugiej strony jeżdżę na tyle dużo i w sporym środowisku, że co rusz słyszę o kontuzjach, urazach, których doznali moi bliscy znajomi i mam przekonanie, że warto jest dołożyć wszelkiej "staranności" aby nie wylądować w szpitalu.

Na ile te białe stroje zwiększają w praktyce szansę na kolizję nie wiem ale intuicja mówi mi, że jednak to może być w miarę istotny czynnik. Gdyby tak ubierali się szybcy, ogarnięci jeźdźcy to pewnie byłoby to bez znaczenia. Ale nie raz widziałem takie panny rozpaczliwie trawersujące stromsze fragmenty stoku w poprzek ruchu narciarskiego. Wywali się takie dziewczę i ktoś jadący szybciej weźmie ją za pagórek na stoku.

Nie miałem zamiaru rozpętywać krucjaty lecz pokazać parę fot "ku refleksji". Wnioski, każdy może wysnuć własne i nie przeszkadza mi, że mogą być inne od moich. Każdy ma własny rozum.

pozdro

Wiesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że we mgle na stoku biały strój to raczej ubiór maskujący, to stara zasada mówi:

"umiesz liczyć licz na siebie".

Jeżeli nie dajesz rady to znaczy że nie jeździj.

Osobiście ja lubię panie w białym:cool::

Ja lubię panie w białym.... na Krupówkach, ale czy to jeszcze narciarstwo, na stok można się mądrzej ubrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak czepiacie? Pokazałem wczoraj zdjęcie mojemu stałemu konsultantowi ( znaczy się żonie) a ona odrzekła, cyt. " O, jakie ładne!". Słysząc te słowa, zwróciłem uwagę konsultantowi, że strój jest niepraktyczny. Na to konsultant, cyt. "Każdy się brudzi, tylko mniej widać. Poza tym mozna nie szlajać się po byle brudnych wyciagach".

Panowie, ten strój nie jest dla Was!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że to taki z lekka humorystyczny wątek , a tu znowu zrobiło się "politycznie" :wink: .

Panowie , nie wiem w jakim wy świecie żyjecie :confused:: , ale dla mnie oczywistą oczywistością jest , że większość Pań na stoku chce przede wszystkim wyglądać ładnie , więc wymaganie od nich , żeby jeszcze , przy wyborze kolorów "kreacji" , brały pod uwagę względy bezpieczeństwa jest po prostu niewykonalne :smile: .

Ja tam się staram, żeby coraz mniej błędów robić w jeździe; jakiś to związek ma z wyglądem na pewno, ale przypuszczam, że i panowie się tak starają ;). No, ci, którzy jeżdżą świetnie, już pewnie nie muszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marionen jesteś doświadczonym narciarzem a powielasz taki populistyczny bełkot. Skoro trafiasz w osobę ubrana na biało bo jest mało kontrastową we mgle to jak ominiesz pokryty śniegiem świerk czy zaśnieżoną oszronioną tablicę. Jak w takim razie zauważysz - to we mgle najtrudniej - uskok terenowy lub brzeg trasy...

Ktoś tu dorabia ideologię, która nie pracuje niestety. We mgle lub chmurach nie ma praktycznie jazdy i każdy kto bywał często w takich warunkach o tym wie. Skoro nie potrafię odróżnić ubranej na biało osoby od tła to niestety jadę zbyt szybko lub jestem zbyt nieuważny i tyle.

Pozdrowienia

Jak wpadne w kolizje z taka tablica czy swierkiem to wiem ze nie mogly ubrac czegos jaskrawego... ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...